IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измама с Westarn Union

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от koss_ara Разгледай мнение
    Нас също ни измамиха по тази схема преди два дни. Разбира се алчността им е голяма и сега искат да направим още един трансфер в понеделник. Не са разбрали,че сме се усетили. Наивността си е наш проблем,но понеже все още сме в контакт с тях, чудех се дали не може да им се направи клопка.
    Някакви идеи?
    Моля свържете се с мен на посочения емейл по долу. Може да измислим нещо съвместно.
    Globaltrade.sped@gmail.com

    Коментар


    • Първоначално изпратено от koss_ara Разгледай мнение
      Нас също ни измамиха по тази схема преди два дни. Разбира се алчността им е голяма и сега искат да направим още един трансфер в понеделник. Не са разбрали,че сме се усетили. Наивността си е наш проблем,но понеже все още сме в контакт с тях, чудех се дали не може да им се направи клопка.
      Някакви идеи?
      A не ви ли е минавало през главата,че не тяхната алчност а вашата е причината за хванатия шаран на гола кука?
      За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

      Коментар


      • Първоначално изпратено от koss_ara Разгледай мнение
        Нас също ни измамиха по тази схема преди два дни. Разбира се алчността им е голяма и сега искат да направим още един трансфер в понеделник. Не са разбрали,че сме се усетили. Наивността си е наш проблем,но понеже все още сме в контакт с тях, чудех се дали не може да им се направи клопка.
        Някакви идеи?
        Кат искате ефини коли....кат имаш 2лв ги дай ..а не си ги спестявай...2лв срещу хиляди евра..ами тапо е да Ви кажа...няма ефина кола ..хем хубава ,хем ефтина..има рибари ,има и риби ....
        Last edited by xaro; 05.11.2016, 15:51.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от koss_ara Разгледай мнение
          Нас също ни измамиха по тази схема преди два дни. Разбира се алчността им е голяма и сега искат да направим още един трансфер в понеделник. Не са разбрали,че сме се усетили. Наивността си е наш проблем,но понеже все още сме в контакт с тях, чудех се дали не може да им се направи клопка.
          Някакви идеи?
          Кат искате ефини коли....кат имаш 2лв ги дай ..а не си ги спестявай...2лв срещу хиляди евра..ами тапо е да Ви кажа...няма ефино ..хем хубаво ,хем ефтино....
          Last edited by xaro; 05.11.2016, 15:49.

          Коментар


          • Измама чрез УЮ

            Нас също ни измамиха по тази схема преди два дни. Разбира се алчността им е голяма и сега искат да направим още един трансфер в понеделник. Не са разбрали,че сме се усетили. Наивността си е наш проблем,но понеже все още сме в контакт с тях, чудех се дали не може да им се направи клопка.
            Някакви идеи?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ceco_041171 Разгледай мнение
              Здравейте,
              Аз бях измамен по същата схема с превода на пари за автомобил през Уестер Юнион.
              Моля да споделите, ако някой към момента е усъдил Уестер Юнион или води дела срещу тях за да се присъединя.
              Ще се радвам да споделите или да се свържете с мен за да спрем тази порочна практика с фалшиви лични карти да се крадат пари.
              потресен съм

              Коментар


              • Измами с Уестер Юнион

                Здравейте,
                Аз бях измамен по същата схема с превода на пари за автомобил през Уестер Юнион.
                Моля да споделите, ако някой към момента е усъдил Уестер Юнион или води дела срещу тях за да се присъединя.
                Ще се радвам да споделите или да се свържете с мен за да спрем тази порочна практика с фалшиви лични карти да се крадат пари.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение
                  По-ниски такси в сравнение с кого?
                  Уместен въпрос

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от martin1 Разгледай мнение
                    имат по-ниски такси, а и гледам на всякъде ги има
                    По-ниски такси в сравнение с кого?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от magi208 Разгледай мнение
                      А бре туй тука много мяса на рекламна темичка с платени статийки.Само на мен ли така ми се чини...............
                      То хубаво, ама на кого да е реклама? Измама с Westarn Union не мисля, че е заглавие на рекламна тема измислено от криейтива на Westarn Union

                      Коментар


                      • тези Moneygram май са добри

                        имат по-ниски такси, а и гледам на всякъде ги има

                        Коментар


                        • А бре туй тука много мяса на рекламна темичка с платени статийки.Само на мен ли така ми се чини...............

