IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
    Пак настанаха пушилки.
    Не може колите да имат филтри за дима, а печките да нямат !!!!!!
    Ха, ха Виж главчо откъде излиза дима на колите и откъде на къщите
    Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

    Коментар


    • Пак настанаха пушилки.
      Не може колите да имат филтри за дима, а печките да нямат !!!!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
        http://novini.dir.bg/news.php?id=10628270

        Гълтаме прах заради кюмбетата, Брюксел ни санкционира

        Кюмбетата им виновни, а вредните емисии от колите, автобусите и тролеите от Балканската война, а оная гняс дето бълва от заводите...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
          Ако бяха забранили печките, сега по големите студове щяхте да имате режим на тока. И, ако в София ви пуши, не слагайте цялата страна в кюпа ... Пак не гледате по далече от Витоша, ама много знаете какво трябва и какво не. Цялата страна ви храни и поддържа чиновническата ви на 58 % икономика (че покрай нея и частния ви бизнес има какво да яде), ама хабер си нямате какво са доходите в останалите градове, пък за малките да не говорим. И ако бяха забранили кюмбетата с какво щяхте да се топлите бе тикви Мрежата бе на предела си при минус 15 февруари. Че нали щяха да ви гръмнат бушоните, жените ви да ви набиват канчетата, че са се оцъклили от студ. 2 + 2 не може да съберете, хем цял месец ви дуднаха по ТВ точно за това.

          Недостиг на електроенергия в студа ........ Включени са всички резервни мощности.....

          Щеше да има такъв недостиг на енергия и такава цветомузика, че свят щеше да ви се завие. Пак го казах - не в забраната е проблема, пушека може да изчезне по друг начин, ама едно си баба знае, едно си баба бае. Камини и печки на дърва има навсякъде и не в тях е проблема, че няма стандарт на който да отговарят тези които се продават и ползват у нас. И кой от вас ще иде при Боко в Банкя и ще му каже да си разруши камината
          Още в 80 те и началото на 90 имаше проблем със саждите при вас, но той е от колите и автобусите основно, както и от заводите край София. В котловина сте.

          А и едно такова чудо като това пуши много по-малко от автомобилите ви - 5 та употреба

          + 1000

          Коментар


          • Ако бяха забранили печките, сега по големите студове щяхте да имате режим на тока. И, ако в София ви пуши, не слагайте цялата страна в кюпа ... Пак не гледате по далече от Витоша, ама много знаете какво трябва и какво не. Цялата страна ви храни и поддържа чиновническата ви на 58 % икономика (че покрай нея и частния ви бизнес има какво да яде), ама хабер си нямате какво са доходите в останалите градове, пък за малките да не говорим. И ако бяха забранили кюмбетата с какво щяхте да се топлите бе тикви Мрежата бе на предела си при минус 15 февруари. Че нали щяха да ви гръмнат бушоните, жените ви да ви набиват канчетата, че са се оцъклили от студ. 2 + 2 не може да съберете, хем цял месец ви дуднаха по ТВ точно за това.

            Недостиг на електроенергия в студа ........ Включени са всички резервни мощности.....

            Щеше да има такъв недостиг на енергия и такава цветомузика, че свят щеше да ви се завие. Пак го казах - не в забраната е проблема, пушека може да изчезне по друг начин, ама едно си баба знае, едно си баба бае. Камини и печки на дърва има навсякъде и не в тях е проблема, че няма стандарт на който да отговарят тези които се продават и ползват у нас. И кой от вас ще иде при Боко в Банкя и ще му каже да си разруши камината
            Още в 80 те и началото на 90 имаше проблем със саждите при вас, но той е от колите и автобусите основно, както и от заводите край София. В котловина сте.

