IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

MT5 - Робо трейдинг

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение
    Препоръчайте нещо работещо.
    Или кажете кое не е работещо
    Нищо не е работещо. Отдавна са се изчерпали всички зависимости, при които с индикатори да гледаш 15-20 бара назад в миналото и само по това да се опитваш да прогнозираш бъдещето. От тази гледна точка всички пазари са абсолютно СЛУЧАЙНИ и нито една проста стратегия не работи на тях.

    Не работят и средно-сложните стратегии, при които се ползват 2-3 таймфрейма за определяне на сигналите. Да, ако се пусне Brute Force с продукт като например Strategy Quant, то той ще намери хиляди стратегии, при това сравнително бързо, но голяма част от тях ще са кървфитнати (настроени по данните).

    Трябва да се разработи нещо, което не е описано в литературата. Тоест нужна си е собствена изследователска и развойна дейност, с надеждата да се попадне на рядко срещана и непубликувана в медиите зависимост.
    Last edited by Mateev; 18.01.2021, 19:17.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение
      Препоръчайте нещо работещо.
      Или кажете кое не е работещо
      Със сигурност ако гледаш нормалните тайм фреймове на 5, 15, 30, 60 мин. и тн. много трудно, да не казвам че е невъзможно да намериш нещо работещо. - Пробвал съм не става...
      По-правилният начин е както каза Матеев още преди повече от 10 години (ама нямаше кой да чете), е да се раздели пазара на еднакви по големина барове (сегменти) примерно 20 пипса и там да се търсят зависимости. По-подробно можеби той ще обясни.. Аз направих точно това разделих пазара на еднакви сегменти и там ми светна една лампичка, която за сега още не е угаснала...
      Last edited by ivooo; 18.01.2021, 16:28.

      Коментар


      • Препоръчайте нещо работещо.
        Или кажете кое не е работещо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
          Ръчната търговия на база технически анализ не само че е умряла ами тя никога не е била жива. а тези които я практикуват са пристрастени комарджии и нищо на света не може да ги убеди че си губят времето. Обикновено осъзнават как стоят нещата чак когато си загубят всичките пари.

          А що се отнася до роботите в търговията, тяхното най добро качество е че бързо могат да ти покажат какво НЕ работи и какво да НЕ правиш.
          Даааа, за съжаление това е голата истина. Когато човек започне да се занимава с роботи и с разработка на търгоски стратегии, първото, което научава, е КАКВО НЕ РАБОТОТИ и КАКВО НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВИ. И така поне 10 години наред списъка се попълва с все нови и нови неща, които НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВЯТ.

          И в един прекрасен момент, който може никога да не дойде, човек се усеща къде е грешил до момента и КАК НАЙ-ПОСЛЕ ДА РАЗРАБОТИ печеливша търговска стратегия. Междувременно е написал 1 милион програмни реда код, който периодично се изхвърля на боклука и се започва отначало.
          Last edited by Mateev; 18.01.2021, 15:35.

          Коментар


          • Ръчната търговия на база технически анализ не само че е умряла ами тя никога не е била жива. а тези които я практикуват са пристрастени комарджии и нищо на света не може да ги убеди че си губят времето. Обикновено осъзнават как стоят нещата чак когато си загубят всичките пари.

            А що се отнася до роботите в търговията, тяхното най добро качество е че бързо могат да ти покажат какво НЕ работи и какво да НЕ правиш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kosyo Разгледай мнение
              Който търси намира! Правилният въпрос е какво!? ;о)
              Ръчната търговия умря! Да живеят роботите!

              Заел съм се с непосилната задача да правя робот за мулти-маркет търговия и съпътстващи го инструменти.
              С тази публикация целя набиране на съмишленици, партньори и критици.

              Идеята:
              - платформа MT5;
              - броя на пазарите е ограничен от скоростта на машината и без акции (като начало);
              - всички параметрични настройки на пазара се сформират от историческото му представяне;
              - пазарите са на конкурентно рейтингово дялово участие за наличния капитал;
              - времеви интервали от 30 сек до 1 ч, основно най-малките;
              - един пазар - една позиция (нет акаунт);
              - всяка сделка със стопове, като основно позициите се затварят от насрещни сигнали;
              - таргет - агресивна точкова търговия за 5-20% дневно;

              Опита и оптимизма ми казват, че е постижимо, дори с прости алгоритми, без НМ (LSTM)!
              МОЛЯ, да се включват само с конструктивни постове, независимо от посоката, останалите да се радват на прочита. :о)

              PS: Печелил съм и губил неприлични суми (печалбата е плод на много сделки, загубата на няколко).
              Не целя комерсиално набиране на капитал или продажби на робота/ти, освен ако не се окаже пълен провал! :о)))
              Генератор на идеи съм. Добре се справям с MQL5. Но не съм си самодостатъчен...
              MQL е само един инструмент и нищо повече. Да, важен е, и без него не може, но ако няма измислена търговска стратегия, нищо няма да се получи. За пример мога да дам един електрожен и майстор-заварчик, но без направен проект той не може да построи Айфеловата кула.

              Иначе приветствам темата, и активно ще се включвам в нея, но мисля, че трябва да се наблегне на търговските концепции и стратегии, а не на програмния продукт и програмния код, с който се реализират.

              Имам въпрос - от колко време пишеш експерти (стратегии) и ги тестваш на исторически данни?

              Коментар


              • MT5 - Робо трейдинг

                Който търси намира! Правилният въпрос е какво!? ;о)
                Ръчната търговия умря! Да живеят роботите!

                Заел съм се с непосилната задача да правя робот за мулти-маркет търговия и съпътстващи го инструменти.
                С тази публикация целя набиране на съмишленици, партньори и критици.

                Идеята:
                - платформа MT5;
                - броя на пазарите е ограничен от скоростта на машината и без акции (като начало);
                - всички параметрични настройки на пазара се сформират от историческото му представяне;
                - пазарите са на конкурентно рейтингово дялово участие за наличния капитал;
                - времеви интервали от 30 сек до 1 ч, основно най-малките;
                - един пазар - една позиция (нет акаунт);
                - всяка сделка със стопове, като основно позициите се затварят от насрещни сигнали;
                - таргет - агресивна точкова търговия за 5-20% дневно;

                Опита и оптимизма ми казват, че е постижимо, дори с прости алгоритми, без НМ (LSTM)!
                МОЛЯ, да се включват само с конструктивни постове, независимо от посоката, останалите да се радват на прочита. :о)

                PS: Печелил съм и губил неприлични суми (печалбата е плод на много сделки, загубата на няколко).
                Не целя комерсиално набиране на капитал или продажби на робота/ти, освен ако не се окаже пълен провал! :о)))
                Генератор на идеи съм. Добре се справям с MQL5. Но не съм си самодостатъчен...
              Working...
              X