IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скалпиране? Що е то?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Скалпирането :-)
    Това е доста изморителна работа и след 2-3г си тотално издухан,изцеден и смазан.
    Ако не фалираш,ще станеш милионер за 2-3г.
    НО!
    За да се случи това ти трябват:
    1.Поне 50 000 $ за начало (с по малко не си струва ) хем ще изперкаш хем ще ги загубиш
    2.Влиза се в пазара като стопа е пласиран предварително мах. 10пипса и цел 20-30 или колко дойдат
    3.Само на 100% натоварен акаунт.
    4.Скалпирането е за много краткосрочна времево търговия с малки цели и още по-малки стопове (1/2) от целта.Обикновенно се скалпира преди и веднага след фигури.Тъпо е да се прави на рейнджов пазар.
    5.Ако направиш 10 скалпа за 1 ден и не си изкарал поне 1 пип от всички взети заедно,по добре не се занимавай с това
    Примерза игра 1:100)

    10 х 5мио х 1пип = 50мио х1пип = 5000$

    5000$=10% от началният ти дпозитен капитал

    От тези 10 сделки може 6 да са губещи и 4 печеивши но важното е сбора от -и+ = на поне +1пип
    --------------------------------------------------------
    6.Нужно е да имаш непоклатима дисциплина
    7.Тайминга - най-важното условие за успех
    8.Да не си преднамерен по никоя позиция.
    9.Да знаеш кога да спреш

    Има още но тези са най-важните и първо овладей тях.

    Много успехи и не забравяй че имаш само 2-3г. за тази работа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от viva
      Първоначално изпратено от Леонид
      Първоначално изпратено от Bobi75
      Първоначално изпратено от Леонид
      Първоначално изпратено от viva
      Човекът ви пита едно, вие му говорите друго :-) Като не знаете това, от което се интересува, защо изобщо пълните със спам темата.
      Тоз Боби75 освен, че е автор на 90% от малоумните теми из форума съм забелязала, че и е на всяка манджа мерудия. Разбира-неразбира си споделя мнението че и акъл дава. Аман от комплексари.
      22,поздравления за новия ник,но си разкрит!!!
      точно на 22 прилича не знаех, че 22 се занимава и със скалпиране. въпроса е чуждо или собствено...
      Как ме разкрихте момчета? Явно съм много повърхностна, за вас повърхностен. А за мен какви ли сте? Бобчо вече знае - абсолютен комплексар. Леонид дори не го бях забелязвала, че съществува във форума.
      Viva, гледам, че първите ти постинги тука са за това, че на Cro мозъкът бил гладък и че Куроператор бил комплексар.
      А това, че сподели че си жена, показва едно състояние от което страдат предимно жените.
      Ако имаш нещо да ми кажеш, пиши на лични, че верно спамим темата!

      Коментар


      • Първо да се уточни: скалпинга е част от интрадей търговията, но скалпинг не е дейтрейдинг. При скалпирането се ангажират във всяка сделка поне 50% и тя трае от 1 до 30 минути. на ден се правят минмум по5-6 такива сделки, като сделките се затварят или на печалба или с плитък 5-6 пипсов стоп или при излизане извън времевия интервал от 30 мин защото стоенето дълго време на отворена позиция по която няма движение не е рентабилно и вероятността за удряне на стоп е по-голяма.
        Това е просто мнение. Това не е предпоставка за търговия.

        Коментар


        • bokovskii мерси за информацията! За жалост тези лекции вече съм ги изчел. Лично аз смятам индикаторът SuperSignals за що годе полезен. Категорични ли сте, че МетаТрейдър4 не става за скалпиране? Хората които познавам и за които споменах, че скалпират доста успешно използват точно МетаТрейдър?!

          Какви други индикатори използвате?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Леонид
            Първоначално изпратено от Bobi75
            Първоначално изпратено от Леонид
            Първоначално изпратено от viva
            Човекът ви пита едно, вие му говорите друго :-) Като не знаете това, от което се интересува, защо изобщо пълните със спам темата.
            Тоз Боби75 освен, че е автор на 90% от малоумните теми из форума съм забелязала, че и е на всяка манджа мерудия. Разбира-неразбира си споделя мнението че и акъл дава. Аман от комплексари.
            22,поздравления за новия ник,но си разкрит!!!
            точно на 22 прилича не знаех, че 22 се занимава и със скалпиране. въпроса е чуждо или собствено...
            Как ме разкрихте момчета? Явно съм много повърхностна, за вас повърхностен. А за мен какви ли сте? Бобчо вече знае - абсолютен комплексар. Леонид дори не го бях забелязвала, че съществува във форума.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bobi75
              Първоначално изпратено от Леонид
              Първоначално изпратено от viva
              Човекът ви пита едно, вие му говорите друго :-) Като не знаете това, от което се интересува, защо изобщо пълните със спам темата.
              Тоз Боби75 освен, че е автор на 90% от малоумните теми из форума съм забелязала, че и е на всяка манджа мерудия. Разбира-неразбира си споделя мнението че и акъл дава. Аман от комплексари.
              22,поздравления за новия ник,но си разкрит!!!
              точно на 22 прилича не знаех, че 22 се занимава и със скалпиране. въпроса е чуждо или собствено...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Леонид
                Първоначално изпратено от viva
                Човекът ви пита едно, вие му говорите друго :-) Като не знаете това, от което се интересува, защо изобщо пълните със спам темата.
                Тоз Боби75 освен, че е автор на 90% от малоумните теми из форума съм забелязала, че и е на всяка манджа мерудия. Разбира-неразбира си споделя мнението че и акъл дава. Аман от комплексари.
                22,поздравления за новия ник,но си разкрит!!!
                точно на 22 прилича не знаех, че 22 се занимава и със скалпиране. въпроса е чуждо или собствено...