            А и едно такова чудо като това пуши много по-малко от автомобилите ви - 5 та употреба

            Last edited by Jay Gould; 27.02.2012, 19:22.
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
              http://novini.dir.bg/news.php?id=10628270

              Гълтаме прах заради кюмбетата, Брюксел ни санкционира
              Абе те искаха и за циганите искаха да ни санкционират ама я виж ко става там.http://fakti.bg/world/32184-frenski-...rodava-na-romi
              За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

              Коментар


              • Koга ми докарат цена на слънцестърчалките/ветроплякторите , равна или по-ниска от тази на въглищата/дървата, тогава с удоволствие ще се откажа от тях .

                Коментар


                • по-скоро да се забранят кучетата и пушенето, че си осрахме и зарихме с фасове и без това мърлявия и неугледен град ( в случая София визирам)
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • http://novini.dir.bg/news.php?id=10628270

                    Гълтаме прах заради кюмбетата, Брюксел ни санкционира

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Velemir Разгледай мнение
                      Да се забранят! Но и колко други неща трябва да се забранят. Пътя ми до работа не е много, но си го правя тройно по-дълъг, за да минавам по малки улички отдалечени от булеварда. Иначе не се диша.
                      Да, колко други работи трябва да се забранят !!! Паркирането по тротоарите, тесните улички и градинките (ного често е просто невъзможно да се върви по тротоарът), гнусните каруци, бутането на колички с боклуци по пътното платно (ако сгазиш полусъществото, ще лежиш като за човек и то на това разчита) фърлянето на боклуци навред (на някои места вече има незаконни сметища с площ от по няколко декара), незаконното строителство и т.н. - но какво да се прави като имаме не кмет, а пачавра ?!?

                      Особено ми бръкат в здравето и в дзъркелите отвратителните каруци - просто срам за една европейска столица, но мръсницата фъндъкова не смее да ги забрани.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Да се забранят! Но и колко други неща трябва да се забранят. Пътя ми до работа не е много, но си го правя тройно по-дълъг, за да минавам по малки улички отдалечени от булеварда. Иначе не се диша.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
                          Смърт от въздуха за 3218 българи. И на кого му пука
                          http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1131782
                          Явно на никого не му пука !!! Авторката хич да не ми говори за центърът на София, защото аз миналата година често съм стоял до нощите в кантората (която е точно на пъпът на София - на едно от най-големите кръстовища - Попът), именно защото там въздухът бе в пъти по-чист от въздухът в моят "жилищен" квартал !!! Често, прибирайки се с крака от метрото до дома, съм влизал в къщи с главоболие и сълзящи очички, защото пушекът е такъв, че видимостта пада до 15-20 метра !!!

                          И мисля, че е крайно време да се обединим хората от районът, да се погрижим да бъдат направени нужните замервания, доказващи, че максималната норма на замърсеност на въздухът разрешена от ЕС е превишена не в проценти, а в пъти и да поставим ултиматум на мръсницата фъндъкова - или да решава тоя проблем, премахвайки незаконните мангалски катуни с пушливите им кюмбета - или ще я съдим пред международните съдебни институции и ще искаме такова обезщетение от общината, че свят ще и се завие !!!! Защото е ясно откъде идва проблемът - като бях малък тая мръсотия във въздухът я нямаше, макар че близкият ТЕЦи тогава го имаше и пушеше - помня зимата какъв кристално чист въздух бе... да, ама тогава във Факултето живееха шепа цигани, а сега са неизвестно колко хиляди в поне около 4 гета около целият ми квартал !!! Квартал, в който живеят десетки хиляди хора, живеят дечица, бебета - и всички тия хора са подложени на мангалски терор във всякакви форми - вече и с отрови във въздухът !!!
                          Last edited by Императорът; 01.12.2011, 12:22.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Смърт от въздуха за 3218 българи. И на кого му пука
                            http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1131782

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                              Стандарти за печки на твърдо гориво има в доста страни в Западна Европа.

                              Смяната няма да стане за 1 ден, както ви се иска. Не е и възможно да стане! Най-малкото моментално ще почнат бунтове и погроми по по улиците на София. Лондон няма да е нищо, защото ще поставиш 100 000 човека не пред избора дали да си откраднат дънки или не, а пред избора да умрат от студ и глад, или да се бият.

