IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика- архив до 01.09.2011

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Стамболов-
    http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4003171
    "Производството на съда е двуинстанционно. Те не могат да работят като данъчен склад", реагира незабавно директорът на Агенция "Митници" Ваньо Танов по БНР.
    Лукойл Нефтохим Бургас" може да работи, докато спорът за нейния лиценз като данъчен акцизен склад не бъде решен от съда. Това заяви по .btv. тази сутрин http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/...za_Lukoyl.html и по бнт http://www.vsekiden.com/99873
    изпълнителният директор на Агенция "Митници" Ваньо Танов. Видно от линка който е дал Стамболов ,вчера Танов твърдеше точно обратното - че рафинерията трябва да спре, тъй като производството по определението за отнемането на лиценза е двуинстанционно и не може да се счита, че лицензът е върнат, докато няма решение и на последната инстанция Сегашното положение с прилагане на административния му акт за отнет лиценз не остава, а остава положението при неотнет лиценз:
    Чл. 166. (1) Оспорването спира изпълнението на административния акт. http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135521015 От момента на подаване на жалбата на гишето на съда и получаване на входящ номер и след това вече с постановяването на вчерашното решение на съдът, Лукойл има ЗАКОНОВО ПРАВО да действа като при неотнет лиценз и ЗАКОННО свободно да използва и да търгува от данъчния си склад за акцизна стока БЕЗ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗАПЛАЩАНЕ НА АКЦИЗ!Това положение, валидно в момента за предприятието, може да се промени, едва ако някой обжалва и някой отмени вчерашното решение на съдът !Да тича махмурлията Танов през-глава и да обжалва пред съдът , че изборите наближават, а ГЕРБ-овият кьор-фишек запецна !За да не му се налага да се спасява от Бойко си с изкарване наяве на още Мишова му бира !Толкова по това
    Last edited by коки; 02.08.2011, 10:02.
    Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
      И лъжеш за моите постове, защото аз не съм псувал никъде. Колкото и да се напъваш в лъжите си. .
      А това какво е?

      идиот, простаци, ... неандерталци като теб, ми е през ......какви ги дрънкате, нали се сещаш през кое ми е....., поредното тъпо и несвързано бръщолевене на един болен мозък, тъпчо, ти неграмотнико, тъпанар, а ти да го ду....!, абе путьо, мръсник, масата българи са толкова тъпи, Поредното л--но, изсрано от анонимен простак!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Софиянец80 Разгледай мнение
        Подозират ....
        frognews.
        Аз пък подозирам, че ти многоникови diletant си също така и Стамболов. И лъжеш за моите постове, защото аз не съм псувал никъде. Колкото и да се напъваш в лъжите си.
        А че си платен драскач на герберастите, това е ОЧЕВАДНО.
        А че съм нарекъл сикаджията пожарникар, нахална мутра и т.н. какво толкова? Казал съм истината.
        А зализан мръсник нарекох зализания мръсник Красимир Стефанов. Просто Цвъки и пожарникарят нямат толкова коса....
        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Срязаха болтовете на колата на основен свидетел срещу Алексей Петров

          Подозират личния ординарец на Трактора – Мончо, в бомбена и подривна дейност. Следял също жена му да не кръшка
          Опит за убийство е извършен срещу един от основните свидетели срещу Алексей Петров. Неизвестни засега лица са срязали като с нож всички болтове на носачите на лекия му автомобил. По случайност не се стигнало до катастрофа и фатален край. Чиста случайност било, че човекът решил да даде колата на сервиз преди дълъг път. Монтьорите били поразени от професионалното срязване на важните части и заявили, че повредата със сигурност е умишлена и щяла да доведе до тежък инцидент, възможно и с фатален изход. Случаят се разследва, проверяват се и алибитата на близки съратници на Петров-Трактора, научи „ФрогНюз”.

          В същото време стана ясно, че в полезрението на разследващите бомбените атентати пред офиси на РЗС и ДСБ е попаднал Мануил Сираков-Мончо. Този човек се счита за личния ординарец на Трактора. Близки до бившата барета разказват, че Мончо носел телефоните на Трактора, защото параноята гонела доцента и той се страхувал от подслушване. Ординарецът следял и половинката на Петров – Ива, да не кръшка с чужди мъже, докато той бил в ареста...
          http://frognews.bg/news_37657/Sriaza...leksei_Petrov/

          Коментар


          • Аз няма да коментирам. Виж, Гигов трябва!

