IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика- архив до 01.09.2011

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
    А имаш ли идея колко ДДС идва от там. А колко осигуровки внася комбината? А какви заплати получават работещите там? Ако всичко това секне, вервай ми на Дянков бързо ще му прилошее. А пък какъв ще бъде ефекта върху жителите на Бургас-направо не ми се мисли. Нефтохимиците ще се вдигнат и ще протестират до дупка. Тогава да видим какви ще са рейтингите.
    Гигов, ти поне си последователен в пристрастията си))
    В темата за монополните цени спорехме за действията на Лукойл като монополист, сега продължаваш със защитата им, но вече пречупена през неадекватните действия на правителството )
    Като цяло си прав за ефекта от спирането на подобно мащабно предприятие.
    Но се дължи на съпътстващите работи и многобройните подизпълнители от външни за комбината дейности...макар че...фирмата за охрана на съоръженията им няма да пострада, те пак ще си пазят и милионите ще им се изплатят ))
    За отражението и затрудненията в туристическия сектор, сега само можем да гадаем какво би било.

    За ДДС-то и акциза с кредитните линии на Лукойл не би имало никакви затруднения, защото си го получават автоматично още с продажбата на едро

    А като косвени данъци, с евентуално отваряне на пазара, доколкото никой пазар не може дълго да търпи подобна празна ниша, даже може да се очаква по-високи нива на тези приходи, включително и от първоначално повишение на цените за кратък период, а в последствие от по- реална събираемост

    Коментар


    • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
      отговори си на въпроса що за данъци са ДДС и акциз и кой ги плаща , и ще ти стане ясно за кво ти пеем с анон
      Започвам да си мисля, че е заблуден, а не платен писач.
      Last edited by anon6706; 10.08.2011, 18:52.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
        Руснаците продават нефта на дъщерната си фирма на такива цени, че рафинерията да е на загуба.
        Надявам се, че не си платена писарушка.
        Ако не си - съчувствам ти за неразбирането на процесите.
        Лукойл се източва по начина на Кремиковци. Няма да има виновни, няма да има обвинени..... не и при тази съдебна система.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
          Искаш да кажеш, че Лукойл НЕ ПРОДАВА горива? А само ги преработва? И какво ги прави?

          Съгласен съм, че акцизът от продажбата на горивата ще влиза в бюджета така или иначе. И (това за Руки) не съм казал нищо за данък печалба. Руснаците продават нефта на дъщерната си фирма на такива цени, че рафинерията да е на загуба.
          отговори си на въпроса що за данъци са ДДС и акциз и кой ги плаща , и ще ти стане ясно за кво ти пеем с анон
          Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
            Гигов, ти доста неща не разбираш.
            ДДС и акцизи се внасят от ПРОДАЖБАТА на горива, не от ПРЕРАБОТВАНЕТО им.
            Хайде да видим дали ще разбереш за какво ти говоря.....

            За ОСИГУРОВКИТЕ - на 2000 човека колко да са осигуровките?!?!?!?!

            Идея си нямаш за какво става дума. Медиите са ти загладили гънките.

            Мога да си променя мнението, ако вземеш да напишеш логичен пост на моя и без да се заяждаш.
            Само помисли, как и къде се формира ДДС и акциза на горивата.
            Искаш да кажеш, че Лукойл НЕ ПРОДАВА горива? А само ги преработва? И какво ги прави?

            Съгласен съм, че акцизът от продажбата на горивата ще влиза в бюджета така или иначе. И (това за Руки) не съм казал нищо за данък печалба. Руснаците продават нефта на дъщерната си фирма на такива цени, че рафинерията да е на загуба.
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Идея си нямаш колко преработени нефтопродукти чакат на гръцката граница.
              .................
              Аман от комуняги......
              С.Дянков реагира медийно( зад кулисите, не знам) точно като истински комуняга.
              Като партийно величие, забравило за нормалните практики при налагането на законността в една уж, демократична страна.

              А за чакащите продукти...- добра идея, НО и естествено затруднена от представите на Дянков за либерализация на пазара.
              И...не са чакащи, а има готовност, доколкото приказките на лъжливото овчарче, се подлагат на съмнение от бизнеса

              Коментар


              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                А имаш ли идея колко ДДС идва от там. А колко осигуровки внася комбината? А какви заплати получават работещите там? Ако всичко това секне, вервай ми на Дянков бързо ще му прилошее. А пък какъв ще бъде ефекта върху жителите на Бургас-направо не ми се мисли. Нефтохимиците ще се вдигнат и ще протестират до дупка. Тогава да видим какви ще са рейтингите.
                колко ДДС идва от там ? ти в час ли си ?
                нали затова е борбата, да не плащат те ДДС и акциз за преработеният , но непродаден нефт
                данък печалба не плащат щото са на загуба последните няколко години. да се чуди човек що въобще се занимават с тоя бизнес като се набутват. направо са за ожалване
                а осигуровките са за 5к човека, колко според теб ще навредят на бюджета.
                стига си цитирал на партийният си фюрер станишев бръщолевенията.
                законът е един за всички. и можеш да си сигурен , че в природата празни ниши не остават само гледай ако вагитчо затвори рафинерията , за колко време ще му останат 4-5 % пазарен дял. хиените дебнат , както и анон ти каза

