Първоначално изпратено от Бате Пешо
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Полицаите ни 3 пъти повече като % от населението от Румъния
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнениеЧетох го, направо съм потресен ...
Коментар
-
Първоначално изпратено от коки Разгледай мнениеВ Абсурдистан ''Служители на ГДБОП, водени лично от бившия вече шеф на отдел „Антитерор” Валентин Цоновски, са нарушили поне дузина члена на Наказателно-процесуалния кодекс при ареста и смъртта на перничанина Стойчо Стоев-Чочо. Това сочи доклад на една от двете парламентарни комисии в 41-ото НС, които разследват т.нар. „самоубийство” на Стоев и с който „Телеграф” разполага.Така реално бопаджии са направили напълно невъзможно разкриването на цялата истина за убийството на 17-годишната Мирослава Николова.Повече подробности на : http://www.novini.bg/news/288226-%D0...%B2%D0%B0.html
Коментар
-
В Абсурдистан ''Служители на ГДБОП, водени лично от бившия вече шеф на отдел „Антитерор” Валентин Цоновски, са нарушили поне дузина члена на Наказателно-процесуалния кодекс при ареста и смъртта на перничанина Стойчо Стоев-Чочо. Това сочи доклад на една от двете парламентарни комисии в 41-ото НС, които разследват т.нар. „самоубийство” на Стоев и с който „Телеграф” разполага.Така реално бопаджии са направили напълно невъзможно разкриването на цялата истина за убийството на 17-годишната Мирослава Николова.Повече подробности на : http://www.novini.bg/news/288226-%D0...%B2%D0%B0.htmlВсичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!
Коментар
-
Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнениеЗащото кой каквото и да прави - полицай, съдия, прокурор, премиер, министър винаги ОВЦАТА я стрижат после!Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)
Коментар
-
Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнениеА защо трябва да бъде наказвана ДЪРЖАВАТА (тоест ние - данъкоплатците) с 6 Б в евро, вместо да бъдат наказани виновните лица ???
Коментар
-
Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнениеНа българския народ почна да му писва от полицаи прокурори следователи и съдии.Големи заплати привилегии и чесане на мъде по цял ден.Нямаме нужда от 70000 мърши.Да ги закриват и народа да се въоръжи
Коментар
-
Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнениеhttp://www.capital.bg/blogove/pravo/...ko_nasilie_se/
Как дързостта да се оплачеш от полицейско насилие се наказва с обвинение
Не мога да си представя какво им е било на тези момчета и какво ходене по мъките е било ...
А защо трябва да бъде наказвана ДЪРЖАВАТА (тоест ние - данъкоплатците) с 6 Б в евро, вместо да бъдат наказани виновните лица ???Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)
Коментар
-
Ееееееееее, милите!!! Не били мотивирани???
Взимат по 1000 лева чисто без да работят нищо.
Сутрин се пие кафе, после почивка, обяд, пак почивка, защото обядът натоварва, после айде към вкъщи...
Осигуровки не внасят, ние им поемаме разходите.
Три пъти повече са отколкото в Румъния, но някой чувства ли се сигурен? Аз такъв човек не познавам! Да не говорим за ширещата се корупция. Видяхте в Иганово във Варна за какво става въпрос - полицейски служители покриват престъпниците срещу пари.
Как имат очи да се оплакват???!!!
Коментар
-
Тотална реорганизация !
''СФС МВР
45 мин. ·
ДО
ГРАЖДАНИТЕ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
НАРОДНИТЕ ПРЕДСТАВИТЕЛИ ОТ 43-ТО НАРОДНО СЪБРАНИЕ
МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
СЛУЖИТЕЛИТЕ В СЕКТОР „СИГУРНОСТ“
СКЪПИ СЪНАРОДНИЦИ,
УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,
КОЛЕГИ,
В сектор „Сигурност“ има проблем!
Проблемът е повсеместен - от редовия служител без мотивация и шанс за развитие, ако не е нечий човек, до върховете на системата, които всяка власт прочиства, за да назначи удобни за себе си кадри.
Поводите за съмнение и недоверие в МВР нарастват и то с основание. Дори ние като служители вече се съмняваме, защото се чувстваме безсилни и не знаем как може да се преборим и да реформираме МВР.
