IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX - АРХИВ

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • e/$

    ami za eur/usd nqmam mnogo idei no po anliza koito be6e postnata predi malko izglejda 4e moite kysi usd/jpy nqma da izlezat.kakto i da e vyprosa e 4e eur/usd 6te napravi o6te edin test na 1,30 pone spored men.
    http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

    Коментар


    • e/$

      Здравейте,
      сега сядам.
      КОКО,
      погледни на 1ч еврото и кабела.
      Какво виждаш?
      Само предположение :до края на седмоцата-1.2799;1.8374
      Поздрави
      Това не е предпоставка за търговия!!

      Коментар


      • e/$

        Не боитесе нема страшно

        Коментар


        • e/$

          АЗИЯ ПОДПЛАШИ ВАЛУТНИТЕ ТЪРГОВЦИ

          Рязката обезценка на щатския долар спрямо всичките му основни конкуренти и към азиатските валути предизвика намесата на някои централни банки от Азия на международните валутни пазари. На 10 ноември централната банка на Южна Корея проведе агресивна интервенция и набързо купи 2 млрд. щ. долара срещу южнокорейски вони, за да ограничи ръста на националната валута. Ден по-късно тя намали изненадващо основната лихва на страната с 25 базови точки - до 3.25 процента. Сеул дълго време се въздържаше от интервенции, след като отнесе доста критики, че управлява валутната си политика с прекалено твърда ръка. От началото на годината насам обаче южнокорейският вон е поскъпнал със 7.4% към щатския долар, с 1% към японската йена и с по 2.7% спрямо тайванския и сингапурския долар. А южнокорейският износ се е увеличил през октомври с 21%, но за пети пореден месец ръстът му намалява. Правителството на страната пък се опитва да удържи цената на местната валута на 1100 вона за един щатски долар, в което едва ли ще успее. Съществуват сериозни съмнения, че Хонконг и Малайзия, които редовно провеждат операции по обезценяване на валутите си, също са интервенирали.

          Япония не остана по-назад и предупреди, че няма да търпи прекалено рязко поскъпване на местната парична единица и ще предприеме всички необходими действия в тази насока. Това пресуши желанието на валутните дилъри да купуват йени близо до нивото 105 JPY/USD. Същевременно промишлените поръчки към местните производители (без заявките към корабостроителите и енергийните дружества) са спаднали с 1.9% през септември в сравнение с август - белег за намаляващ стопански растеж. Въпреки словесните интервенции на официалните японски власти обаче цената на йената едва ли ще се задържи ниска, независимо че БВП през третото тримесечие е имал едва 0.3% годишен ръст заради ниските инвестиции на местните компании и охлаждането на задгранично търсене.

          Еврото забави поскъпването си, след като няколко членове на управителния съвет на Европейската централна банка порицаха "прекалено резките" валутни движения през последния месец. Тогава единната европейска валута се повиши с 4.3% спрямо щатската. На 8 ноември управителят на ЕЦБ Жан-Клод Трише коментира пред репортери, че "необузданите движения" на еврото "не са добре дошли". Коментарите на Трише са сходни с изявленията му на 12 януари тази година след срещата на управителите на централните банки от Г-10 в Базел. Тогава еврото също препускаше неудържимо нагоре и на 12 февруари достигна 1.2930 щ. долара. През тази седмица обаче това постижение бе подобрено, като валутата "докосна" 1.3006 щ. долара за едно евро непосредствено след публикуването на данните за търговския дефицит на САЩ през септември.

          По-силната валута може да потисне ръста на износа, защото ще направи европейските стоки по-скъпи в чужбина, което автоматично ще охлади икономическия растеж на еврозоната. В Германия вече се усеща неблагоприятното съчетание от високи цени на суровия петрол и скъпо евро. БВП на страната през третото тримесечие се е увеличил с анемичните 0.1% в сравнение с периода април-юни заради спада на износа. А доверието на германските инвеститори в икономиката през ноември е спаднало до най-ниското си ниво от ноември 2002 г. насам. Изчисляваният от базирания в Манхайм институт ZEW индекс е бил 13.9 точки срещи 31.3 през октомври.

          Италианският финансов министър Доменико Синискалко заяви на 10 ноември на пресконференция в Рим, че Г-7 трябва да координират усилията си, за да не се допуснат прекалено големи движения на валутните курсове. По оценка на валутни експерти към края на годината еврото ще поскъпне до 1.3250 щ. долара, като в момента основната му цел е да превземе "кота 1.30 щ. долара". Легендарният щатски инвеститор Уорън Бъфет също залага на понижение на щатския долар и е купил допълнително валутни контракти с равностойност 1 млрд. щ. долара за сметка на ръководената от него групировка "Бъркшир Хатауей". Валутната позиция на компанията засега й носи 412 млн. щ. долара печалба преди облагането с данъци заради поевтиняването на щатската валута. Към 30 септември тя е имала форуърдни контракти в осем различни валути на обща стойност 20 млрд. щ. долара.

          Федералният резерв увеличи на 10 ноември основната лихва на САЩ с 25 базови точки и тя вече е 2% - точно колкото прогнозираха и икономистите. Четвъртото поредно повишение на щатските лихви отговаря на плановете на щатската централна банка да ги качва умерено, а икономическите анализатори предупреждават, че през декември може да се очаква още една "добавка" от 25 базови точки. Въпреки доказателствата за икономически растеж Федералният резерв все още има известни опасения за геополитическата обстановка, пазара на труда и цените на нефта, което обяснява и козметичните лихвени корекции.

