IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скалпиране? Що е то?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lz1kka
    Системата която използвам е MetaTrader4 и мисля, че е достатъчно подходяща за скалпиране. Посредникът е Популярна Каса. Аз лично използвам 15 минутна и 5 минутна графика, но до колкото разбирам трябва да ползвам 1 и 5 минутна?

    Други съвети? Не може в България изобщо да няма хора изкарващи по някой лев от скалпиране? Стратегии... индикатори... ?
    Има и такива дето изкарват
    Проблема е , че очакваш някой да ти обясни във форум, в 10 реда нещо ,за което могат да се напишат хиляди страници.
    Отне ми 3 години да науча каквото е нужно и още толкова, да започна да го прилагам с известен успех.А да , платих и 1000$ за едноседмичен курс на един аржентинец с доказан track record за 5 години назад.
    Скалпирам средно ден - два седмично, когато съм във форма, иначе резултата е трагичен.

    Искаш съвети. ОК

    1.)ЗАБРАВИ ЗА METATRADER и bucket shop брокерите.МТ не е платформа за скалпиране , а на форекс брокерите котировките са филтрирани.Т.е. не виждаш какво реално се случва на пазара.Трябва ти доставчик на данни тик по тик( за неинформираните-един тик е една сделка без значение от обема,може да е един лот или няколко хиляди) ,такива са esignal и др.,от брокерите ,Tradestation securities имат такива котировки , но не ти ги препоръчвам,не ми се обяснява защо в момента. Interactive brokers подават котировки на всеки 0.2 милисекунди-това е достатъчно близко до реалността.Клиент съм им от 2002г. и горещо ги препоръчвам.
    Трябва ти също trading front-end ,от рода на Ninja trader или Button trader. Book trader на IB също върши работа , но е малко орязан откъм функционалност.
    2.)ИНДИКАТОРИ-аз не използвам,не ми вършат работа защото закъсняват , но познавам колеги , които използват , основно комбинация от няколко МАСD наложени един върху друг.
    3.)ГРАФИКИ-задължително тикови , при мен е 377 т. за тренда,30 тика основна и 10 тика за прецизиране на входа.
    4.)ТРЕЙДОВЕ- максимален стоп 4 тика(пипса).При 5 пипса печалба затварям 1/3 от позицията стоп на останалата be+1 тик. След о6те 5 тика затваряне на още 1/3.последнататретина оставям докато ме извади трейлинг стопа от сделката или си достигне целта.
    5.)TRADING SETUPS- клинове ,триъгълници , канали, глава и рамене ,двойни върхове или дъна и т.н. Цели по фибоначи ритрейсмънтс 61.8 до 78.6%
    И още и още.....
    Мързи ме да пиша повече. Това е най-дългото ми писание в последните 5 години.
    Ако те интересува още нещо пиши ЛС.Черпиш една бира и получаваш инфото смляно
    П.С. Най важното при скалпирането е PRICE ACTION .За съжаление няма да прочетеш нищо смислено за това чудо в нито една книга.

    Успех

    Коментар


    • Ти не веднъж казваш че познаваш хора които скалпират успешно.Защо не питаш тях и не дадеш примерите за обсъждане.Познаваш такива хора а търсиш съвети от форума

      Коментар


      • Интересуваш се от скалпирането?

        Не, че рискът е по-малък, но самодисциплината на играчите никога не е на ниво. Все пак, ако участникът във форекс-търговията се няма за "голям" играч (което може да му донесе неприязънта на "големите", както и техните подигравки), този - обикновен участник може да използва моментите на ОЧАКВАНАТА най-голяма волатилност на пазара - около: 03:30ч., 15:30ч., 11:30ч., както и да следи новините, които водят до сериозни движения на валутните двойки - тогава отваряш и затваряш позициите си, без да оставяш отворени позиции за другият ден...

