IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

    Баси еФтинията!
    Къде го това бе 4и4о? Аз през лятото не съм падал под 100 лв ток, а през декември-февруари е над 350. Пък съм с незнамкаква немска дограма с намквиси Ка стъкла троен стъклопакет и в стар тухлен апартамент... Как ги правите тези работи?
    Гигов бойлера ше го включваш само на нощна на максимум висока температура.Ако водата свърши включваш и през деня но като загрее до максимума изключваш и те така.С тая дограма и тухла климатици не ти трябват и нема да плащаш толкова

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

      За 4 стаи плащам по 80 лв на месец парно и топла вода.....( при изравняването явно ми връщат пари, щото още не са ми взели таз година за парно...) За ток по 40 лв и газ по 20 лв на 2-3 месеца...

      В другия апартамент за климатик и бойлер се плаща ток по 120 лв на месец....

      Кое е убийственото в тези разходи...Ще си правиш сметката..Това е ! - цигарите за 1 месец......


      Малко пушиш

      Тва 80 кинта зимъска - не вярвам.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

        За 4 стаи плащам по 80 лв на месец парно и топла вода.....( при изравняването явно ми връщат пари, щото още не са ми взели таз година за парно...) За ток по 40 лв и газ по 20 лв на 2-3 месеца...

        В другия апартамент за климатик и бойлер се плаща ток по 120 лв на месец....

        Кое е убийственото в тези разходи...Ще си правиш сметката..Това е ! - цигарите за 1 месец......

        пп Вдигнал съм мерника на един тъпанар...Все се оплаква и иска пари назаем а пуши по кутия на ден.....Ще пуши на воля ..на село....
        Баси еФтинията!
        Къде го това бе 4и4о? Аз през лятото не съм падал под 100 лв ток, а през декември-февруари е над 350. Пък съм с незнамкаква немска дограма с намквиси Ка стъкла троен стъклопакет и в стар тухлен апартамент... Как ги правите тези работи?
        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

          Със газ или ток! Както е във всички нормални държави.

          Защо провалиха проектите за големи газопроводи които да минават през България и да захранват и нас?
          Защо провалиха проекта АЕЦ Белене който може да ни доставя почти "неограничено" количество евтин ток? (А този ток със сигурност ще ни трябва като навлязат електрическите автомобили на пазара)
          Защо не се разработват българските газови находища които не са никак малки?
          И много други такива въпроси.......

          ЗАЩОТО ТАЗИ ДЪЛЖАВА СЕ УПРАВЛЯВА ОТ ТЪПАНАРИ И ПРОДАЖНИЦИ! Затова!
          А, и това също тоже е вярно.

          Защо, защо - веднага ще ти обясня защо - защото на тая територия дори държавната измяна вече не се наказва - дори не със смърт, но никак !!! В истинските държави изменниците, които с пълно съзнание и разбиране за последствията, са нанесли огромни щети - демографски, военни, икономически на страната си, биват екзекутирани !!! А тук простият народ дори си преизбра картофоглавото животно... за трети път !!!


          Друг въпрос, че дори при евтино, но все пак платено отопление с газчица или точец, Мангау ПАК ще пълни кюмбето с гуми и пластмаси - защото: откъде накъде ще даде 30-40 лв на месец за отопление с ток, вместо да си купи ракия?

          От Чесънчето им туриха електромери, стопираха до голяма степен кражбите на ток, които преди бяха тотално масови - затова сега протохуманоидите ни отмъщават, тровейки ни с кюмбетата. Тия неща няма как да се вкарат в пътя без бич и олово !!! 10 000 години живеят между цивилизовани народи и все така си остават в каменната ера.
          Last edited by Императорът; 08.01.2018, 23:47.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Ми или аз, или те - като искаш да живееш в София, спазваш правилата. Едно от основните правила на демокрацията е, че моята свобода свършва там, където почва общата, ерго - да не крада, да не убивам, да не изнасилвам, да не замърсявам. Като не щат - да мрат, по възможност гадно и мъчително.

