IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
    Днес спретнах голямо шоу в банка ДСК.
    Казах на служителката да ми извади зелена спестовна книжка като на ВЛОГАРИТЕ.
    Тя се учуди, каза ми, че щяло да отнеме доста технологично време и освен това лихвата била нищожна. Аз се сопнах "Ама как така нищожна?". Тя даже обърна монитора към мен, за да се уверя, че лихвата е 0,2%
    Е аз пак и се сопнах "Ами защо всички ВЛОГАРИ, чакащи имотите да паднат ценово са със зелени книжки"?. Тя ми отговори припряно, че само бабите ползват зелени спестовни книжки. След това жената ми препоръча депозит "стимул +" и аз вложих 1000лв. с отвращение Вече съм средностатистически влогар Други 6 каймета обаче не държа в банка, а във взаимен фонд.
    Това ли ти е капитала бре , Лорде ..- 7 К ??? Хахахахахах..............бе къф Лорд си бре, ти си по зле от крепостняк в Русия от XVII век .......... Аре, ..........нема лошо .коткай си ги ........

    Коментар


    • Днес спретнах голямо шоу в банка ДСК.
      Казах на служителката да ми извади зелена спестовна книжка като на ВЛОГАРИТЕ.
      Тя се учуди, каза ми, че щяло да отнеме доста технологично време и освен това лихвата била нищожна. Аз се сопнах "Ама как така нищожна?". Тя даже обърна монитора към мен, за да се уверя, че лихвата е 0,2%
      Е аз пак и се сопнах "Ами защо всички ВЛОГАРИ, чакащи имотите да паднат ценово са със зелени книжки"?. Тя ми отговори припряно, че само бабите ползват зелени спестовни книжки. След това жената ми препоръча депозит "стимул +" и аз вложих 1000лв. с отвращение Вече съм средностатистически влогар Други 6 каймета обаче не държа в банка, а във взаимен фонд.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
        Атрактивно изглежда това сравнение, но не се занимава с един ключов въпрос. Нивото на лихвите! В България лихвите са високи и затова месечните вноски за кредит с един и същи номинал в България може да са 2-3 пъти по високи спрямо Нова Зеландия, а в същото време по депозити в Нова Зеландия не получават почти нищо, за разлика от осезаемите лихви в България.

        Когато лихвите по ипотечните кредити в България паднат на 3-4% и ние ще имаме съотношението в Нова Зеландия и цените на недвижимите имоти ще скокнат двойно!
        През февруари 2013г. в Нова Зеландия:
        1)
        - средният ефективен годишен лихвен процент за жилищен заем с лихва, която не е фиксирана беше 5.65%
        2)
        - средният ефективен годишен лихвен процент за жилищен заем с лихва, която е фиксирана беше 5.58%
        3)
        - средният годишен лихвен процент за шестмесечен депозит беше 3.93%


        http://www.rbnz.govt.nz/statistics/exandint/b3/hb3.xls

        Коментар


        • индианеца

          Те ако дават пари на 3% и заемат на 0-ла , нали се досещаш какво ще стане - имат да връщат доста пари, които при нулева лихва едва ли някой ще иска да им ги остави.Много мечи сценарий за банките е това, много.
          - Който каквото и да говори банките в Германия докато не фалират все ще сме на този хал. Това са едни фалирали отдавна банки, които още ги има в списъка, а са с по ниска капиталова от кипърски офшуорки.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
            Атрактивно изглежда това сравнение, но не се занимава с един ключов въпрос. Нивото на лихвите! В България лихвите са високи и затова месечните вноски за кредит с един и същи номинал в България може да са 2-3 пъти по високи спрямо Нова Зеландия, а в същото време по депозити в Нова Зеландия не получават почти нищо, за разлика от осезаемите лихви в България.

            Когато лихвите по ипотечните кредити в България паднат на 3-4% и ние ще имаме съотношението в Нова Зеландия и цените на недвижимите имоти ще скокнат двойно!
            Сравнението е направо бичи сценарии за имотите, както и да го гледаш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
              Домакинствата в Нова Зеландия (държава където влоговете на населението не са гарантирани):
              1)
              В края на 2012г.
              - имаха депозити на стойност 118,532 милиона новозеландски долара
              - дължаха жилищни кредити на стойност 178,076 милиона новозеландски долара
              Тоест жилищните кредити бяха на стойност 1.5 пъти повече от депозитите.
              2)
              В края на 2007г.
              - имаха депозити на стойност 90,420 милиона новозеландски долара
              - дължаха жилищни кредити на стойност 155,234 милиона новозеландски долара
              Тоест жилищните кредити бяха на стойност 1.72 пъти повече от депозитите.


