IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Усещате ли идващия глобален крах ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от all_trader Разгледай мнение
    народът го удря на глупости , прав си....
    иконмическата ситуация в световен мащаб е зле . Банкерите продължават да дърпат конците , а десетилетия на неолиберализъм разруши доста силни преди това икономики . Преобладаващата иконмическа догма на неолиберализма е жалка пародия на т.нар. свободен пазар , който имаха предвид класическите икономисти през 19 век . това е финансовият капитализъм срещу индустриалния , като последните години 1я взима връх , и резултатите ги виждаме всички....
    Проблема не е в свободния пазар нито в банкерите! Проблема е в хората и тяхна глупост и наивност! Крайно време e обществото да се събуди и да започне да формира правила. Хората трябва да изискват възможно най-доброто управление от лидерите които са си избрали.

    България например в момента повече от всичко се нуждае от активно гражданско общество а не от политици-герои. На някои може би това им звучи като утопия но според мен това е бъдещето.
    Last edited by alphaomega; 18.03.2011, 18:11.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
      Какви маи бе хора? Стига вече с тия глупости за 2012 и други такива конспирации

      Когато пуснах темата имах предвид глобален (икономически) крах в следствие на висока задлъжнялост лошо управление и грешни политики. Природните бедствия допълнително усложняват ситуацията. Високите цени на ресурсите и високата безработица са просто естествено продължение на горното.
      народът го удря на глупости , прав си....
      иконмическата ситуация в световен мащаб е зле . Банкерите продължават да дърпат конците , а десетилетия на неолиберализъм разруши доста силни преди това икономики . Преобладаващата иконмическа догма на неолиберализма е жалка пародия на т.нар. свободен пазар , който имаха предвид класическите икономисти през 19 век . това е финансовият капитализъм срещу индустриалния , като последните години 1я взима връх , и резултатите ги виждаме всички....

      Коментар


      • Какви маи бе хора? Стига вече с тия глупости за 2012 и други такива конспирации

        Когато пуснах темата имах предвид глобален (икономически) крах в следствие на висока задлъжнялост лошо управление и грешни политики. Природните бедствия допълнително усложняват ситуацията. Високите цени на ресурсите и високата безработица са просто естествено продължение на горното.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
          Аз пък си мисля, какво ли ще е на 21.12.2012?
          Както е известно 22.12.2012 е Събота.
          Дори и да е ден за отработване заради Ксетрата борсата ще е затворена при SOFIX 1916. Предизборната кампания ще е в началото на гадния си етап. В интернет ще вървят клипове "избираш Едикой си - получаваш Едикой си. П о хипермаркетите ще е лудница заради Коледа и Нова година.
          Японците ще са дръпнали яко напред и т.н. и т.н.
          Last edited by newkid; 18.03.2011, 15:48.

          Коментар


          • Аз пък си мисля, какво ли ще е на 21.12.2012?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
              Оказа се ,че и ти както и аз не знаем от кога да почнем броенето.Според историци днес е 1711 г., а тази грандиозна заблуда – че сме с 3 века напред – е причинена в резултат на мистификация, извършена от средновековни учени. Те са добавили 300 години към календара, ставайки автори на една от най-големите измами в историята на човечеството.Какво мислиш за това??http://30dumi.pozicii.net/2010/08/do...li-v-xvii-vek/
              Коки,
              мразя да мисля.вредно занимание е...
              особено когато нямаш работа...
              що се касае до измамите и фалшификациите-имаш право.
              появили са се с появяването на мислещите хора.и ще продължат да се използват.
              въпроса е - кому са нужни? и чии интереси обслужват?
              ако се отговори на този въпрос спорът става излишен.
              все пак си мисля, че глупави въпроси няма.
              има глупави отговори.
              за маите-може да се спори много.тълкувания - също много. 2012 е утре, дет се вика..

              Коментар


              • http://gadaene.za-tebe

                на активните участници в темата предлагам да се преместят в сайта , който съм постнал по - горе ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  Сигурно страшно много вярваш в тези откровени простотии... затова и ги пишат.
                  При положение ,че има доказателства ,че историята е манипулирана дори и нашата, защо пък да не вярвам на ,,простотиите '' на които ти не вярваш?
                  atanas76-Седемте предсказания на Маите
                  ПЪРВОТО ПРЕДСКАЗАНИЕ
                  Първото пророчество говори за края на Страха. В него се казва, че нашият свят, основан върху омраза и материализъм, ще свърши в събота 22 декември 2012 г. Маите казват, че това се случва на всеки 5125 години и че Земята ще бъде засегната от промените в Слънцето.
                  Маите са били изключително добре информирани и с напреднала култура. . Учените все още не мога да разбера как те са получили своите обширни познания по астрология. Ако приемем ,че с 300год е направена измама в историята ,не е ли възможно пророчеството на майте, да се отнася за 22 декември 2312год??
                  Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
                    Оказа се ,че и ти както и аз не знаем от кога да почнем броенето.Според историци днес е 1711 г., а тази грандиозна заблуда – че сме с 3 века напред – е причинена в резултат на мистификация, извършена от средновековни учени. Те са добавили 300 години към календара, ставайки автори на една от най-големите измами в историята на човечеството.Какво мислиш за това??http://30dumi.pozicii.net/2010/08/do...li-v-xvii-vek/
                    Сигурно страшно много вярваш в тези откровени простотии... затова и ги пишат.
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • http://webcache.googleusercontent.co...=www.google.bg