Искаме да спрем да говорим за заплати, социални придобивки и възраст за пенсиониране. Искаме да говорим за това как да направим МВР ефективно работеща институция, която гарантира вашата сигурност и сигурността на вашите семейства.
Искаме, но не можем!
Защото пенсионната реформа трябва да бъде понесена от служителите на нереформирани министерства и агенции. Ведомства, които не са в състояние да я приложат.
Защото проблемите в МВР вместо да се решават се натрупват.
Защото социалният диалог продължава да е формален и безрезултатен.
Поради тези причини СФСМВР и ССЗБ започват протестни действия на 12 юни 2015г.
УВАЖАЕМИ НАРОДНИ ПРЕДСТАВИТЕЛИ,
Дали трите години гратисен период, които искаме, ще разрушат пенсионната система?
Не задълбочавайте несигурността, която така или иначе разклаща и заплашва да срине сектор „Сигурност“.
Разчитаме на чувството ви за справедливост. Очакваме от вас да гласувате като народни представители.
УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА МИНИСТРИ,
МВР затъва все по-дълбоко е операцията по границата с Република Турция – и финансово и като физически възможности на служителите. В този и вид операцията трябва да бъде прекратена в най-близко време.
Генерираният в Министерството извънреден труд продължава в отделни случаи да превишава разрешения от закона (надхвърлящ двойно утвърдения лимит за други сектори).
В МВР се извършват опити за структурни промени не само без консултации, но дори и без знанието на синдикалните организации на служителите. Заповедите за тези промени се разпространяват почти апокрифно.
Социалният диалог се води в стил „събрахме се, за да ви кажем какво решихме“.
Очакваме от вас спешни и адекватни решения и начало на истински реформи в МВР. Алтернативата е абсолютна демотивация на служителите и срив на системата.
УВАЖАЕМИ КОЛЕГИ,
Обръщаме се към всички вас - в МВР, Министерство на правосъдието, Министерство на отбраната и Българската армия, ДАНС, ДАТО – независимо от това дали членувате в синдикални организации и дали изобщо имате това право. Подкрепете този протест! Независимо от начина – като дойдете с нас по софийските на улици, като излезете пред местоработата си, като изпълнявате задълженията си с протестни ленти.
Защото не бива повече да бъдем третирани като крепостни селяни в държавата.
Защото е важно да служим на народа, а не да слугуваме на политиците.
Защото не можем да защитаваме честта на нацията, ако не опазим собствената си чест и честта на униформата.
УВАЖАЕМИ СЪНАРОДНИЦИ,
Кое е по-важно:
Да реформираме МВР така, че да започне да работи или да увеличим пенсионната възраст и да направим хората заложници на ведомство, което системно злоупотребява с тях?
Услугата „гражданска сигурност“ да се предлага от хора, които функционално не са в състояние да го правят или да се промени начина на функциониране на МВР?
Да увеличим възрастта на 4% от общия брой пенсионери в България или да се подобри работата на НОИ и да спре източването му?
Отговорите на тези въпроси дават яснота за това дали да подкрепите нашия протест!
10 ЮНИ 2015г.
СИНДИКАЛНА ФЕДЕРАЦИЯ НА СЛУЖИТЕЛИТЕ В МВР
СИНДИКАТ НА СЛУЖИТЕЛИТЕ В ЗАТВОРИТЕ В БЪЛГАРИЯ''
https://www.facebook.com/sfsmvr/posts/1143846792299438Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!
Коментар
-
По границите върлува корупционен вирус
05. юни 2015
в-к БАНКЕРЪ
Автор
Румен Савов
Пореден анализ на Центъра за изследване на демокрацията (ЦИД) подложи на съмнение способността на граничната ни полиция да бъде ефективен страж на външната граница на ЕС. Експертите на ЦИД са разнищили антикорупционната среда в Главна дирекция "Гранична полиция" - МВР и основният им извод е, че мерките за противодействие и преодоляване на корупцията са с ниска ефективност. С това заключение се запозна и вицепремиерът и вътрешен министър Румяна Бъчварова, която заедно с представители на Висшия съдебен съвет, на Сметната палата и омбудсмана Константин Пенчев взеха участие в кръгла маса по темата.
