IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SEBULBA
    http://www.dnevnik.bg/sviat/2013/03/...do_chetvurtuk/

    Трапезите са празни
    Е, има си хас да не са празни!

    http://www.zerohedge.com/news/2013-0...ir-cash-cyprus

    No one knows exactly how much money has left Cyprus' banks, or where it has gone. The two banks at the centre of the crisis - Cyprus Popular Bank, also known as Laiki, and Bank of Cyprus - have units in London which remained open throughout the week and placed no limits on withdrawals. Bank of Cyprus also owns 80 percent of Russia's Uniastrum Bank, which put no restrictions on withdrawals in Russia. Russians were among Cypriot banks' largest depositors.

    Айде сега да помислим, от къде другаде ще "берат" пари европейците?

    Коментар


    • Лорде,
      Я кажи как си смяташ цената на активите? По колко струва моя имот ли?

      За Кипър се чува, че остригването на депозитите над 100 000 евро ще е около 60%. Как ще се отрази това на цените на НИ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батко Пешо Разгледай мнение
        O панелата била 150000 кинта.Това виц ли е или полюция?
        Хайде сега! Много те вълнува моят панел. Офертната за четиристаен в този район се вдигна отново с доста над 60 К евра, а от заема останаха двадесет и нящо.
        Като си сметна и другите имоти, заема остава 1/10 от общата цена на активите. Кой нормален няма поне да ги увеличи на поне 1/5 и да купува още и още?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
          Глупости! Заема ми е 1/3 от цената на имота и в момента. Дъщеря ми в момента има 4 детски стаи в четири имота. Сега ми трябват нови два заема, щото ме чакат още два имота да ги прилапам.
          Грую беше много прав като ви написа, че ще помрънкате малко но ще си платите като попове. Вие и сега получавате трохи заради привилегията някой да ви се разпорежда с депозитите. Ей това си е чисто мишкуване, да ме извиниш....... пълна мизерия!!!
          O панелата била 150000 кинта.Това виц ли е или полюция?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
            Глупости! Заема ми е 1/3 от цената на имота и в момента. Дъщеря ми в момента има 4 детски стаи в четири имота. Сега ми трябват нови два заема, щото ме чакат още два имота да ги прилапам.
            Грую беше много прав като ви написа, че ще помрънкате малко но ще си платите като попове. Вие и сега получавате трохи заради привилегията някой да ви се разпорежда с депозитите. Ей това си е чисто мишкуване, да ме извиниш....... пълна мизерия!!!
            Недей бърка твоите критерии за безгранична алчност с критериите за нормален живот далеч от бетонните гета.

            Коментар


            • Батко Пешо

              Ще има кютек колкото и в Кипър го има в момента, дори не обвиняват за нещастието си банките си които са понцита от чистокръвна порода, ами търсят виновни за сполетялото ги нещастие на Марс.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батко Пешо Разгледай мнение
                Не не са слепи просто не смеят щото ще има кютек.А ти мое си злобееш колкото искаш.Е сега ти предлагат да си рефинансираш заема мое ти свалят вноската но ще плаща и дъщеря ти.
                Глупости! Заема ми е 1/3 от цената на имота и в момента. Дъщеря ми в момента има 4 детски стаи в четири имота. Сега ми трябват нови два заема, щото ме чакат още два имота да ги прилапам.
                Грую беше много прав като ви написа, че ще помрънкате малко но ще си платите като попове. Вие и сега получавате трохи заради привилегията някой да ви се разпорежда с депозитите. Ей това си е чисто мишкуване, да ме извиниш....... пълна мизерия!!!

                Коментар


                • Ключаря таи надежда че хората ще почнат да си дърпат парите от бамките и да ги влагат в неговите бункерчета.
                  Надеждата умирала последна след като ЧСИ-то почукала на вратата-съвременна народна поговорка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                    http://www.investor.bg/biudjet-i-fin...nagore,148721/

                    Мале , мале колко хляб има в България с данък ДЕПОЗИТ". Хей политици, а бе вие слепи ли сте. Одерете им кожляците на тези инертни икономически субекти!
                    Не не са слепи просто не смеят щото ще има кютек.А ти мое си злобееш колкото искаш.Е сега ти предлагат да си рефинансираш заема мое ти свалят вноската но ще плаща и дъщеря ти.