                      Седемте предсказания на Маите

                      ПЪРВОТО ПРЕДСКАЗАНИЕ
                      Първото пророчество говори за края на Страха. В него се казва, че нашият свят, основан върху омраза и материализъм, ще свърши в събота 22 декември 2012 г. Маите казват, че това се случва на всеки 5125 години и че Земята ще бъде засегната от промените в Слънцето. Планетата ни ще промени своята ос на въртене и това ще предизвика големи катаклизми.Първото Пророчество ни говори за Времето на Безвремие - последните 20 години (Катун) на Големия Слънчев Цикъл от 5125 години. То обхваща периода от 1992 до 2012 година. По време на този период ще зачестят слънчевите изригвания и човечеството ще навлиза в епоха на големи промени. Те ще бъдат предизвикани от хищническото ни поведение, злоупотребата и разхищението на природните блага. Първото предсказание казва, че това ще се случи, за да ни помогне да разберем как функционира Вселената, да издигнем съзнанието си над материализма и да се освободим от страданието.Свещената книга на Майте Чилам Балам казва , че в 13 Ахау в края на последния Катун, ще има разрушени градове

                      Второто Предсказание на Маите

                      В края на цикъла Време на Безвремие, който започна през 1999, всеки от нас ще може да отсъди сам себе си.Увеличението на вибрациите на Земята оказва влияние върху материята като цяло.Чувстваме, че времето тече по-бързо, ходът на събитията се ускорява .Променят се ценностната система и вярванията ни и ние намираме повече смелост да взимаме решения, които по-рано ни затрудняваха. Проекти за живота ни, които сме осъществявали с години, неочаквано се разпадат и променят.Сега се изправяме с готовност пред бившите си големи страхове и мъки.Нестабилността в отношенията ни предизвиква страдания и ние сме принудени да предприемаме решителни промени във връзките си – лични и обществени.

                      Трето предсказание - Горещата Вълна
                      Третото предсказание казва, че гореща вълна ще повиши температурата на планетата и ще предизвика климатични, геологични и социaлни промени в незапомнен размер и с неочаквана скорост. Слънцето ще увеличи количеството и интензивността на слънчевите изригвания поради увеличаването на вибрациите си, и ще причинява по-голяма радиация. По време на слънчевите изригвания необичайни количества светлина, топлина и частици от слънчев вятър с висока енергия идват към Земята и, сблъсквайки се с атмосферата, причиняват електрически бури.
                      Четвъртото предсказание - Топенето на ледовете
                      Четвъртото пророчество казва, че увеличаването на температурата на планетата, причинено от антиекологичното поведение на човека и увеличената активност на Слънцето, ще провокира топене на ледовете на полюсите.

                      Петото предсказание - Краят на страха
                      Петото предсказание ни предупреждава, че всички системи, основани на страха, върху които е изградена нашата цивилизация, ще се трансформират едновременно с планетата и човека. Цялата система върху, която е основана нашата цивилизация и икономика - системата, разпостраняваща информация чрез компютрите и средствата за комуникация, зависи от сателитите и електрозахранващата мрежа. Нарушаването на техните функции вследствие на промените на планетата ще доведе до криза във всички останали елементи на системата.
                      Шесто предсказание. Комета - вестител на промяната

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от difor Разгледай мнение
                        На всеки 10 000 години цикъла се повтаря.
                        И всичко започва отначало.
                        Само не знам от кога да почна да ги броя...
                        Оказа се ,че и ти както и аз не знаем от кога да почнем броенето.Според историци днес е 1711 г., а тази грандиозна заблуда – че сме с 3 века напред – е причинена в резултат на мистификация, извършена от средновековни учени. Те са добавили 300 години към календара, ставайки автори на една от най-големите измами в историята на човечеството.Какво мислиш за това??http://30dumi.pozicii.net/2010/08/do...li-v-xvii-vek/
                        Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                        Коментар


                        • Точно предстоящият колапс отваря много възможности за правене на пари просто трябват търпение, знание и малко капитал. А че това е началото на великата депресия на 21 век няма спор просто модела ще е леко различен

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от newkid Разгледай мнение
                            Колкото до разпада на Европа - аз съм ЗА!
                            И за да отскочиш до Македония ще ти трябва виза !

                            Коментар


                            • докато дойде големия крах я камилата я камиларя
                              Баба ме научи на много неща.
                              tnm

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
                                Та би ли ми написал в коя година ще настъпи голямото пречистване??Що ми се струва ,че ние няма да го доживеем??
                                На всеки 10 000 години цикъла се повтаря.
                                И всичко започва отначало.
                                Само не знам от кога да почна да ги броя...

                                Коментар

                                Working...
                                X