IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Криптовалута - Търговия, бизнес или измама?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Oooo ма ти имаш и сайт …. Задължително ще го посетя …
    Ама, друг път.
    Върви ли търгУвията с biСoin?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение
      Чиста измама е търгувията с крипто.
      Печелят единици губят хиляди като от пирамидите в близкото ни монало.
      Печелят обикновенно хората които имат вътрешна информация дали ще скочи цената или ще падне.
      Защо скочи толкова много bicoin защито Илон Мъск и подобни започнаха да го купуват.
      После защо започна да пада защото същите започбаха да го продват.
      Освен това хора с пари могат да направят таен заговор първо да вдигнат цената на нещо после да я свалят така печелят и в двете посоки а обикновените хора губят.

      Повече инфо в сайта ми:
      http://forextraderbg.blogspot.com/2021/12/2022.html?m=1
      Oooo ма ти имаш и сайт …. Задължително ще го посетя …

      Коментар


      • Чиста измама е търгувията с крипто.
        Печелят единици губят хиляди като от пирамидите в близкото ни монало.
        Печелят обикновенно хората които имат вътрешна информация дали ще скочи цената или ще падне.
        Защо скочи толкова много bicoin защито Илон Мъск и подобни започнаха да го купуват.
        После защо започна да пада защото същите започбаха да го продват.
        Освен това хора с пари могат да направят таен заговор първо да вдигнат цената на нещо после да я свалят така печелят и в двете посоки а обикновените хора губят.

        Повече инфо в сайта ми:
        http://forextraderbg.blogspot.com/2021/12/2022.html?m=1

        Last edited by mauricio84; 22.12.2021, 09:25.
        Форекс блог

        Коментар


        • Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
          Един анекдот - в началото на 90те Пол Кругман, иначе сносен икономист, предсказва, че ефектът на интернета върху икономиката ще е не по-голям от този на факса. Сега предсказва същото за криптосите...
          Не знам защо повечето хора мислят в крайности - от пирамида е до бъдещето са. Истината ще е някъде по средата.
          Ще има балони, ще има измами, ще има и реална добавена стойност, ще има и корекции от по 90%. Амазон се срива 90% след дотком балона.
          Ако някой иска да разбере къде ще е стойността, ще трябва да прекара години в четене и анализи. Технологията се развива толко бързо, че час два на ден не стигат.
          Глупаво да вкараш всичките си пари в крипто. Глупаво е да тръбиш пирамида е - само се излагаш, при положение, че милиарди се изливат в крипто всеки месец (не спекулации, а венчър капитал в проекти). Ще видим и регулаторите какво ще кажат.

          Добро начало е да спрем да ги наричаме валути - юридически и данъчно не са валути. Някои са commodities, други ще се окажат equities.
          Поздравления за най-балансирано мнение до момента.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от sirFaith Разгледай мнение

            .....да не мислите че централните банки няма да си направят собсвени дигитални валути и с тях да се плаща ?? ......
            А да не мислите, че не са си направили? Даже още преди криптото, фиат валутите станаха дигитални, изобщо не си правят труда да печатат всичките налични $

            Коментар


            • Първоначално изпратено от sirFaith Разгледай мнение

              дори и да стане някой ден- да не мислите че централните банки няма да си направят собсвени дигитални валути и с тях да се плаща ?? пирамида е, ама както всеки балон има с години да се надува ... не сте стигнали върха, че има още писимисти като мене .. кажи ми освен "улеснено плащане" - какво друго съществено освен да си перат китайците и мафиотите криптото позволява ?
              Повечето криптовалути не предлагат и това особено най-популярните като етериум, който в момента има нелепо високи такси.
              Общо взето повечето криптовалути са по-близко до почти всичко друго но не и до валута.
              Аз като цяло не съм фен на повечето. Но определено теорията, че са просто балон върви към небитието. Вече има твърде много институционални пари, които се наливат. Откриват се много нови възможности за приложение.

