IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КОЙ И КЪДЕ ХВАНА КЪСАТА КЛЕЧКА ТАЗИ ГОДИНА!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • При мен късата клечка в портфейла е Синергон. Голямо дърво се оказа, но и ценен урок. Още ги държа.

    Коментар


    • купих си кола, което беше нещо излишно, ама ....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Да се разпиша и тук, че да не кажете че само се хваля
        Тоя месец си продадох и последните Елтос-и. Средна загуба около 27%. Не съжалявам! Всеки портфейл си има и черна овца, а когато такава се окаже една от най-леките позиции в него, си е направо на кадем!
        От "бордчето" държиш ли още!?
        За да не се тълкува като заяждане ще споделя, че на мен късата клечка ми са останали едни папири на випом от годининте на екстремизма, категория тотал-неликвидни но не са много останали като цяло а и не мисе дават съвсем за без пари (както казваше булсон) една част махнах през последната година, за да хвана по-дълга клечка ))
        Last edited by precakanoto; 26.08.2017, 02:19.
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Да се разпиша и тук, че да не кажете че само се хваля
          Тоя месец си продадох и последните Елтос-и. Средна загуба около 27%. Не съжалявам! Всеки портфейл си има и черна овца, а когато такава се окаже една от най-леките позиции в него, си е направо на кадем!

          Коментар


          • БТХ и Спиди държах ги 1 година близо без никво движение накрая ми писна продадох на каквато цена съм ги купил г/д и до няколко часа скочиха с няколко лева на акция... Не е нещо фрапантно 500лв нереализирана печалба, но урок за търпение

            Коментар


            • Тя тема я бях забравил
              Някой нещо да има да каже?
              Събитията не винаги отговарят на очакванията!

              Коментар


              • Продадох Raifaizenbank с 5% загуба за да си осигуря буфер срещу явлението Ренци по левъридж позиции …. Беше голЕма драма - щото ми беше за първи случай да продавам акции на загуба …
                След референдума купих още Unicredit по 2 евра … точно навреме.
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                  При Тръмп - не , ама при Брексит - а
                  Пропуснах възможностите на BREXIT, но при Тръмп успях да вляза и ми се получи супер. Играх срещу пазара в деня на изборите и сега съм супер. Най-голямата ми грешка в определен момент бе да повярвам на някои анализатори за лихвите и облигациите, а не на себе си. За мен най-големия проблем са пропуснатите печалби, а не загубите. За второто си имам варианти на действие.

                  Save
                  “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение



                    Пропуснати ползи не броим, само реализирана загуба ( това е късата клечка ).
                    Ми аз лично говоря за пропуснати ползи, защото нямам с какво друго да се "похваля".

                    Инвесторът: аре сложете читави човечета, бе?
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                      Малко на загуба от софия комерс като сума около 1.5 % от протфейла към момента.....иначе атера май ми е къса клечка вече близо година съм около нулата там при бичи пазар не е добре, ърм


                      Пропуснати ползи не броим, само реализирана загуба ( това е късата клечка ).

                      Коментар


                      • Сирма купих и продадох при загуба от около 10ст. на акция. Сумата не беше голяма. От друга страна от вливането на АИХ в Албена ми донесе около 50% доходност за около година...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                          Тръмп.
                          Не съм единствен предполагам
                          Аз още от февруарий 15-а година вярвах, че този велик и мъдър старец ще победи. Но очаквах пазарът да реагира неразумно, вслушвайки се в истерическите писъци на верните на Полуживата "специалистчета" и "анализаторчета". Ако бях вярвал, че пазарите ще следват здравият разум, можеше да поспечеля повечко, дори спекулативната. Трябваше да си купя Lukoil и Pio Tinto. Пропуснати ползи - да. Само от туй се оплаквам. Иначе се дразня, че поспадна цената на Простите Жабоци, макар да намирам тоя спад за глупав - напролет като дръннат по лев дивидент, продаващите ще се тръшкат. Сам аз поразпродадох малко - на загуба спрямо цените на които съм пазарувал, но реално оттам съм изцоцал толкоз дивиденти, че и по левче да продавах, пак щях да съм напред.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            Тръмп.
                            Не съм единствен предполагам
                            При Тръмп - не , ама при Брексит - а

                            Коментар


                            • Аз най голяма загуба за тази година е направих от OHL и то наскоро просто бях с доста акции и допуснах голяма загуба но се надявам да ми е за урок и скоро да я наваксам

                              Коментар


                              • Тръмп.
                                Не съм единствен предполагам

                                Коментар

                                Working...
                                X