                ПП не съм привърженик на ГЕРБ и не съм гласувал за тях.когато обаче правят смислени неща , не мога да не се съглася с тях.
                Last edited by NYSERookie; 10.08.2011, 18:07.
                Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                  А имаш ли идея колко ДДС идва от там. А колко осигуровки внася комбината? А какви заплати получават работещите там? Ако всичко това секне, вервай ми на Дянков бързо ще му прилошее. А пък какъв ще бъде ефекта върху жителите на Бургас-направо не ми се мисли. Нефтохимиците ще се вдигнат и ще протестират до дупка. Тогава да видим какви ще са рейтингите.
                  Гигов, ти доста неща не разбираш.
                  ДДС и акцизи се внасят от ПРОДАЖБАТА на горива, не от ПРЕРАБОТВАНЕТО им.
                  Хайде да видим дали ще разбереш за какво ти говоря.....

                  За ОСИГУРОВКИТЕ - на 2000 човека колко да са осигуровките?!?!?!?!

                  Идея си нямаш за какво става дума. Медиите са ти загладили гънките.

                  Мога да си променя мнението, ако вземеш да напишеш логичен пост на моя и без да се заяждаш.
                  Само помисли, как и къде се формира ДДС и акциза на горивата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                    Идея си нямаш колко преработени нефтопродукти чакат на гръцката граница.
                    Лукойл в момента изобщо не са в силна позиция и точно сега трябва да им се натрие носа и да разберат, че има Държава, а не плужеци, като повечето пишещи тук.

                    Аман от комуняги......
                    А имаш ли идея колко ДДС идва от там. А колко осигуровки внася комбината? А какви заплати получават работещите там? Ако всичко това секне, вервай ми на Дянков бързо ще му прилошее. А пък какъв ще бъде ефекта върху жителите на Бургас-направо не ми се мисли. Нефтохимиците ще се вдигнат и ще протестират до дупка. Тогава да видим какви ще са рейтингите.
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                      ...само за...уравновесяване на...повелителността на "я-то" )
                      Ако беше с повелителен тон, нямаше да сложа "?!", а само "!". Изразявам почуда, удивление.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                        Ама пък аз ако съм на мястото на шефа на руския "Лукойл", ще спра Нефтохима. И ще го пусна чак когато очилатото хамериканче дойде и на колене помоли за милост.
                        Идея си нямаш колко преработени нефтопродукти чакат на гръцката граница.
                        Лукойл в момента изобщо не са в силна позиция и точно сега трябва да им се натрие носа и да разберат, че има Държава, а не плужеци, като повечето пишещи тук.

                        Аман от комуняги......

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                          ...
                          А и за какво да те моля?!
                          ...
                          ...само за...уравновесяване на...повелителността на "я-то" )
                          ...щото и аз като теб съм политически неутрална, т.е. критичността не е свързана с емоционална или друга зависимост )

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Стамболов Разгледай мнение
                            "Алфа рисърч": Повече от половината българи одобряват отнемането на лиценза на "Лукойл"
                            Първоначално изпратено от Медиапул
                            И ВАС остави "Лукойл Нефтохим" да работи

                            10 Август 2011

                            Върховният административен съд (ВАС) потвърди определението на Софийския административен съд от миналата седмица, с което се спира изпълнението на решението на директора на митниците Ваньо Танов за отнемане на лицензите на данъчните складове на бургаската рафинерия "Лукойл Нефтохим" и на нефтения терминал "Росенец".

                            Това на практика означава, че рафинерията и терминалът продължават да работят, все едно че имат лиценз до произнасянето на съда по същество на жалбата, което ще стане на 31 август.
                            Значи приятелят на Цвъки Георги Колев не можа да накара подчинените си съдии да отсъдят в полза на Дянков....
                            Или Цвъки сам е помолил да натрият носа на хамериканчето???
                            Отдавна се вижда, че Цвъки и хамериканчето воюват за надмощие и за това кой да контролира контрабандата.

                            Ама пък аз ако съм на мястото на шефа на руския "Лукойл", ще спра Нефтохима. И ще го пусна чак когато очилатото хамериканче дойде и на колене помоли за милост.
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                              ако ме помолиш, може и да го направя, когато имам настроение да пиша повече, ако теб те затруднява това
                              Аз съм партийно неутрален, но като ми запише някой така - все едно чета някои съседни теми.
                              А и за какво да те моля?!
                              Просто докажи, че има нещо в това "то".

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                                Съни(тО), я вземи да ни обясниш какъв е цирка....
                                Ти способно ли си?
                                ако ме помолиш, може и да го направя, когато имам настроение да пиша повече, ако теб те затруднява това

                                Коментар

                                Working...
                                X