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                            [b]На първо време странно защо не се носят под 10 хил. евро в джоба колкото е лимита по границите.
                            Няма никакъв лимит на сумата, която може да пренасяш през границата. Може да носиш колкото си искаш. Ако искаш и чувал с пари може да помъкнеш. Ако си ги декларираш няма никакъв проблем.
                            Два прости метода за легално намаляване на данъците

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
                              Добре а в крайна сметка те как теглят парите?
                              Пари изпратени през иестерн могат да бъдат изтеглени от всяко едно бюро срещу паспорт и кода които получаваш при изпрашане.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
                                Добре а в крайна сметка те как теглят парите?
                                Отговора е в съобщение от 2007 г. в началото на темата.
                                Първоначално изпратено от kif Разгледай мнение
                                и на мен ми се струва, че не се казва цялата истина.

                                схемата е следната, продавача на колата, която купувача е харесал в мобиле.де казва, че живее извън Германия и това е причината да продава спешно въпросната кола и на доста добра цена. Продавачът иска като гаранция, че купувача ще отиде да купи колата, парите да бъдат преведени единствено и само с WU и след това копие от фактурата за превода да му бъде изпратена по е-майл. Едва тогава той щял да вземе самолета и да се върне в Германия за сделката. Предтекста е че преди 2 седмици човек от Полша се е го е излъгал и той се е набутал с билетите за самолет. През цялото време те уверява, че не е мошеник и ти предлага да поеме всички разходи по преводите в последствие. Наивните купувачи, изпращат копието на фактурата от което мошенниците, най-често румънци, веднага правят фалшиви ЛК и с кода от фактурата теглят парите от всеки клон на WU.

                                По този начин са измамени страшно много хора в цяла Европа.
                                В интернет има доста по този въпрос.
                                http://www.internetoplichting.nl/cgi...num=1172172179
                                Първоначално изпратено от BORDER Разгледай мнение
                                kif, абсолютно по същия начин беше уговорена схемата, с изключение на това, че аз отказах да му изпратя копие на фактурата,което той искаше!
                                Мислех, ако му го изпратя да скрия всички данни като MTCN код, имена на изпращач/получател, и данни, които биха могли да послужат за измама. Но реших да не рискувам и му отговорих, че няма да получи исканата фактура. Факт, обаче е, че той знаеше вече как се казваме-Станислав-наредител на сумата и Пламен-получател! Знаеше каква е сумата и че се изпраща от България! От клона на банката ми казаха, че тази информация му е била напълно достатъчна. Е, това на какво прилича? За това, че съм наивен, вярно е! Като изпращах сумата попитах дали има случаи на злоупотреба и по какъв начин парите ми са защитени. Отговорът беше, че нямало такива случаи досега или поне на тях не са им били известни и парите са били напълно недосегаеми, освен от получателя им с валиден документ за самоличност и десетцифрения код,за който по-късно разбрах, че не играе никаква роля. Като разбрах за измамата, не можете да си представите учудването ми като ми казаха, че имало страшно много подобни случаи и оплаквания. И това ми го казва служителката, която ме обслужи като изпращах парите и която твърдеше обратното преди това.
                                Ще направя всичко възможно за да ми върнат парите! Пуснал съм жалба на място в клона на банката, вчера се срещнах с началника на Икономическа полиция да го запозная със случая, следващата ми стъпка е среща с началник звено НСБОП за Варна, която ще се помъча да уредя за петък. Крайната стъпка е Нова телевизия и БТВ. Заради работата си като полицай, имам контакти с журналисти от всички големи телевизии и преса, така че случая ще се разчуе и антирекламата относно WU, която ще направя се надявам да бъде видяна и чута, за да мога да предпазя други хора от такива набези!
                                Last edited by admi; 06.10.2014, 15:32.
                                www.investor.bg

                                Коментар

                                Working...
                                X