IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Moesia Разгледай мнение
    СмЕх. Не само не че не могат, ами го и правят.
    5 пъти го четох и пак не го разбрах! Кое е туй чудо, дето хем не го могат, хем го правят

    Коментар


    • СмЕх. Тука някои хора май стоят само на компютъра и не са пообиколили да видят как живеят хората. Не само не че не могат, ами го и правят. За едни обаче лишенията са да си купят от по-евтиното сирене, за други - да ходят на Бахамите не всяка, а през година

      Коментар


      • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
        Ма много си прост! Като гръмне бюджета как точно ще гръмне борда? Много ми е любопитно да го разбера.
        Тоя е брачет на Трейдъра !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4i4o_Pay Разгледай мнение
          master7, защо мислиш, че съм сам и нямам деца? Защо мислиш, че като се пенсионирам един ден (дай Боже), приходите ми ще са 700лв? Защо мислиш, че ти давам акъл за семейство и икономика - та за това се плаща?

          Моля те, не приемай толкова лично поста ми
          Извинявай,ако съм те засегнал. Но да ми твърдиш че със 1500лв можеш нормално,без лишения да издържаш 4-членно семейство в голям град....
          Със 3000 - да. За частни уроци за децата,телефони,ток и храна отиват 1000лв. А дрехи, бензин,данъци, вноски за кола ( да приемем че си купил апартамента). Без да смятам почивка, помощ за родители( дори и 200лв ).

          Коментар


          • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
            САМ човек. Без жена и две деца.. И да се пенсионира със 700лв и да дава акъли как се гради семейство,което никога не е имал Или как да се 'оправи' икономиката за което също си няма представа.
            master7, защо мислиш, че съм сам и нямам деца? Защо мислиш, че като се пенсионирам един ден (дай Боже), приходите ми ще са 700лв? Защо мислиш, че ти давам акъл за семейство и икономика - та за това се плаща?

            Моля те, не приемай толкова лично поста ми

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
              .....за да направят инвестиция в злато или сребро.....
              Гледаш ли графиката на златото докато даваш съвети
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i4o_Pay Разгледай мнение
                Точно с труд и ум си изкарвам парите и, разбира се, нямам 1 000 000 на депозит. Предпочитам да си плащам данъците, таксите, услугите, стоките и всичко, което потребявам и да не мисля как да се завъртя така, че задникът ми да дойде отпред, защото имам достатъчно знания и опит, за да знам, че това не може да стане. С труд и ум си изкарвам добри доходи и през неработното си време се грижа за здравето си (профилактично - спорт, срещи с приятни хора и т.н.) и .дообразоването си и не се тревожа как да спестя 10% от каквото и да е било, когато това не зависи от мен. Ако нещо не ми понася - гласувам за друга партия, правя си своя - да защитава моите интереси, протестирам и т.н.
                П.С. С 1500 - 2500лв/месец човек би могъл да живее спокойно в Бг. Всяка сума над необходимата, която води до излишно губене на време и нерви не ме интересува.
                САМ човек. Без жена и две деца.. И да се пенсионира със 700лв и да дава акъли как се гради семейство,което никога не е имал Или как да се 'оправи' икономиката за което също си няма представа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4i4o_Pay Разгледай мнение
                  Искам да имам депозит от 1 000 000 лв на 6% годишна лихва и да платя данък 6000лв. С останалите 54 000лв ще си живея една година скромно, по Ленински!
                  Айде стига с тая алчност .....
                  Значи доход от 5 хиляди лв. (преди 10 % данък върху лихвата) на месец е алчност, а коптор от 100 кв. м. в жк Младост обявен за продажба с цена от над 322 хиляди лв. не е алчност така ли?



                  http://www.imoti.net/tristaen-aparta...no1925931.html
                  Last edited by Inform; 23.10.2012, 16:35.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4i4ko Pari4ko Разгледай мнение
                    ...........................
                    п.п.иначе днес говорих дружески с шев на банков клон на голяма банка ,плюс шеф на трежъри на друга първокласна банка .Хората са спокойни, и ми се заклеха ,че нивото на лошите кредити е доста под допустимите нива, а именно 7.5 % ! просто не би трябвало да се тревожим от действията на умните синове ,съветващи отрудените си бащи !

                    лека !
                    Излъгали са те нещо тези "твои приятели"

                    Лошите и преструктурирани кредити надхвърлиха 10 млрд. лв.
                    Понижението при кредитите за физически лица не може да компенсира увеличението при фирмените, където делът им достигна рекордните 26,3%
                    http://www.investor.bg/biudjet-i-fin...lrd-lv,141820/
                    и това е "официалната статистика" ............
                    remember remember the fifth of november

