IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Среброто - суровина или нещо повече?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение
    Знаете ли, че цената на среброто през 1919г. е била по-висока от тази на златото?

    -->
    https://chroniclingamerica.loc.gov/l...24/ed-1/seq-7/
    https://chroniclingamerica.loc.gov/l...01/ed-1/seq-7/
    https://chroniclingamerica.loc.gov/l...01/ed-1/seq-9/

    Истинската Голяма депресия е започнала през 1918-1919 г., а не 1929 г.
    Двата метала са били пари много дълго време. Изведнъж оставят само златото.
    Среброто е било парите на народа, а златото е наложено от банкерите при създаването на ФЕД, защото не са можели да контролират среброто, понеже е било трезорирано от населението, чрез монетите, а златото е било основно в богатите европейци по онова време, и поради това, че златото е било много оскъдно и в правилните ръце, е избрана златно обезпечена парична система.
    ... Следователно - понеже, И ДВАТА метала, са уникални като суровина, предстои поредно сближаване на котировките чрез догонваме откъм среброто

    Коментар


    • Знаете ли, че цената на среброто през 1919г. е била по-висока от тази на златото?

      -->
      https://chroniclingamerica.loc.gov/l...24/ed-1/seq-7/
      https://chroniclingamerica.loc.gov/l...01/ed-1/seq-7/
      https://chroniclingamerica.loc.gov/l...01/ed-1/seq-9/

      Истинската Голяма депресия е започнала през 1918-1919 г., а не 1929 г.
      Двата метала са били пари много дълго време. Изведнъж оставят само златото.
      Среброто е било парите на народа, а златото е наложено от банкерите при създаването на ФЕД, защото не са можели да контролират среброто, понеже е било трезорирано от населението, чрез монетите, а златото е било основно в богатите европейци по онова време, и поради това, че златото е било много оскъдно и в правилните ръце, е избрана златно обезпечена парична система.
      Last edited by Kris_; 09.03.2023, 22:50.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

        Напълно възможно, но ако някой се чуди какво точно изобразява - двата куба са за сравнение колко е всичкото изкопано злато и всичкото изкопано сребро в историята.
        Ето. Та, добере, че ме подсети: Като ги гледаш ТАКИВА нещата, защо не инвестираш В АФИНАЖЕН БИЗНЕС ЗА РЕЦИКЛИРАНЕ НА СРЕБРО от други всякакви индустриални приложения? Защо в бизнеса, а не в самото сребро ли? Ами, помисли си:
        1. Полезен.
        2. Перспективен.
        3. На изхода му, получаваш пари (или директно, чисто сребро)
        4. Не е за изпускане и фактът че, например в няколкото златни трески досега, самите златотърсачи колко са извлекли и добили не знам но, СЪС СИГУРНОСТ, мнооого яко, са спечелили всички доставчици (на каквото и да е) към региона с трЕската : Лопати, легени, храни ("Хиляда дузини", "Градчето Тра-ла-ла") и още,
        5.Бизнесите по т. 4., Процъфтяват значително, без тежка зависимост от конкретните резултати на Мунча и МАнча.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Чакай отново да ти благодаря за темата, много е добра. На картинката, аз виждам очаквания относителен ръст.
          Напълно възможно, но ако някой се чуди какво точно изобразява - двата куба са за сравнение колко е всичкото изкопано злато и всичкото изкопано сребро в историята.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение


            Чакай отново да ти благодаря за темата, много е добра. На картинката, аз виждам очаквания относителен ръст.

            Коментар





            • Коментар


              • Данните са от 2011г.:

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение
                  Да, тия дразнители от ДжПМорган са големи манипулатори, най-малкото за среброто, най-лошото е че не ги е страх вече,
                  ако ще да имат 18 дела, плащат едни трохи и продължават, такъв е техния закон (така и касиерка в банка откраднала четвърт милион ще получи 18 месеца ефективно).
                  Среброто на 1 април 2020 беше паднало под $15 (!!!!) , а миналия август- под $18 Koйто взел, взел
                  Иначе, банките спряха да го смятат като пари и го извадиха от счетоводните си баланси.
                  Ами, чакай пак скоро някой катаклизъм/криза и купувай пак под себестойност.
                  Да, сега във времето на покачвания на лихвите двата метала ще са в рейдж вероятно, но изстреля ли се златото, среброто ще е 3Х, като процент.
                  Не ги е страх, защото правителството на САЩ е зад тях.
                  „Фючърсите не са манипулирани, фючърсите са манипулацията.”:
                  https://www.moneymetals.com/news/202...-2021-1-002226

                  Има един филм … Нещо подобно е и с ценните метали.
                  Last edited by Kris_; 13.02.2023, 02:35.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение
                    Ама пък има фаца с това жълтото, но щеше да му отива и бяло:
                    Разбира се

                    Коментар


                    • Ама пък има фаца с това жълтото, но щеше да му отива и бяло:

                      Коментар


                      • Не ми е целта да се заяждам. Обаче, дали обърна внимание на предпоследното изречение?

                        ​​
                        Макар че ми липсва по-широк контекст, мисля, че спрямо е уместната дума в тези примери, а не според.

                        Поздрави,
                        д-р Павлина Върбанова
                        kaksepishe.com

                        Поздрави,
                        д-р Павлина Върбанова
                        kaksepishe.com.