              Това на което аз съм фен са криптовалутите от трето поколение като Cardano (ADA). Общо взето това е технология, която наистина може да промени света през следващите десетилетия до степен близка до тази с която интернет промени света. Смарт контрактите и дефи платформите, могат и вече са започнали да преобразяват всичко, от микро финансиране, договорни отношения, образование, гласуване, лични данни, обществени поръчки, държавно управление и т.н. но нека всеки сам си прави проучване ако иска да не е зад кривата. Ето няколко линка за това което вече се случва https://mobile.reuters.com/video/watch/idOVEBJZ1BN
              https://www.google.com/amp/s/bitcoin...0k-people/amp/

              https://ambcrypto.com/expansion-of-c...says-iohk-cto/

              Нещата, които предстоят са още по вълнуващи, най- вече за развиващият се свят, където няма толкова добре установена и вкоренена финансова и административна система, като в Европа и US. Много по лесно е да изградиш нещо върху празно място, отколкото върху вече построена стара извехтяла сграда.
              Last edited by k_v_v_; 21.12.2021, 10:30.
              FinancialMarkets.Zone

              Коментар




              • дори и да стане някой ден- да не мислите че централните банки няма да си направят собсвени дигитални валути и с тях да се плаща ?? пирамида е, ама както всеки балон има с години да се надува ... не сте стигнали върха, че има още писимисти като мене .. кажи ми освен "улеснено плащане" - какво друго съществено освен да си перат китайците и мафиотите криптото позволява ?
                Last edited by sirFaith; 21.12.2021, 07:44.

                Коментар


                • Един анекдот - в началото на 90те Пол Кругман, иначе сносен икономист, предсказва, че ефектът на интернета върху икономиката ще е не по-голям от този на факса. Сега предсказва същото за криптосите...
                  Не знам защо повечето хора мислят в крайности - от пирамида е до бъдещето са. Истината ще е някъде по средата.
                  Ще има балони, ще има измами, ще има и реална добавена стойност, ще има и корекции от по 90%. Амазон се срива 90% след дотком балона.
                  Ако някой иска да разбере къде ще е стойността, ще трябва да прекара години в четене и анализи. Технологията се развива толко бързо, че час два на ден не стигат.
                  Глупаво да вкараш всичките си пари в крипто. Глупаво е да тръбиш пирамида е - само се излагаш, при положение, че милиарди се изливат в крипто всеки месец (не спекулации, а венчър капитал в проекти). Ще видим и регулаторите какво ще кажат.

                  Добро начало е да спрем да ги наричаме валути - юридически и данъчно не са валути. Някои са commodities, други ще се окажат equities.

                  Коментар


                  • Нотариуси в София изповядват сделки за покупко-продажба на недвижими имоти с Биткойн!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение
                      Цената на Bitcion толкова бързо се променя скача и пада че ако отвориш позиция с ливеридж сметката ти може да фалира за часове както при дълга така и при къса позиция.
                      Ами то замисълът на Биткойн не е да отваряш позиции с ливъридж . Препоръчвам ти да прочетеш "Стандартът Биткойн " да си изясниш защо е създаден и какви проблеми може да реши ако се ползва от всички .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

                        Една п..тка мислила, мислила. И накрая разбрала, че просто а.а
                        Естествено, че са пирамида. Точно колкото, еврото, долара и всички останали фиатни валути, без златно обеспечение. Т.е. без никакво обеспечение. Залъгалка за народа. Хартийка със себестойност 0,20лв., ме убеждават, че е 100лв.
                        ще поживеем, ще видим. Според мен истината ще лъсне до 5 години.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dva taraleja Разгледай мнение
                          Аз мисля,че криптовалутите са една съвременна огромна пирамида.
                          Една п..тка мислила, мислила. И накрая разбрала, че просто а.а
                          Естествено, че са пирамида. Точно колкото, еврото, долара и всички останали фиатни валути, без златно обеспечение. Т.е. без никакво обеспечение. Залъгалка за народа. Хартийка със себестойност 0,20лв., ме убеждават, че е 100лв.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dva taraleja Разгледай мнение
                            Аз мисля,че криптовалутите са една съвременна огромна пирамида.
                            Продължавай да го мислиш. Някой ден, произволен пример, може и да не стане, търговския регистър или вписването на имотните сделки да става върху етериум блокчейна или собствен блокчейн/валута на държавата. И тогава като платиш в евро/етер пак помисли по въпроса.

                            Коментар


                            • Аз мисля,че криптовалутите са една съвременна огромна пирамида.

                              Коментар


                              • Бизнес с измамна търговия

                                Коментар

                                Working...
                                X