IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика- архив до 01.09.2011

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
    ...
    Заради уроди като тоя, всеки месец ни крадат с парите ни!...
    Изненадан съм , че си изненадан !

    Ми това е "бизнес-практика " откакто съществува социализма като идея - вероятно от 300 години ( не знам и аз ) . И е в пълен синхрон с идеята на Тоталния Монопол , а пък тая идея е в основата на Комунизма , а тоя комунизъм е патент на Запада . Но е изнесен ( умишленно ) на Изток за проверка и тестване в реални условия с тамошните човешки ресурси , но далеч от собственните граници и хора . Само кръгъл идиот може да твърди ,че комунизмът е руско творение - все едно ако ти си болен от грип ( пази боже ! ) да те обвинят че ти лично си заразил цяла България ...

    И Кадийчето конкретно не е виновно щото и то душа храни , пък и партийна заръка изпълнява ...Всъщност монопола в търговията с ток си стои ( даже е увеличен ) като са вкарани бутафорни частни фирми симулиращи " пазар " ....

    Реален пазар с реална конкуренция за каквото и да било , БГ няма да доживее , поради ред фундаментални причини ....Най-малкото и заради факта ,че двете мутренски банди ( на Боко и на Трактора ) са "родени" именно за да бранят всячески Монопола...Няма нужда да влизам в детайли и да разправям кой и как ( примерно ) внасяше кеновете на Кока Кола, и на какви условия ги предлагаше на търгоеците на дребно в зората на декорацията ...По онуй време Ипон движеше тия въпроси .
    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

    Коментар


    • Къде сте герберчета ?Нали уж народната полиция ни пази ? Маскирани нападнаха бизнесмен в прохода Хаинбоаз http://www.manager.bg/news/maskirani...ohoda-hainboaz
      Само гледайте след някой и друг час, как ще набедят някой стар юнак без алиби и пак ще бият тъпана партийците. Очаквайте ,нова полицейска операция-проверени, задържани, предотвратени, спасени и т.н...И нов предизборен щурм от Цвъки и Цирк "ГЕРБ" продължава турне 2011-та.За наивници-вход свободен!



      .................................

      Стамболов още ли вярваш на тоя стъкмистики де си ги поснал ??
      Last edited by коки; 03.08.2011, 17:35.
      Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

      Коментар


      • Къде отиват парите ни от скъпите сметки за ток - Кадиеви живеят в палат http://www.economynews.bg/%D0%BA%D0%...news23132.html



        Заради уроди като тоя, всеки месец ни крадат с парите ни!

        Г-жа Кадиева не притежава нужната квалификация, но се оказва виден търговец на ток от АЕЦ. Дружбата с Румен Овчаров е вероятното обяснение, че само тя и фирма, близка до олигарха Иво Прокопиев са удостоени с такава чест и лесен бизнес. Госпожата държи “Енерджи съплай” и “Енерджи съплай грийн”, както и 70 % от “Либерна” ООД заедно с Емил Костурков от “Лукойл”. До 143 юли 2009 през фирмите й са изтъргувани 267 хил. мВтч.
        Соня Кадиева купува от АЕЦ”Козлодуй”, “Марица Изток 2” и ТЕЦ”Русе”. Интересен е фактът, как тя получава за броени дни лиценз, за която редови енергетици се пънат с години. През 2007 Соня Кадиева печели лиценз за 10 години, завършва изданието.

        Писна ни да ни крадат с цени на ток, горива, парно, вода, телефон: http://www.facebook.com/group.php?gi...8025384&v=wall

        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
          Не ми пука. Народът вече ви разбра що за стока сте. И ще ви тегли здрав шут.
          Народът твърдо стои зад Бойко Борисов и ГЕРБ, за твое най-голямо съжаление и наша най-голяма радост:

          Ако парламентарните избори бяха днес: ГЕРБ – 30,8%, БСП - 16,8 %, ДПС - 5,8 %, според проучване
          03 август 2011 | 14:27 | Агенция "Фокус
          http://www.focus-news.net/?id=n1552411
          „През юни ГЕРБ е имал 28,2 %, а сега 30,8 % - това е категорична разлика и е единствената политическа сила, която качва резултата си”, отбеляза директорът на Центъра за анализи и маркетинг Юлий Павлов.

