IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
    По добре за турци отколкото за престъпници крадци и боклуци
    Стига бе, Доган....той по крадлив и от наще бе.
    Виж да беше Ердоган - няма лошо, Тиквоча да оди при него да се учи как се стимулира икономиката та 6-10% ръст годишно прави.
    Ма то и за туй малко пипе требе...

    Баси, стигнахме и до там да се питаме как да стигнем...турците.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
      Те щото турците са много некрадливи ,който иска да го управляват турци да ходи в Туркистан
      Tи няма да ми казваш къде да ходя.Ще гласувам за когото си искам.Най малко ме вълнува какво на теб ти харесва

      Коментар


      • Бате Пешо

        Пешка я кажи сега ти какво инфо имаш за АЕЦ ? Бойко Бандитски и компания май искат да го посторят частен и за тях , има ли нещо такова ? Държавата го е платила 50% на гьол и Атомстрой им го довършат за още толкова пари от авоарите на тяхната компания , пък те доживот ще стрижат българите като овце.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          Tи не разбираш ли че от тиквоча по отвратителен няма.За тоя никога няма да гласувам
          Като партия - може би да, ама като личност - има, има-а-а.... За Цвъцко какво ще кажеш?
          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
            Те щото турците са много некрадливи ,който иска да го управляват турци да ходи в Туркистан
            Tи не разбираш ли че от тиквоча по отвратителен няма.За тоя никога няма да гласувам

            Коментар


            • Те щото турците са много некрадливи ,който иска да го управляват турци да ходи в Туркистан
              Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
              По добре за турци отколкото за престъпници крадци и боклуци

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Хора, дето да са изкарали първия си милион точно по такъв начин, аз поне не познавам, макар да имам около дузина сравнителни близки познати, които са милионери (поне в леФчета). Та от тези, дето ги познавам, чистите си пари (т.е. тези, дето са им извън бизнеса, който имат, реалните им пари,а не стоката и/или машините) са или в имот, или в депозити и няма да си развлят депозитите, щото лихвата им паднала от 5 на 4,5% примерно, при положение, че за 3 години има падна двойно - от 10% на 5% и пак си ги държат в банката. Проблемът е в лиспата на алтернатива на тУлите и Флога и поради това този тип "инвестиции" винаги ще са на мода и ще са основното богатсвто за поне 90% от народонаселението

                Така че герб много правилно се ориентираха към облагане на лихвите - ще помрънка народа, пък ще клекне, просто щото нямат друг избор. Виж сметката им, че пак ще помрънкат, но ще гласуват отново за герб, щото алтернативата са турци и комунисти - хм, не знам дали ще излезе вярна

                П.С. Ако нещата се сговнясат още, очаквам догодина да се шибне и по-стабилен данък върху имотиту - щото как беше: Купи си имот - ни вода ти иска, ни храна, а всички българи имат минимум по 1 имот, а ако включим и селските къщурки и раздробената земя, то на ангро, минимум по 5 имота/парцела. Апропо, не е зле и за данък върху земята да се помисли
                По добре за турци отколкото за престъпници крадци и боклуци

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  ...Проблемът е в лиспата на алтернатива на тУлите и Флога и поради това този тип "инвестиции" винаги ще са на мода и ще са основното богатсвто за поне 90% от народонаселението

                  Така че герб много правилно се ориентираха към облагане на лихвите - ще помрънка народа, пък ще клекне, просто щото нямат друг избор. Виж сметката им, че пак ще помрънкат, но ще гласуват отново за герб, щото алтернативата са турци и комунисти - хм, не знам дали ще излезе вярна

                  П.С. Ако нещата се сговнясат още, очаквам догодина да се шибне и по-стабилен данък върху имотиту - .....
                  Когато си прав - прав си! Това им е политиката - не как да направят нещата по-леки за хората, а как да съберат пари, които си разпределят те, управляващите.
                  И за предстоящите избори си прав, за съжаление...
                  И това ще мине ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
                    Бат' Пешо, ако някой е изкарал 1 млн. или повече с труд, ум и пот, едва ли ще ги държи всичките на депозит
                    Хора, дето да са изкарали първия си милион точно по такъв начин, аз поне не познавам, макар да имам около дузина сравнителни близки познати, които са милионери (поне в леФчета). Та от тези, дето ги познавам, чистите си пари (т.е. тези, дето са им извън бизнеса, който имат, реалните им пари,а не стоката и/или машините) са или в имот, или в депозити и няма да си развлят депозитите, щото лихвата им паднала от 5 на 4,5% примерно, при положение, че за 3 години има падна двойно - от 10% на 5% и пак си ги държат в банката. Проблемът е в лиспата на алтернатива на тУлите и Флога и поради това този тип "инвестиции" винаги ще са на мода и ще са основното богатсвто за поне 90% от народонаселението

