IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4ubaka Разгледай мнение
    като сме заговорили за пенсионерите...
    http://dnes.dir.bg/news/pensii-gartz...-12199170?nt=6
    кой сега е балъкът,
    дъртиют маляк с 400Е бонус ,
    Еле нашиют дрътак изстискан
    като лЕмон и очакващ облагане
    на мизерната си пенсия с данък
    Greece To Allow Sale of Expired Food



    http://greece.greekreporter.com/2012...-expired-food/

    Коментар


    • С или без лихва върху депозитите факт е, че домакинствата в България значително намаляват процента на повишаване на сумата в своите депозити:
      1)
      - в края на 2007г. сумата беше 18,986,492 хил. лв.
      - в края на август 2008г. сумата беше 21,899,495 хил. лв.
      Тоест за 8 месеца има увеличение от над 2.9 милиарда лв. или 15.3%.
      2)
      - в края на 2011г. сумата беше 31,901,545 хил. лв.
      - в края на август 2012г. сумата беше 34,489,114 хил. лв.
      Тоест за 8 месеца има увеличение с по-малко от 2.6 милиарда лв. или 8.1%.


      Явно пенсионерите с пенсия над 500 лв. на месец (в края на юни 2012г. те бяха 168,785 души) са намалили също темпото на спестяване.



      http://www.bnb.bg/BankSupervision/index.htm
      http://www.noi.bg/aboutbg/st/statistic

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        Аха, пишеш едни програми и ги продаваш. Програмист май се правиш. Добре, добре, тука всички ако не сте бизнесмени, сте програмисти или комбинация от двете. Боже, боже прибери си вересиите. Що пък не си помислих, че ще кажеш примерно че имаш почистваща фирма за общеснтвени тоалетни...

        Не всички сме бизнесмени и програмисти аз не съм нито едното нито другото

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          лесен ми е занаята..прост..не е като печени като тебе.. сядам пускам компутура и пиша едни програми...проста работа в сферата на услугите (по-скоро) .. после продавам и внасям ддс като поп. нали съм точен.

          никой не може да се сравнява с г-н чиновника, че и предприемач с няколко кимизарника, най-ценните от които са незаконни на практика или празни.

          успех

          ПП костюм с вратовръзка слагам само по сватби!
          Аха, пишеш едни програми и ги продаваш. Програмист май се правиш. Добре, добре, тука всички ако не сте бизнесмени, сте програмисти или комбинация от двете. Боже, боже прибери си вересиите. Що пък не си помислих, че ще кажеш примерно че имаш почистваща фирма за общеснтвени тоалетни...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ACTA
            Редно ли е пенсиите в България да се облагат с данък?
            Редно е.Жени шивачки с 450лева плащат данъци и осигуровки и гледат деца.Издържат ученици и студенти.Откъде накъде тумбаци пенсионирани на 40 години и с 20 заплати накуп без данъци няма да плащат данъци.Кой получава над 350 кинта пенсия?Военни милиционери комсомолски секретари крадливи комунисти
            Last edited by X_Y; 15.10.2012, 16:35.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              Кога съм ти казал,че аватара ти е на Гейтс бе лъжльо?
              Ти си патологичен лъжец! Както внася данъци и осигуровки за 50К, така е на ръба да посивеел. Ти вярваш ли, че има фирма, кояото да плаща данък в подобен размер и да е на ръба на сивата икономика? Вече се убедих окончателно, че си като онзи с празния куфар и вратовръзката.
              Иначе нямаше и да мълчиш като риба какъв ти е бизнеса.
              лесен ми е занаята..прост..не е като печени като тебе.. сядам пускам компутура и пиша едни програми...проста работа в сферата на услугите (по-скоро) .. после продавам и внасям ддс като поп. нали съм точен.

              никой не може да се сравнява с г-н чиновника, че и предприемач с няколко кимизарника, най-ценните от които са незаконни на практика или празни.

              успех

              ПП костюм с вратовръзка слагам само по сватби!
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                чичка,

                аватара е на Бъфет ( а не на Бил Гейтс както смята льольо31) щото го уважавам дедото много. А на БФБ е рано още да кажем че сме загубили войната, да речем, че сме загубили битката . Фори си е чист трол така че няма какво да го забъркваш. Той е доста бос в много теми, но стане ли горещо се появява и почва да се прави на спец какъвто не е.

                А герберите ме е яд, че съм гласувал за тях, но такива сме си по нашите ширини доверчиви и с надежда за ново начало, което все ни убягва, а получаваме нови властимащи с навиците на предходните.