          Юлий Павлов: Кандидат на ГЕРБ сигурен за балотажа
          http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4007971

          Росен Плевнелиев, Николай Младенов и Цветан Цветанов са сред най-одобряваните министри, като министър-председателят Бойко Борисов запазва лидерската си позиция.
          Президенските избори в България, според Павлов, ще се решат на балотаж, като кандидатът на ГЕРБ е сигурен участник на него.

          ГЕРБ има конфортната подкрепа на 123 депутати в 41-вия парламент, така че за предсрочни парламентарни избори у нас не може да се говори.
          Last edited by Стамболов; 03.08.2011, 14:50.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
            13. Кои са трите ценности, които поставяте най-горе в личната си класация.

            лакомия , кариеризъм и жажда за власт за да изпълня заръките на партията...
            Знаех си че ще включиш лайномета. Типичен гербер. С лъжи дойдохте на власт, с лъжи и лайномятане продължавате и до сега.
            И на пожарникаря това му е любим похват-да хули и да мята л....а по другите.

            Не ми пука. Народът вече ви разбра що за стока сте. И ще ви тегли здрав шут.
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Future Разгледай мнение
              НЕК се поправи и заяви, че подготвят иск, а не контраиск.
              http://www.dnevnik.bg/pazari/2011/08...ene_gotvi_isk/
              И вече има резултат:

              “Атомстройекспорт” иска среща заради исковете около “Белене“
              3 Август 2011
              http://www.mediapool.bg/show/?storyid=182844&srcpos=1

              Коментар


              • НЕК се поправи и заяви, че подготвят иск, а не контраиск.
                http://www.dnevnik.bg/pazari/2011/08...ene_gotvi_isk/

                Коментар


                • Да зарадваме гигов и коки, мейси, клиърли

                  КЗК образува производство за установяване на злоупотреба с господстващо положение от „Лукойл България"
                  http://money.bg/news/id_111663212/КЗ...ългария


                  "Лукойл" призна, че налага монополно високи цени за горивата в Русия
                  http://www.dnevnik.bg/sviat/2011/08/...isoki_ceni_za/

                  Коментар


                  • 13. Кои са трите ценности, които поставяте най-горе в личната си класация.

                    Първоначално изпратено от миглена кунева
                    лакомия , кариеризъм и жажда за власт за да изпълня заръките на партията...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                      Ето това са отговорите , които бих искал да чуя на тези въпроси:
                      аз също съм добър , състрадателен и отдаден на добрите каузи за обществото.... В ИМЕТО НА НАРОДА бих работил неуморно 24 в денонощието , седем дена в седмицата. Освен това бих приложил добрите европейски практики за увеличаване на заплати, пенсии и социални помощи...Също така ще спра контарабандата на 100 % и ще забраня на всички бандити да безчинстват .....и да не забравя страшно много обичам животните , като най-любими са ми шуменските магарета и маймуни.....


                      Е гигов на тези думи искам да чуя твоя отговор...

                      ПО ДЕЛАТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ , а не по думите ...
                      упс аз забравих ,че шуменските магарета кълвете на такива сочни и червени моркови.....
                      Last edited by йосиф; 03.08.2011, 13:53.

                      Коментар


                      • Ето това са отговорите , които бих искал да чуя на тези въпроси:

                        1. Идеалист ли сте?

