IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За бъдещия данък върху рентите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мисля, че е време да засегнем тази тема.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
      Нищо не разбрах от тая новина.
      Не мога ли да дам мойте под наем на разни авери за 2 лева на месец и ще наема техните пак за 2 лева на месец. Така може ли ?
      Може бе, но както данъчните от 2 години обикалят жилища които уж се водят празни, а в тях живеят хора, така биха тръгнали и за обратното.
      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
        Хърватия въвежда нови данъци за недвижимите имоти - Собствениците на жилища, офиси и магазини, които не се ползват, ще плащат данък в размер на 2 процента от стойността на имота, предвиждат законодателни промени. Това означава, че апартамент, чиято данъчна оценка е 100 хиляди евро, ще струва 2 хиляди евро годишно на собствениците, ако нито живеят в него, нито го дават под наем. Ако обаче обитават този имот, те ще плащат само 200 евро годишно. Ако го дават под наем, данъкът ще бъде 400 евро. Новите данъци за недвижими имоти ще заменят общинската такса, която се плащаше досега... http://www.investor.bg/novini/122/a/...-danyk,142537/
        Нищо не разбрах от тая новина.
        Не мога ли да дам мойте под наем на разни авери за 2 лева на месец и ще наема техните пак за 2 лева на месец. Така може ли ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от irish Разгледай мнение
          Е това ще повлияе много благотворно на цените на имотите у нас

          Само дето управниците ни нямат топки да го въведат.

          какво ще прави физкултурника с хапартаментите
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Е това ще повлияе много благотворно на цените на имотите у нас

            Само дето управниците ни нямат топки да го въведат.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
              Дянков вместо да се чуди какво да измисли, може да събере много повече пари като, обложат с данък празните апартаменти и къщи (данък върху второ, трето и т.н. жилище, щом не е дадено под наем и стои празно), помещения и магазини стоящи празни. С това - от една страна ще се събират стотици милиони нови приходи и то ежегодно, от друга страна ще има силен социален ефект като, подсигури избиратели сдобили се с дом на нисък месечен наем, за сметка на някой и друг собственик на имот, който дори не е достатъчно кадърен да го даде под наем. Ще влязат пряко данъци по две пера:
              1. От прякото и повишено облагане на стоящите празни имоти.
              2. Ще влязат данъци от наеми от имоти които тази промяна би заселила, за да не попаднат под удара на увеличението.
              Наемите като цяло ще паднат, но пък облагаемите имоти ще скочат драстично и като бройка и като приход от тях.

              За този данък писах в 2006 г. като метод да се охлади пазара на имоти и да се отпусне балонът преди да стане късно и той да се пукне. Данъкът макар и насила би активизирал и бизнеса, защото наемите на магазини, офиси и т.н. ще спаднат и ще станат по-достъпни, от там би дошло и трето перо на приходи за хазната.
              Хърватия въвежда нови данъци за недвижимите имоти - Собствениците на жилища, офиси и магазини, които не се ползват, ще плащат данък в размер на 2 процента от стойността на имота, предвиждат законодателни промени. Това означава, че апартамент, чиято данъчна оценка е 100 хиляди евро, ще струва 2 хиляди евро годишно на собствениците, ако нито живеят в него, нито го дават под наем. Ако обаче обитават този имот, те ще плащат само 200 евро годишно. Ако го дават под наем, данъкът ще бъде 400 евро. Новите данъци за недвижими имоти ще заменят общинската такса, която се плащаше досега... http://www.investor.bg/novini/122/a/...-danyk,142537/
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Хер Флик, пицара да дойде да си получи 100те грама брашно (данък върху рентата ми от 1 кг)

                Коментар


                • Само да решат ,ще го направят...Най-лесно е ,просто ще забранят рентите да са в натура и така,Някой ще спечели -някой ще загуби както става винаги...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бай Сашо Разгледай мнение
                    Вече не уважаема парт. герб , доходите не растат , цени малка кошница са полудели - ние вече не искаме да Ви даваме нищо , всъщност догодина на изборине ще си дадем гласа........
                    Бай Сашо,не знам какво да мисля за теб.Ако си бай би трябвало до сега да си стоплил,че от 1944г до сега изборите у нас никога не са зависели от избирателите.Не искам да те засегна ама и на мен ми викат БАЙ пък никога не съм вярвал на никоя партия.Случвало ми се е да се замисля,абе тия дали не говорят истината ама още след първата нощ като преспя и се оказва,че са същите маскари.
                    За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                    Коментар


                    • когато доходът се изплаща в стоки и услуги, същите се оценяват по пазарна стойност

                      Баба Пена трябва да плати десятък на стойността на рентата......ДЯНКОФФФФФФФФ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бай Сашо Разгледай мнение
                        Вече не уважаема парт. герб , доходите не растат , цени малка кошница са полудели - ние вече не искаме да Ви даваме нищо , всъщност догодина на избори НЕ ще си дадем гласа........
                        Бравос бат Сашо. Само така. Никой шит политик ( а те всички са от 1 тесто) не заслужава твоя глас. Празната бюлетина казва много повече от другите.

                        ПС Позволих си малка корекцийка че го бе написал слято.

                        Коментар


                        • Вече не уважаема парт. герб , доходите не растат , цени малка кошница са полудели - ние вече не искаме да Ви даваме нищо , всъщност догодина на изборине ще си дадем гласа........

                          Коментар


                          • Логично е рентите да са в натура, ако така са получени и така ще се носят и на Дянков. Особено олиото добре ще му дойде и ще му е нужно както го е подкарал.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Много лесно - дедо ще му прати на Дянков един дедов
                              абе и аз така си мисля , ама тия грам не мислят като ръсят глупости по медиите...

                              но да я развием темата... как ще ги облагат рентите в натура за да е честно... нали и тях щели да ги облагат...
                              mWPCloud.com

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                                Баба и дядо са взели рента в натура, няколко стотин килограма жито (ще го дадът на една хлебарница срещу купони за евтин хляб) и мисля стотина литра олио...

                                Ако се въведе такъв данък дали ще трябва да пратят на Дянков един чувал със жито и една туба олио?

                                Или ако им искат пари на как ще се смята колко като те жито не са продавали а цената нон стоп играе?
                                Много лесно - дедо ще му прати на Дянков един дедов

                                Коментар

                                Working...
                                X