Експертите от центъра са интервюирали и са провели анонимни анкети с над 500 служители на дирекцията, в това число и заемащи ръководни длъжности. Изследването чрез Системата за мониторинг на прилагането на антикорупционните политики (СМАК) показва, че теоретичната възможност за прояви на корупция сред служителите на "Гранична полиция" е 75 процента. Натискът върху граничните полицаи е силно изразен - половината от анкетираните са посочили, че им е оказван корупционен натиск. Освен това 20-30 на сто от тях са съобщили, че колегите им са податливи на натиск от ръководството, а около 20% са признали за "съблазняване" с рушвет отвън.
В анализа се посочва, че най-рискови в това отношение са ГКПП-тата и зелената граница. Този извод подкрепя и акцията на ДАНС, МВР и Районната прокуратура в Елхово в последните дни на май на ГКПП-Лесово. Там бе разкрит и задържан граничният полицай Георги Иванов, който на 23 май превел през границата двама иракчани, като използвал личния си автомобил "Ауди". Чужденците били укрити под изолационни плоскости. Иванов беше заловен в момента, когато върши престъплението, обвинен и оставен в ареста с най-тежката мярка за неотклонение - "задържане под стража".
Корупционният натиск е висок и спрямо извършващите останалите дейности по границата, твърдят експертите от ЦИД. Очевидно е необходим задълбочен анализ на всяка от тях и на необходимите антикорупционни действия. Сред мерките са подаване на имуществени декларации, видеонаблюдение, внезапни проверки, информационни кампании. Те се прилагат широко и засягат 90 на сто от дейността на гранична полиция. Ефективността от мерките обаче е 50-60 на сто от възможното. Самите полицаи са посочили, че тези ограничения се заобикалят трудно, но когато стане дума за по-строг контрол, става очевидно, че всъщност ефективността им е наполовина.
Според шефа на дирекция "Публичен регистър" в Сметната палата Силвия Къдрева, която също взе участие в обсъждането, имуществени декларации трябва да попълват служителите на всички нива в държавната администрация. В момента това правят само лицата, които заемат висши държавни длъжности. "Не смятам, че е толкова непостижимо за държавните ведомства да определят няколко души да проверяват въпросните декларации", изтъкна Къдрева. Според експертите, ако съдържанието на декларациите не се подлага на проверка, ръководствата на "Гранична полиция" и на МВР не могат да използват този инструмент в противодействие на корупцията.
Такава мярка е записана и в антикорупционната стратегия на вицепремиера Меглена Кунева, според която инспекторатите към съответните ведомства, включително и в МВР и в частност в "Гранична полиция", ще проверяват декларациите, които се попълват от държавните служители.
Експертите от ЦИД препоръчват на ръководството на МВР контролът и санкциите да се разгледат подробно за всички антикорупционни политики в "Гранична полиция". Нужен е по-систематичен, планиран контрол по отношение на всички антикорупционни мерки, който да следва ясни алгоритми, както и ясно дефинирани санкции при неспазване на дадена политика и стриктното им прилагане при констатация на нарушения. Идеята на методологията за мониторинг на прилагането на антикорупционни мерки и политики е да се оценява ефектът им, заяви Александър Стоянов, директор на научната дейност от Центъра за изследване на демокрацията. Според него методологията е дала резултат само за 2015 г., но ако се прилага системно, антикорупционният натиск ще спадне значително.
В изследването се посочва още, че трябва да се разработят специфични антикорупционни мерки по отношение на високорискови дейности, каквито са административнонаказателната и оперативно-издирвателната дейност, а също така и в сферата на обществените поръчки. Препоръката на експертите от ЦИД е революционна, тъй като досега никой не е отварял дума за корупция сред оперативните работници и разследващите. А специфичната им работа по икономически, финансови и данъчни престъпления, в борбата с наркоразпространението и трафика, тежки престъпления срещу личността и прочие очевидно създава предпоставки и условия за възникване на корупционни практики.
МВР шефът Румяна Бъчварова призна, че тези практики винаги изпреварват антикорупционните мерки. Според нея тези оценки би трябвало да се извършват от външни органи, като самата оценка ще бъде по-надеждна и ефективна. Самооценките са розови, точно защото са самооценки, заяви Бъчварова.
