IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение


    Моляяя!? Ако може да подкрепиш изказването си с конкретен пример!
    Имам наблюдения върху отоплителни инсталации, използващи пиролизни котли, котли на пелети и камина с водни ризи на дърва.
    Най-добре е отоплена сградата, която е с пиролизни котли, най-малка е хамалогията с пелети, Там където е използвана камината с водна риза, спокойно се разхождам по къс ръкав и джапанки /въпреки, че е къща/ при минусови температури навън.
    Невероятно, в мойта пещера у Чужденеция, тоз уред произвежда топлина. Вероятно се нуждае от ремонт /според твоите думи/
    Не му се връзвай на Трейдърко.Може да е неграмотен ама е добряк и незлоблив.Голям веселяк и шегаджия

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

      Саниране по държавната програма се извършва само на определен тип сгради - многожилищни панелки, ЕПК и пр. Напоследък май свалиха минималния брой изисквани жилища. В София повече от тези са топлофицирани. Тяхното саниране слабо ще се отрази на замърсеността.
      Тухлените кооперации с мин. 3 етажа и 6 ап., строени преди 1999, не само, че са включени в националната програма, ами има възможност и да се финансират от ЕС по ОП "Региони в разтеж". Каква част и дали подобен тип сгради са топлофицирани не може да се твърди без данни, Още през 90-те масово новите сгради са се предавали на собствениците без връзка с топлофикация, а когато се е дала законова възможност, хората активно са се отказвали да финансират протежета като "владо /май/ топлото" на енергийния тигър р.овч през столичното дружество.

      Yeah

      Коментар


      • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

        Е , само дето там са масово на газ , ама нейсе...
        не ги знам на какво са - миришеше си ба дрЪва, но определено смрадта е в пъти по-малка. А в старите части е страшно задръстено и няма никакъв въздух

        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Мързи ме да пиша от телефона, но "безплатното саниране" е кражбата на новия век, която се доближава по размери до другата кражба, но на миналия век - масовата приватизация. Темата не е за нея, та спирам.
          За печките - няма да ги забранят и това няма нищо обшо със санирането (санират се само панеляци с топлофикация, т.е. ползата е нулева за въздуха в София). Проблемът с печките ще си стои винаги и няма да се пипа - народът у нас е стадо, овче стадо и не прави нищо по въпроса.

          "Ние не сме румънци" вече се казва не с чувство за превъзходство, а с комплекс за малоценност - считам, че това е достатъчно!!!
          П.С. В Италия има доста филтри по къщята в историческия център на градчетата, ама те са жабари, ние сме ербап...
          Е , само дето там са масово на газ , ама нейсе...

          Коментар


          • Мързи ме да пиша от телефона, но "безплатното саниране" е кражбата на новия век, която се доближава по размери до другата кражба, но на миналия век - масовата приватизация. Темата не е за нея, та спирам.
            За печките - няма да ги забранят и това няма нищо обшо със санирането (санират се само панеляци с топлофикация, т.е. ползата е нулева за въздуха в София). Проблемът с печките ще си стои винаги и няма да се пипа - народът у нас е стадо, овче стадо и не прави нищо по въпроса.

            "Ние не сме румънци" вече се казва не с чувство за превъзходство, а с комплекс за малоценност - считам, че това е достатъчно!!!
            П.С. В Италия има доста филтри по къщята в историческия център на градчетата, ама те са жабари, ние сме ербап...
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Понеже тези печки не изгарят горивото - те го изпушват, не произвеждат от него топлина а пушек. От тези печки навън през отоплителния сезон не може да се диша. В една ТЕЦ горивото се изгаря изключително ефективно при много висока температура и се подава във вид на емулсия смесено с вода, водата при контакт с високата температура се дисоциира на водород и кислород които пък обратно се превръщат във вода изгаряйки при което този Браун газ гарантира температура. Тези които са запознати този газ като види въглерод какво прави и до какви температури го нагрява са наясно какво се случва. Това е много ефективно изгаряне на въглища и да ме извинят тези които твърдят че тецовете много замърсяват, в сравнение с тези печки сигурно замърсяват 100 пъти по малко. И понеже съм прав за това което пиша и съм запознат с технологиите всеки може да си направи извода за какъв "напредък" става въпрос като се борим с тецовете а народа буквално се е "въоръжил" с тези печки с водни ризи. Изумен съм че няма кой да констатира и каже истината.

              Моляяя!? Ако може да подкрепиш изказването си с конкретен пример!
              Имам наблюдения върху отоплителни инсталации, използващи пиролизни котли, котли на пелети и камина с водни ризи на дърва.
              Най-добре е отоплена сградата, която е с пиролизни котли, най-малка е хамалогията с пелети, Там където е използвана камината с водна риза, спокойно се разхождам по къс ръкав и джапанки /въпреки, че е къща/ при минусови температури навън.
              Невероятно, в мойта пещера у Чужденеция, тоз уред произвежда топлина. Вероятно се нуждае от ремонт /според твоите думи/
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Ако се отиде към монтиране на филтри за филтриране на пушека това пък ще е следващата голяма глупост, просто трябва да се спре пушека и да не се изтарят в такива устройства твърди горива. Онези в Европа които обявиха тецовете за мръсна технология изобщо наясно ли са с какво се заменят те като се спрат - с много, много по мръсна технология.
                Зависи от цената на филтрите. На ТЕЦ-овете сложиха такива, доколкото си спомням, и има ефект. Но същевременно столицата ударно нараства, а котловината не се разширява. Добре все пак, че разположена посока СЗ-ЮИ каквито и основните ветрове.
                Last edited by Trakatrak'; 13.02.2017, 11:46.