          Търговският дефицит на САЩ през септември леко се е свил до 51.6 млрд. щ. долара, но все пак това е третата по големина стойност в историята на показателя.

          Коментар


          • e/$

            A Be STIGA STE se zablugdavali DEFICIT .......................LAGAT dannite sa manipulirani
            PRITESNIAVA LI SE ?!?!?!?...OT KVO OT GOLIAMOTO LAPANE LI?!?!? .......................DOBRE SA TA DRANKA AMA im triabva slab USD za STARTIRA
            NOVO MO6no dvigenie nagore za cialata im ikonomika i zatova lagat ta se kasat
            PREDI im be6e problem BEZRABOTICATA SLED TOVA GDP i KVO LI NE O6TE

            Коментар


            • e/$

              te i na fizicite ne sa im viarvalino tova ne im preche da si sazdadat idealni uslovia i da si napraviat izvoda

              Коментар


              • e/$

                Брой 45 (13/11/2004), пазари


                МЕНИДЖЪРИТЕ НА ФЕДЕРАЛНИЯ РЕЗЕРВ СЕ БЕЗПОКОЯТ ОТ БЮДЖЕТНИЯ ДЕФИЦИТ

                Управителят на Федералния резерв Алън Грийнспън смята, че растящият бюджетен дефицит на САЩ може да дестабилизира икономиката им. Неговата колежка Сюзън Биъс пък твърди, че Конгресът харчи така, сякаш се черпи от бисквитиера. А директорът на клона на щатската централна банка в Сейнт Луис Уилям Пул предупреждава, че е заплашена системата за социални осигуровки.

                През последните два месеца Грийнспън и други официални представители на Федералния резерв предупредиха щатските законодатели, че политиката на данъците и разходите е довела да рекордни дефицити в бюджета и по текущата сметка на страната. И тъй като 78-годишният Грийнспън започва през януари последната си година на управление на централната банка, тези коментари навеждат на мисълта, че мениджърите на Федералния резерв се безпокоят, че неговият наследник ще има по-малки възможности за маневри при управлението на стопанската експанзия в САЩ, ако им се наложи да качват лихвите, за да компенсират спада на щатската валута или ръста на разходите.

                На 8 септември Грийнспън предупреди Бюджетната комисия на Конгреса, че продължителните структурни бюджетни дефицити започват да влияят върху дългосрочните лихви. Институтът по международна икономика във Вашингтон пък изчислява, че щатският долар ще трябва да поевтинее с 30% (претеглен съобразно търговските сделки) от върховата си стойност през 2002 г., за да помогне дефицитът по текущата сметка да се понижи до 2.5-3% от БВП срещу 5.7% през третото тримесечие. Тази стойност на валутата ще стабилизира чистият чуждестранен дълг на САЩ на ниво около 50% от БВП.

                Бюджетните излишъци от 1998 до 2001 г. помогнаха на Грийнспън да организира най-дългия икономически възход в историята на САЩ. А когато той приключи през 2001 г., ниската инфлация даде възможност на Федералния резерв да снижи основната лихва до 1% (най-ниска от 1958 г. насам) и да ограничи настъпилата рецесия само до осем месеца. След това бюджетните излишъци се изпариха, а Джордж Буш, който ще управлява страната още четири години, смята да продължи да харчи. Той прокара закони за намаления на данъците с 1.85 млрд. щ. долара, а разходите за отбрана скочиха с 12.4% през фискалната 2004 г., която приключи на 30 септември с рекорден бюджетен недостиг от 413 млрд. щ. долара.

                Системата за социално осигуряване - основната пенсионна програма, финансирана от кабинета, ще започне да изразходва повече пари, отколкото получава от 2018 г. нататък, твърди проучване на мениджърите й. Ако не се вземат мерки, натрупаните в нея 1.4 трлн. щ. долара ще бъдат изчерпани до нула.
                (Б)

                Коментар


                • e/$

                  ako mahnech vsichki cifri dolara pak ste se dvigi nadolo -procesa e takav (ama nikoi ne mi viarva

                  Коментар


                  • e/$ i cabela

                    И все пак само дефицита ли има силата да движи долара надолу

                    Коментар


                    • KOKO

                      Thanks)),utre shte drasna pak.Imash edno ot men.

                      Коментар


                      • e/$ i cabela

                        Коко така е ,но все ми се ще че тая вечер няма да видим нищо повече ...утре има данни за капиталовите потоци ...

                        Коментар


                        • e/$

                          pri probiv na 1.2953 ste stana 50% po dalag sas stop na 1.2940

                          Коментар


                          • e/$

                            i az si vratkam - no ne 100 sega sam dalag - dalag sam i na s/y

                            Коментар


                            • e/$ i cabela

                              Ico po dobre 30p v torbata otkolkoto 1000 v glavata

                              Коментар


                              • e/$

                                Kabela e mnogo po interesen toi si poe po kanal za nadolu no sega mu triabva korekcia nagore do kam 1.8522 ako probie to shte bade v ni4ia zemia do 1.8567 koeto 6te go vkara v drugia kanal ako ne probie moje da se varne dori do 1.83 i ot tam da zapo4ne patia kam 1.88
                                Tova vijdam za sega

                                Коментар

                                Working...
                                X