                        Да. И преустанових неудобството да го признавам открито. На много хора им е неловко да говорят за идеал, за да не ги помислят за непрактични. Винаги ще има разлика между това, което е, и онова, което искаме да бъде. Всъщност ние имаме нужда от морална цел, идеал, отвъд интереса, за да дадем достойнство на живота си.

                        2. Какво различно от Вашите предшественици ще дадете на президентската институция?

                        Всеки влиза с характера си в политиката. ,

                        Искам планиран резултат, ясни задачи, година по година. Отчет за състоянието на нацията, а не поздравителни речи. Искам яснота при назначенията на така наречените квоти на институциите и ще дам примера. Мисля, че добрият пример също може да бъде заразителен. Гледах избора на нови членове на ВСС от мнозинството и си помислих как се изсмяхме в лицето на Европейската комисия в деня на критичния доклад към България. Казвам го открито днес, ще го казвам същото и ако ме изберат, ако се повтори подобен случай.

                        3. Как ще отстоявате интересите на гражданите пред лобистките сили движещи политиката ни?

                        Повече бих разбрала въпроса ви, ако ме бяхте питали за тъмните сили. Тези, които не се заявяват като лобисти. У нас вече никой не вярва на никого. И затова нищо не върви - нито икономика, нито политика. Загубата на доверие е парализа. И „изяжда” човешкото и общественото ни време. А животът се мери в път, посока и време, откакто свят светува...

                        Но на въпроса - първо, не съм една от тях, лобистките сили имам предвид. И това личи по всички възможни начини, включително и от яростната реакция към мен като участник извън системата. Второ - не влизам в уговорки под масата. Каквото и да ми струва това. Трето - открита съм. Мога и искам да обясня това, което правя, как го правя и защо.

                        4. Вярвате ли в способността на индивида да влияе сериозно на хода на историята?

                        Да. Вярвам до степен на тази на Айн Ранд – упорито и завинаги.


                        5. Какво бихте искали да промените в себе си?

                        Извън политическото ми аз, много неща - търпение, разпределяне на времето, умението да цениш мига. Но в политиката искам да бъда себе си. Там промяната има опасност да стане нагаждане. Хората, с които се виждам,с които работя, много ми помагат да се стремя да бъда по-добра, да мога повече, да съчувствам, да не забравям важното, да не се поддавам на самоцелния успех. Вярвам им безрезервно. Най-хубавата част са срещите с изумително интересни хора, които можеш да срещнеш навсякъде. И неочаквано да получиш отговор на мъчителен екзистенциален въпрос или на също толкова мъчителен практичен.

                        13. Кои са трите ценности, които поставяте най-горе в личната си класация.

                        Доброта, вярност, състрадание.
                        Да! Това е моят кандидат. А плювачите може да си плюете колкото искате!

                        Задочен диалог с кандидат-президент
                        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
                          Стамболов това са постановки.Да не са луди да изпуснат ей-така едни дебели кинти, и то за години напред??

                          целия текс тук http://news.ibox.bg/news/id_423473428

                          Хайде тогава и аз да цитирам:

                          Министърът на икономиката сезира КЗК за пазара на самолетно горивоhttp://www.dnevnik.bg/pazari/2011/08..._za_pazara_na/

                          Трайко обяви още, че не е изключено днес да бъде получен отговор от руската страна дали ще изтегли иска си за 58 млн. евро по проекта АЕЦ "Белене".

                          Аз съм оптимист, че каквото и да се случи, ще се случи, както трябва, допълни министърът и заяви, че "ако има "Белене", ще е както трябва, а ако няма, ще бъде, защото няма начин да бъде както трябва."

                          Трайков обаче не пожела да прогнозира какъв ще е изходът от съдебната битка за проекта. "От наша страна всички имат конструктивен партньор, който е наясно с интересите си и няма да отстъпи от тях". Според него не е изключено държавата в един момент да реши да пусне булдозера, да разчисти площадката и да построим на нея нещо ново.


