IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Усещате ли идващия глобален крах ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
    Някои вече сериозно се подготвят за краха
    http://www.dnes.bg/mish-mash/2012/04...siloz.156343,1
    Ми хайде да купуваме че ще свършат преди да е свършил светът с изглед към Столипиново звукови ефекти вой на помияри и специално ароматизиране кал от конски фашкии разложени в градска локва всичко това ще ни напомня за държавата, но дори и в силоза ние ще я чувстваме макар и с помощта на симулатори. Разбира се специфичната екстра ще струва допълнително бартер за две панелки в Мошино и колиба в Даскалово

    Коментар


    • Някои вече сериозно се подготвят за краха
      http://www.dnes.bg/mish-mash/2012/04...siloz.156343,1

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bobacho Разгледай мнение
        Съгласен съм с всичко освен със следното:
        "Сигурен съм че на повечето от хората това им звучи утопично и нереално, но това е единствения ни шанс да оцелеем. Ако не предприемем тези стъпки ни очаква световна катастрофа, при която по голямата част от човечеството ще загине а оцелелите ще живеят в глад и мизерия векове наред."

        Защо мислите говорят толкова много за разстеж. Ами защото са свикнали да го има, а сега го няма. Няма го точно поради избоените от теб причини. Според мен нещата се регулират по естествен начин. Няма как в монента добива на петрол (примерно) да се удвои. Така е и с повечето ресурси. Респективно тази схема на разстеж чрез увеличаване на добива,преработката и консумацията няма как да се случи. Не е необходимо някакво целенасочено усилие в мисленето, защото то ще се случи така или иначе. Избор няма. И докато това не се разбере (изглежда, че ще стане по трудния начин) ще има икомия, глад и мизерия. Политиците ще се опитват да замажат очите на хората, че всичко си върви както преди и няма за какво да се притесняваме.
        Ако чакаме да стигнем до положението в което природата ще регулират всичко и ще възстанови баланса, това значи да продължаваме да режем клона на който стоим. Само че когато този клон се пречупи, приземяването няма да е меко и плавно както повечето хора си го представят!

        Коментар


        • Съгласен съм с всичко освен със следното:
          "Сигурен съм че на повечето от хората това им звучи утопично и нереално, но това е единствения ни шанс да оцелеем. Ако не предприемем тези стъпки ни очаква световна катастрофа, при която по голямата част от човечеството ще загине а оцелелите ще живеят в глад и мизерия векове наред."

          Защо мислите говорят толкова много за разстеж. Ами защото са свикнали да го има, а сега го няма. Няма го точно поради избоените от теб причини. Според мен нещата се регулират по естествен начин. Няма как в монента добива на петрол (примерно) да се удвои. Така е и с повечето ресурси. Респективно тази схема на разстеж чрез увеличаване на добива,преработката и консумацията няма как да се случи. Не е необходимо някакво целенасочено усилие в мисленето, защото то ще се случи така или иначе. Избор няма. И докато това не се разбере (изглежда, че ще стане по трудния начин) ще има икомия, глад и мизерия. Политиците ще се опитват да замажат очите на хората, че всичко си върви както преди и няма за какво да се притесняваме.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
            Стига с тоя икономически "растеж" бе хора! Като почнеш от политиците и икономистите по върховете и стигнеш до последния глупак от улицата, всички само това повтарят като папагали. Икономически растеж, икономически растеж, икономически растеж, ............... не разбрахте ли че така няма да стигнем до никъде а само задълбочаваме проблемите! Не може нарастването на световното население и консумацията на невъзобновяеми ресурси да продължава вечно. Тая световна лудост трябва да спре защото в противен случай ще предизвикаме такава чудовищна катастрофа че ви е бедна фантазията. Не виждате ли че със този постоянен растеж изяждаме и унищожаваме земята и еко системата без която не можем да съществуваме.
            Необходима ни е нова, коренно различна ценностна система, нов начин на мислене и нови приоритети. Света трябва да се ориентира към 100% зелена икономика, политики за намаляване на световното население, тотални реформи в образованието, премахване на армиите, премахване на границите и националностите, обявяване на ресурсите и цялата земя за собственост и наследство на цялото човечество както и осигуряване на равни права и условия за живот на цялото човечество.
            Сигурен съм че на повечето от хората това им звучи утопично и нереално, но това е единствения ни шанс да оцелеем. Ако не предприемем тези стъпки ни очаква световна катастрофа, при която по голямата част от човечеството ще загине а оцелелите ще живеят в глад и мизерия векове наред.
            Абселютно съм съгласен, но за момента не виждам дори илюзорна перспектива, дори да започне да се мисли по този въпрос..
            Въобще не става дума за действия. По-скоро е тъкмо ОБРАТНОТО ...
            Колкото и да ми се иска, съм доста скепично настроен за бъдещето ...
            Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
              Измислих лечение за крах майсторите - необходимо е повече желязо в диетата. Препоръчвам месо. Морски дарове би било най-добре - например сьомга, на мен ми е любима отчасти защото е богата на омега-3 мазнини, а също и страшно вкусна с черен пипер и чесън на фурна. Също да се наблегне на спанак, ряпа. Намаленото желязо причинява смущение в сексуалния нагон, а в по-тежки случаи дори анемия и депресия... и ... усещане за глобални крахове.