              За сравнение домакинствата в България:
              1)
              В края на 2012г.
              - имаха депозити на стойност 35,869,446 хил. лв.
              - дължаха жилищни кредити на стойност 9,441,757 хил. лв.
              Тоест депозитите бяха на стойност 3.8 пъти повече от жилищните кредити.
              2)
              В края на 2007г.
              - имаха депозити на стойност 18,986,492 хил. лв.
              - дължаха жилищни кредити на стойност 5,890,143 хил. лв.
              Тоест депозитите бяха на стойност 3.22 пъти повече от жилищните кредити.




              http://www.bnb.bg/Statistics/
              http://www.rbnz.govt.nz/
              Атрактивно изглежда това сравнение, но не се занимава с един ключов въпрос. Нивото на лихвите! В България лихвите са високи и затова месечните вноски за кредит с един и същи номинал в България може да са 2-3 пъти по високи спрямо Нова Зеландия, а в същото време по депозити в Нова Зеландия не получават почти нищо, за разлика от осезаемите лихви в България.

              Когато лихвите по ипотечните кредити в България паднат на 3-4% и ние ще имаме съотношението в Нова Зеландия и цените на недвижимите имоти ще скокнат двойно!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                Банката ми обезцени тъпия кеш, защото не си купих още една панелка
                Елементарно ,Бетонков(Уотсън).
                Защо банкерите празнуват на един ден с рибарите а ?
                Ха се досети сега кой на кого дава кукичка със стръв.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ivancholak
                  хич няма разбере как банката ще му продаде панелника , и ще има да дава и още
                  Банката ми обезцени тъпия кеш, защото не си купих още една панелка

                  Коментар


                  • Лорделов ,бетонков за тебя:

                    Коментар


                    • Ша ревеш като ЕРД от банката ама по нататък.
                      Вервай ми.

                      Коментар


                      • Банките излизат от ступора и почват яко да кредитират.
                        В момента чакам само каква сума ще ми потрябва за нов кредит за дребна покупка и ако ударя кьоравото, банката само стои и чака моята сума в искането. Гъвкавост от държавна банка- УНИКАЛНО! МНОГО съм доволен, сигурен , че догодина ще се излее море от пари в хората и бизнеса., колкото и да мучат разни ЕРД- привърженици на влога и плоския /азиатски/ данък.

                        Коментар


                        • Домакинствата в Нова Зеландия (държава където влоговете на населението не са гарантирани):
                          1)
                          В края на 2012г.
                          - имаха депозити на стойност 118,532 милиона новозеландски долара
                          - дължаха жилищни кредити на стойност 178,076 милиона новозеландски долара
                          Тоест жилищните кредити бяха на стойност 1.5 пъти повече от депозитите.
                          2)
                          В края на 2007г.
                          - имаха депозити на стойност 90,420 милиона новозеландски долара
                          - дължаха жилищни кредити на стойност 155,234 милиона новозеландски долара
                          Тоест жилищните кредити бяха на стойност 1.72 пъти повече от депозитите.


                          За сравнение домакинствата в България:
                          1)
                          В края на 2012г.
                          - имаха депозити на стойност 35,869,446 хил. лв.
                          - дължаха жилищни кредити на стойност 9,441,757 хил. лв.
                          Тоест депозитите бяха на стойност 3.8 пъти повече от жилищните кредити.
                          2)
                          В края на 2007г.
                          - имаха депозити на стойност 18,986,492 хил. лв.
                          - дължаха жилищни кредити на стойност 5,890,143 хил. лв.
                          Тоест депозитите бяха на стойност 3.22 пъти повече от жилищните кредити.




                          http://www.bnb.bg/Statistics/
                          http://www.rbnz.govt.nz/

                          Коментар


                          • В края на 1988г.:
                            1)
                            - депозитите на домакинствата в България бяха 25,227 милиона лв.
                            2)
                            - кредитите (общо жилищни и потребителски) на домакинствата в България бяха 4,810 милиона лв.
                            Тоест депозитите на домакинствата бяха 5.2 пъти повече от кредитите им.


                            В края на февруари 2013г.:
                            1)
                            - депозитите на домакинствата в България бяха 36,533,215 хил. лв.
                            2)
                            - кредитите (общо жилищни и потребителски) на домакинствата в България бяха 18,320,799 хил. лв.
                            Тоест депозитите на домакинствата бяха по-малко от 2 пъти повече от кредитите им.




                            http://www.bnb.bg/ResearchAndPublica...port/index.htm
                            http://www.bnb.bg/BankSupervision/index.htm

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                              Е, отчети за кой какво крал не дава, информира избирателно.
                              Все пак е показателно в дадената статистика, че народ без кредити, макар и да му вземеш последното сухо, което вече е било крадено 7 години, не можеш качествено да го обереш
                              правилно хортуваш самолетчо
                              Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
                                Информаторе бря - дай нещо за депозитите в БГ ама до 1989 г - обаче в щатски долари сметнато и после дай сравнение с 1996 г или пък сега
                                Е, отчети за кой какво крал не дава, информира избирателно.
                                Все пак е показателно в дадената статистика, че народ без кредити, макар и да му вземеш последното сухо, което вече е било крадено 7 години, не можеш качествено да го обереш

                                Коментар

                                Working...
                                X