                          Митниците атакуваха решението на съда за "Лукойл"
                          http://news.ibox.bg/news/id_2059807708

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Стамболов Разгледай мнение


                            Русия може да се откаже от „Белене“
                            Москва с окончателно решение през ноември
                            вторник, 2 август 2011 11:30
                            vsekiden.com


                            Руската компания „Атомстройекспорт” в близките три месеца ще вземе решение дали да участва в строителството на българската атомна електроцентрала „Белене”. Представител на компанията, пожелал анонимност, съобщи, че принципното решение по този въпрос може да бъде взето през ноември. Напускането на проекта може да е неизбежно, ако стане ясно, че в преговорите с българските партньори не може да се постигне прогрес, пише „Независимая газета”.

                            Москва и София днес разговарят помежду си с езика на съдебните искове и ултиматумите. През миналата седмица „Атомстройекспорт” подаде иск в арбитражния съд на Международната търговска камара в Париж срещу българската Национална електрическа компания (НЕК) за 58 млн. евро заради неизпълнение на работата по строителството на атомната централа. В руската компания не изключват подаването на нови искове в международните съдилища във връзка с неизпълнението от българска страна на поетите задължения по строителството на АЕЦ „Белене”.

                            Високопоставен източник в руското министерство на енергетиката напомни, че съдебният иск срещу НЕК е уникален прецедент за Русия. По-рано всички противоречия при реализацията на международните проекти са разрешавани по пътя на преговорите. Но в случая с България засега не може да бъде постигнат компромис и се наблюдава ескалация на конфронтацията, коментира изданието.

                            По-рано НЕК заяви, че ще подаде иск срещу „Атомстройекспорт” на стойност 61 млн. евро за изкупеното старо оборудване на централата. В неделя, 31 юли, конфликтът още повече се задълбочи, след като българският министър на икономиката, енергетиката и туризма Трайчо Трайков съобщи, че е предявил ултиматум на руската страна с искане да отзове иска си.
                            Стамболов това са постановки.Да не са луди да изпуснат ей-така едни дебели кинти, и то за години напред??
                            03.08.2011, 09:31......късно след обед вчера в НЕК са получили писмо, че руснаците са готови за преговори по "казуса Белене". Ако те не изтеглят своя финансов иск от арбитражния съд, ние подготвяме свой контраиск за 61 млн. евро неустойки, повтори още веднъж министърът.

                            Трайков поясни, че НЕК има право да получи тези 61 милиона евро.

                            По думите му срещата София - Москва в съда не е непременно неизбежна, но е един нормален инструмент, когато става дума за подобни големи международни проекти.

                            Министърът се похвали и че в момента страната ни работи систематично и с добро темпо, в което обаче руснаците не могат да се впишат. Освен това от руската компания били учудени, че сме им поискали информация в такива детайли - относно цените на различни компоненти и за това какви елементи са били произведени; условията на финансиране и разпределението на риска. В тази връзка Трайков ги посъветва вместо да се разсейват, да ни дадат структурирана информация.

                            Той заяви, че не може да предположи какво е процентното съотношение относно вероятността проектът „Белене" да се провали или пък двете страни да изгладят разногласията: „От наша страна всички имат един конструктивен партньор, но със своите запитвания и позиции."
                            целия текс тук http://news.ibox.bg/news/id_423473428
                            Last edited by коки; 03.08.2011, 12:44.
                            Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                              Ако спечеля оставям на тебе избора - посочените от теб уискита стават.
                              ok, Имаме сделка. Бойко ще обяви кандидата на 04.09, а аз тогава ще съм на Санторини, така че сделката ще мога да я изпълня след 07.09, независимо дали печеля или губя.
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                ok съм, дай си твоите предпочитания - вид уиски (не е задължително да е от тези, които съм изброил) или пари предпочиташ?
                                Ако спечеля оставям на тебе избора - посочените от теб уискита стават.
                                He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                                Коментар

                                Working...
                                X