                              А тия с колите по тротоара, тоя проблем вече въобще няма общо с това дали да си жив или да умреш и е решен. В Сингапур например са дали право на всеки да заснема кола ако е нарушение, да занесе снимката (да се вижда само номер и дата) в полицията и от там ония си вземат мерки да си приберат глобата, а част от нея дават на този който е докладвал. Това става моментално 'бизнес" на ученици и т.н. който ходят с апарати и телефони и снимат, а после тичат в полицията за наградата Проблемът с колите е решен за само 2 месеца.
                              ами според мен грешиш - няма проблем, който да може да бъде решен в Бг за 2 мееца, освен с много бой, ама наистина много. То затова си избрахме и милиционера Бойко, ама неговия бой не е премерен и т.н. и да не се отплесжам.

                              Мога да ти дам гаранция, че ако се забрани паркирането по тротоарите (то и сега е забранено, де), по градинките, зелените площи, на улицата и т.н. и започнат ефективно да се налагат глоби, кметът на София ще бъде разкаран точно за 1 седмица. Не повече и то не заради друго, а защото 95% от Софиянци нямат паркоместа или гаражи, защото "за какво да плащам на мекви капути, като имам "право" да си спирам пред входа - "мой" си е, що да не спирам там и никой нищо не може да ми каже и да ми спира на мястото". А това е огромен проблем (паркирането) и заради него стават огромна част от скандалите. Хеле пък ако някой спре на "твоето" място - малиии, тогава какво става не е истина.

                              Докато с печките проблемът е много лесно решим и ще засегне не повече от 5% от населението в нормалните квартали на София - изключвам крайните вилни зони, Левски Г, Д, Ю и Я, старомодно предградие, О, беля и т,н,

                              Да не говорим, че печките са ултра смрад, спомагат за не малко заболявания, пречат на абсолютно всички и т.н. И ме боли шперца кой щял да стои гол, бос и гладен, при положение, че пречи на 95% от останалото население. И тук не иде реч за бедност или богатост - ако ти си направил парно на нафта в палата за 5 милиона евро си съшият, че и по-голям вредител от мангала с печката на гуми (имам и такива познати, дето в къши от милион нагоре, горят гуми, щото така им идвало най-евтино). Аз имам много силно развито чувство в тази насока 0 пречиш ли на всички, значи проблемът е в теб и трябва да го остраниш, каквото и да ти струва. И веднага ти давам пример с мен - един от климатиците ми лятото капе върху покритото ми паркомясто. климатика си е мой, паркомястото също си е мое, т.е. реално никой не може да ме пипне, а и на мен не ми пречи - аз си затварям прозорците и си пускам климатика, никакъв шум не стига до мен. Е, да , ама на съседите им пречи, защото спят на открити прозорци и се чува силен шум при падането на капката вода от конденза върху покрива на паркомястото. Въпреки че мен не ме касае това - кво ме ебе за някакви цървули принципно, аз си изградих система за отвеждане на водата директно в канала на терасата ми. Е, струваше ми някое левче и ми е леко доскомфортно на личната ми тераса, но какво от това - преча на всички други и трябва да се съобразя. Толкова. И ако всички разсъждаваха като мен, тази държава щеше да е китка, ама не е, шото всички са селски тарикати и имали били права, точно обратното е:

                              Нямаш никакви права, когато пречиш на всички останали с малоумието си!!!!
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                                Ще ми дава някой в София разрешителни за корабоплаване за Варна и в Бургас! Баси, това да не Перловска река?!
                                Джей, преди време обяснявам на една приятелка, дошла от Русе, как да намери общината, та да се регистрира. Казвам и - слизаш на Театър София, пресичаш реката и отсреща е общината. И тя втрещена и облещена - а бе Вълчо, къде в София има река, до сега не бях разбрала
                                Е така си си станах автор на тоя виц!
                                И това ще мине ...

                                Коментар

                                Working...
                                X