              Бон апети, и скорошно оздравяване.
              +1

              Коментар


              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                Ако дойде този крах за който говоря (не само икономическия) никаква подготовка няма да ти помогне! Това не ти е 15 век, дето ще избягаш някъде "надалеч" в планината и ще се скриеш докато нещата утихнат. Сега нещата са глобални и на земята живеят над 7 милиарда души! Ти даваш ли си сметка че всички тия хора искат храна да ядат, искат да имат кола, жилище, ток ,вода....... и ако поради някаква причина те нямат достъп до тези неща , ще настанат страхотни бунтове , хората масово ще започнат да мигрират в търсене на по добри условия за живот..... храната и питейната вода ще станат в пъти по скъпи. Човечеството е станало супер зависимо от технологиите и при едно сравнително малко глобално сътресение няколко милиарда няма да имат какво да ядат! Глада е ГОЛЯМО нещо и кара хората да правят странни и непредвидими неща!!!
                Аз мисля, че много добре си давам сметка. А въпроса го зададох именно, защото имам чувството, че си пишем тук разни неща да се плашим, но не правим нищо реално по въпроса. От думите ти усещам, че си убеден, че ще настане страхотна световна криза, но същевременно не мислиш, че има как да се подготвиш за да я посрещнеш, което за мен е много озадачаващо. Щом мислиш, че ще настъпи подобно нещо, то за мен най-нормалното е да се подготвиш. Да, може да те засипе някое земетресение и язък ти за подготовката, но също така може и да те подмине това и наистина нещата да стигнат до достатъчното налична храна.
                Та според мен или стига се надъхва колко сериозна катастрофа ще има или се заеми дейно да се подготвяш за нея, да седим и само да се вайкаме няма смисъл

                Коментар


                • Измислих лечение за крах майсторите - необходимо е повече желязо в диетата. Препоръчвам месо. Морски дарове би било най-добре - например сьомга, на мен ми е любима отчасти защото е богата на омега-3 мазнини, а също и страшно вкусна с черен пипер и чесън на фурна. Също да се наблегне на спанак, ряпа. Намаленото желязо причинява смущение в сексуалния нагон, а в по-тежки случаи дори анемия и депресия... и ... усещане за глобални крахове.

                  Бон апети, и скорошно оздравяване.
                  Custodite sortem vestram

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mouroutis Разгледай мнение
                    Крах е невъзможно да има! Просто жълтите, индийците, африканците и южноамериканците ще го отнесат малко повече.
                    Крахът е абсолютно възможен.Жълтите,индийците южноафриканците и южноамериканците ще го отнесат най-малко

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                      Стига с тоя икономически "растеж" бе хора! Като почнеш от политиците и икономистите по върховете и стигнеш до последния глупак от улицата, всички само това повтарят като папагали. Икономически растеж, икономически растеж, икономически растеж, ............... не разбрахте ли че така няма да стигнем до никъде а само задълбочаваме проблемите! Не може нарастването на световното население и консумацията на невъзобновяеми ресурси да продължава вечно. Тая световна лудост трябва да спре защото в противен случай ще предизвикаме такава чудовищна катастрофа че ви е бедна фантазията. Не виждате ли че със този постоянен растеж изяждаме и унищожаваме земята и еко системата без която не можем да съществуваме.
                      Необходима ни е нова, коренно различна ценностна система, нов начин на мислене и нови приоритети. Света трябва да се ориентира към 100% зелена икономика, политики за намаляване на световното население, тотални реформи в образованието, премахване на армиите, премахване на границите и националностите, обявяване на ресурсите и цялата земя за собственост и наследство на цялото човечество както и осигуряване на равни права и условия за живот на цялото човечество.
                      Сигурен съм че на повечето от хората това им звучи утопично и нереално, но това е единствения ни шанс да оцелеем. Ако не предприемем тези стъпки ни очаква световна катастрофа, при която по голямата част от човечеството ще загине а оцелелите ще живеят в глад и мизерия векове наред.
                      Нямаш си и представа колко си прав.И лошото е че една шепа хора са промили мозъците на милиарди глупаци.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Растежа не е сварзан чак толкова пряко с консумацията на суровини , както го представят и както им се ще..икономиките могат да растат без да потребяват повече и повече петрол..Инфлацията причинява икономически растеж , след първата хиперинфлация сега ще има следващи през 3-4 години и после ще се разредят и силата им ще отслабне.
                        За коя първа хиперинфлация говориш......или тя още не е дошла ???