        1. Оттук можеш да построиш Moving Average 7 за избраната от теб валутна двойка (на времевите графики, които най-много си свикнал да ползваш, независимо кои са те). Наблюдавай продължително (2-3 месеца) движението на цените спрямо графиката: когато трендът е надолу - цените остават под MA7, тогава, след корекция нагоре - окола линията или над нея - отваряш къса позиция, хващаш няколко пипса и затваряш. При бичи пазар - обратно - под МА7 - удължаваш. При скалпирането не оставяш отворени позиции, което може да ти навлече неодобрението на "професионалистите". Ко ти пука - парите са си твои! Така и така ще ги загубиш!


        2. Преди време излезе една друга система за скалпиране, която има следните параметри:

        http://img352.imageshack.us/img352/1926/42178165yw1.gif

        Bunny system
        Here is my strategy:
        Enter short eur/usd 20 pips below the level of wma5 & wma20 cross.
        Enter long eur/usd 24 pips (20 + spread) above the level of wma5 & wma20 cross.
        Entry for usd/chf & gbp/usd is 30 pips below the cross for short, 35 pips (30 +
        spread) above the cross for long.
        The waiting pips are a good filter for whipsaws.
        Initial stop loss is the level of the cross.
        I trail my stop loss at the end of every 30 mins, moving it to the extreme of the
        last 30 mins unless it was a longer than average bar, when I move stop loss to
        halfway up the bar. I also move down to 5 mins with same averages to help with
        better exit.
        My first target is 30 pips, then 50 pips, then 100 + pips. Any suggestions on
        adding to trades & especially on exits would be much apreciated.Bunnygirl
        WRR, I'm sorry for the ommission. I use a 30 minute chart.
        Idamiani, I use a bid price chart. So when I am going short I only need to add the
        20 or 30 pips filter depending on which pair I am trading. Going long at 20 or 30
        pips would only be 16 or 25pips on the bid chart ..which is getting in too soon.
        You may be surprised to see how many times the entry price comes almost to the 20
        or 30 on the bid and then turn, that is why it is such agood filter.
        Milo, I agree 5 minute chart can be used if you are trigger happy and like
        scalping. I prefer the easy life now and go for the big runs. There's usually at
        least one trade per day on each pair which is quite enough for me.Bunnygirl
        I'll let you into a secret:


        If you're ever afraid of the dark, light a candle....on a 5 minute chart Here is my
        strategy:
        Enter short eur/usd 20 pips below the level of wma5 & wma20 cross.
        Enter long eur/usd 24 pips (20 + spread) above the level of wma5 & wma20 cross.
        Entry for usd/chf & gbp/usd is 30 pips below the cross for short, 35 pips (30 +
        spread) above the cross for long.
        The waiting pips are a good filter for whipsaws.
        Initial stop loss is the level of the cross.
        I trail my stop loss at the end of every 30 mins, moving it to the extreme of the
        last 30 mins unless it was a longer than average bar, when I move stop loss to
        halfway up the bar. I also move down to 5 mins with same averages to help with
        better exit.
        My first target is 30 pips, then 50 pips, then 100 + pips. Any suggestions on
        adding to trades & especially on exits would be much apreciated.

        WRR, I'm sorry for the ommission. I use a 30 minute chart.
        Idamiani, I use a bid price chart. So when I am going short I only need to add the
        20 or 30 pips filter depending on which pair I am trading. Going long at 20 or 30
        pips would only be 16 or 25pips on the bid chart ..which is getting in too soon.
        You may be surprised to see how many times the entry price comes almost to the 20
        or 30 on the bid and then turn, that is why it is such agood filter.
        Milo, I agree 5 minute chart can be used if you are trigger happy and like
        scalping. I prefer the easy life now and go for the big runs. There's usually at
        least one trade per day on each pair which is quite enough for me.

        I'll let you into a secret:
        If you're ever afraid of the dark, light a candle....on a 5 minute chart


        Ако имаш въпроси - в темата за форекс-търговия може някой по-компетентно да ти отговори на въпросите.