                Коментар


                • Ако се отиде към монтиране на филтри за филтриране на пушека това пък ще е следващата голяма глупост, просто трябва да се спре пушека и да не се изтарят в такива устройства твърди горива. Онези в Европа които обявиха тецовете за мръсна технология изобщо наясно ли са с какво се заменят те като се спрат - с много, много по мръсна технология.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Понеже тези печки не изгарят горивото - те го изпушват, не произвеждат от него топлина а пушек. От тези печки навън през отоплителния сезон не може да се диша. В една ТЕЦ горивото се изгаря изключително ефективно при много висока температура и се подава във вид на емулсия смесено с вода, водата при контакт с високата температура се дисоциира на водород и кислород които пък обратно се превръщат във вода изгаряйки при което този Браун газ гарантира температура. Тези които са запознати този газ като види въглерод какво прави и до какви температури го нагрява са наясно какво се случва. Това е много ефективно изгаряне на въглища и да ме извинят тези които твърдят че тецовете много замърсяват, в сравнение с тези печки сигурно замърсяват 100 пъти по малко. И понеже съм прав за това което пиша и съм запознат с технологиите всеки може да си направи извода за какъв "напредък" става въпрос като се борим с тецовете а народа буквално се е "въоръжил" с тези печки с водни ризи. Изумен съм че няма кой да констатира и каже истината.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                      Това е страшно много за апартамент 18 * 30 дни - 540 лв за отопление, само за въглищата, иначе бил изолиран? Това ако е изолация, представям си какво би било без. Аз отоплявам с половината пари къща 400 м2.
                      Печката на парното се намира в мазата и отоплявам два апартамента един над друг общо около 220 кв.Един чувал въглища на горно горене
                      като го заредя изгаря за 6-7 часа и после трябва да допълвам с кофата за да гори още толкова.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от OMG Разгледай мнение
                        Благодаря, Мизия! Помня, че срещах разчет на Павлова за 5-10 лв. увеличение, правен преди 2 г., но се колебаех да не са настъпили промени в периода ...

                        Санирането в големите градове само по себе си прави излишни забраните по отношение на вида отопление. Да се ползват кюмбета в жилища в топлоизолирани многоетажни сгради е напълно безсмислено и средностатистическият им обитател ще мине на ток. Ако перспективата е да се санира мащабно, за което вече са предвидени средства, то част от преодоляването на проблема за замърсяването на въздуха ще се реши и без филтри по комините. Вероятно това кара общината в София да заостри внимание само върху автомобилите и движението.
                        Саниране по държавната програма се извършва само на определен тип сгради - многожилищни панелки, ЕПК и пр. Напоследък май свалиха минималния брой изисквани жилища. В София повече от тези са топлофицирани. Тяхното саниране слабо ще се отрази на замърсеността.

                        Коментар


                        • Grosss - вземи една печка от старите с камера с керамични тухли и в нея изгори тези два чувала въглища да видим как ще стане и до каква температура ще го докараш в този апартамент с два чувала въглища.
                          Хората ако имат малко акъл в главите си сами ще изхвърлят тез камини с водна риза защото им бъркат яко в джоба.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • national power - ефективността на ТЕЦ е по ниска и е около 60% а калоричността на въглищата е по висока от стойностите които сме учили. Ефективността на съветските турбини умишлено е била завишавана за сметка на калоричността на горивото за да излезе сметката. Този тип турбини са с 60 процента ефективност.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                              Виж сега, аз съм на парно и горя 2 чувала въглища на ден 18 лв.Апартамента ми е термо изолиран и при -5 градуса ми е достатъчна една духалка
                              да отоплявам една стая.За 12 часа отоплението ми излиза около 5 лева.За дърва не съм го смятал ,но ще ми трябват 15 кубика минимум,
                              Това което смятам парното да го обърна на ток и е най-оптимален вариянт,имам и соларни панели.
                              Това е страшно много за апартамент 18 * 30 дни - 540 лв за отопление, само за въглищата, иначе бил изолиран? Това ако е изолация, представям си какво би било без. Аз отоплявам с половината пари къща 400 м2.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Moesia Разгледай мнение
                                Цифрите са доста условни. Може да се докарат стойностите до посочените от стрината 5-10лв. ако се слага не само топлоизолация, но се подменя и дограмата.

                                Имаме остъклена тераса и нова алуминиева дограма на прозорците, какво ще се случи с тях?
                                Отговор:

                                Остъклените балкони няма да се премахват, а само ще се проверява дали отговорят на общата визия на сградата. До подмяна на дограма на прозорци и балкони може да се стигне само ако остъклението не отговаря на изискванията и е много старо (примерно винкел) и според обледването не е ефективно. За всеки един одобрен по програмата блок ще бъде изработен индивидуален проект.


                                Ако се включи в кк3 и допълнителното подобрение Луксозна или алуминиева дограма, коефициента е + 0.04. Т.е. в случаите, в които се подменя и дограмата данъчната стойност става вече:
                                - 100 000 без изолация/ без дограма х 1,875/1000 = 187,50лв. местен данък
                                - 103 000 с изолация/ без дограма х 1.875/1000 = 193,13лв. местен данък
                                - 107 000 с изолация/ с дограма х 1.875/1000 = 200,62лв. местен данък
                                Разбирам, че са условни. Едва ли има панел в БГ, та дори и многостаен, чиято данъчна оценка да е 50 европееца.

                                Накратко, слуховете за неприемливо увеличение на данък сгради след извършено саниране са силно преувеличени.
                                Редно е да се отчитат и намалените разходи за отопление на годишна база.
                                А нуждата от по-малко енергия и съответно по-малко замърсяване е предимство за всички.
                                Yeah

                                Коментар

                                Working...
                                X