IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от UNSS Разгледай мнение
    Брат ми имаше малък сезонен бизнес на морето, за 2-3 месеца, 100% регистрирани продажби... Можеш ли да си конкурентен на бизнесмен, който има герпаджийски чадър или е регистрирал фирма на някакъв клошар и го боли дедовия за нормативни изисквания, санкции, осигуровки и данъци...... Е тва е бизнес средата у нас
    Не ми отговори на въпроса.
    ГЕРБ е единственото правителство /ако не се лъжа/, което е подвело под съдебна отговорност свои високопоставени фигури - министри, активисти и др.
    На твоя пример /недоказуем/ бих ти дал друг, който може да се докаже - лицензионните режими в екоминистерството например.А ако това е факт за брат ти, не се притеснявай - сподели го! След като съдят собствени министри, едва ли ще защитят някой свой покровител, продаващ сладолед на плажа, не мислиш ли?
    Last edited by първи стъпки; 11.10.2012, 21:16.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
      Кое според теб няма да разбера
      Ами ти дори най-елементарното не можеш да разбереш. Примерно, какво означава подписът ми под черта. Да не говорим за други неща.
      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
        Е добре де, ти подкрепяш ли незаконната дейност, та била тя и остъкляване на балкони? Всички цъкаме колко било хубаво и уредено в Германия, но когато ни кажат на нас да се съобразяваме, започваме да плюеме? Как да стане?
        Абсолютно! Аз съм си остъклил балкон и желая да го озаконя. И пет бона да дам, ще съм спокоен, че съм според закона. Нищо,че по-малко съм дал за самото му остъкляване. Мастъра няма да го намесвате, щото той гледа буум енд бъст за златото, а аз етажна собственост по нова
        Преди 5 години узаконих една триетажна къща. Сега съм спокоен, че никой не може да ми я пипне.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
          Е добре де, ти подкрепяш ли незаконната дейност, та била тя и остъкляване на балкони? Всички цъкаме колко било хубаво и уредено в Германия, но когато ни кажат на нас да се съобразяваме, започваме да плюеме? Как да стане?
          Брат ми имаше малък сезонен бизнес на морето, за 2-3 месеца, 100% регистрирани продажби... Можеш ли да си конкурентен на бизнесмен, който има герпаджийски чадър или е регистрирал фирма на някакъв клошар и го боли дедовия за нормативни изисквания, санкции, осигуровки и данъци...... Е тва е бизнес средата у нас

          Коментар


          • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
            кой ще плати разходите около данъчното администриране на лихвата по разплащателните сметки на хората, предвид че месечно са в размер на стотинки, в общият случай ?
            Е, ти сега нарече правителството лъжци. Защо не вярваш като ти се казва, че българинът забогатява под управлението на гербаджиите, защото депозитите в банките са достигнали огромни размери?
            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
              Няма смисъл, няма да разбереш. Все пак си "първи стъпки"... Много път има самостоятелно да извървиш.
              Сладур.
              Кое според теб няма да разбера - бранша, с който се занимаваш ли?
              Ако се бях кръстил "финансов гуру, номер 1, най-умен и т.н." щях ли да привлека вниманието ти повече?

              П.С. А ако никът ми бе на английски каква щеше да стане?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от UNSS Разгледай мнение
                Така е Мастъре, явно е дадена команада "Тупай чувала"


                Поне 5000 лв. ще струва "амнистията" на остъклен балкон
                http://www.segabg.com/article.php?id=619575
                Е добре де, ти подкрепяш ли незаконната дейност, та била тя и остъкляване на балкони? Всички цъкаме колко било хубаво и уредено в Германия, но когато ни кажат на нас да се съобразяваме, започваме да плюеме? Как да стане?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                  След като не желаеш да назовеш дори бранш,
                  Няма смисъл, няма да разбереш. Все пак си "първи стъпки"... Много път има самостоятелно да извървиш.
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Damodaran Разгледай мнение
                    Но трябва да има съпоставимост, т.е. разходите за лихви, също трябва да бъдат приспадани при определяне на данъчната основа... плюсовете са много повече отколкото минусите по този данък...
                    Е така е, ако търсим справедливост, принципите на данъчното право го налагат.

                    За мен е по-интересно, кой ще плати разходите около данъчното администриране на лихвата по разплащателните сметки на хората, предвид че месечно са в размер на стотинки, в общият случай ?
                    Като решение.., хрумва ми увеличение на такса сметка – щом се налага лихва от 50 стинки, ми дай два лева такса

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Damodaran Разгледай мнение
                      LANDLORD - много умно дете си ти!!! Подкрепям напълно идеята за 10% данък върху лихвите, това трябваше да стане много, ама много отдавна... не се дразни на комунистите, те са си такива, ако на тях им беше хрумнало това най - малко зло, отколкото други алтернативни данъци, щяха да го определят като чудо!!! Но трябва да има съпоставимост, т.е. разходите за лихви, също трябва да бъдат приспадани при определяне на данъчната основа... плюсовете са много повече отколкото минусите по този данък...
                      БРАВО НА ДЯНКОВ!!!! ПРОСТО НЯМА ГРЕШЕН ХОД!
                      Дамодаран, вече живеем в държава, в която нормалното се счита за ненормално и обратното. Това е следствие безвремието между 1989г. и 2007-ма. За голяма беда на тези деца на безвремието дето остро реагират на всяка нормална практика по света, комунистите никога повече няма да получават необлагаем доход. Жалко за тях, нека брецат, нека се сецат. Нещата рано или късно ще си дойдат на мястото.

                      Гледам че си регистринар преди 5 години, на рядко пишеш! Пиши по-често човече, имаме нужда от нормални хора с истински икономически познания, не само лаладжии и псевдоикономисти, дори и в медиите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                        Е ти нищо не каза... На бюджета трябват пари. Ако се намалят данъците събирани от камилчетата теглили кредити, то държавата ще фалира след 2 месеца.
                        Така е Мастъре, явно е дадена команада "Тупай чувала"


                        Поне 5000 лв. ще струва "амнистията" на остъклен балкон
                        http://www.segabg.com/article.php?id=619575

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                          Занимавам се с всичко което ми е интересно. Мога да си го позволя.
                          Това е добре, че можеш да си го позволиш!
                          Питах те от гледна точка на това да съпоставиш всички държавни режими в управлението с участието на ДПС и сегашното /ако си в реалния сектор, защото правиш силни и крайни констатации, с които аз не съм съгласен/.
                          След като не желаеш да назовеш дори бранш, няма смисъл да влизаме по-надълбоко и диалогът би бил просто лаладжийски.

                          Коментар


                          • Няма как Конфуций да е знаел ,колко канска и неблагодарна работа е да пишеш по форумите!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                              Занимавам се с всичко което ми е интересно. Мога да си го позволя.
                              "Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life."

                              Confucius

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                                Мастъре, кажи моля те с какво се занимаваш
                                Занимавам се с всичко което ми е интересно. Мога да си го позволя.
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X