            ....След празника Бузлуджа е осеяна с тонове боклуци. За незаконното сметище е сезиран директорът на екоинспекцията в Стара Загора Пенка Начева, а според областния управител, „ако беше жив Дядо Благоев и беше дошъл тука, сигурно щеше да хукне да бяга към Казанлък, и никога повече нямаше да се качи на Бузлуджа”.

            http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=756414

            Коментар


            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
              Хайде посочи къде съм псувал.
              Из речника на човека с добро възпитание (казва се Гигов и е виден шуменски бизнесмен (работи като нощен пазач във далавераджийска фирма):
              идиот, простаци, гъзолизка на ББ, ядете всичко, което ББ е повърнал и се кефите..., осиране, неандерталци като теб, ми е през ......какви ги дрънкате, нали се сещаш през кое ми е....., поредното тъпо и несвързано бръщолевене на един болен мозък, тъпчо, ти неграмотнико, тъпанар, а ти да го ду....!, абе путьо, тъпия пожарникар, полуграмотен пожарникар и мутра, тъпа седесарска шайка, главният Смешник на Републиката, свети Бойко, великия пожарникар, недемократичен смешник-премиер, дон Цеци и Тиквата са идиоти, простаците Бойко и Цецо, лъжецът, който е избран за премиер, нахалния майор-пожарникар
              Още малко избрано от Гигов:
              гадове, мръсник, дебелоок, зализан мръсник, тъпия милиционер, мутро-пожарникаря, нагла МУТРА, пожарникарско нищожество, масата българи са толкова тъпи, мутрата-премиер, Уникални ТЪПАЦИ, Толкова му е мозъка на "компира", Цвъки, Върховното същество, гробарското правителство на пожарникаря, главорезите от НСБОП, мръсници като Цвъки и като теб, малоумието на милиционера, служителя на Държавна сигурност Цвъки Цвъцков,
              Поредното л--но, изсрано от анонимен простак!
              Идват избори, очаквам речникът на Гигов да се втвърди (ако изобщо е възможно) и ще го записвам пак.

              ПП Гигов, защо не коментираш речника си? Хайде, бъди мъж!
              Last edited by Софиянец80; 01.08.2011, 20:32.

              Коментар


              • От решение на САС оповестено днес по дело, заведено от Гражданска инициатива "Справедливост"е видно ,че Столичната община незаконно определя размера на такса смет според данъчната оценка на имотите, а не според количеството изхвърлен боклук от всяко семейство, живеещо в София http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/...ksa_smet_samo/
                Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Стамболов Разгледай мнение
                  http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4003171
                  "Производството на съда е двуинстанционно. Те не могат да работят като данъчен склад", реагира незабавно директорът на Агенция "Митници" Ваньо Танов по БНР.

                  "Положението е същото, заяви Танов. Рафинерията може да работи, но не е данъчен склад, с отложено плащане на ДДС", каза той и за пореден път напомни, че законът е за всички.

                  "Всички суровини, които използват, могат да си ги купуват с платен акциз, да произвеждат и да си вършат дейността", заяви директорът на Агенция "Митници"


                  А за ВАС може би трябва да питаме Георги Колев?

                  С Решение № 527/22.07.2011 г. на директора на Агенция „Митници”, е отнет лиценза № 100 за управление на данъчен склад за производство и складиране на акцизни стоки на ,,Лукойл Нефтохим Бургас” АД
                  Ответната страна веднага е реагирала по чл.166 , ал. 4 от АПК като с жалбата е направено и искане за спиране на предварителното изпълнение на решението на директора на Агенция „Митници”, което решение подлежи на предварително изпълнение съобразно чл. 53, ал. 3 от Закона за акцизите и данъчните складове



                  АДМИНИСТРАТИВНОПРОЦЕСУАЛЕН КОДЕКС

                  Спиране изпълнението на административния акт

                  Чл. 166. (1) Оспорването спира изпълнението на административния акт.

                  (2) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 39 от 2011 г.) При всяко положение на делото до влизането в сила на решението по искане на оспорващия съдът може да спре предварителното изпълнение, допуснато с влязло в сила разпореждане на органа, издал акта по чл. 60, ал. 1, ако то би могло да причини на оспорващия значителна или трудно поправима вреда. Изпълнението може да се спре само въз основа на нови обстоятелства.

