IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сега се размислих че ще го отнесат хорицата със срочни депозити падежа на които е догодина.Свободните депозити на ПИБ могат да се закрият и да се открият свободни депозитни сметки.Тоя цъклатия психопат толкова ми е опротивял че се чудя как да го изтърпя още половин година.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от irish Разгледай мнение
      1. ЗДДФЛ. Чл.38. (13) (Нова - ДВ, бр. 94 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г.) С окончателен данък се облага брутната сума на придобитите от местни физически лица доходи от лихви по депозитни сметки в търговски банки.

      2.Допълнителни разпоредби към закона:

      58. (нова - ДВ, бр. 94 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г.) "Депозитни сметки" са банкови сметки за съхранение на пари за определен срок срещу възнаграждение (лихва).

      Като чета безсрочния преф.депозит на КОРП, какъвто предполагам имаш не попада в това число, и да новината е чудесна.
      И Депозит + не попада

      Коментар


      • Я вижте какво изрових от сайтовете на ПИБ и КТБ.На Дянков пак му го завряха отзад.На 31 12 ще си прибера петцифрените лихвички по преференциалните безсрочни сметки и депозит+ и ще си свиркам а имотите да им .....мамата.Лорда да не се коси ще го почерпя.Много злорадства но напразно.Долу милицията
        http://www.corpbank.bg/news_462.html
        http://www.fibank.bg/uploads/_Tariff...s/Bulletin.pdf

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          Aко е вярно това е чудесна новина.
          1. ЗДДФЛ. Чл.38. (13) (Нова - ДВ, бр. 94 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г.) С окончателен данък се облага брутната сума на придобитите от местни физически лица доходи от лихви по депозитни сметки в търговски банки.

          2.Допълнителни разпоредби към закона:

          58. (нова - ДВ, бр. 94 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г.) "Депозитни сметки" са банкови сметки за съхранение на пари за определен срок срещу възнаграждение (лихва).

          Като чета безсрочния преф.депозит на КОРП, какъвто предполагам имаш не попада в това число, и да новината е чудесна.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
            Днес ходих и в двете банки информацията е ;
            КТБ: "Въпреки че се нарича "Преференциален" той е без срок и няма да се облагат лихвите по него ,както и по "Депозит+"
            ПИБ: 12,24 мес."Свободни депозити" са депозити имат срок и лихвите по тях се олихвяват.Ако депозитът ти е открит 2012 ,а падежът е 2013-2014 е под въпрос дали за периода до 31.12.2012 ще има данък.Девойката ми каза ,че не било обнародвано ,ама аз не съм сигурен за което....
            Aко е вярно това е чудесна новина.

            Коментар


            • Днес ходих и в двете банки информацията е ;
              КТБ: "Въпреки че се нарича "Преференциален" той е без срок и няма да се облагат лихвите по него ,както и по "Депозит+"
              ПИБ: 12,24 мес."Свободни депозити" са депозити имат срок и лихвите по тях се олихвяват.Ако депозитът ти е открит 2012 ,а падежът е 2013-2014 е под въпрос дали за периода до 31.12.2012 ще има данък.Девойката ми каза ,че не било обнародвано ,ама аз не съм сигурен за което....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bobacho Разгледай мнение
                Коя е банката с "разплащателна сметка с минимално салдо"?
                Сам си я споменал в предния си пост.
                |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                |___________||__|___|)
                (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                Коментар


                • Коя е банката с "разплащателна сметка с минимално салдо"?

                  Коментар


                  • На мен в ПИБ,миналата седмица, ми взеха някакви стотинки такса при тегелене на 400 лв. на каса. Преди нямаше такова нещо.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                      Зависи от валутата и сумата ,ако имаш впредвид без данък в/у лихвите май са те ,но някои от тяхните продукти.Почнаха да правят гимнастики и ПИБ-а от днес /слагат си нови такси и т.н/
                      Какво променят ПИБ и нови такси за какво въвеждат ?
                      Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                      Коментар


                      • Зависи от валутата и сумата ,ако имаш впредвид без данък в/у лихвите май са те ,но някои от тяхните продукти.Почнаха да правят гимнастики и ПИБ-а от днес /слагат си нови такси и т.н/

                        Коментар


                        • Въпрос към форума:

                          Коя банка дава най-голям процент Лихва по депозити съобразен с новите данъчни правила .. ? - някой следи ли предложенията ? КТБ ли е, или има и по-по-най..
                          Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dreamer Разгледай мнение
                            В кръга на шегата, но "разплащателна сметка с минимално салдо за физически лица" май не нарушава закона по никакъв начин?
                            Хич не го нарушават. Да му мислят умниците, които решиха да облагат лихвите по депозитите .....

                            Нови видове разплащателни сметки и промяна в Тарифата за такси и комисиони и Бюлетина за лихвите (в сила от 07.12.2012 г.)

                            Уважаеми клиенти,
                            Уведомяваме Ви, че от 07.12.2012 г. стартира предлагането на нови разплащателни сметки: разплащателна сметка с минимално салдо и свободна разплащателна сметка. Във връзка с новите продукти в раздел I. "Банкови сметки", в раздел II. "Касови операции" от Глава първа на Тарифата за такси и комисиони (за физически лица) и в Бюлетина за лихвите се правят промени, с които можете да се запознаете тук.
                            Че и едни лихви дават ...... стигат до 8% .... Абе с една дума - Дянков го преметнаха
                            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                            Коментар


                            • Гледам че банките предлагат невероятни продукти

                              В кръга на шегата, но "разплащателна сметка с минимално салдо за физически лица" май не нарушава закона по никакъв начин?

                              Коментар


                              • В банковата система на САЩ депозитите на стойност над 250 хиляди долара на домакинствата бяха:
                                1)
                                - в края на 2011г. - 2,770,314 депозита със сума от 3,942,525,646 хил. долара
                                2)
                                - в края на септември 2012г. - 3,014,630 депозита със сума от 4,209,076,331 хил. долара, тоест над 4.2 трилиона долара или 27.9% от БВП
                                Тоест за 9 месеца са се увеличили с над 266 милиарда долара.


                                За сравнение в края на септември 2012г. в банковата система на България депозитите на стойност над 20 хиляди лв. на домакинствата бяха:
                                1)
                                - 326,484 депозита
                                2)
                                - сумата в тези депозити беше 18,461,588 хил. лв. тоест по-малко от 19 милиарда лв. или 24.5% от БВП


                                http://www2.fdic.gov/SDI/SOB/
                                http://www.bnb.bg/Statistics/index.htm

                                Коментар

                                Working...
                                X