IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика- архив до 01.09.2011

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
    съни, опитваш се да скачаш в неизследвани водоеми.

    В една друга тема ми твърдят, че форексът ме е лишил от логично мислене....

    Погледни форекс графиката на USD/TRY.
    Не желая да бъда пророк, но Турция ще се окаже за Европа това, което Китай ще бъде скоро за света.
    Когато това стане - може би в речника ни ще се появи думата "българее се". Парите и благосъстоянието правят нацията, не форумите, изборите, кампаниите, кебапчетата, раждаемостта и т.н.

    Погледни Швейцария - как точно виждаш да има НАЦИЯ там? Всеки си говори на какъвто език си иска, но държавата БЛАГОДЕНСТВА. Аз бих БЛАГОДЕНСТВАЛ с всеки на територията България!!!

    Младо момиче си и не разбираш процесите.
    Турция се развива много добре и знае как да си отстоява националните интереси - няма МВФ, няма НАТО, ако на нея не й отърва. Няма проблеми с кого търгува, стига това да й помага да гради своите си стратегии за влияние и независимост.
    Ето ти пример за нация
    Ако има продажни същества, които се турчеят и са склонни да прокарват нейни интереси на българска територии няма как да не се подкрепят от нея.

    Примерът ти с конфедерация Швейцария е неуместен, дори само заради общо католическата им принадлежност.

    И пак за Турция - сега нямам идея какво става там и как би се отразило в бъдеще, опитите за неутрализиране на самостоятелността на турската армия.
    Светската държава на Ататюрк дали ще се запази?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
      Каква е тази история?
      Днес Република България за първи път в своята история осигурява преводач на турски език на свой гражданин. Това е голяма победа, която не е само моя", добави арестуваният, срещу когото има заведено следствено дело за пране на пари.
      http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4033611


      На какво основание на български гражданин се предоставя преводач от/на турски език?!

      А гаврата с българското културно и литературно наследство как се нарича?
      Какво става тук

      Аз съм турчин, син на турчин, роден съм като турчин.
      Във вените ми тече турска кръв, като турчин съм роден
      И като турчин ще умра.
      Да се нарека турчин първа радост е за мене...
      Тоя брат за който си дал/а/ линка ,знае много добре български език При положение ,че по л.к се води все още с името Росен Маринов Йорданов и няма никакво намерение да го сменя ,се чудя на нашите журналя ,защо ще го визират със старото му име Юзеир Юзеиров??.Същият вчера се сдоби с обвинение за пране на 350 000 лева и трафик на хора.Същият преди седмица се появи по боксерки в ЦИК за което писах тук ,но уви на никой не му направи впечатление тая гавра към българска институция .
      Брат му вчера с бг име Атанас Маринов Йорданов се появи с фес в ефира на Нова телевизия.Причината за това цитирам,, тъй като „ние протестираме и се борим за правата на турците в България", обясни той. По думите му, фесът е символ, "който не би трябвало да притеснява никого в България". Водещият на предаването го помоли да свали шапката. изпълни молбата и поздрави брат си на турски език.Той обясни, че неговите права като мюсюлманин били потъпкани от българите в страната. Турците са 1,5 млн., каза същият Цялото видео от тук http://www.novatv.bg/news/view/2011/...2%D1%80%D0%BE/
      Просто нямам думи .В тая държава няма ли кой да ги сложи тия двамата братя на мястото им??Каква е тая наглост от тяхна страна???
      пп Между другото другарите Йорданови след като не Успяха в страната ни да си регнат партия / опитаха с Отоман/ и не стана ,най- накрая я регнаха в Белгия под името МДС
      документа http://imageshack.us/photo/my-images/96/moslim001.jpg/
      и сайта на МДС http://www.moslim-democratische-unie.be/page1.php
      Last edited by коки; 12.08.2011, 21:47.
      Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Itrade Разгледай мнение
        .....
        На мен ми направи ми впечетление ,че в новинините Бнт дори не спонаха че е гербер !
        И правилно не са споменали
        Ако е имал изпълнителски пост като партиец, я в общината, я в някои структури, от които се е възползвал, тогава
        А че са се събрали в ГЕРБ от "кол и въже", така си е )) дори се като се погледнат политическите прелитания на депутатите им - яко хвърчящи пеперудки - кой от сините, кой от царистите, от яневците и другите цветове на дъгата и службите)
        Това само показва, че партиите тук съвсем са обезценили същността си - нямат ясни идейни програми, нито позиции, които твърдо да следват. Повечето са някакви еднолични структури - тъжно, но процесът се задълбочава

        Иначе, примерът ти е точно отговор на убежденията на Анон, че " Парите и благосъстоянието правят нацията, не форумите, изборите, кампаниите, кебапчетата, раждаемостта и т.н."
        Явно, това не е достатъчно

        Коментар


        • Пускам е информативно, пък всеки да си прави изводи ,що за партийна маса от кол и въже са събрали Гербовите особено в местните им организации.
          На мен ми направи ми впечетление ,че в новинините Бнт дори не спонаха че е гербер !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Itrade Разгледай мнение
            Типичен пример за "предприамач'' партиец от Герб.
            Бизнесменът Венелин Качаков От “Нисан Микра” до “БМВ Х6” за 1 г.
            Типична липса на мислене в тази тема.
            Пускаме някаква статия и очакваме плюенето.
            Itrade, вземи да напишеш поне 2 реда по нея, да ти видим гънките.....