В анализа си ЦИД сочи, че около 18% от гражданите на България над 18 години признават, че са дали подкуп, а около 28 на сто са съобщили, че са обект на натиск да платят такива пари. Тези нива са изключително високи. Според Александър Стоянов, директор на научната дейност в Центъра за изследване на демокрацията, основната цел на системата за мониторинг на прилагането на антикорупционните политики (СМАК) е именно да разкрие два типа дефицити - в прилагането на антикорупционни политики и в наличния набор от такива политики. Стоянов обясни, че основен показател в системата е оценката на дейностите, които се осъществяват в дадена публична администрация. "Главен показател е корупционният интерес, който отразява принципната възможност на различните страни - от една страна, служители, от друга, граждани и бизнес, да реализират корупционна сделка", поясни той.
Преди броени дни стана ясно, че управляващите мъдрят създаването на Национален съвет по антикорупционни политики, който ще координира разработването и актуализирането на проекти на стратегии, програми и планове в областта на превенцията и противодействието на корупцията. Той ще следи изпълнението на приетите документи и ще организира независими външни оценки на изпълнението им. Предвижда се също и структурирането на единен антикорупционен орган, който ще обедини БОРКОР, звена от Сметната палата и Комисията за конфликт на интереси. В момента в прокуратурата действа и междуведомствено звено, в което влизат агенти от ДАНС, разследващи полицаи и прокурори. Засега резултатът от дейността му не е известен, тъй като липсва каквато и да е информация за звеното. Очевидно неефективни са действията на останалите антикорупционни звена, а те са повече от 40 дирекции, инспекторати, които работят по силата на поредица от закони. Неслучайно се роят скептичните мнения, че с още един национален съвет и единен център ситуацията с борбата и превенцията на корупцията едва ли ще се промени...Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!
Коментар
-
Заради охраната на границата.Командировки изядоха заплатите на 1353-ма полицаи.Около 400 полицаи пазят границата като командировани от вътрешността на страната.
Командировките на служители от МВР по границата с Турция и плащането на положения от тях извънреден труд са изяли заплатите на 1353-ма служители на длъжност „старши полицай“. Това посочва в писмо от вчера заместник вътрешният министър Филип Гунев до Синдикалната федерация на служителите на МВР.
Силовото министерство продължава да харчи луди пари в опит да спре бежанския поток, навлизането на терористи и епидемии по южната бразда, става ясно още от документа, с който „Преса“ разполага.
Точно 30 352 373 лв. са отчетените разходи по специализираната полицейска операция на границата от 1 април 2014 г. до 31 март 2015 г. Това означава, че МВР дава над 85 000 лв. на ден за възнаграждения на полицаите, хотели, гориво, консумативи и др.
От посочените 30 млн. лв. парите за командировъчни са
16 274 810 лева. А за извънреден труд и дължимите осигурителни вноски - 10 420 809 лв. В писмото на Гунев не се посочват останалите близо 4 млн. лв. за какво са похарчени. Гранични служители предполагат, че парите са отишли за гориво, консумативи и др.
От синдиката обясниха, че са поискали информацията за това колко струва спецоперацията на границата, за да се види, че излиза по-евтино да се назначат нови хора от населените места край браздата, вместо да се пращат от вътрешността на страната.
Практиката да се командироват полицаи по границата трябваше да бъде преустановена още през зимата след катастрофа, при която загина полицаят Асен Асенов. До края на 2014 г. на всеки две седмици се командироваха средно 700-1000 служители от охранителна и гранична полиция. Сега МВР намали броя им на 580.
„Цифрите са повече от красноречиви. Излиза, че тези командировани служители харчат пари колкото за 1353-ма полицаи“, коментираха от най-големия полицейски профсъюз.
Преди дни от парламентарната трибуна вътрешният министър Румяна Бъчварова обясни, че сумата, която месечно се плаща за командировъчни, е голяма. В момента има обявени конкурси за около 200 гранични служители. Те ще започнат работа най-рано в края на годината.
http://presa.bg/article/Komandirovki...tsai/75542/3/0Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!
Коментар
-
Основни свидетели с амнезия по делото за скъсания полицейски ръкав.
http://judicialreports.bg/2015/06/%D...E%D1%82%D0%BE/
за опресняване на паметта и видеото от миналата година >>
http://gospodari.com/%D0%BF%D0%BE%D0...ideo45152.htmlВсичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!
Коментар
-
http://www.capital.bg/blogove/pravo/...ko_nasilie_se/
Как дързостта да се оплачеш от полицейско насилие се наказва с обвинение
Не мога да си представя какво им е било на тези момчета и какво ходене по мъките е било ...
Коментар
Коментар