IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Майтап-не майтап, ама работи

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Зарзаватчийски глас Разгледай мнение
      Абе вие сте улави тука. Аз като си отворя заран прозорчето и ми замирише едно убаво на дръвцета ... ммм.
      А вечер като влезна във вецето и ме лъхне смрадта на цигарата на наематея отдолу..
      Безплатен съвет - създай си биологичен часовник, да вършиш сутрин тази отговорна и непосилна за всеки работа - така ем ще си с...ш ем ще ти мерише на горящи дърва, което допълнително ще те мотивира и кефът ще е минимум двоен..... Апа ако направиш като мен над рулото с хартията да си сложиш една поличка (част е от комплекта за баня) дори можеш да си сложиш, кафе, сок, бира, дори лека закуска - идилия....

      ПС. Майтап разбира се....

      Коментар


      • Абе вие сте улави тука. Аз като си отворя заран прозорчето и ми замирише едно убаво на дръвцета ... ммм.
        А вечер като влезна във вецето и ме лъхне смрадта на цигарата на наематея отдолу..

        Коментар


        • Всеки който има комин трябва данъци да плаща на тая държава и въглеродни квоти да му се продават с ДДС.

          Коментар


          • Никой не го отрича това.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Империята колко пъти да ти обяснявам че гнева ти е справедлив но не е насочен срещу когото трябва.Правилната посока е към държавата и нейните институции

              Коментар


              • Психиатъров - аз проблеми с местните цигани от Факултето нямам. Но цялата тая гнусна измет, струпала се около Факултето няма място в кварталът. И няма значение кой кога се е заселил някъде, а кой го е сторил законно и кой не.

                Пешов - аз пък не мога да проумея толерастията ти към тия изроди. И аз нямам нищо против никой свестен циганин, но това не значи, че трябва да си мълча, когато в кварталът ми разни мръсни катунари се самонастаняват на чужда земя, крадат, просят, ровят по кофите, продават дрога, вонят, препускат по улиците с мръсните си каруци и зимата ни тровят с кюмбетата си... защото когато ми съсипят здравето, няма те да ми плащат лечението - отрепките, които не са вкарали в здравната система и стотинка.

                Не мисля, че плащам данъци, осигуровки и т.н., за да могат някакви получовеци, които нищо не плащат и нищо не допринасят за тая държава и това общество, да имат всевъзможни привилегии пред мене.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Пореден опит на бюрокрацията да определя какво да правим. След това ще ни кажат, че колите ни трябва да горят само определен вид гориво, какъв обществен транспорт да ползваме и т.н.
                  Вместо да се остави това на свободното саморегуране на пазара.
                  doba

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                    Потреблението на ток пада стремглаво. Само за пример, ще дам в сравнение с 2006-2007, в началото на 2009 се потребяваше около 47 % по-малко. Колкото повече се качва цената, толкова повече хората наблягат на икономии, а това е бизнес за милиарди. За това им пречи не праха, а това, че хората сменят начина на отопление. Нито в Канада, нито в Лондон е забранено топленето с дърва, в Лондон просто си имат условия, но тук целта е не да се сложат условия, а да се забрани изцяло. Снощи Трайчо Трайков каза пред камерите нещо което ме навява на някой мисли, в голяма връзка с тук разразилата се дискусия.
                    Нямам нищо против отоплението на дърва и въглища - вчера си отворих прозореца и миришеше много приятно - на пушек от дърва и сняг