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Ако си изкарал парите с труд ум и пот няма да разсъждаваш така.Виж ако тези пари падат от небето е друго нещо
                      Точно с труд и ум си изкарвам парите и, разбира се, нямам 1 000 000 на депозит. Предпочитам да си плащам данъците, таксите, услугите, стоките и всичко, което потребявам и да не мисля как да се завъртя така, че задникът ми да дойде отпред, защото имам достатъчно знания и опит, за да знам, че това не може да стане. С труд и ум си изкарвам добри доходи и през неработното си време се грижа за здравето си (профилактично - спорт, срещи с приятни хора и т.н.) и .дообразоването си и не се тревожа как да спестя 10% от каквото и да е било, когато това не зависи от мен. Ако нещо не ми понася - гласувам за друга партия, правя си своя - да защитава моите интереси, протестирам и т.н.
                      П.С. С 1500 - 2500лв/месец човек би могъл да живее спокойно в Бг. Всяка сума над необходимата, която води до излишно губене на време и нерви не ме интересува.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        Пичове,
                        проблемът не е този смешен данък, а липсата на адекватни реформи

                        за 3.5 години управление на ГЕРБ не се състоя нищо, от което не може да се усвои от близки до тях кръгове.

                        пари няма, но не за всички. за определени неща има и не се бавят и ден.
                        Проблема е точно в този смешен данък !!!!

                        ЗАЩО ЛИ ?????

                        -българина ,макар и влязъл в Европейски съюз ,си остава инвестиционно НЕГРАМОТЕН !!!!
                        пример :заебете изцепките на синовете на БФБ ,бащите продължават да стискат левчета, въпреки демокрацията , поне по 20 -30 К !
                        Обърнато в депозитна маса ,това са парите на цяло едно поколение !!!!!
                        Бих казал ,че това са поне 25 % от 31 милиарда депозити!
                        -КАЗВАМЕ -така е в цяла Европа ,има данък лихви !!! ТАКА Е !!!
                        ,ОБАЧЕ ,ЕВРОПЕЕЦА ,не си държи спестяванията на депозит !!!
                        Той е инвестиционно грамотен , инвестира в акции с free float поне 65% ,в дружествени фондове с поне 10 годишна история и т.н.На него не му пука за данък депозити ,просто той няма ТАКИВА !!!! Проверете колко е лихвата за 1 година в Англия ,в Германия и ще се съгласите : смешна история !!! ИМА ,разбира се и западни чекиджии, които просто живеят на кредит и не му пука за СИНОВЕТЕ СИ !!!!

                        -както ,казахме ,българина ,като цяло е инвестиционно неграмотен ,с триста зора успя да се добере до положителна лихва за последните 3 години /спрямо инфлацията , де / ,ЗАВИДЯХА МУ , пък никой не пита нашите бащи какъв хуй ядоха по времето на хипер инфлацията ,че и доста години след това ! така беше !
                        ВЕРНО е ,обаче и това ,че Българина обича своите деца и е готов на всичко за да ги подсигури ,било то материално ,било учебно !! / справка османското присъствие /
                        Та в тоя ред на мисли се чудя ,дали БЪЛГАРИНА ,ще се примири с изземането на вече пършивата печалба от депозити ,или просто ще си припомни ,че вече е ЕВРОПЕЕЦ ,

                        и просто зорлем ще атакува европейските
                        активи ,

                        зорлем ,защото бертрам данъкът е смешен ,но унижението е голямо !!!!
                        тогава бащите ,ще попитат синовете си , АБЕ ,КВО СТАВА ???

                        синовете ще отговорят просто с : http://www.dailyfinance.com ,http://www.kitco.com/charts/livegold.html и други ,но да не подценявам аудиторията !

                        п.п.в края на краищата Бертрам ,това е смешен данък ,които ще засегне около 7 -8 милиарда от 31 милиарда депозитна маса ,колко му е !!!
                        п.п.иначе днес говорих дружески с шев на банков клон на голяма банка ,плюс шеф на трежъри на друга първокласна банка .Хората са спокойни, и ми се заклеха ,че нивото на лошите кредити е доста под допустимите нива, а именно 7.5 % ! просто не би трябвало да се тревожим от действията на умните синове ,съветващи отрудените си бащи !

                        лека !
                        Last edited by 4i4ko Pari4ko; 23.10.2012, 01:46.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                          Все едно нищо не каза... Нали ако гръмнат банките ще гръмне и бюджета? Нали трябва да изплаща всички депозити на грждани до 200 хил. лева? А като гръмне бюджета ще гръмне и борда! Неминуемо е.
                          Ма много си прост! Като гръмне бюджета как точно ще гръмне борда? Много ми е любопитно да го разбера.
                          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                          Коментар


                          • много сте развълнувани в тази тема
                            Хората губят ума си на тълпи , а се връщат към здравия разум бавно и един по един .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                              Доколкото виждам иска да се стимулира тегленето..
                              Кой?... Никой не ще да поощрява тегленето. Напротив, искат банките да имат излишни пари за да им купуват съкровищните бонове на най-ниски лихви!
                              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                                Темата за борда е дискутирана многократно тук. НЯМА връзка между стабилността на борда и стабилността на банките.
                                Все едно нищо не каза... Нали ако гръмнат банките ще гръмне и бюджета? Нали трябва да изплаща всички депозити на грждани до 200 хил. лева? А като гръмне бюджета ще гръмне и борда! Неминуемо е.
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X