                лека
                Кога съм ти казал,че аватара ти е на Гейтс бе лъжльо?
                Ти си патологичен лъжец! Както внася данъци и осигуровки за 50К, така е на ръба да посивеел. Ти вярваш ли, че има фирма, кояото да плаща данък в подобен размер и да е на ръба на сивата икономика? Вече се убедих окончателно, че си като онзи с празния куфар и вратовръзката.
                Иначе нямаше и да мълчиш като риба какъв ти е бизнеса.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  голямата контрабанда на цигари става в контейнери и тирове и нали се сещате, че това в малката ни родина няма как да стане без чадър от страна на властта (митница + мвр)

                  даже 10% няма как да е без чадър.
                  Ами без значение, дали става въпрос за неговия джоб или джоба на някои от гравитиращите покрай него... Тука не Бараме...

                  Сещам се как си изпроси дивидента от енергоразпределителните дружества-там бухалката беше ДКЕВР, как банките купуват ДЦК-там бухалката е банков надзор, как ПФ купуват ДЦК-там бухалката е КФН, как хората, които имат пари колкото за едно погребение или недай боже, ако се разболее някой близък - там бухалката е херФлик... Политиката на правителството е Рекетъ....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от UNSS Разгледай мнение
                    Става въпрос за 120млн данъци при сегашните нива на депозити, от които 75% под 1000лв депозити......а дали Боко ще посмее да поиска 10% от залъка на контрабандистите, примерно да кажем, контрабандата на цигари от 40% да я свали на 36%
                    голямата контрабанда на цигари става в контейнери и тирове и нали се сещате, че това в малката ни родина няма как да стане без чадър от страна на властта (митница + мвр)

                    даже 10% няма как да е без чадър.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Става въпрос за 120млн данъци при сегашните нива на депозити, от които 75% под 1000лв депозити......а дали Боко ще посмее да поиска 10% от залъка на контрабандистите, примерно да кажем, контрабандата на цигари от 40% да я свали на 36%

                      Коментар


                      • като сме заговорили за пенсионерите...
                        http://dnes.dir.bg/news/pensii-gartz...-12199170?nt=6
                        кой сега е балъкът,
                        дъртиют маляк с 400Е бонус ,
                        Еле нашиют дрътак изстискан
                        като лЕмон и очакващ облагане
                        на мизерната си пенсия с данък

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                          Съвсем скоро пенсионерите (официалните) ще почнат да намалят прогресивно. С тази политика хората няма да могат да доживеят до пенсия.
                          Въпросът е защо тогава да плащаме осигуровки? Да храниме хрантутници????
                          В България от началото на 1990г. до края на 2011г.:
                          1)
                          - живородените бяха 1,671,030 души
                          2)
                          - починалите бяха 2,470,858 души
                          Така е имало отрицателен прираст от 799,828 души на основа само разликата в броя между починалите и родените.


                          За щастие обачe:
                          1)
                          - в края на 1989г. пенсионерите бяха 2,209,019 души
                          2)
                          - в края на септември 2012г. пенсионерите бяха 2,209,840 души


                          http://www.noi.bg/aboutbg/st/statistic
                          http://statlib.nsi.bg:8181/
                          Last edited by Inform; 15.10.2012, 12:27.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Бе що ли и на мене точно тая мисъл ми минава тия дни през главата...

                            Имат си някакви договорки там горе и си вървят по начертания план.
                            Всичко е миж да те лажем.
                            А офците затуй са си офци, да се стрижат и да си трайкат.
                            Eдин преподавател ни казваше навремето - докато има овце ще има и касапи... Наричаха го касапа... Според мен всеки си слага табелката
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Бе що ли и на мене точно тая мисъл ми минава тия дни през главата...

                              Имат си някакви договорки там горе и си вървят по начертания план.
                              Всичко е миж да те лажем.
                              А офците затуй са си офци, да се стрижат и да си трайкат.
                              То план няма..планЪ е кранчето на евро субсидиите..Ама ако кажЪт - Цъ - няма повече щото криза и Испания фалира - какво ще кажеш на електората... Тва е също както през 2007-а когато всички имаха пари, защото банките даваха кредити...
                              I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                                Тук голям проблем е, че тези които имат пари и не могат да им докажат произхода ще се наложи да си ги изтеглят от банките, защото в противен случай ще лъснат в нап - подавайки си данъчните декларации и посочвайки удържания данък от лихви...и купона за банките почва и после и за правителството. Нещо ме кара да си мисля, че нарочно се прави всичко, а то е загуба на изборите!
                                Бе що ли и на мене точно тая мисъл ми минава тия дни през главата...

                                Имат си някакви договорки там горе и си вървят по начертания план.
                                Всичко е миж да те лажем.
                                А офците затуй са си офци, да се стрижат и да си трайкат.

                                Коментар

                                Working...
                                X