IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

    Лафът на еснафа, че при беден народ и богатите страдали, явно важи в случая с пълна сила.
    Аз не съм богат, а много от "бедните" не можеш да ги свалиш от колите. Ако си беден, продаваш колата и се грееш с ток
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • 4i40 - централното парно няма как да е евтино, гълта много гориво и се губи много топлина по топлопроводите. Ако имаш евтино гориво да го пилееш може да излезе евтино, но не и на тези цени на горивата.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

        И как виждаш реализацията на идеята "ДА МРАТ, БАЛ СЪМ ГИ!!!"
        Ми или аз, или те - като искаш да живееш в София, спазваш правилата. Едно от основните правила на демокрацията е, че моята свобода свършва там, където почва общата, ерго - да не крада, да не убивам, да не изнасилвам, да не замърсявам. Като не щат - да мрат, по възможност гадно и мъчително.

        Как? Много лесно - спираш им помощите, забраняваш печките и пускаш инспектори - който пали печка, яката глоба, Не можеш да си я плащаш - в затвора или обшествено полезен труд, За седмица проблемът ще е решен, При това по демократичен начин
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
          Два дни пътувам и се прибирам привечер в София.
          Като наближиш града те удря ужасна смрад, с която за жалост сме свикнали и вече не я усещаме....
          Сиво - синкава мъгла закрива града и освен първите блокове нищо не се вижда.
          Имам спомен, че при такова ужасно и може би вече опасно замърсяване на въздуха, столична община ( и златната ни кметица ) щяха да издават дневни карти по 1 лв, за да не ползват хората колите си..( отпадна идеята за безплатния транспорт, както е по света....щот как иначе ще се правят ремонти на булеварди от наши фирми за по 6-7 млн / км )
          Стига с тез вопли кво ще правят бедните...?
          Както казваше Цецо Василев - ще го духат....
          Лошото е, че в нашата държава нищо не се прави....А в нашата любима София - още много повече... нищо не се прави ...!
          Поне въглищата да махнат бе да ева и еколожката на Столична община....Къде е учило тва недоразумение...Не знае ли, че SО2 и Н2О прави Н2 SО4, която разлага дробовете на хората ....Престъпници !
          Пардон, почнаха отникъде...От автосервизите - горели масло в печки, които са произведени да горят масло....
          Глоби от 15-20 К лв.....А дано, но надали ще има ефект.....

          пп До 5 г в София хората трябва да се топлят само на парно, газ или ток ! Без изключение !
          Лафът на еснафа, че при беден народ и богатите страдали, явно важи в случая с пълна сила.
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

            Ми да, ще пиша.....
            Централното парно и предоставяната с него топла вода е най - евтиното отопление......Топлофикация може и вече има желание да свърже всички нови абонати.....
            Ако се намали или направо премахне акцизът за газта и това отопление ще стане напълно достъпно за хората.....
            Слънчевото отопление става все по достъпно....За 500-600 лв си слагаш слънчев бойлер, дето и през зимата може да ти топли водата....

            И тикводържавата вместо да дава по 2 000 000 000 лв за крадливо саниране, може да подпомага ( с безлихвено кредитиране и изплащане за 10г ) и трите вида еко отопление !!!
            Ами дай Боже чиче , ама комунизмът ми се струва далечко още , когато всекиму ще се въздаде според потребностите ...освен туй има един вид хора дето нема да платят и леФ за тия блага ...па мое и да запалят огин от паркета на хола , па на терасата ше турят коня и прасето ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

              За плащане на сметките някой нещо ше каже ли ...или за софиянци ше има дотации , дето ше ги платим задружно всички от прованса ?!
              Ми да, ще пиша.....
              Централното парно и предоставяната с него топла вода е най - евтиното отопление......Топлофикация може и вече има желание да свърже всички нови абонати.....
              Ако се намали или направо премахне акцизът за газта и това отопление ще стане напълно достъпно за хората.....
              Слънчевото отопление става все по достъпно....За 500-600 лв си слагаш слънчев бойлер, дето и през зимата може да ти топли водата....