            Коментар


            • Типичен пример за "предприамач'' партиец от Герб.
              Бизнесменът Венелин Качаков От “Нисан Микра” до “БМВ Х6” за 1 г.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                И къде е проблема?
                Че държавата затваря училища в тези региони и нещата са оставени на самоход ли?

                п.п....ти да не си някой даскал) поне имай малко възрожденски дух и дай и ти някой отговор от твоя небосклон )
                съни, опитваш се да скачаш в неизследвани водоеми.

                В една друга тема ми твърдят, че форексът ме е лишил от логично мислене....

                Погледни форекс графиката на USD/TRY.
                Не желая да бъда пророк, но Турция ще се окаже за Европа това, което Китай ще бъде скоро за света.
                Когато това стане - може би в речника ни ще се появи думата "българее се". Парите и благосъстоянието правят нацията, не форумите, изборите, кампаниите, кебапчетата, раждаемостта и т.н.

                Погледни Швейцария - как точно виждаш да има НАЦИЯ там? Всеки си говори на какъвто език си иска, но държавата БЛАГОДЕНСТВА. Аз бих БЛАГОДЕНСТВАЛ с всеки на територията България!!!

                Младо момиче си и не разбираш процесите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                  Този преднамерено го оставят да си прави маймунджолъците, по същата причина и по която не е арестуван до сега убиецът на 6 човека от Симеоновград. Целта е да се отвлича вниманието на глупаците от истинските проблеми.
                  Ако някой смята, че Б.Б. и Цъки няма за какво да го арестуват тоя и не могат да изкопат причина, по-добре да иде да се гръмне.
                  Ами този си построи паметник на турския воин загинал по българските земи, но как да му каже нещо човек, като и американците, бомбардирали София вече си имат такъв...

                  Отвличането на вниманието от други сериозни проблеми е стара практика, но тия игри с малцинствата, особено на религиозна основа в един момент могат да станат твърде трудни за някакво решение. Моя приятелка наскоро прибра баща си на квартира, защото в селото са се разбесняли някакви турски вождове

                  Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  ..... Не разбираш къде е проблема.........
                  И къде е проблема?
                  Че държавата затваря училища в тези региони и нещата са оставени на самоход ли?

                  п.п....ти да не си някой даскал) поне имай малко възрожденски дух и дай и ти някой отговор от твоя небосклон )

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                    Несериозно подхождаш към темата )
                    Рагледай цените на CDS-ите на Германия и Гърция, Ирландия, Испания...
                    И на какви цени ги е купила тия гръцки ДЦК-та Германия?
                    А къде изнася стоките си Германия?
                    Германците са основния кредитор и как продават парите си?
                    Да му мисли изостаналия юг, не само гърците.
                    Това, което правят Меркел и Саркози е спасяване на частни дългове и поемането им от държавата и най-вече отлагане, не решаване на проблема.

                    А конкретно за гърците, т.н. Спасителен план е тяхното явно заробване.
                    Този план ще увеличи задлъжнялостта на гърците, кое му е спасителното?
                    Много въпроси в един пост. Дай да са един по един:
                    Ти къде мислиш, че ги изнася?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                      съни, съни..... какво завладяване, какви пет лева. Германия се опитва да спаси поне 30% от авоарите си в периферията и ядрото на Европа.
                      Еврото се оказа най-лошото, което можеше да се случи на германския народ след II СВ.
                      Несериозно подхождаш към темата )
                      Рагледай цените на CDS-ите на Германия и Гърция, Ирландия, Испания...
                      И на какви цени ги е купила тия гръцки ДЦК-та Германия?
                      А къде изнася стоките си Германия?
                      Германците са основния кредитор и как продават парите си?
                      Да му мисли изостаналия юг, не само гърците.
                      Това, което правят Меркел и Саркози е спасяване на частни дългове и поемането им от държавата и най-вече отлагане, не решаване на проблема.