                  (3) (Изм. - ДВ, бр. 39 от 2011 г.) Искането по ал. 2 се разглежда в закрито заседание. Съдът се произнася незабавно с определение, което може да бъде обжалвано с частна жалба в 7-дневен срок от съобщаването му.

                  (4) (Нова - ДВ, бр. 39 от 2011 г.) Допуснатото предварително изпълнение на административен акт по силата на отделен закон, когато не се предвижда изрична забрана за съдебен контрол, може по искане на оспорващия да бъде спряно от съда при условията на ал. 2
                  ................
                  ЗАКОН ЗА АКЦИЗИТЕ И ДАНЪЧНИТЕ СКЛАДОВЕ

                  Чл. 53. (1) Действието на лиценза за управление на данъчен склад се прекратява:
                  ..................
                  (3) (Изм. - ДВ, бр. 30 от 2006 г., в сила от 12.07.2006 г., изм. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.12.2009 г.) Лицензът се прекратява с решение на директора на Агенция "Митници", което подлежи на предварително изпълнение, освен ако съдът разпореди друго.


                  .

                  Като взе предвид направените фактически и правни изводи съдът

                  ОПРЕДЕЛИЕ
                  СПИРА предварителното изпълнение на Решение № 527/22.07.2011 г. на директора на Агенция „Митници”, с което е отнет лиценз № 100 за управление на данъчен склад за производство и складиране на акцизни стоки с идентификационен номер BGNCA00005002 на адрес гр. Бургас 8104, кв. „Крайморие”, местност Отманли, нефтен терминал „Парк Росенец” и е прекратено действието на лиценз № 100 на лицензирания складодържател „Лукойл Нефтохим Бургас” АД за управление на данъчен склад за производство и складиране на акцизни стоки в гр. Бургас 8104, кв. Крайморие, местност Отманли, нефтен терминал „Парк Росенец” с идентификационен номер на лицензиран складодържател BGNCA00005000 и идентификационен номер на данъчен склад BGNCA00005002, до приключване на съдебното производство по обжалване на Решение № 527/22.07.2011 г. на директора на Агенция "Митници" с влязъл в сила съдебен акт.
                  И понеже вие от герберите сте правно неграмотни и за да не ми пишеш след това врели некипели,,ще ти обясня Стамболов за какво иде реч в днешното О П Р Е Д Е Л Е Н И
                  № 4344 гр. София, 01.08.2011 г. на АССГ.
                  А именно ,съдът ни най- малко не се произнася дали обжалваното Решение за отнемане на лиценз е законосъобразно или не е законосъобразно - с това съдът ще се произнесе чак когато разгледа делото по съществото му на 31 август.Съдът по искане на засегната страна в случая ,,Лукойл ''днес се произнесе единствено дали оспорваното Решение трябва или не трябва предварително да се изпълнява преди съдът да се е произнесъл за законосъобразността му. И съдът постановява, че не е законосъобразно Решението на Танов касаещо отнемането на лиценза , да се изпълнява предварително и така същото остава без да бъде изпълнено да чака постановяването на съда дали ,е или не е законосъобразно и дали ще бъде оставено в окончателна сила или ще бъде окончателно отменено.Абе с две думи ,лиценза на Златев е оставен временно до произнасянето на ВАС.На по горната инстанция както и по -долу писах решението ще е в полза на ,,Лукойл''., Напомням ,че ЛУКОЙЛ след окончателното дело ,може да потърсят обезщетение от държавата по ,,Закона за отговорност на държавата и общините за вреди" .Но дали ще го направи нямам си на идея.И ако сме нормална държава след тия циркове които ни разиграваха ,следва Винету от Банкя да си ходи .След него градският Ваньо Танов да си ходи при кошерите..., а Монката с еднопосочен билет той знае накъде. Като чета писанията на някой промити мозъци оставам с впечатление ,че се изказвате без да сте наясно с фактологияна.Едно е това, което услужливо се изнася в медиите, съвсем различно е фактическото състояни.Като заключение
                  цитирам от линка на Ройтерс ,който е НАИВHИК е посочил по -долу