              И тикводържавата вместо да дава по 2 000 000 000 лв за крадливо саниране, може да подпомага ( с безлихвено кредитиране и изплащане за 10г ) и трите вида еко отопление !!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                Два дни пътувам и се прибирам привечер в София.
                Като наближиш града те удря ужасна смрад, с която за жалост сме свикнали и вече не я усещаме....
                Сиво - синкава мъгла закрива града и освен първите блокове нищо не се вижда.
                Имам спомен, че при такова ужасно и може би вече опасно замърсяване на въздуха, столична община ( и златната ни кметица ) щяха да издават дневни карти по 1 лв, за да не ползват хората колите си..( отпадна идеята за безплатния транспорт, както е по света....щот как иначе ще се правят ремонти на булеварди от наши фирми за по 6-7 млн / км )
                Стига с тез вопли кво ще правят бедните...?
                Както казваше Цецо Василев - ще го духат....
                Лошото е, че в нашата държава нищо не се прави....А в нашата любима София - още много повече... нищо не се прави ...!
                Поне въглищата да махнат бе да ева и еколожката на Столична община....Къде е учило тва недоразумение...Не знае ли, че SО2 и Н2О прави Н2 SО4, която разлага дробовете на хората ....Престъпници !
                Пардон, почнаха отникъде...От автосервизите - горели масло в печки, които са произведени да горят масло....
                Глоби от 15-20 К лв.....А дано, но надали ще има ефект.....

                пп До 5 г в София хората трябва да се топлят само на парно, газ или ток ! Без изключение !
                За плащане на сметките някой нещо ше каже ли ...или за софиянци ше има дотации , дето ше ги платим задружно всички от прованса ?!

                Коментар


                • Два дни пътувам и се прибирам привечер в София.
                  Като наближиш града те удря ужасна смрад, с която за жалост сме свикнали и вече не я усещаме....
                  Сиво - синкава мъгла закрива града и освен първите блокове нищо не се вижда.
                  Имам спомен, че при такова ужасно и може би вече опасно замърсяване на въздуха, столична община ( и златната ни кметица ) щяха да издават дневни карти по 1 лв, за да не ползват хората колите си..( отпадна идеята за безплатния транспорт, както е по света....щот как иначе ще се правят ремонти на булеварди от наши фирми за по 6-7 млн / км )
                  Стига с тез вопли кво ще правят бедните...?
                  Както казваше Цецо Василев - ще го духат....
                  Лошото е, че в нашата държава нищо не се прави....А в нашата любима София - още много повече... нищо не се прави ...!
                  Поне въглищата да махнат бе да ева и еколожката на Столична община....Къде е учило тва недоразумение...Не знае ли, че SО2 и Н2О прави Н2 SО4, която разлага дробовете на хората ....Престъпници !
                  Пардон, почнаха отникъде...От автосервизите - горели масло в печки, които са произведени да горят масло....
                  Глоби от 15-20 К лв.....А дано, но надали ще има ефект.....

                  пп До 5 г в София хората трябва да се топлят само на парно, газ или ток ! Без изключение !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    ето ти го другото предложение - ДА МРАТ, БАЛ СЪМ ГИ!!!
                    Ако дилемата е да избера между един осигуряващ се на максимума, незамърсяващ индивид и мърльо, който гори гуми, не се осигурява и го трови, считам, че изборът е елементарен! Или не е?

                    Да си човек е преди всичко действия и поведение, а след това биологична единица - много хора бъркат поредността и оттам идва проблемът...
                    П.С. За Тракащия - живея на гранична улица на средно голям парк, при това доста добре поддържан, на най-високота точка в София преди Околовръстното, та щом тук е смрад (у Гея МилеФ), представи си как е по другите места. Та бал съм ги, да мрат или да влизат у ред.
                    БЕДНОСТТА НЕ Е ОПРАВДАНИЕ ЗА СВИНЩИНАТА НА ИНДИВИДА!
                    И как виждаш реализацията на идеята "ДА МРАТ, БАЛ СЪМ ГИ!!!"

