IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

    Ако шкартират ТЕЦ София как ще се отрази на софийската душевност и комфорт щото това е един много голям замърсител?
    Са запомни от мен Топлофикация София не може да бъде затворена защото ще настане апокалипсис не са мо за София а и за България.При голям студ топлинния товар стига до 1800-2000 мегавата нормалния е около 1200.Тоя товар трябва да се замести с нещо.Алтернативата е газ дърва въглища или ток.Освен това мрежата в топлофицираните квартали и захранващите я трансформатори не са изчислени за такива товари.Всяка ЕЕС има възможни режими.Това че един режим е възможен в Англия или Африка не значи че е възможен във България.Както каза доцент Колев хора които не разбират от енергетика да не говорят глупости по телевизора и по форуми.България е член на ENTSO-e.Toва е организация на операторите на преносни мрежи на страните членки на тази организация.Там има правила.Тези правила са доста дебела книга и не са за не специалисти по темата.Това което за обикновен зрител звучи зловещо за енергетиците е ежедневие...

    Коментар


    • въобще не защитавам ТЕЦ индустрията (доминирана от бивши комунисти и производните им) , но при тецовете от доста време е задължително да имат филтри ...докато при домашните печки няма абсолютно нищо + изгарянето е много по-непълно от това в теца и се отделя още повече мръс.

      да не говорим, че масово ги минават тецовете на природен газ където може.

      печките може да останат но само за периоди като този - когато системата е на максимален товар.

      въглищата са най-голямата мръс, но ако се забранят и дървата това в даден момент ще се отрази ползотворно на гората ни..., която се изсича законно и незаконно за добви на дърва за горене...освен другото..
      Last edited by bertram; 11.01.2017, 01:37.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

        TЕЦ София не може да е голям замърсител. Той е на природен газ. Излъчва емисии въглероден диоксид, но това не е замърсяване.
        http://energy-review.bg/energy-stati...rub=846&id=416

        Само 11% другото е модифицирано твърдо гориво което значи говната на София.
        Last edited by Grosss; 10.01.2017, 23:59.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

          Ако шкартират ТЕЦ София как ще се отрази на софийската душевност и комфорт щото това е един много голям замърсител?
          TЕЦ София не може да е голям замърсител. Той е на природен газ. Излъчва емисии въглероден диоксид, но това не е замърсяване.
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Броят на пенсионерите в София:
            1)
            - в края на 2000г. беше 329,680 души
            2)
            - в края на септември 2016г. беше 341,828 души
            Така, че бъдещето на печките на дърва дори и в София е ГАРАНТИРАНО...





            http://www.noi.bg/aboutbg/st

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
              За малко да излезе човек на студа и вие да разпалите спора почти до измеренията на пожара в Райхстага. Мога ви кажа, че на студа само за една каминка си бкенувах да ми пращят и пукат дървата вътре. Такава студена вълна не е имало от 2012.
              Цял живот съм на топлофикация (без казармата и на вилата) и съм наясно с предимствата, но България е в дълбока социална криза с елементи на демодернизация, така че в близките 20-30 години не може да очакваме всеобщ напредък в тази насока. Трябва да се започне от големите градове, от най-урбанизираните райони, централните им части, гъсто населените квартали, за да мръднем поне малко напред. И не забравяйте, че когато се работи с големи множества забраните трудно се вместват в нормалния живот на съобщностите. Само създават напрежение.
              Ако шкартират ТЕЦ София как ще се отрази на софийската душевност и комфорт щото това е един много голям замърсител?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                Като си пека барбекюто на дърва, досега сигурно трябваше да не излизам от токсикологията(токсификацията). Изгорялата пепел от барбекюто я използвам за торене на градината. Съдържа ценни минерали и микроелементи. Много е полезна за растенията. Едно време само на дърва са се топлели и виж до колко години са живели.
                Трябва да заравяш дълбоко пепелта щото иначе не подхранва, а вреди.

                Коментар


                • За малко да излезе човек на студа и вие да разпалите спора почти до измеренията на пожара в Райхстага. Мога ви кажа, че на студа само за една каминка си бкенувах да ми пращят и пукат дървата вътре. Такава студена вълна не е имало от 2012.
                  Цял живот съм на топлофикация (без казармата и на вилата) и съм наясно с предимствата, но България е в дълбока социална криза с елементи на демодернизация, така че в близките 20-30 години не може да очакваме всеобщ напредък в тази насока. Трябва да се започне от големите градове, от най-урбанизираните райони, централните им части, гъсто населените квартали, за да мръднем поне малко напред. И не забравяйте, че когато се работи с големи множества забраните трудно се вместват в нормалния живот на съобщностите. Само създават напрежение.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                    Защо мислите, че дървата не са вредни? Запалете огън и застанете на пътя на пушека. Дишайте дълбоко няколко минути. Като излезете от токсификацията на Пирогов, редактирайте поста си.