                  The ruling means that the refinery can fully restore operations," a court spokeswoman told Reuters over the phone.
                  Last edited by коки; 01.08.2011, 18:59.
                  Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                    ...... Безгранична злоба и простотия........
                    С простаци като теб не е въможен друг език.
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                      Ако хора като теб имаха малко чест и достойнство, дори нямаше да споменават за тях, след като сами са си пикали на думите казани преди месеци. И другия път преди да плюеш някой и да казваш на черното бяло, вземи се виж в огледалото първо "моралисте" - Точно по причина, че само боклуци като теб останаха - курви в мъжки род които си въртят задника, на където духа вятъра няма оправия в тази държава. А че си умрял - умрял си, ти просто си поредното комунистическо зомби което си е сложило малко грим и сега се прави на поп.
                      ...... Безгранична злоба и простотия........

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Има ли някакъв разумен начин да ти се обясни човешки да не коментираш думите ми.Все едно съм умрял.Не желая никаква комуникация с хора като теб.Имаш ли изобщо някаква чест и достойнство?Няма сега да обяснявам че нямам сестра.Безсмислено е и да те ругая щото когато човек не разбира от дума той от нищо друго не разбира...
                        Ако хора като теб имаха малко чест и достойнство, дори нямаше да споменават за тях, след като сами са си пикали на думите казани преди месеци. И другия път преди да плюеш някой и да казваш на черното бяло, вземи се виж в огледалото първо "моралисте" - Точно по причина, че само боклуци като теб останаха - курви в мъжки род които си въртят задника, на където духа вятъра няма оправия в тази държава. А че си умрял - умрял си, ти просто си поредното комунистическо зомби което си е сложило малко грим и сега се прави на поп.
                        Last edited by Jay Gould; 01.08.2011, 18:10.
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                          Гигов , Йосиф е най-лесно откриваемия форумец . Просто отиваш в миризливия град Несебър и търсиш последния председател на местната СДС-организация ...След което го питаш за един Григор и си уреден ....отвсякъде !

                          Аз затова не му обръщам внимание защото ако реша винаги знам къде да го намеря ! Но не ми се занимава с крадливи седесари - чиста загуба на време е !
                          Това е нещо ново. Шпионажът на съветските хора...

                          Не си ли наясно, че това може да се възприеме като заплаха към участниците във форума? И то заради политическите им убеждения?
                          Не се намираме в Русия при Путин, много моля. Повтарям ти, намираме се в ЕС, където заплахите са неприемливи - да не кажа нещо повече.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                            Гигов , Йосиф е най-лесно откриваемия форумец . Просто отиваш в миризливия град Несебър и търсиш последния председател на местната СДС-организация ...След което го питаш за един Григор и си уреден ....отвсякъде !

                            Аз затова не му обръщам внимание защото ако реша винаги знам къде да го намеря ! Но не ми се занимава с крадливи седесари - чиста загуба на време е !
                            така е ПаСпарту , точно там ще ме намериш , нищо че последното ми ходене беше там преди десетина години...Знам за кого ме вземаш , щото някакъв посерко така каза .... тъй че заповядай ми на гости...опс забравям ,че ти ходиш само дето авера ти сава се скатава ...къде е то в с. дРъндар или в кърджалийско.... къде му ближеш задника.... а джудже нещастно.....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                              Ти пък от кога стана такъв набожен и против парите. А и в 2007-2008-2009 и 2010 година обясняваше на всички, че всичко в държавата е наред и няма проблеми. Дори криза в България нямаше според теб, само до преди месеци
                              Да не си получил божие вдъхновение, че сега приказваш обратното
                              Има ли някакъв разумен начин да ти се обясни човешки да не коментираш думите ми.Все едно съм умрял.Не желая никаква комуникация с хора като теб.Имаш ли изобщо някаква чест и достойнство?Няма сега да обяснявам че нямам сестра.Безсмислено е и да те ругая щото когато човек не разбира от дума той от нищо друго не разбира...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                                ...
                                Гигов , Йосиф е най-лесно откриваемия форумец . Просто отиваш в миризливия град Несебър и търсиш последния председател на местната СДС-организация ...След което го питаш за един Григор и си уреден ....отвсякъде !

                                Аз затова не му обръщам внимание защото ако реша винаги знам къде да го намеря ! Но не ми се занимава с крадливи седесари - чиста загуба на време е !
                                Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                                Коментар

                                Working...
                                X