IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    Крайно време беше в една държава в която от три години никой не инвестира в реални активи а трупа на депозит като баба и дядо от село в зелената книжка на ДСК правителството да се намеси и да обложи тази псевдоинвестиция!

    http://www.capital.bg/biznes/finansi...t_lihven_krai/

    Трупането на пари с цел получаване на нищожна лихва /средностатистическия депозит е от порядъка на 5000 лева, колкото е и моят/ от баМките едва ли е някаква похвална икономическа стратегия и още повече бизнес или финансово постижение. Трупането на пари на лихва, без да се усеща масово раздвижване в кредитирането означава, че дъщерните банки просто изнасят капитал от БГ, в замяна на което хвърлят някакви жълти стотинки в кесията на озверелият от беднотия българин.
    В същото време фонда за гарантиране на депозитите е в смехотворен размер, който предизвестява поглъщането на горчивия хап от масовият вложител.
    Ето защо приветствам идеята да се облагат тези депозити с 10 % данък, който поне гарантирано ще се влива в българската хазна и бъдещо увеличение на доходите на хората!
    БРАВО НА ПРАВИТЕЛСТВОТО!
    БРАВО НА ГЕРБ!

    ГЕРБ!
    Лордов а кога това стане вземи та ми се обади.И ти ли захапа подхвърлената стръв.От богат не може да вземеш пари ако не ти е ясно.Като свалят лихвите и сложат данък ще си изтегля парите и лихвата по кредита ти ще стане 30%.не си и помисляй че ще държа пари в банка на 1-2%.Да държа примерно 200000 за 4000-400=3600 кинта???!!!!!!!Да не съм луд.Не си заслужава риска.Така че банковата криза е сигурна

    Коментар


    • Аз пък да попитам. Като се облагат лихвите по депозити, ще се приспадат ли лихвите по кредити?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
        Предположение- аз съм развил даден бизнес, вложил съм много пари, а идва един умник които е купил една акция от мен и започва да ми дава акъл как да си развивам бизнеса , но по такъв начин че той да спечели сега от ценната си книга. няма как да стане.
        Затова дребните акционери са винаги притикани и има тема кои са мразените мажоритари
        Какво ми предлагате срещу влога, да направя конкурентен магазин срещу била, да започна производство на нов вид кренвирши, да наема 100дк земя и с два вола да я обработвам???
        Аз лично работя в Германия, по какъв начин мога да упражнявам контрол върху коя да е инвестиция??? Или един учител, заварчик, или манго какво може да направи- да купи имот/ откъде пари/, да даде на брокер да играе за негова сметка/ от къде познания и време да се образова/ или какво друго???
        Така че влога за българина е една добра алтернатива
        Учителя, заварчика с изключение на манго, може да заложи бъдещия си доход за закупуване на имот, като използва влога за самоучастие и тегли кредит.Което ще раздвижи поне няколко сектора в икономиката. Ползването на финансови услуги е твърде относително и зависи както от личната финансова грамотност така и от късмета. И все пак БФБ е за предпочитане от обикновен банков влог! И пак спомага за развитие на родната икономика. За 5000 лв. по-добре да купя един струг и да произведа нещо, отколкото да ги държа на влог и с нищо да не подпомагам икономиката.

        Коментар


        • Предположение- аз съм развил даден бизнес, вложил съм много пари, а идва един умник които е купил една акция от мен и започва да ми дава акъл как да си развивам бизнеса , но по такъв начин че той да спечели сега от ценната си книга. няма как да стане.
          Затова дребните акционери са винаги притикани и има тема кои са мразените мажоритари
          Какво ми предлагате срещу влога, да направя конкурентен магазин срещу била, да започна производство на нов вид кренвирши, да наема 100дк земя и с два вола да я обработвам???
          Аз лично работя в Германия, по какъв начин мога да упражнявам контрол върху коя да е инвестиция??? Или един учител, заварчик, или манго какво може да направи- да купи имот/ откъде пари/, да даде на брокер да играе за негова сметка/ от къде познания и време да се образова/ или какво друго???
          Така че влога за българина е една добра алтернатива

          Коментар


          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
            А зависи , зависи ....бизнес средата , инвестициите , производството , износа , инфлацията , потреблението .....

            Най лесно е да кажем че не зависи но не е така !
            Ами виж какъв е процентът на потребявани вносни стоки. Тяхната цена почти не зависи от българското правителство а степента в която зависи е само в посока поскъпване. От друга страна лева е вързан за еврото и то като падне като стойност спрямо талера например , веднага се вижда и в курса талер/лев.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              Покупателната способност на лева въобще не зависи от нашата държава ако ме питаш мене........
              А зависи , зависи ....бизнес средата , инвестициите , производството , износа , инфлацията , потреблението .....

              Най лесно е да кажем че не зависи но не е така !
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                То убаво да облагат ма някак им се струва по - редно да облагат реалната лихва а не номиналната. Тоест: лихва минус инфлация да облагат.
                Щото съхранението на покупателната способност на лева е отговорност на държавата.....
                Пък ако реалната лихва се окаже отрицателна .....ДА ВРЪЩАТ ДАНЪК.
                Щото държавата не си е свършила работата
                Покупателната способност на лева въобще не зависи от нашата държава ако ме питаш мене........

