Вероятно си прав, че натоварването е по-голямо от останалите страници, не съм правил такива сравнения, но се очудвам, че такива конфигурации се затормозяват с инвестора. Аз също съм за олекотяване - понякога ме заболяват очите от толкова различни мигащи, подскачащи, изскачащи и не знам още какви реклами.
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
До Investorbg (архив до 20.09.2012 г.)
Collapse
Заключена.
X
X
-
Първоначално изпратено от Мислителят.............Естествено, това е така, защото не съм пуснал едновременно Corel Draw, Page Maker и някоя игра. Мен също понякога не ми е приятно пренатрупването на рекламите, но все пак това е основният източник на приходи за компанията.
Освен това си направих труда да направя подобна статистика на други сайтове с подобен бизнес модел (издържат се частично или изцяло от реклами), например focus-news.net, dir.bg и други. Установих, че такова чудо като Инвестора никъде го няма. В края на краищата Investor.bg не е открил топлата вода и не е единствения сайт, издържащ се от реклами, така че би трябвало да не се отличава много от другите подобни по света.
Що се отнася до конфигурацията на компютъра - тя даже не е толкова важна. Просто не е нормално 50% от процесорното време да отива за обслужване на рекламните банери. Много по-сложни приложения (включително и споменатите от теб) рядко постигат такова натоварване на процесора.He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.
Коментар
-
Колега, поздравявам те първо за силните конфигурации - 3 ГХц си е доста добре, откровено казано не знаех, че технологиите са се развили до такава степен. Моята машина е доста по-стара, но никога не съм имал проблеми с работата с инвестор заради рекламите. Естествено, това е така, защото не съм пуснал едновременно Corel Draw, Page Maker и някоя игра. Мен също понякога не ми е приятно пренатрупването на рекламите, но все пак това е основният източник на приходи за компанията.
Коментар
-
Инвесторе,
Ето малко данни относно натоварването на компютъра при разглеждане на основната страница www.investor.bg. Конфигурацията е Windows 2000, 256 MB RAM, 2.4 GHz, браузъра е Mozilla Firefox 1.0.7
Отворен празен браузър - CPU 0%, Memory usage 17780К
Отворен Investor.bg - CPU 14-80% (средно около 45%), Memory usage 36140K
Отворен Investor.bg с включен Adblock - CPU 0% , Memory usage 23012K
Хора, спрете се малко с тези реклами или ги направете по-читави. Вече не може да се разглежда нормално страницата, даже има затруднения със скролването!
В къщи съм на XP, 512MB RAM, 3 GHz и положението е същото. Както е тръгнало ще трябва за разглеждане на Инвестора да си поръчам някоя супер геймърска конфигурация!He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.
Коментар
-
Имам предложение към investor.bg относно спама, който напоследък залива форума. Понеже не е възможно да се направи такъв филтър, че да работи безотказно, можем ние потребителите на форума да помогнем.
Когато някоя тема се появи и тя е спам (а това лесно се вижда), може първия който я е видял да отговори примерно с "!SPAM!" или някаква подобна ключова дума, която ще задейства скрипт, който ще изпраща email до модератора казвайки му че въпросната тема е "маркирана" като спам, и съответно той да я прегледа.
Ясно е че модератора не виси по цял ден пред форума (както някой хора тук) и си мисля че това е добра идея, а и няма да натоварва никой с нищо повече. Вече от гледна точка на реализацията хората отговорни за това ще си кажат дали е лесно.
П.П.: Мислих си след отговор на спам теми с ключовата дума, темата да се мести някъде другаде, но се сетих че доста други теми ще започнат да изчезват.
Коментар
-
Първоначално изпратено от bankerПървоначално изпратено от Sh^dowkak ce otvarq COBOC prez MOZILA-ta?ne6to ne stava
Инсталирай си го оттук:
https://addons.mozilla.org/firefox/1419/
Коментар
-
"фЛУУДИМ" е интересен термин. Бъпреки че добре се справям с Английския, звучи ми малко криво!!! После Netware, като си в тоя бизнес, що се чудиш, че негативния подход е в кръвта на изказването на новинарите бе???? То нямаше да да е новина, ако не е негативна!!! Не се яди... /ядосвай имам предвид>>>> и аз мога да съставям нови думи/ няма да споря... THX на Инвестора че ни информира, както той си знае, нека не му се вглъбяваме толкова!!! ОК?
Първоначално изпратено от netware5Първоначално изпратено от KomentatorNetware5 ти да не си паднал от небето бе човек. Прави са в Инвестора като са ти разталкували, че е уволнена министърката! Естествено, че за публиката тя си е подала оставката: "доброволно", няма да се бият бе човек!!!
Първо: Наистина си е подала оставката. Аз работя в тоя бизнес и знам кухнята на нещата, вервай ми!
Второ: Дори да беше така както казваш, пак не е новина и не трабва да се представя по тоя начин, защото новината за оставката и причините за нея бяха оповестени няколко дни преди това от всички медии. Така като беше представено в Инвестора, излизаше като някаква супер новина, едва ли не сензация.....
Трето: Инвестора си поправи новината, което показва, че съм прав
Четвърто: Не мисля да го коментираме повече и да флуудим форума!
Коментар
-
Първоначално изпратено от Sh^dowkak ce otvarq COBOC prez MOZILA-ta?ne6to ne stava
Инсталирай си го оттук:
https://addons.mozilla.org/firefox/1419/
Коментар
-
Не считате ли, че количеството на подвижните реклами е повече от търпимото? На Pentium M-1800 MHz, само гледането на страницата "Начало" отнема 50% от процесора. Бива да има една подвижна картинка, но това, което е сега е нетърпимо. А какво става с батерията на лаптопа да не обяснявам. Рекламите може и да са неподвижни.
А обмисляно ли е да предложити абонамент, за без реклами?
Коментар
-
Първоначално изпратено от KomentatorNetware5 ти да не си паднал от небето бе човек. Прави са в Инвестора като са ти разталкували, че е уволнена министърката! Естествено, че за публиката тя си е подала оставката: "доброволно", няма да се бият бе човек!!!
Първо: Наистина си е подала оставката. Аз работя в тоя бизнес и знам кухнята на нещата, вервай ми!
Второ: Дори да беше така както казваш, пак не е новина и не трабва да се представя по тоя начин, защото новината за оставката и причините за нея бяха оповестени няколко дни преди това от всички медии. Така като беше представено в Инвестора, излизаше като някаква супер новина, едва ли не сензация.....
Трето: Инвестора си поправи новината, което показва, че съм прав
Четвърто: Не мисля да го коментираме повече и да флуудим форума!He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.
Коментар
Коментар