        Пожелавам ти успех, защото наистина ще ти е необходим: в момента, в който си решил да се занимаваш с Форекс - вече си загубил! Ти си вземаш решенията. С форекса - загиваш прав!
        "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от viva
          Човекът ви пита едно, вие му говорите друго :-) Като не знаете това, от което се интересува, защо изобщо пълните със спам темата.
          Тоз Боби75 освен, че е автор на 90% от малоумните теми из форума съм забелязала, че и е на всяка манджа мерудия. Разбира-неразбира си споделя мнението че и акъл дава. Аман от комплексари.
          хи хи, Вива, човекът получи едни от най-ценните съвети в живота си въобще но ако не ги разбираш, мноооого зле, много

          Коментар


          • Човекът ви пита едно, вие му говорите друго :-) Като не знаете това, от което се интересува, защо изобщо пълните със спам темата.
            Тоз Боби75 освен, че е автор на 90% от малоумните теми из форума съм забелязала, че и е на всяка манджа мерудия. Разбира-неразбира си споделя мнението че и акъл дава. Аман от комплексари.

            Коментар


            • Вярвам им понеже съм виждал техни стейтмънти с доста сериозни печалби. Истина е че не са ми приятели а просто познати... далечни познати. Имам си основания обаче да им вярвам. Преди да се допитам до вас естествено, че съм се допитал и до тях. Помогнали са ми до известна степен но си имам причина да не продължа да ги разпитвам.

              Системата която използвам е MetaTrader4 и мисля, че е достатъчно подходяща за скалпиране. Посредникът е Популярна Каса. Аз лично използвам 15 минутна и 5 минутна графика, но до колкото разбирам трябва да ползвам 1 и 5 минутна?

              Други съвети? Не може в България изобщо да няма хора изкарващи по някой лев от скалпиране? Стратегии... индикатори... ?

              Коментар


              • ами обърни се към тези хора, които "успешно" се занимават със скалпиране. нека те научат....ако не е само фукня от тяхна страна.

                досега трябваше да са ти казали, че при скалпиране трябва да играеш с минутни и тик (секундни графики). и да са ти обяснили, че в българия няма достатъчно бързи платформи, които да отговорят на изискванията на скалпирането. но явно товеа са просто далечни познати. защо ли им вярваш.
                моят съвет е: опитай с по-голяма сума. може и да стане

                Коментар


                • Благодаря за безплатния съвет. Оценявам го стига да е с подходящ тон. Много ми се иска обаче да не го обръщаме сега в спор от рода на това дали скалпирането е хазарт или не и дали изобщо има смисъл от него... Нека тук да пишат хора които смятат, че в скалпирането има смисъл и не е хазарт. Наистина ми е много интересно да разбера как търгуват другите скалпъри.

                  Всеки си има гледна точка. Може и аз да не съм прав и да се опаря сериозно след време с този вид търгуване, но все пак нека не се отклоняваме от темата.

                  Още веднъж благодаря!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lz1kka
                    Да бе разбира се... седни сега да ми обесняваш, че имам хазартни наклонности...

                    Благодарности!
                    Ti sam si go kaza:

                    Един от изводите които съм успял да си направя е, че имам невероятно влечение към СКАЛПИРАНЕТО.

                    Az prosto iskah da ti dam edin bezplaten i dobur suvet ... Its up to you ...

                    Mejdu drutoto za pokera ima mnogo dobri knigi, to si e sustoto, pone ima poveche literatura javno

                    Коментар


                    • Да бе разбира се... седни сега да ми обесняваш, че имам хазартни наклонности...

                      Мисля, че точно и ясно споменах, че имам няколко примера на хора които се занимават със скалпиране и не зануляват акаунтите си нито след 2 седмици нито след 2 месеца! Молбата ми не беше да ме учиш дали да скалпирам или не а как точно се прави това занятие! Принципите са ми ясни просто не мога да вникна в самата материя. Мисля, че попитах достатъчно любезно за да ми отговаряш по този начин.