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                  Крайно време беше в една държава в която от три години никой не инвестира в реални активи а трупа на депозит като баба и дядо от село в зелената книжка на ДСК правителството да се намеси и да обложи тази псевдоинвестиция!

                  http://www.capital.bg/biznes/finansi...t_lihven_krai/

                  Трупането на пари с цел получаване на нищожна лихва /средностатистическия депозит е от порядъка на 5000 лева, колкото е и моят/ от баМките едва ли е някаква похвална икономическа стратегия и още повече бизнес или финансово постижение. Трупането на пари на лихва, без да се усеща масово раздвижване в кредитирането означава, че дъщерните банки просто изнасят капитал от БГ, в замяна на което хвърлят някакви жълти стотинки в кесията на озверелият от беднотия българин.
                  В същото време фонда за гарантиране на депозитите е в смехотворен размер, който предизвестява поглъщането на горчивия хап от масовият вложител.
                  Ето защо приветствам идеята да се облагат тези депозити с 10 % данък, който поне гарантирано ще се влива в българската хазна и бъдещо увеличение на доходите на хората!
                  БРАВО НА ПРАВИТЕЛСТВОТО!
                  БРАВО НА ГЕРБ!

                  ГЕРБ!
                  То убаво да облагат ма някак им се струва по - редно да облагат реалната лихва а не номиналната. Тоест: лихва минус инфлация да облагат.
                  Щото съхранението на покупателната способност на лева е отговорност на държавата.....
                  Пък ако реалната лихва се окаже отрицателна .....ДА ВРЪЩАТ ДАНЪК.
                  Щото държавата не си е свършила работата
                  Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                  Коментар


                  • до евтин

                    Не е двойно обложен.
                    Все едно аз да кажа, като съм спечелил едни 50 бона и съм ги вложил в апартамент, после защо ще ми вземат данък и за него? С влога е същото той си е актив като всеки друг, който трябва да се облага. Вярно обезценяващ се актив, но и жилищата се обезценяваха нали. Тогава каква е разликата?
                    И точно понеже влога е винаги обезценяващ се актив, за разлика от всички други, затова трябва да се стимулира неговото набиване в потреблението или закупуването на реални активи. Тази стъпка цели точно това и е много подходяща мярка. Браво!

                    Коментар


                    • Още в университета, един бивш икономически министър ни учеше, че когато населението започне да спестява и потребява по - малко, един от похватите е да се развърже инфлацията. И тъй като валутният борд не позволява раздуване на инфлацията, а паричните потоци към страната са намалели в пъти (друг инфлационен фактор), та сега управляващите се чудят как да изкарат тези пари в реалната икономика. Да влагаш в депозит повече от 30% от спестяванията си е чиста глупост.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                        A ти май не разбираш че това е двоино облагане, веднъж при получаване на дохода, втори път при облагане на лихвите. Отделно от това колко от хората имат нужните финансови познания, а ако се обърнат към финансовите посредници, те казват рискът е за твоя сметка. И какво остава- банката, щеш не щеш, малко но редовно
                        Ми нас - инвестиращите - отде-наде ще ни облагат двойно? Веднъж фабриката плаща данък, върху печалбите си, после акционеринът плаща данък дивидент - втори път данък върху една и съща печалба. Аз казвам - 18% данък върху лихвиците от влогченцата, 0% данък върху дивидентът !!!!
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
                          Още докато четох новината в ''Капитал'', и си викам : Днес Ландлорда ще има доста материал срещу влогарите и ще се почне пак -как ''имотите са истинската инвестиция''. Влизам в Инвестора и ........не си се бавил много . Да ти е честита новата тема. Между другото оная с боба ,леба, .........и консервите .........завърши ли я вече?
                          Баце, кво прайм с твоят 50 илядно доларен влогъ?!

                          Коментар


                          • Позволих си да го редактирам малко. 2013 edition


                            Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                            Ето защо приветствам идеята да се облагат тези имоти с 10 % данък, който поне гарантирано ще се влива в българската хазна и бъдещо увеличение на доходите на хората!
                            БРАВО НА ПРАВИТЕЛСТВОТО!
                            БРАВО НА ГЕРБ!

                            ГЕРБ!

                            Коментар


                            • до лендлорд

                              A ти май не разбираш че това е двоино облагане, веднъж при получаване на дохода, втори път при облагане на лихвите. Отделно от това колко от хората имат нужните финансови познания, а ако се обърнат към финансовите посредници, те казват рискът е за твоя сметка. И какво остава- банката, щеш не щеш, малко но редовно

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                                Крайно време беше в една държава в която от три години никой не инвестира в реални активи а трупа на депозит като баба и дядо от село в зелената книжка на ДСК правителството да се намеси и да обложи тази псевдоинвестиция!

                                http://www.capital.bg/biznes/finansi...t_lihven_krai/

                                Трупането на пари с цел получаване на нищожна лихва /средностатистическия депозит е от порядъка на 5000 лева, колкото е и моят/ от баМките едва ли е някаква похвална икономическа стратегия и още повече бизнес или финансово постижение. Трупането на пари на лихва, без да се усеща масово раздвижване в кредитирането означава, че дъщерните банки просто изнасят капитал от БГ, в замяна на което хвърлят някакви жълти стотинки в кесията на озверелият от беднотия българин.
                                В същото време фонда за гарантиране на депозитите е в смехотворен размер, който предизвестява поглъщането на горчивия хап от масовият вложител.
                                Ето защо приветствам идеята да се облагат тези депозити с 10 % данък, който поне гарантирано ще се влива в българската хазна и бъдещо увеличение на доходите на хората!
                                БРАВО НА ПРАВИТЕЛСТВОТО!
                                БРАВО НА ГЕРБ!

                                ГЕРБ!
                                Още докато четох новината в ''Капитал'', и си викам : Днес Ландлорда ще има доста материал срещу влогарите и ще се почне пак -как ''имотите са истинската инвестиция''. Влизам в Инвестора и ........не си се бавил много . Да ти е честита новата тема. Между другото оная с боба ,леба, .........и консервите .........завърши ли я вече?

                                Коментар

                                Working...
                                X