                    Коментар


                    • Лордски още не го пише в новините , но ще го напишат - този план за Кипър, ще се провали и данъка няма да е 40% само.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
                        Абе на тебе никога ли не ти е минавало през празната кратуна,че има хора дето лятно време вместо да шпакловат и чистят лайната на последният наемател ходят по места дето с десет минимални заплати гъзъ не може да си избършат?
                        Ти със сигурност не си от тях! Щом за аргумент използваш обиди, значи си абсолютната нула.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
                          Лорде, то е ясно че депозантите хляба са го осигурили, че и мезето и питието, тъй че не бива това да те притеснява. Виж ако става дума за нещо повече от това, може би имаш известно право, но пък кой ли разполагащ с известни (макар и неголеми) средства в тия мътни времена, би мислил за нещо по-различно от прехрана, здраве, възможност за посрещане на комуналните услуги, и задоволяване на най-належащи нужди
                          Ами ако си безДОМен, е нормално да помислиш да си купиш жилище, а не да живееш при родителите си до 50 като много заподозряни субекти от форума.
                          Има огромно количество хора със сбъркани приоритети повярвай! Купуват си някакви коли на по 15 години и се кефят на това да ги ремонтират нон стоп, гледат по 5 кучета, занимават се с куп несвойствени неща, ама най-нормалното да създадат семейство и дом им убягва. Това е така заради сбърканата субкултура налагана, чрез медии и мода. Долу толерастите и неолайнярите от ИПИ. Да живее строгата скучна нормалност!
                          Имам колеги, които се интересуват от шопинг в спортдирект, фризура на котки и плъхове или новата супермалоумна продукция на ай макс 3д.
                          Какво да им споделям освен чисто служебните сухи финансови цифри за моите приоритети? АКО им споделя за ежедневните ми посещения в нотариата, агенцията по вписванията, гледане на обяви брокери, ще почнат да се прозяват. Всеки с приоритетите си.
                          Last edited by Лорда; 25.03.2013, 21:40.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                            Най-мизерната доходност е от депозит! Ако се налага да чакам цяла година за да взема някаква мизерна лихва. Жалки същества са влогарите и злобни. Предпочитам ритмично да получавам ежемесечен доход от наем. Явно депозитантите са доста увредени мозъци, щом и с лихва на лихвата пак стоят като зайци на фарове Кипърският прецедент наистина трябва да бъде правило. Само така може да раздвижи дълбоко замразените им мозъци. Дайте ми власт и ще изкарам вси депозити от банките! Там трябва да има само мах депозит равняващ се на десетина минимални заплати за зор заман.
                            Абе на тебе никога ли не ти е минавало през празната кратуна,че има хора дето лятно време вместо да шпакловат и чистят лайната на последният наемател ходят по места дето с десет минимални заплати гъзъ не може да си избършат?
                            За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                              http://www.investor.bg/biudjet-i-fin...nagore,148721/

                              Мале , мале колко хляб има в България с данък ДЕПОЗИТ". Хей политици, а бе вие слепи ли сте. Одерете им кожляците на тези инертни икономически субекти!
                              Лорде, то е ясно че депозантите хляба са го осигурили, че и мезето и питието, тъй че не бива това да те притеснява. Виж ако става дума за нещо повече от това, може би имаш известно право, но пък кой ли разполагащ с известни (макар и неголеми) средства в тия мътни времена, би мислил за нещо по-различно от прехрана, здраве, възможност за посрещане на комуналните услуги, и задоволяване на най-належащи нужди

                              Коментар


                              • Батко Пешо

                                Пешка има два варианта - да се заемат пари в заем и да им се плащат лихви, които уверявам те ще скочат до несправедливи стойности моного бързо и ще стопят бюджета , така че събираните в него средства да се превърнат във фиктивно занимание, т.е. парите от данъците ще отидат за лихви.
                                Втория вариант - да се емитират пари от банката - левчета, и гарантирам че те няма да се обезценят, до момента в който не прехвърлят 70 милиарда лева.
                                Валутния борд е един много елементарен механизъм и той не покрива варианта с огромен вътрешен дълг, т.е. този механизъм може да бъде използван 5-10 години но според икономическото развитие и когато вътре икономиката започне да генерира дълг този механизъм става излишен. Напротив ако управлявам , ще забравят да дойдат да гласуват за втория ми мандат, защото весеки ще предпочете да си свърши друга работа т.е. ще има благоденствие, а не мизерия.
                                Last edited by supertrader; 25.03.2013, 21:29.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X