                      А конкретно за гърците, т.н. Спасителен план е тяхното явно заробване.
                      Този план ще увеличи задлъжнялостта на гърците, кое му е спасителното?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                        Платена съм, разбира се, ти безплатен ли си )))

                        Я, стига глупости
                        Ходил ли си в родопско село - източно или западно. Имаш ли идея, че има селски общини, в които на български не желаят да ти отговарят?
                        Камо ли българи да бъдат назначени на работа там...
                        Това, което не искам е да се създава второ Косово тук
                        съни, съни.... пак нищо не разбираш.

                        Пробвай в някое от тези родопски села да заговориш в магазина, в общината, на полето, в някой обор, държаща 10 банкноти от по 100 лева. повярвай ми - и на френски ще те разберат, не само на български.

                        Хем си платена, хем си и наивна. Не разбираш къде е проблема.........

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                          Каква е тази история?
                          На какво основание на български гражданин се предоставя преводач от/на турски език?! А гаврата с българското културно и литературно наследство как се нарича?
                          Какво става тук
                          Аз съм турчин, син на турчин, роден съм като турчин.
                          Във вените ми тече турска кръв, като турчин съм роден
                          И като турчин ще умра.
                          Да се нарека турчин първа радост е за мене...
                          Този преднамерено го оставят да си прави маймунджолъците, по същата причина и по която не е арестуван до сега убиецът на 6 човека от Симеоновград. Целта е да се отвлича вниманието на глупаците от истинските проблеми.
                          Ако някой смята, че Б.Б. и Цъки няма за какво да го арестуват тоя и не могат да изкопат причина, по-добре да иде да се гръмне.
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                            Аз не разбирам какъв ти е проблема???!! Ако си решила да насаждаш междуетническа омраза - ОК, тогава те разбирам.

                            Ако нямаш това за цел, аз не разбирам защо ми цитираш тук разни врели-некипели.
                            Все едно утре да ти се оплаквам, че кучето ми не говори български.
                            Виж, ако кучето започне да цитира Вазов в оригинал - веднага ще ти докладвам, ама едва ли.

                            Дано вече ти се изясниха нещата.

                            Сега да видим дали си платена........
                            Платена съм, разбира се, ти безплатен ли си )))

                            Я, стига глупости
                            Ходил ли си в родопско село - източно или западно. Имаш ли идея, че има селски общини, в които на български не желаят да ти отговарят?
                            Камо ли българи да бъдат назначени на работа там...
                            Това, което не искам е да се създава второ Косово тук

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение


                              "Това е един голям ден за турската демокрация в България. Днес ние пробихме блокадата, която беше наложена преди 130 години. Един велик ден, една велика победа, която искам да споделя с всички мои сънародници братя и сестри, които загинаха в тази борба за нашето утвърждаване", заяви Юзеир Юзеиров

                              Същият този турски демократ наскоро по повод някакъв празник говори отново само на турски и отказа превод за присъстващите български журналисти.

                              Да не би, аз да бъркам, че живеем в република България и официалният език тук е българския?!
                              Аз не разбирам какъв ти е проблема???!! Ако си решила да насаждаш междуетническа омраза - ОК, тогава те разбирам.

                              Ако нямаш това за цел, аз не разбирам защо ми цитираш тук разни врели-некипели.
                              Все едно утре да ти се оплаквам, че кучето ми не говори български.
                              Виж, ако кучето започне да цитира Вазов в оригинал - веднага ще ти докладвам, ама едва ли.

                              Дано вече ти се изясниха нещата.

                              Сега да видим дали си платена........
                              Last edited by anon6706; 12.08.2011, 19:47.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                                И кво толкова е станало?!
                                Една рязана карабина не знае български (нещо подобно на родените в САЩ китайци и латиноси). Този човек е от доста ниска прослойка, прост човек и може да се изразява само на майчиния си език. Ако преводът осигури справедливата му присъда - Ако влезе за 10-на години в затвора - не само български ще научи, но и пернишки, цигански с 4-5 диалекта и т.н.

                                Вазов си го е превеждал с Гуглето - Няма лошо "чистокръвни" турци, и не само те, да заимстват от почти 1400 годишното ни културно наследство.


                                "Това е един голям ден за турската демокрация в България. Днес ние пробихме блокадата, която беше наложена преди 130 години. Един велик ден, една велика победа, която искам да споделя с всички мои сънародници братя и сестри, които загинаха в тази борба за нашето утвърждаване", заяви Юзеир Юзеиров
                                А с партията, която регистрира скоро и Доган ще бледнее пред ислямските му мераци....Всъщност, Доган си е един ДС-продукт и това тушира досега желанията на други да си играят на малцинства и религии в някакви крайности.

                                Същият този турски демократ наскоро по повод някакъв празник говори отново само на турски и отказа превод за присъстващите български журналисти.

                                Да не би, аз да бъркам, че живеем в република България и официалният език тук е българския?!
                                Last edited by съни(тя); 12.08.2011, 19:42.

                                Коментар

                                Working...
                                X