                Коментар


                • Не използвам никакви готови системи за сега. Аз съм програмист. Тествах един адвайзор с тази система и ефектът беше много грозен. Може и да не съм го написал свястно... Аз се отказах от тях, все пак, но някой друг може да ги намери за полезни.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bokovskii
                    Аз съм много нов, но мисля че имам точно това, което търсиш.

                    http://admiral.dnes.bg/lekcii/l15/

                    Има примери точно за MetaTrader. Ако не можеш да намериш тези индикатори ми пиши ЛС. Аз не помня откъде си изтеглих някаква голяма колекция и там има всички, за които се пише. Мога да ти пратя тези.
                    Само не ми казвай че ползваш точно такава система като посочената в адмирал с успех Тези индикатори са много добри за зануляване на сметката особено като гледам че и дали пример на М5 графика,хахахаха

                    Коментар


                    • Аз съм много нов, но мисля че имам точно това, което търсиш.

                      http://admiral.dnes.bg/lekcii/l15/

                      Има примери точно за MetaTrader. Ако не можеш да намериш тези индикатори ми пиши ЛС. Аз не помня откъде си изтеглих някаква голяма колекция и там има всички, за които се пише. Мога да ти пратя тези.

                      Коментар


                      • Скалпиране означава, да се правиш на каубой и да препускаш из прерията правейки се на ефе, препасан с чифте пищови и шапка мухогонка, докато някой притаен и търпелив сиукс не ти свали скалпа
                        Шегувам се! Дано някой ти помогне, защото аз не мога...
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dex
                          алчен, ти направо го хвърли в дълбоките води, бая хляб още трябва да изяде...

                          Можеш да почнеш да се упражняваш с прозаичен брокер с директна екзекуция и малък спред, примерно оанда...има 1.2 пипса на евро долар... имат си своите минуси, но като цяло стават...по-нататък може да търсиш есн брокер...

                          За стратегии, можеш да намериш най-различни, както и сам да си измислиш, но според мен колкото по-опростяваш нещата, толокова по-добре.

                          Който успее да търгува гола графика, евала му...

                          Мен ако питаш ти трябват определен набро от качества...и многооооо опит, дистицплина и търпение.Так или иначе му трябват хиляди часове скриин тайм.Аз съм средно по 12 часа пред графиките и все още се уча.

                          Истината се крие в теб, не в стратегии, индикатори и т.н.
                          dex,
                          Bullseye
                          PRICE ACTION е точно за голите графики. На моите няма дайе grid
                          нищо nada А първото нещо , което ме накара да направч аржентинеца беше да махна всички графики и да търгувам по усет само с Market depth.
                          И да,трейдинга е 99% психика и дисциплина.
                          Препоръчвам Марк Дъглас Trading in the Zone- това е най-ценната от всички книги за трейдинга , без нито една графика
                          Колегата искаше насоки. Получи ги.От него зависи дали ще е достатъчно упорит да постигне успех в най-трудния начин за спекулация.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от viva
                            Човекът ви пита едно, вие му говорите друго :-) Като не знаете това, от което се интересува, защо изобщо пълните със спам темата.
                            Тоз Боби75 освен, че е автор на 90% от малоумните теми из форума съм забелязала, че и е на всяка манджа мерудия. Разбира-неразбира си споделя мнението че и акъл дава. Аман от комплексари.
                            22,поздравления за новия ник,но си разкрит!!!

                            Коментар


                            • алчен, ти направо го хвърли в дълбоките води, бая хляб още трябва да изяде...

                              Можеш да почнеш да се упражняваш с прозаичен брокер с директна екзекуция и малък спред, примерно оанда...има 1.2 пипса на евро долар... имат си своите минуси, но като цяло стават...по-нататък може да търсиш есн брокер...

                              За стратегии, можеш да намериш най-различни, както и сам да си измислиш, но според мен колкото по-опростяваш нещата, толокова по-добре.

                              Който успее да търгува гола графика, евала му...

                              Мен ако питаш ти трябват определен набро от качества...и многооооо опит, дистицплина и търпение

                              Истината се крие в теб, не в стратегии, индикатори и т.н.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bobi75
                                Първоначално изпратено от viva
                                Човекът ви пита едно, вие му говорите друго :-) Като не знаете това, от което се интересува, защо изобщо пълните със спам темата.
                                Тоз Боби75 освен, че е автор на 90% от малоумните теми из форума съм забелязала, че и е на всяка манджа мерудия. Разбира-неразбира си споделя мнението че и акъл дава. Аман от комплексари.
                                хи хи, Вива, човекът получи едни от най-ценните съвети в живота си въобще но ако не ги разбираш, мноооого зле, много
                                Тези съвети той ги е чувал стотици пъти, тях всеки може да му ги даде. Но малко след теб той получи тези съвети, за които питаше. Тези за които ти не си подготвен и не ги разбираш, ама нали ти е хоби да спамираш всяка тема.

                                Коментар

                                Working...
                                X