            Как? Много лесно - спираш им помощите, забраняваш печките и пускаш инспектори - който пали печка, яката глоба, Не можеш да си я плащаш - в затвора или обшествено полезен труд, За седмица проблемът ще е решен, При това по демократичен начин
            Грую: + 638 211

            Много по-просто е. Проблемът е в незаконните развъдници и свърталища. Просто те трябва да бъдат прегазени с булдозери, а сгaнта в тях: съдена по бързата процедура и пратена да чука камъни... защото демокрацията не значи едни да безчинстват на воля, а останалите да ги търпят, жертвайки живота и здравето си.


            Тнм - тия ли са бедни, дето вземат купища помощи + какви ли не незаконни доходи, а не плащат абсолютно нищо? От денонощните пиршества на същите тия - "бедните" половината квартал не може да спи лятно време !!! Бедни са когато трябва да поемат отговорност и да се вържат като хора, ама не и когато 24 часа в денонощието плюскат и се наливат с ракия !!!
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              majnata - първо СССР трябва да върнем, после Украйна пак да има газ и нафтата да стане пак по 5 стотинки..другото е лесно - като има газ по 80лв за 1000 кубика и нафта по 5 стотинки. Тези руснаци много ни объркаха.
              Аааа...къде бил ключа за бараката ...лошо било при бай Тошо ...

              Коментар


              • tnm - изгарянето на въглища в централи е може би 10 пъти по екологично от изгарянето им в кюмбета. Питай Пешката да ти обясни технологията, и понеже около София има въглища доста вместо софиянци да си мечтаят за светлото бъдеще което ще дойде след 5 години да помислят как настоящето да стане по светло без да избиваме слабите които не се осигуряват на макс.
                А между другото плазмата обича водна емулсия на въглища, защото те са въглерод и него го загрява до много добра и висока температра, но не може тези генератори на газ да са портативни защото плазмата трябва да бъде доста мощна енергийно. И все пак който има въглища е почти като да има метан, ако не мисли като първобитните хора.
                Last edited by supertrader; 08.01.2018, 22:48.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                  Тънъмънчева виждам че енергетиката е в силни нежни и добри ръце.Ше заспя спокоен за бъдещето
                  Пий преди това една ракия, че да не се стряскаш от кошмари.

                  П.П. Сал ти ли, като пръв капацитет имаш право да се изказваш за енергетиката!?
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • majnata - първо СССР трябва да върнем, после Украйна пак да има газ и нафтата да стане пак по 5 стотинки..другото е лесно - като има газ по 80лв за 1000 кубика и нафта по 5 стотинки. Тези руснаци много ни объркаха.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                      За 4 стаи плащам по 80 лв на месец парно и топла вода.....( при изравняването явно ми връщат пари, щото още не са ми взели таз година за парно...) За ток по 40 лв и газ по 20 лв на 2-3 месеца...

                      В другия апартамент за климатик и бойлер се плаща ток по 120 лв на месец....

                      Кое е убийственото в тези разходи...Ще си правиш сметката..Това е ! - цигарите за 1 месец......

                      пп Вдигнал съм мерника на един тъпанар...Все се оплаква и иска пари назаем а пуши по кутия на ден.....Ще пуши на воля ..на село....
                      С огромно удоволствие бих плащала такава сметка за парно, но у хабитат не съм чувала сметка под 150 лв и до за значително по-малко отопляеми стаи.