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от simo.smo Разгледай мнение
                          Интересно ми е, тези, които очакват глобален икономически крах дали се подготвят по някакъв начин? Купуване на земеделска земя в България и чужбина, изнасяне на час от парите си извън страната, запасяване с храна и т.н.
                          Просто ми е интересно, някои предприема ли изобщо нещо или само си говорим
                          Ако дойде този крах за който говоря (не само икономическия) никаква подготовка няма да ти помогне! Това не ти е 15 век, дето ще избягаш някъде "надалеч" в планината и ще се скриеш докато нещата утихнат. Сега нещата са глобални и на земята живеят над 7 милиарда души! Ти даваш ли си сметка че всички тия хора искат храна да ядат, искат да имат кола, жилище, ток ,вода....... и ако поради някаква причина те нямат достъп до тези неща , ще настанат страхотни бунтове , хората масово ще започнат да мигрират в търсене на по добри условия за живот..... храната и питейната вода ще станат в пъти по скъпи. Човечеството е станало супер зависимо от технологиите и при едно сравнително малко глобално сътресение няколко милиарда няма да имат какво да ядат! Глада е ГОЛЯМО нещо и кара хората да правят странни и непредвидими неща!!!

                          Коментар


                          • http://www.youtube.com/watch?v=T2jJd...eature=related
                            Да изкараме , да изкараме колко да изкараме-3-4 години!

                            Коментар


                            • Интересно ми е, тези, които очакват глобален икономически крах дали се подготвят по някакъв начин? Купуване на земеделска земя в България и чужбина, изнасяне на час от парите си извън страната, запасяване с храна и т.н.
                              Просто ми е интересно, някои предприема ли изобщо нещо или само си говорим

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                                Е това подчертаното означава всеки да си прави каквото си иска.
                                Анархия? Защото ако не се принуждават хората да спазват правилата на общността и всеки да я кара както си иска, то анархията ще ти се види като розов сън на фона на това което предлагаш.
                                А и кой ще ги образова? Кой ще казва кой е правилния начин на живот?
                                Щото например според мен правилния начин е "всекиму според възможностите".
                                А и природните закони казват - "силния изяжда по-слабия".
                                Но този основен природен закон едва ли е точно това което искаш да внушиш.
                                А дали външните фактори са без значение, отсъди сам от следния пример:
                                Негрите в Африка са на нивото на развитието си, зашото нищо не ги принуждава да се развиват - лежи по цял ден под дървото, чака банана да падне, като напълни тумбака и полягва да се наспи до сутринта и се почва наново... климата е топъл, няма нужда да строи къщи, да реже дърва за огрев, в по-късни времена да е разбрал какво са въглищата, да открива електричеството, топлата вода, петрола...
                                ... и каквото друго се сетиш.
                                Докато за европееца не е било така - зимата е студено, трябва да има запаси за да изхранва семейството, да му е топло за да не умре от студ или глад... мързи ме да продължавам, но схващаш идеята.
                                Та външните фактори са определящи за битието и житието на хората.
                                Негъра в Африка все още чака банана да падне, докато европееца е с епохи напред в развитието си.
                                Та спрете се с тия полюции за равенство и братство.
                                "Кой ще казва?"

                                Когато децата са малки и все още нямат опит в живота, все още не знаят кое е правилно и кое не е, тогава е необходимо някой да им казва и да ги учи. Когато обаче децата пораснат, вече не е необходимо някой да им казва защото вече са зрели възрастни които са научили доста неща за света и за живота и вече имат опит.
                                Аз смятам че човечеството отдавна е преминало детските си години и сега се намира в края на пубертета. Дошло е времето да пораснем! Надявам се че схващаш за какво говоря.

                                Коментар

                                Working...
                                X