                      Благодарности на coolice, за информацията, но за жалост не съм много на ТИ с английския. Успях да го преведа, но ще ми е по-лесно ако изпадне информация на български. За съжаление обаче мисля, че съм изчел всичко на родния ни език.

                      Продължавам да приканвам хора занимаващи се със скалпиране. Интересно ще ми е да разбера с какви стратегии търгуват и какви индикатори използват.

                      ЕДИТ: Казвате, че скалпирането е до 10 минути. Ако затварям позиция да речем след 45 минути не се ли брои за скалпиране?


                      Благодарности!

                      Коментар


                      • Lichi si che imash uvlechenia kum hazarta, zasto ne opitash s poker ili roletka, shansovete za uspeh sa sustite kakto i pri "skalpiraneto". Mejdu drugoto kazva se "skalpirane" poradi fakta, che ogromnata chast ot ograchite zanuljavat portfejlite si naj-kusno do sedmiza-dve, ama naj-kusno! Ti si pomisli, edin put si zagubil veche ... Tova e kato v hazarta - bolestno sustojanie ....

                        Коментар


                        • Primary Style
                          A pure scalper will make a number of trades a day, between five and 10 to hundreds. A scalper will mostly utilize one-minute charts since the time frame is small and he or she needs to see the setups as they shape up as close to real time as possible.

                          Supplementary Style

                          .........

                          http://www.investopedia.com/articles...5/scalping.asp
                          Business as Usual

                          Коментар


                          • скалпиране е, ако държиш позиция до 10 минути, а не дали ползваш 5 или 10 минутни графики.

                            за да го правиш успешно, то трябва да си флоор трейдър, а най-добре работи за фючърси

                            П.С. А да, и "това е най-голямата, хазартна простотия на света! " за обикновените трейдъри

                            Коментар


                            • Скалпиране? Що е то?

                              Здравейте!

                              Посещавам чат пат форума ви и като гледам май е най-посещаван от всички Форекс блоглове. Занимавам се с валутна търговия от горе долу 2-3 месеца и мога да кажа, че съм стигнал до под кривата круша. Играл съм и с реални пари и както се досещате бързо ги изгубих.Това разбира се не ме отказва! Един от изводите които съм успял да си направя е, че имам невероятно влечение към СКАЛПИРАНЕТО. Прави ми странно впечетление обаче, че много малко хора са запознати с този вид игра, а и литературата на български е много малко. Чесно казано разговарях с 2-3 приятели занимаващи се с Форекс, които след като им споменах за "скалпиране" те ме гледаха втренчено и ме питаха "кфо е тва?". Аз самият знам, че това е темпераментът ми, но в същото време не съм запознат с печелившите стратегии и индикаторите които изобщо има смисъл да се използват.

                              Молбата ми към по-запознатите е да ми обясните какви стратегии и индикатори за скалпиране използвате? Аз търгувам на 5 и 15 минутна графика предимно. Използвам индикатора Super Signals и TrendScalpIndicator, но не мога да кажа, че имам голям напредък. Разполагам с 4-5 книжки изцяло отдадени на Форекс-а но всичката литература за скалпирането е не повече от 2-3 странички. Знам, че това е труден вид игра и знам, че е за напреднали, но все пак имам огромното желание да се науча. Имам познати, които средно за месец имат затворени повече от 100 позиции, като едва десетина процента са губещи! В много от нещата не намирам никаква логика, което допълнително ме ядосва и ако не познавах хора, които реално да печелят от скалпиране, то бих казал, че това е най-голямата, хазартна простотия на света!

                              Искрено и от все сърце моля да ме въведете в този вид търговия. Обещавам , че ще положа нужните усилия за тренировки


                              Благодаря на всички отзовали се!

                              Поздрави,
                              Константин Ангелов

                              k_246@abv.bg
                              ICQ: 257-084-240
                            Working...
                            X