                      П.П. Това за еснафа и казано по друг повод. На търговците и занаятчиите у хабитата им трябвало работници, ама грамотни. Но хората били бедни и не можели да изучават децата си. Заради това богатите /най-общо казано/ отделяли пари за дарения за училища и понеже били от хабитата, горко страдали, независимо, че имали полза от дадените пари
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                        Подредбата на приоритетите му е явно друга.
                        Между другото, отоплението на ток само по себе си е екологично, но ... основният източни за създаване на електроенергия у родината са въглищата.
                        Относно отоплението с дърва и въглища ... може би трябва да се започне от някъде. По спомен, на подпомагане за отопление подлежат около 300 000 домакинства /може и да бъркам/.
                        Та, от Програма Околна среда, да се запрат малко с броенето на лалугерите, възстановяване хабитата на лешоядите, влажните крайречни местообитания и прочие важни екологични мероприятия, за да се дадат малко средства за филтри за комини или за закупуване на отоплителни уреди, да речем на пелети. Подмяната да се върши на етапи. При чехите, доколкото имам информация - нещата са се случили.
                        Наздраве!
                        Тънъмънчева виждам че енергетиката е в силни нежни и добри ръце.Ше заспя спокоен за бъдещето

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Аз не съм богат, а много от "бедните" не можеш да ги свалиш от колите. Ако си беден, продаваш колата и се грееш с ток
                          Подредбата на приоритетите му е явно друга.
                          Между другото, отоплението на ток само по себе си е екологично, но ... основният източни за създаване на електроенергия у родината са въглищата.
                          Относно отоплението с дърва и въглища ... може би трябва да се започне от някъде. По спомен, на подпомагане за отопление подлежат около 300 000 домакинства /може и да бъркам/.
                          Та, от Програма Околна среда, да се запрат малко с броенето на лалугерите, възстановяване хабитата на лешоядите, влажните крайречни местообитания и прочие важни екологични мероприятия, за да се дадат малко средства за филтри за комини или за закупуване на отоплителни уреди, да речем на пелети. Подмяната да се върши на етапи. При чехите, доколкото имам информация - нещата са се случили.
                          Наздраве!
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Ми или аз, или те - като искаш да живееш в София, спазваш правилата. Едно от основните правила на демокрацията е, че моята свобода свършва там, където почва общата, ерго - да не крада, да не убивам, да не изнасилвам, да не замърсявам. Като не щат - да мрат, по възможност гадно и мъчително.

                            Как? Много лесно - спираш им помощите, забраняваш печките и пускаш инспектори - който пали печка, яката глоба, Не можеш да си я плащаш - в затвора или обшествено полезен труд, За седмица проблемът ще е решен, При това по демократичен начин
                            Груйчи кви са тия правила на демокрацията бе не разсмивай форума.Първо се успокой и се замисли с какво да се отоплява една къща примерно в Драгалевци?Много лесно туряш данъци и правила на другите ами ако те турят на теб?Ми аз ти казвам кат не ти бендисва София ей къде са Дупница Радомир Перник Ботевград Тетевен Банкя Драгичево Кладница Рударци Студена Диканите Боснек???Харесваш си дестинация и нема ти пушат толкова.Не се заяждам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                              Лафът на еснафа, че при беден народ и богатите страдали, явно важи в случая с пълна сила.
                              За 4 стаи плащам по 80 лв на месец парно и топла вода.....( при изравняването явно ми връщат пари, щото още не са ми взели таз година за парно...) За ток по 40 лв и газ по 20 лв на 2-3 месеца...

                              В другия апартамент за климатик и бойлер се плаща ток по 120 лв на месец....

                              Кое е убийственото в тези разходи...Ще си правиш сметката..Това е ! - цигарите за 1 месец......

                              пп Вдигнал съм мерника на един тъпанар...Все се оплаква и иска пари назаем а пуши по кутия на ден.....Ще пуши на воля ..на село....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Ми или аз, или те - като искаш да живееш в София, спазваш правилата. Едно от основните правила на демокрацията е, че моята свобода свършва там, където почва общата, ерго - да не крада, да не убивам, да не изнасилвам, да не замърсявам. Като не щат - да мрат, по възможност гадно и мъчително.

                                Как? Много лесно - спираш им помощите, забраняваш печките и пускаш инспектори - който пали печка, яката глоба, Не можеш да си я плащаш - в затвора или обшествено полезен труд, За седмица проблемът ще е решен, При това по демократичен начин
                                Браво , Груев ! Само че требе да върнем бая Тодора за тая работа ...и народната милиция !

                                Коментар

                                Working...
                                X