                    Проблем е когато се горят боклуци и автомобилни гуми - ТОВАЕ ЗАБРАНЕНО И СЕГА просто да се санкционират нарушителите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от newkid Разгледай мнение
                      Не разбирам какво против дървата имате.
                      Ако се имат пред вид въглищата сменете заглавието.
                      Потреблението на ток пада стремглаво. Само за пример, ще дам в сравнение с 2006-2007, в началото на 2009 се потребяваше около 47 % по-малко. Колкото повече се качва цената, толкова повече хората наблягат на икономии, а това е бизнес за милиарди. За това им пречи не праха, а това, че хората сменят начина на отопление. Нито в Канада, нито в Лондон е забранено топленето с дърва, в Лондон просто си имат условия, но тук целта е не да се сложат условия, а да се забрани изцяло. Снощи Трайчо Трайков каза пред камерите нещо което ме навява на някой мисли, в голяма връзка с тук разразилата се дискусия.
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от psihiatura Разгледай мнение
                        Ами ако и ти живееш цял живот заграден отвсякъде с цигани ще разбереш.Колкото до това кой е натрапника е малко по сложно.Според имитатора циганите били натрапниците но Факултето и маалата на Костантин Величков съществуват доста преди той да се натрапи в тоя район.През 70 и 80те години миропомазаните от тато МВР и МНО получиха безплатно земя в този район и построиха доста ведомствени блокове като съсипаха хубавото кварталче и прилежащите към него поляни
                        Цигани имаме достатъчно.Вече дори си купиха доста къщи наблизо.Някои работят къщите и светят чисто подредено,други са си мизерници.Аз проблеми с циганите нямам имам с мизерниците.До ден днешен от нас е изчезнало само едно въже и не съм убеден че не съм го загубил.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
                          Финния прах е проблема и точно заради печките през зимата в градовете нормите му скачат 4-5 пъти над допустимите .
                          http://communities.canada.com/montre...30/320975.aspx
                          В Канада също са забранени защото хората
                          са сметнали, че 40$ на данъкоплатец струва 1 кило изгорено дърво под фромата лечението на последствията.
                          Предполагам важи само за големите им градове, т.е. гъсто населени места щото ми е любопитно за Канада това да е причината, особено, като се има предвид, че дърва много, а население малко. А важното е да се засажда поне толкова колкото се изгори по принцип.
                          Иначе в един голям град, особено в България, можеш да се тровиш по твой избор с каквото си искаш. Освен че не е удобно да се топлиш на 7-мия етаж в панелката с дърва... Но: например в Гармиш-Партенкирхен е разрешено, обяснено с какви дърва да се топлиш и съм сигурен че въздухът не е по-лош от този в Лондон.
                          http://www.klick-dein-brennholz.de/kreis/
                          Така е и в Швейцария, Австрия, Швеция и много други страни, с чист въздух, екологичен разум и висока покупателна способност на населението. Та да се лишиш от уюта на камината за мен е просто един недостатък на гъсто населените места. Нещо като мястото за паркиране пред дома, собственият двор етс.
                          Last edited by Kosto; 20.01.2011, 09:06.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                            Императора не се заяждай с мангалите щото току виж сме останали без теб.Честно казано не разбирам злобата и омразата срещу тях.
                            Ами ако и ти живееш цял живот заграден отвсякъде с цигани ще разбереш.Колкото до това кой е натрапника е малко по сложно.Според имитатора циганите били натрапниците но Факултето и маалата на Костантин Величков съществуват доста преди той да се натрапи в тоя район.През 70 и 80те години миропомазаните от тато МВР и МНО получиха безплатно земя в този район и построиха доста ведомствени блокове като съсипаха хубавото кварталче и прилежащите към него поляни

                            Коментар


                            • Финния прах е проблема и точно заради печките през зимата в градовете нормите му скачат 4-5 пъти над допустимите .
                              http://communities.canada.com/montre...30/320975.aspx
                              В Канада също са забранени защото хората
                              са сметнали, че 40$ на данъкоплатец струва 1 кило изгорено дърво под фромата лечението на последствията.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
                                Ако четеш доста по-надолу ще разбереш.
                                Това е като ПАСИВНОТО ПУШЕНЕ.
                                Тровиш другите и твърдиш, че икономисваш.
                                В Лондон и Канада са збранени !!!!!!!.
                                Може да се ползват само специално сертифицирани които не пушат.
                                И щетите които се нанасят на здравеопазването са 10-ки милони.
                                Как ги тровиш ако гориш само дърва.
                                Обясни ми по-подробно ако имаш време.

                                Коментар

                                Working...
                                X