                        "Спрямо", да напомним, означава "по отношение нА..." Не се връзва. Друг въпрос, ако наскоро човек е научил нова думичка и се опитва, както с ключе, да види коя ТОЧНО врата отключва. Има редица нюанси които, като се замислиш, водят към това, което аз ти казвам. Дори и да не съм доктор. Все тая. Жив и здрав бъди. А темата си е много хубава. Поздравления. Улучил си.

                        Коментар


                        • Да, тия дразнители от ДжПМорган са големи манипулатори, най-малкото за среброто, най-лошото е че не ги е страх вече,
                          ако ще да имат 18 дела, плащат едни трохи и продължават, такъв е техния закон (така и касиерка в банка откраднала четвърт милион ще получи 18 месеца ефективно).
                          Среброто на 1 април 2020 беше паднало под $15 (!!!!) , а миналия август- под $18 Koйто взел, взел
                          Иначе, банките спряха да го смятат като пари и го извадиха от счетоводните си баланси.
                          Ами, чакай пак скоро някой катаклизъм/криза и купувай пак под себестойност.
                          Да, сега във времето на покачвания на лихвите двата метала ще са в рейдж вероятно, но изстреля ли се златото, среброто ще е 3Х, като процент.
                          Last edited by Бедният брoкер; 10.02.2023, 18:57.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            За среброто съм съгласен, а за българския - не, не е вярно написаното от теб. (Мен са ме учили да го уважавам.). Нито думите са синоним, нито са взаимозаменяеми. Да ги бърка чужденец, е някак разбираемо но, българин... Да не говорим за притежателните местоименията ми и си, че стана вече притча во язицех.
                            Поставям го тук, за да се знае, и други съфорумци да не оставят някакви да не казвам какви (че да не ми изтрият коментара) да раздават езиково правосъдие във форум за инвестиции:

                            >-------- Оригинално писмо --------
                            >От: Павлина Върбанова vaprosi@kaksepishe.com
                            >Относно: Re: Въпрос от kaksepishe.com
                            >До: Kris_
                            >Изпратено на: 10.02.2023 11:57


                            В тези примери трябва да се употреби спрямо.

                            Поздрави,
                            д-р Павлина Върбанова
                            kaksepishe.com

                            On 2/9/2023 13:52, Kris_ wrote:

                            Здравей, Павлина, д-р Върбанова, (:

                            Използването е в следния контекст:

                            "Среброто, ако се разпредели поравно се пада приблизително 1/2 тройунция сребро на човек спрямо популацията на планетата, но в зависимост от добива и търсенето, както и изнесените данни, увеличаващото се население, то сметката варира от около 1/2 до 1/10 toz сребро на човек на планетата.
                            Наличното злато спрямо наличното сребро е почти равно - около 1 toz злато = 1 toz сребро, защото огромна част от среброто се консумира от индустрията, а златото главно се трезорира, и около 10% се използва за направа на нещо различно от бижута.
                            Съотношението в земната кора спрямо златото е около 1/15-20."

                            Благодаря за бързия отговор!

                            >-------- Оригинално писмо --------
                            >От: Павлина Върбанова vaprosi@kaksepishe.com
                            >Относно: Re: Въпрос от kaksepishe.com
                            >До: Kris_ >Изпратено на: 09.02.2023 09:52

                            Здравейте,

                            Езикът не е нещо чисто, че да се замърсява – това са остарели разбирания и възгледи. В случая е важно дали употребата на думите е уместна, или неуместна.

                            Макар че ми липсва по-широк контекст, мисля, че спрямо е уместната дума в тези примери, а не според.

                            Поздрави,
                            д-р Павлина Върбанова
                            kaksepishe.com

                            On 2/8/2023 16:00, Kris_ wrote:

                            From: Kris_

                            Здравейте,

                            Направиха ми забележка че използвам „спрямо” вместо „според”.

                            За мен тези думи са практически синоними и разликата им варира само в контекста, за който се използват. Конкретно „според” има по-широко значение, а претенцията към замърсяване на езика е, че „спрямо” означавало „по отношение на”, което ми е известно и в по същия начин го използам смислово.

                            Примерите:

                            Пада се еди-колко си на човек спрямо популацията на планетата.
                            Наличното нещо спрямо наличното друго е еднакво. Съотношението в кората спрямо еди-какво си е около определено количество.

                            Къде бъркам в разбирането си на използването на тези предлози?

                            --

                            This mail is sent via contact form on Как се пише? http://kaksepishe.com

                            За местоименията вече писах на лични, но за протокола да го има и тук,
                            че в случая може да се изпозват и двете - и „си”, и „ми”:
                            https://kaksepishe.com/svoy-si/

                            П.П. - Скрил съм имейла си с потребителското си име тук.
                            Last edited by Kris_; 10.02.2023, 15:48.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                              Всичко е точно така но,за да не се мъчите с подобни въпроси, предлагам да видите една лекция на Янис Варуфакис https://www.google.com/url?sa=t&sour...Zu9W-mhw0GN9nL . За жалост, част втора нещо ми се губи.
                              Тоз голям шмекер. Признала съм го. Кат намеря време ще го чуя. Навремето добре побърка един тъп холандец.

                              Коментар


                              • Всичко е точно така но,за да не се мъчите с подобни въпроси, предлагам да видите една лекция на Янис Варуфакис https://www.google.com/url?sa=t&sour...Zu9W-mhw0GN9nL . За жалост, част втора нещо ми се губи.

                                Коментар

                                Working...
                                X