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                      Напълно съм съгласен ... реалността обаче е друга та...друго предложение ...
                      ето ти го другото предложение - ДА МРАТ, БАЛ СЪМ ГИ!!!
                      Ако дилемата е да избера между един осигуряващ се на максимума, незамърсяващ индивид и мърльо, който гори гуми, не се осигурява и го трови, считам, че изборът е елементарен! Или не е?

                      Да си човек е преди всичко действия и поведение, а след това биологична единица - много хора бъркат поредността и оттам идва проблемът...
                      П.С. За Тракащия - живея на гранична улица на средно голям парк, при това доста добре поддържан, на най-високота точка в София преди Околовръстното, та щом тук е смрад (у Гея МилеФ), представи си как е по другите места. Та бал съм ги, да мрат или да влизат у ред.
                      БЕДНОСТТА НЕ Е ОПРАВДАНИЕ ЗА СВИНЩИНАТА НА ИНДИВИДА!
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • alphaomega - защото никой , никога дори не е сънувал да те захранва с евтин ток или пък газ и да плати сметката по построяването на газопровод. Всички тези неща са мислени как да ги платиш ти и да ти излязат неефтини.Не успяха защото джоба ти е все празен. Образно казано и крайно време е хората в тази държава да го проумеят че безплатно и евтино няма да има скоро.Затова не биваше да се допуска дефлация и икономиката да пада, доходите след 2008-ма паднаха в пъти и възцарува мизерията.Късата памет не прощава, тя затрива и слабоумието на един народ е порок.
                        Last edited by supertrader; 08.01.2018, 20:58.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                          Със газ или ток! Както е във всички нормални държави.

                          Защо провалиха проектите за големи газопроводи които да минават през България и да захранват и нас?
                          Защо провалиха проекта АЕЦ Белене който може да ни доставя почти "неограничено" количество евтин ток? (А този ток със сигурност ще ни трябва като навлязат електрическите автомобили на пазара)
                          Защо не се разработват българските газови находища които не са никак малки?
                          И много други такива въпроси.......

                          ЗАЩОТО ТАЗИ ДЪЛЖАВА СЕ УПРАВЛЯВА ОТ ТЪПАНАРИ И ПРОДАЖНИЦИ! Затова!
                          Напълно съм съгласен ... реалността обаче е друга та...друго предложение ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                            Добре де , с какво да се греят 'орицата ...айде дай предложение ...
                            Със газ или ток! Както е във всички нормални държави.

                            Защо провалиха проектите за големи газопроводи които да минават през България и да захранват и нас?
                            Защо провалиха проекта АЕЦ Белене който може да ни доставя почти "неограничено" количество евтин ток? (А този ток със сигурност ще ни трябва като навлязат електрическите автомобили на пазара)
                            Защо не се разработват българските газови находища които не са никак малки?
                            И много други такива въпроси.......

                            ЗАЩОТО ТАЗИ ДЪЛЖАВА СЕ УПРАВЛЯВА ОТ ТЪПАНАРИ И ПРОДАЖНИЦИ! Затова!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                              Добре де , с какво да се греят 'орицата ...айде дай предложение ...
                              Груйчи иска в София да живеят само добри и заможни хора които или са на парно или на ток.Разбирам го всеки човек иска да живее със свестни заможни и добри хора.Но желанията са едно реалността друго.С какво да се топлят кварталит които нямат парно????

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Trakatrak' - нищо няма да им окапе, на никой не му капе нищо като се грее на слънце Проблема им е че печките прегарят обаче те упорито продължават на същия принцип да ги правят - Роси го е докарал до печка колкото яйце от кокошка.
                                Ти пък го взе на сериозно. Бъзикам се. Иначе и аз клеча на вилата на дърва и ток, та чакам на НТР.

                                Коментар

                                Working...
                                X