IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    По същата логика можем да кажем, че банкнотите стават само за бърсане на анусът... а акциите и за туй не стават, щото са виртуални.
    Аз банкнотите не ги харесвам, а акциите дават дивидентчета. Ако твоите монети можеха да правят секс и да раждат малки койнчета бих си взел от тях . Иначе да им плащам трезори, само за да ги ближа от време на време - мерси
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Викаш, златцето ще е по-ценно дългосрочно от хлябът и млечицето, защото е ограничен ресурс ? Това при положение, че светът се пренаселва, а златото освен за близане /според теб/ не става за нищо друго ? Някакъв проводник е, но има много по-добри, на много по-ниска цена!

      По същата логика можем да кажем, че банкнотите стават само за бърсане на анусът... а акциите и за туй не стават, щото са виртуални.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
        Дългосрочно всички сме мъртви. И това дългосрочие е относително за всеки.

        И КОЙ те излъга, че "златцето" не се произвежда?

        По тази логика обравотваемата земя е много по "непроизвеждана'' от златцето. Даже Марк Твен се е "светнал" за тази далавера. ...Уви....
        Да, златцето може да се фабрикува, ама ного скъпо излиза. То и земица може да се фабрикува - що да не съборим някоя и друга планина и да я изсипем в морето? - Ама пак: ного скъпо.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Ами тогава купувайте хляб и го правете на сухари ,за киселото мляко не знам ...


          Много често съм репликирал Императорът, но тук съм 90 % съгласен с него .А и времето ще покаже

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
            Викаш, златцето ще е по-ценно дългосрочно от хлябът и млечицето, защото е ограничен ресурс ? Това при положение, че светът се пренаселва, а златото освен за близане /според теб/ не става за нищо друго ? Някакъв проводник е, но има много по-добри, на много по-ниска цена!
            Едни го ближат, други продават умни часовници.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Дългосрочно хлебецът и млечицето губят стойност спрямо златцето. И това е нормално - защото те се произвеждат, а златцето е непроизводимо, следователно природно ограничен ресурс.
              Викаш, златцето ще е по-ценно дългосрочно от хлябът и млечицето, защото е ограничен ресурс ? Това при положение, че светът се пренаселва, а златото освен за близане /според теб/ не става за нищо друго ? Някакъв проводник е, но има много по-добри, на много по-ниска цена!
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Дългосрочно хлебецът и млечицето губят стойност спрямо златцето. И това е нормално - защото те се произвеждат, а златцето е непроизводимо, следователно природно ограничен ресурс.
                Дългосрочно всички сме мъртви. И това дългосрочие е относително за всеки.

                И КОЙ те излъга, че "златцето" не се произвежда?

                По тази логика обравотваемата земя е много по "непроизвеждана'' от златцето. Даже Марк Твен се е "светнал" за тази далавера. ...Уви....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                  Спрямо хляба и киселото мляко в съседния магазин !?!?!
                  Дългосрочно хлебецът и млечицето губят стойност спрямо златцето. И това е нормално - защото те се произвеждат, а златцето е непроизводимо, следователно природно ограничен ресурс.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                    А жълтото не може да загуби стойност. "Загубило стойност"... спрямо какво?.......
                    Спрямо хляба и киселото мляко в съседния магазин !?!?!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                      http://www.blitz.bg/news/article/344759
                      Още повече , че златото е изгубило сериозна стойност както и петрола, ха сега
                      Ного важно. Бамки: бляк.

                      На борсата лесно може да си направиш портфейлче с 6-8% дивидентна доходност - и да има спад - тъкмо ще допълваш на по-сгодни цени.
                      Може да инвестираш извън България така, че хем да имаш 99.98% сигурност, хем да имаш доходност около 5% на година - и то за сметка на г-н горанов.


                      Само финансово неграмотни хора могат да си турят парите в бамката.

                      А жълтото не може да загуби стойност. "Загубило стойност"... спрямо какво? Спрямо някакви хартийки, дето бандата на Обонго си ги печата като тоалетна хартия на меченца "Емека" ли?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                        http://www.blitz.bg/news/article/344759
                        Още повече , че златото е изгубило сериозна стойност както и петрола, ха сега
                        $

                        Коментар


                        • Леле, леле, борсата пада, влога се затрива, къде да инвестираме????????????

                          http://www.blitz.bg/news/article/344759
                          Още повече , че златото е изгубило сериозна стойност както и петрола, ха сега

                          Коментар


                          • Депозити на домакинствата в Гърция в нейната банковата система:
                            1)
                            - в края на януари 2001г. бяха 89,913 милиона евро
                            2)
                            - в края на 2009г. бяха 196,860 милиона евро
                            3)
                            - в края на ноември 2014г. бяха 136,058 милиона евро
                            4)
                            - в края на февруари 2015г. бяха 120,117 милиона евро


                            Тоест бяха необходими:
                            1)
                            - 4 години и 11 месеца за да има спад с по-малко от 61 милиарда евро на депозитите на домакинствата в Гърция
                            2)
                            - 3 месеца за да има спад от над 15 милиарда евро на депозитите на домакинствата в Гърция





                            http://www.bankofgreece.gr/Pages/en/default.aspx

                            Коментар


                            • Депозити на домакинствата в Гърция в нейната банковата система:
                              1)
                              - в края на януари 2001г. бяха 89,913 милиона евро
                              2)
                              - в края на 2009г. бяха 196,860 милиона евро
                              3)
                              - в края на ноември 2014г. бяха 136,058 милиона евро
                              4)
                              - в края на януари 2015г. бяха 125,465 милиона евро


                              Тоест бяха необходими:
                              1)
                              - 4 години и 11 месеца за да има спад с по-малко от 61 милиарда евро на депозитите на домакинствата в Гърция
                              2)
                              - 2 месеца за да има спад от над 10 милиарда евро на депозитите на домакинствата в Гърция





                              http://www.bankofgreece.gr/Pages/en/default.aspx

                              Коментар


                              • Ха-ха-ха: аз никога не съм искал да бъда спекулант и не съм.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X