                    Но дизелите наистина трябва да се забранят. И бензините, аз съм на пропан-бутан и Топлофикация. И двете екологично по-чисти.
                    Като си пека барбекюто на дърва, досега сигурно трябваше да не излизам от токсикологията(токсификацията). Изгорялата пепел от барбекюто я използвам за торене на градината. Съдържа ценни минерали и микроелементи. Много е полезна за растенията. Едно време само на дърва са се топлели и виж до колко години са живели.
                    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                      Защо да се забраняват дървата, след като не са вредни?
                      По-добре забранете всички коли на бензин и дизел, защото те бълват канцерогени, отрови и свободни радикали, които направо ти съкращават живота и ти съсипват здравето.
                      При горенето на прясно отсечени дърва /т.е. със свободна и клетъчна влага / от тях се отделя:въглероден диоксид, въглероден оксид /когато имаме тлеене, а не горене/, азотен диоксид, серен диоксид и твърди частици. Когато се горят сухи дърва се отделят почти същите вещества, но в много по-малки количества.
                      Така че, ако ще се използват дърва за отопление -желателно е да са от миналата година.


                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                        Защо да се забраняват дървата, след като не са вредни?
                        По-добре забранете всички коли на бензин и дизел, защото те бълват канцерогени, отрови и свободни радикали, които направо ти съкращават живота и ти съсипват здравето.
                        Защо мислите, че дървата не са вредни? Запалете огън и застанете на пътя на пушека. Дишайте дълбоко няколко минути. Като излезете от токсификацията на Пирогов, редактирайте поста си.

                        Но дизелите наистина трябва да се забранят. И бензините, аз съм на пропан-бутан и Топлофикация. И двете екологично по-чисти.

                        Коментар


                        • Защо да се забраняват дървата, след като не са вредни?
                          По-добре забранете всички коли на бензин и дизел, защото те бълват канцерогени, отрови и свободни радикали, които направо ти съкращават живота и ти съсипват здравето.
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • Основното в този спор, който не знам защо започна да се изнервя е :

                            Насилствени ли трябва да бъдат мерките за намаляване количеството на вредните емисии във въздуха на градовете в БГ ?

                            Според мен ДА !
                            Особено когато има алтернативи.

                            Забраняват въглищата - остават дърва, пелети, ток, парно, газ....
                            Забраняват и дървата - остават пелети, газ, ток, парно, слънце....
                            Забраняват и пелетите - остават парно, газ, ток, слънце, вятър.....

                            Демократично ли е това ?

                            ДА - защото е в интерес на всички нас и най - вече на децата ни !

                            Коментар


                            • Грую Груев написа:
                              "....... А децата си ги заведи до комина и им дай да диша, да дишат, да си пълнят дробчетата с л@йната, които излизат от него, за д аси набиете в кратуните, че така вредите основно на себе си и децата си, защото е повече от ясно, че това, че вредите на другите, не е нещо, което ви вълнува.
                              ............"
                              Вредно е, и проблема ме вълнува. Ти обаче, няма как да си добър човек , след като си написал такова нещо.,

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                ох, тнм, то звучи прекрасно, ама как да стане? Та ние в центъра на София имаме рушащи се сгради и на никой не му дреме, камо ли пък да се глоби някой, ти искаш цял квартал да глобели, щото било високо нивото на замърсяването - няма как да стане у нашенско, тук сме дис селски тарикати, вродено ни е. Та нали най-българската поговорка е:
                                Акъл не ща, пари ми дай
                                Такова е положението в Татковината, обичам си я, но идиотите в нея са прекалено много, ама наистина прекалено много и все повече се замислям за чужбина (едва ли някога ще го направя, само си говоря(. Гадно и тъпо е, че никой не мисли за децата си, а само за собствения си рахат - тези пари, дето сега ги е "спестил" с горенето на боклуци, утре ще ги дава за здраве - това е тъжната истина, която никой не иска да чува. Ама нали сме софиАнци и всичко ни е позволено - "само веднъж да дойда, само туй ми е зора"... Гадна история!
                                Дали ни е вродено или е придобито през дългото 500 годишно "съвместно съжителство" никой не може да каже ...,
                                Факт е обаче, че сме индивидуални играчи - всеки сам за себе си.
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X