IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от van05 Разгледай мнение
    Кредитирането не е спирало.Шараните свършиха.
    Ти рибар ли си?
    Дядо ми В. по майчина линия викаше: "Не съм рибар, риболовец съм"
    И аз по негов почин избрах най-готиния актив, който спада с миши стъпки, а расте в галоп. Всички останали активи нямат подобни характеристики. Понеже съм филантроп Ви го споделям, но знам, че има толкова слепци, че никога няма да вдянат написаното от мен дори да го прочетат по 1000 пъти. Затова мога да си позволя да пиша безплатни съвети. В момента съм около 5 пъти по-богат от 1994г. За следващите десет, ако съм жив и здрав да се надяваме да постигнем същия резулт за двойно по-малко време! Човек предполага, Господ разполага, но поне ако съм фитка , тия след мен да надграждат.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
      Споко бе катил, тепърва започва кредитирането....
      Кредитирането не е спирало.Шараните свършиха.
      Ти рибар ли си?

      Коментар


      • Споко бе катил, тепърва започва кредитирането....

        Коментар


        • Депозити на домакинствата в Германия в нейната банкова система:
          1)
          - в края на 2012г. бяха 1,670.9 милиарда евро
          2)
          - в края на април 2013г. бяха 1,685.2 милиарда евро
          Тоест за 4 месеца има повишение от 14.3 милиарда евро.


          Домакинствата в ЕC дължаха жилищни заеми:
          1)
          - в края на 2012г. на стойност 5,789,817 милиона евро
          2)
          - в края на април 2013г. на стойност 5,755,366 милиона евро
          Тоест за 4 месеца има спад от над 34 МИЛИАРДА евро.


          Честито!




          http://sdw.ecb.europa.eu/browse.do?node=2018773
          http://www.bundesbank.de/Navigation/...tatistics.html

          Коментар


          • Влогарь станах, ама нещо не ми е добре! Чувствам се прецакан, да си дам парите на заем да ми ги стопанисва некой друг и накрая да ми подхвърли жълти стинки. Малко на балъче мнязам.

            Коментар


            • Само не знам последните писания какво общо имат с темата ,май ще пиша на администратора да закрие темата

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mesoiadess Разгледай мнение
                Ако човешкото търпение не е безгранично, а през това време няма и съвършен компенсационен механизъм , може бързо да се постави краен срок , даже няколко.
                Това за което намекваш е познато на който трябва много по-добре отколкото на теб - казва се праг на търпимост!

                - не се притеснявай - изследва се нон-стоп за целия свят!

                Но ти не разбра нито за каква компенсация казах, нито за какъв срок! ... Сорка!

                - механизма не е за а против "човекшото"!
                - крайния срок е функция на способността да ти налагат правила докато си длъжник!
                Last edited by iivanoff; 16.05.2013, 18:52.
                Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
                  Ех човек, много ми се иска да ти кажа, ама не 'мой тъй публично бе

                  допускаш 2 големи сгрешавания!

                  1. Хората не са машини! => грешейки, не следват съвършенно точно зададената логика => кризата и целите не се изпълняват пълноценно!

                  ==> за да се коригира човешката грешка, трябва компенсационен механизъм!

                  Е това е първата ти грешка - не отчиташ "човешкия компенсационен механизъм"!

                  2. Времето на реформи /задължаването/ не е безкрайно! => имаш максимален срок за извършване на реформите!

                  Е това е втората ти грешка - не отчиташ "максимален срок"!

                  И понеже не ми плащат да ти внедря сгрешаванията в мисленето, ще пропусна следствието!
                  Ако човешкото търпение не е безгранично, а през това време няма и съвършен компенсационен механизъм , може бързо да се постави краен срок , даже няколко.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Кои са страните изпълнили 30% реформи ? Много любопитно, пропуснал съм.

                    Така е за да не бъда краен.
                    Част от процента е заради готовността нещата да се случват с по-бързи темпове .

                    Коментар


                    • Mesoiadess

                      Кои са страните изпълнили 30% реформи ? Много любопитно, пропуснал съм.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mesoiadess Разгледай мнение
                        Това е истински въпрос - кога ще се върне доверието?

                        За мен - когато 2 последователни години нивото на задлъжнялост спада или поне се задържа на фона на извършени качествено структурни реформи .

                        Засега в 30% от страните са изпълнени по 30% реформи . Което означава че сме на 10% от началото на дългия път.
                        Ех човек, много ми се иска да ти кажа, ама не 'мой тъй публично бе

                        допускаш 2 големи сгрешавания!

                        1. Хората не са машини! => грешейки, не следват съвършенно точно зададената логика => кризата и целите не се изпълняват пълноценно!

                        ==> за да се коригира човешката грешка, трябва компенсационен механизъм!

                        Е това е първата ти грешка - не отчиташ "човешкия компенсационен механизъм"!

                        2. Времето на реформи /задължаването/ не е безкрайно! => имаш максимален срок за извършване на реформите!

                        Е това е втората ти грешка - не отчиташ "максимален срок"!

                        И понеже не ми плащат да ти внедря сгрешаванията в мисленето, ще пропусна следствието!
                        Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                        Коментар


                        • Реформирането на банковата система е половината от цялата работа , но все още се пънат и експериментират.

                          Премахването на неефективните механизми в практиката на ЕС вкл. различни финансови потоци е още 10%

                          Останалото е свързано с провеждане на досегашните мерки за рестрикции но в по- голям мащаб до постигане на конкурентноспособност и намаляване на безработицата .
                          Досега поради колебание и забавяне в прилагането водят само до обратния ефект.

                          Отделните страни също има какво да реформират - за справка БГ , където нищо не се случва.

                          Коментар


                          • Това е истински въпрос - кога ще се върне доверието?

                            За мен - когато 2 последователни години нивото на задлъжнялост спада или поне се задържа на фона на извършени качествено структурни реформи .

                            Засега в 30% от страните са изпълнени по 30% реформи . Което означава че сме на 10% от началото на дългия път.

                            Коментар


                            • supertrader

                              Аз не казвам, че работата не е ясна

                              А просто, че е нормално повечето да не те разбират
                              Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                              Коментар


                              • iivanoff

                                Пак ще ги завъртят, тя работата е ясна.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X