                    Така че герб много правилно се ориентираха към облагане на лихвите - ще помрънка народа, пък ще клекне, просто щото нямат друг избор. Виж сметката им, че пак ще помрънкат, но ще гласуват отново за герб, щото алтернативата са турци и комунисти - хм, не знам дали ще излезе вярна

                    П.С. Ако нещата се сговнясат още, очаквам догодина да се шибне и по-стабилен данък върху имотиту - щото как беше: Купи си имот - ни вода ти иска, ни храна, а всички българи имат минимум по 1 имот, а ако включим и селските къщурки и раздробената земя, то на ангро, минимум по 5 имота/парцела. Апропо, не е зле и за данък върху земята да се помисли
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Тежък терен http://www.capital.bg/1931514/ via @CapitalBg

                      Главният икономист на една от големите български банки коментира, че в момента нефинансовият сектор е в толкова потиснато състояние, че за банките е изключително трудно да открият проекти, които да финансират, и топ причина за това е несигурната среда, която правителството е създало. Според него подобрения може да се искат както в по-добра работа на регулаторите, които да дадат усещане за сигурност на компаниите, така и в коректното отношение на държавните институции.
                      Черно на бело си го признават банките, че не могат да подържат на хората депозитите щото не могат да раздадът кредити. А ОКЪДЕ тогава взимат да не са на загуба.
                      I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                      Коментар


                      • Кабинетът е изпуснал в законопроекта да регламентира данъчната ставка!

                        Законопроектът се намира на страницата на НС. Там на на стр. 31 от Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за данък върху добавената стойност – §58, т.8, изменящ чл.46 от ЗДДФЛ, липсва препратката към текста, регламентиращ облагането на лихвите. С чл. 46 се регламентират данъчните ставки за окончателните данъци.

                        На практика при липса на данъчната ставка няма как да се облага дохода от лихви.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                          Гледам че отново си във вихъра си. Каква инфлация те гони. Няма да има инфлация още 2 години, Бернаке предотвратява дефлацията, а такива като тебе не могат да повярват че е възможно.
                          Точно така на некои хора требе да им се повтаря по неколко пъти докат разберат колко прави 2+2
                          Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                            Извинявай,ако съм те засегнал. Но да ми твърдиш че със 1500лв можеш нормално,без лишения да издържаш 4-членно семейство в голям град....
                            Със 3000 - да. За частни уроци за децата,телефони,ток и храна отиват 1000лв. А дрехи, бензин,данъци, вноски за кола ( да приемем че си купил апартамента). Без да смятам почивка, помощ за родители( дори и 200лв ).
                            master7, като казвам 1500-2500 на човек, имам предвид доход на семейство 3000-5000. Явно там не съм доуточнил. Също така предполагам, че семейството има жилище (наследствено или купено) и не изплаща кой знае какви кредити. Така, че общо взето си прав.
                            Но все пак има една приказка: "Гъз знае 2 и 200". Щастливият живот не се основава на количеството пари, които притежаваш, а на съвпадението на вътрешния ти модел за щастие с реалността, която те обкръжава. Един отшелник, отдаден на Бога, който се облича във власеница и яде по къшей хляб на ден е безкрайно по-щастлив от болен милионер с невярна съпруга, неблагодарни деца, лъжливи съдружници, некадърни управляващи, мързеливи работници, и т.н.
                            Примерът е маргинален, но го давам само за по-голяма яснота.

                            П.С. Хубаво е човек да види зор на младини и ако го преодолее да се радва на лек живот по-нататък.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                              Ами къде... В тухли и бетон са... В замразени строежи и празни сгради, нацвъкани по кварталите, без никакви инфраструктура и недостатъчни парко места... да не говорим за някакви градинки със зеленина! Хората имат нужда от нещо повече освен от спално помещение. Кой ще ти ги купува тези недоразумения и то на тези цени?... Ето там са парите на депозантите. И ще стане мазало ако само 15-20% си ги теглят за да направят инвестиция в злато или сребро. И ще го направят на юрюш ако инфлацията се засили още!
                              Гледам че отново си във вихъра си. Каква инфлация те гони. Няма да има инфлация още 2 години, Бернаке предотвратява дефлацията, а такива като тебе не могат да повярват че е възможно.

                              Коментар


                              • Ей това трябва да е
                                Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                                Но да ми твърдиш че със 1500лв можеш нормално,без лишения да издържаш 4-членно семейство в голям град...

                                Коментар

                                Working...
                                X