IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
    Баце, и 110% да си изтеглят депозитите на банките им е се тая. Даже и добро ще им направиш, че няма да те мислят откъде да търсят за лихвата ти. Пари си имат за три български икономики.
    И с кво ще ги платят тия 110% ???
    Интересно ми е кво ще измислиш !!! ))
    Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
      Аз се готвя за най -лошото ,а то е колапс на банковата с-ма и съответно падане на валутния борд .Мисля си ,че и 10 % от депозантите ако си изтеглят парите ей, така напук ще лъснат много гъзове и на Нова година президента ще ни увещава да си задържим парите в банките ,защото други донори няма да има ,,,
      Баце, и 110% да си изтеглят депозитите на банките им е се тая. Даже и добро ще им направиш, че няма да те мислят откъде да търсят за лихвата ти. Пари си имат за три български икономики.
      I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
        Аз се готвя за най -лошото ,а то е колапс на банковата с-ма и съответно падане на валутния борд .Мисля си ,че и 10 % от депозантите ако си изтеглят парите ей, така напук ще лъснат много гъзове и на Нова година президента ще ни увещава да си задържим парите в банките ,защото други донори няма да има ,,,
        Айде пак поредния "бутач" на борда .... Ако пък можеш и да обясниш какво е общото между депозитите и стабилността на валутния борд ..... Аман от "бутачи"!
        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4i4o_Pay Разгледай мнение
          Искам да имам депозит от 1 000 000 лв на 6% годишна лихва и да платя данък 6000лв. С останалите 54 000лв ще си живея една година скромно, по Ленински!
          Айде стига с тая алчност .....
          Ако си ония дето се пише някакъв лорд
          ще изкараш цели 54 месеца !!!
          Бе тоя уж на голям баровец се прави пък
          кара по-скромно от хамалин по строежите !!!
          Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

          Коментар


          • Аз се готвя за най -лошото ,а то е колапс на банковата с-ма и съответно падане на валутния борд .Мисля си ,че и 10 % от депозантите ако си изтеглят парите ей, така напук ще лъснат много гъзове и на Нова година президента ще ни увещава да си задържим парите в банките ,защото други донори няма да има ,,,

            Коментар


            • Пичове,
              проблемът не е този смешен данък, а липсата на адекватни реформи

              за 3.5 години управление на ГЕРБ не се състоя нищо, от което не може да се усвои от близки до тях кръгове.

              пари няма, но не за всички. за определени неща има и не се бавят и ден.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Хипотетично

                Искам да имам депозит от 1 000 000 лв на 6% годишна лихва и да платя данък 6000лв. С останалите 54 000лв ще си живея една година скромно, по Ленински!
                Айде стига с тая алчност .....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kat123 Разгледай мнение
                  [B]
                  ....................
                  Хората с дългосрочни депозити са най-ощетени
                  ....................
                  http://paper.standartnews.com/bg/art...article=428529
                  Явно ни е много къса памета .....................
                  Чудя се и се мая - КАК МОЖЕ СЛЕД ТОВА КОЕТО СЕ СЛУЧИ 1996/97 ВСЕ ОЩЕ ДА ИМА ХОРА БЛОКИРАЩИ ПАРИ В БАНКИ ЗА ЕДНА ИЛИ 2 ГОДИНИ

                  Днес ходих да питам - трябва ли да пускам заявка за теглене на депозитите които имам на падеж. Депозитите са ми символични - по скоро за цвят по 1000 EUR/CHF/USD и BGN - едномесечни.
                  Както и очаквах - казаха ми ДА
                  remember remember the fifth of november

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                    София, Обеля, Landlord до поискване
                    Слатина

                    Коментар


                    • Момчета, виждам че отново сте се вихрили вчера след вечерната ракийка.

                      Ландлорда ще си почине за една седмица от форума, за да изтрезнее и да се поуспокои.

                      Отново ще ви помоля да се уважавате и да се държите културно.
                      The weak are meat and the strong do eat.

                      Коментар


                      • Банкерите ще настояват данъкът върху доходите от лихви по депозити да бъде въведен от 1 април вместо от 1 януари 2013 г. Това се обсъжда във финансовите среди и вероятно ще бъде оповестено като официално искане.

                        http://paper.standartnews.com/bg/art...article=428530

                        Губим пари за няколко години назад
                        Данък лихва вече работи за хазната
                        Хората с дългосрочни депозити са най-ощетени

                        Ако имате 2-годишен депозит в размер на 5000 лв. с ефективна годишна лихва от 6%, то доходността, която трябва да получите в края на периода, възлиза на 600 лева. Но ако падежът на влога е през 2013 г., ще получите само 540 лева, тъй като налогът от 10% ще обхване доходността и от двете години, а не само олихвяването за 2013 година. Ако влогът е за 20 хил. лева, то целият доход за две години в размер на 2400 ще бъде обложен с 10% данък и в хазната ще влязат 240 лв.
                        Българите, които имат депозит с капитализираща се лихва, също ще изгубят част от печалбата, натрупана преди 2013 г. Това е така, защото при този вид влогове доходът от лихвата се прибавя към главницата на по-кратки срокове (най-често на 3, 6 или 12 месеца).

                        Ако имате влог от 5000 лева за срок от 3 години с годишна лихва от 5% и падеж на всеки 12 месеца, то лихвата през последната година от договора ще бъде върху капитализираната сума от 5512 лв. Тоест ще платите 10% от доходността, отчетена през 2013 г., върху сума, която вече е нараснала благодарение на банковия влог в годините преди влизането на закона в сила. С други думи ще платите данък от 27,5 лв. върху 275,6 лв. доходност, отчетена през последната година на депозита, вместо 25 лева, отговаряща на първоначалната сума на депозита от 5000 лева.

                        http://paper.standartnews.com/bg/art...article=428529

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                          Не съм стиснат.Имам и грозданка и сливовица и джанковица.Аз си харесвам най много сливовата.Незнам обаче как да ти пратя една цъкленка да се очовечиш.Пешерските смеси са опасни карат хората да буйстват да се смятат за велики инвеститори началници гении.
                          София, Обеля, Landlord до поискване

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                            Не е пещенска, ама и ти какъв си дзифтар! Така и не благоволи да ми пратиш поне половинка от твоята за проба хей така!
                            Не съм стиснат.Имам и грозданка и сливовица и джанковица.Аз си харесвам най много сливовата.Незнам обаче как да ти пратя една цъкленка да се очовечиш.Пешерските смеси са опасни карат хората да буйстват да се смятат за велики инвеститори началници гении.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Стига де, хора - такива грубости са недопустими. Оставете вече Ландлордов на мира, не е хубаво това - големи хора сте, би трябвало да знаете, че всичко си има граници.
                              Тъй де, не е добре да се подигравате на умствено изостаналите, от както сложиха компютри на 4-ти, форумите се напълниха с всякакви Барони, Лордове и други такива. Но Вие проявете търпение, бъдете толерантни и просто не им се връзвайте.

                              Коментар


                              • Стига де, хора - такива грубости са недопустими. Оставете вече Ландлордов на мира, не е хубаво това - големи хора сте, би трябвало да знаете, че всичко си има граници.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X