IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Демографията е Фактор

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Econlav Разгледай мнение

    Най-лошото, е че точно вие които смятате, че сте големи и сте много умни, не разбирате какво се случва на тези на годините ми. Доста жалко...
    Понеже си много умен, обясни защо в държавите с най-високо данъчно облагане има най-голям проблем с демографията?

    Когато данъците дискриминират
    1. Най-бедните
    2. Най-младите
    3. Тези с различна от ИТ професия

    Резултата е 1 бебе на 30+ години.

    Ми проблема не сз данъците, а в тези държави жените не желаят да раждат. Ред причини. Проблема е цивилизационен, не в данъците.. Но не си дорасъл дотам. Пак пиши, имаш дете. Сега само се излагаш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SKP

      Хахахах. Викаш, ако променим данъците, за 3-4 годни България ще се възроди. И ще се раждат по 20 в семейство. Бе, пале, усещаш ли какви глупости говориш? Явно, не. Но от, пале, толкова. Толкова научило, толкова преживяло, толкова наясно.

      П.П. Дреме ти за бюджета. Печатниците в цял свят, са пуснати на макс..
      Най-лошото, е че точно вие които смятате, че сте големи и сте много умни, не разбирате какво се случва на тези на годините ми. Доста жалко...
      Понеже си много умен, обясни защо в държавите с най-високо данъчно облагане има най-голям проблем с демографията?

      Когато данъците дискриминират
      1. Най-бедните
      2. Най-младите
      3. Тези с различна от ИТ професия

      Резултата е 1 бебе на 30+ години.


      Коментар


      • Първоначално изпратено от Econlav Разгледай мнение

        Достатъчно съм се изучил и съм видял, не се притеснявай за мен. Добре е да спрете да гледате от вашата камбанария, която всички разбрахме, че е грешна.
        На 26 г нито си се изучил нито нещо си видял.Ако можеш се запри и не се излагай.Знам че в момента ме псуваш ама знам че ще дойде ден да разбереш какво съм ти казал

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

          На 26 г най доброто е да си мълчиш и да се учиш
          Достатъчно съм се изучил и съм видял, не се притеснявай за мен. Добре е да спрете да гледате от вашата камбанария, която всички разбрахме, че е грешна.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Econlav Разгледай мнение

            С две думи, като 26 годишен без деца, финансист, казвам че промяна на данъците в около 10 направления биха променили тотално демографията на страната, но за жалост се гледа как определена политика ще повлияе на цифрите в бюджета. За жалост нямаме адекватни икономисти нито на държавно ниво, нито на научно.
            На 26 г най доброто е да си мълчиш и да се учиш

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

              Ко?
              С две думи, като 26 годишен без деца, финансист, казвам че промяна на данъците в около 10 направления биха променили тотално демографията на страната, но за жалост се гледа как определена политика ще повлияе на цифрите в бюджета. За жалост нямаме адекватни икономисти нито на държавно ниво, нито на научно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Econlav Разгледай мнение
                Решението на проблемът в демографията се крие в данъците.
                Ко?

                Коментар


                • Решението на проблемът в демографията се крие в данъците.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    А зависи оня от горе каква музика ще поръча...Да не обезлюдее София много скоро и селата да се напълнят
                    Ще ми се, да беше прав. Ама, дори и да си, Той решава.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      А зависи оня от горе каква музика ще поръча...Да не обезлюдее София много скоро и селата да се напълнят
                      И по 15 деца да раждат жените по селата, ако няма поминъктам, ще избягат у градо. Или на гурбет..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                        Поради обезлюдяването на почти цялата територия на страната, вече е почти невъзможно да се осъществи възобновяване на стопанските и социалните дейности в тези райони. Те са със затихващи функции. Депопулацията започва да се самовъзпроизвежда. До интервенцията на мощен външен фактор. Най-вероятно от югоизточна посока.
                        А зависи оня от горе каква музика ще поръча...Да не обезлюдее София много скоро и селата да се напълнят

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dam G Разгледай мнение
                          Демографията е фактор и то огромен. Пример :
                          Наскоро посетих с, Свежен - прекрасно планинско селце в Средна гора със стари къщи, чист въздух и маршрути за разходка. Но няма кой знае колко туристи. Мисля си - ако съм в Италия, тези къщи ще са стегнати, няма да са повечето пред разпад и по улиците няма да се разминаваш лесно. Собствениците защо не ги оправят за да идват туристите. Но как да ги оправят, като не са сугурни .... щото хора няма, пък и хора с доходи, да идват да подкрепят бизнеса им. Нама кой да оправи прекрасните стари къщи, защото няма хора да дойде да му избие инвестицията и да се създава траен бизнес. Защото съвременната иконмика е базарина на потреблението, а то се прави от хора.
                          Хора няма, все по-малко качество на хората и все по-малко потребление. Господа от Харвард - вие сте на ход за промяна ...ха да ви видим.
                          Поради обезлюдяването на почти цялата територия на страната, вече е почти невъзможно да се осъществи възобновяване на стопанските и социалните дейности в тези райони. Те са със затихващи функции. Депопулацията започва да се самовъзпроизвежда. До интервенцията на мощен външен фактор. Най-вероятно от югоизточна посока.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            Да питат Орбан как го направи.
                            Ама да почнат със семейно облагане.
                            Примерно 1-во дете 100кинта на всички.
                            2-3 необлагаем минимум до 3000лв - или по 300лв на тез дет досега плащат залудо. За на терикатите изродчетата по 65лв. Ко няма брак - мъжа няма право на необлагаем минимум. Над 3-то дете НИЩО. Отделно по външно оценяване на 3 месеца за всяка точка (100 макс) лев на месец да стимулират знаещите и можещите, от малоумници нямаме нужда.
                            за исторически туризъм - държавен приоритет. Ама да се нароят и историци и политици дето да разпространяват ВЕЛИЧИЕТО на България и българщината вече 8000 години
                            Много хубаво звучи ама генетиката не се подчинява на нашите желания....Има много бедни българи а децата са умни...Наскоро гледах за едно такова дете създало някаква програма за българският език...Трябва да се помисли за талантливите деца и за тях специални стипендии които да помогнат на тях и семействата им да излязат от мизерията.В София е едно извън София е друго.Има семейства които не могат да си позволят един лаптоп за детето...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              +1, ама утопия, няма как да стане, щото ще навредим на електората, а той ни е важен...
                              Беше - рашков ги отказа от 50-то лефа
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                Да питат Орбан как го направи.
                                Ама да почнат със семейно облагане.
                                Примерно 1-во дете 100кинта на всички.
                                2-3 необлагаем минимум до 3000лв - или по 300лв на тез дет досега плащат залудо. За на терикатите изродчетата по 65лв. Ко няма брак - мъжа няма право на необлагаем минимум. Над 3-то дете НИЩО. Отделно по външно оценяване на 3 месеца за всяка точка (100 макс) лев на месец да стимулират знаещите и можещите, от малоумници нямаме нужда.
                                за исторически туризъм - държавен приоритет. Ама да се нароят и историци и политици дето да разпространяват ВЕЛИЧИЕТО на България и българщината вече 8000 години
                                +1, ама утопия, няма как да стане, щото ще навредим на електората, а той ни е важен...
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X