IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо повечето трейдъри губят?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
    Мисля че "лимитите" които те притесняват не са чак толкова ниско.
    Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
    С това точно не съм съгласен. Аз съм видял други неща. Цифрите при които може да имаш проблеми са доста по-високи, с поне 2 нули повече.

    Разбира се говоря за сериозни регулирани брокери, не разни долнопробни офшорки.
    От вашите уста в божиите уши.

    На това се надявам, но няма как да го разбера, докато не го пробвам. До момента опита ми е горчив може би защото все попадам на брокери-мошеници като Инстафорекс например, които се бият в гърдите, че са един от най-големите брокери в света, пък се занимават с кокошкарски истории (крадат суми от по 3-4 хиляди долара).
    Last edited by Mateev; 20.01.2020, 13:28.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      Нищо няма да видите, защото точно тогава ще си мълчим най-много. То и сега премълчаваме най-важните моменти, а тогава просто ще спрем да пишем за каквото и да било.

      Нашия най-голям проблем като трейдери е факта, че най-вероятно никой брокер не изнася нашите сделки на истинския пазар. Да, дребните брокери, към които търгуваме, се покриват частично към едрите брокери (напр. Interactive Brokers). Замислете се обаче къде се покриват тези едри брокери? Ами че то на истинския пазар няма сделки с маржин.

      Изводът е, че ние сме една затворена система (ние, нашите дребни брокери и големите брокери с маржин). И в тази затворена система за да спечели човек 1 долар, някъде някой трябва да го загуби - друг трейдер или друг брокер. И точно тука възниква най-големия проблем - големите брокери също като малките не искат да губят пари. И ако се появи някой клиент, който да печели големи суми, най-вероятно ще намерят някакъв начин да го отсвирят.

      От тука идва и нашето основно ограничение - можем да спечелим от този затворен пазар максимум половин, един милион, и това е всичко. При това спечелването на такива суми ще трябва да се направи на парчета от по 20-30 хиляди долара в 20-30 различни брокера.

      Поради спецификата на този силно ограничен пазар е нормално трейдерите да си крият търговските стратегии и да не ги споделят с никого. И най-важното - ако започнат да печелят големи суми, да си траят или дори още по-лошо - да казват на всички, че губят пари, а всъщност да си гушкат пачките и да се радват дотогава, докато все още има кой да им ги дава.

      Та това за съжаление е голата истина такава, каквато аз я виждам от позицията на собствената си камбанарийка.
      Мисля че "лимитите" които те притесняват не са чак толкова ниско.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение


        От тука идва и нашето основно ограничение - можем да спечелим от този затворен пазар максимум половин, един милион, и това е всичко. При това спечелването на такива суми ще трябва да се направи на парчета от по 20-30 хиляди долара в 20-30 различни брокера.


        Та това за съжаление е голата истина такава, каквато аз я виждам от позицията на собствената си камбанарийка.
        С това точно не съм съгласен. Аз съм видял други неща. Цифрите при които може да имаш проблеми са доста по-високи, с поне 2 нули повече.

        Разбира се говоря за сериозни регулирани брокери, не разни долнопробни офшорки.
        FinancialMarkets.Zone

        Коментар


        • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

          Пак четеш между редовете!

          Открил съм начини да печеля по 20% ГОДИШНО! Със 20% годишно не можеш да "разбиеш пазара". Един живот няма да ти стигне. Освен ако не започнеш със 8 цифрена сума.

          Затова ТЪРСЯ начини да печеля 20% месечно или поне 100-200% годишно. Търся не означава че съм ги открил. Означава че съм някъде в процеса на намирането и създаването на автоматизираните стратегии. Да имам някой стратегии които и в момента работят и постигат интересни резултати върху микро сметки но все още не съм ги докарал до нивото на което да им поверя управлението на 6 цифрени суми и да спя спокойно. Въпреки това при тестовете и симулациите откривам много индикации че такава доходност е възможна. Просто е много трудно се създадат тези системи, да се изчистят от всички бъгове и да се настроят правилно. Това е един много дълъг и постоянен процес на развитие. Не е както си мислят някой хора че веднъж като откриеш един работещ алгоритъм и можеш да го оставиш да работи без надзор неограничено време а ти само да прибираш печалбата в края на месеца. Реално нещата са много по сложни.

          Естествено при всички които се занимават в автоматизация крайната им цел е да затворят в един цикъл целия процес. Но това е много трудна задача и досега никой не е успял да го постигне.
          20% годишно при 24/7/300 дни в годината или поне 5-10 заплати по 20к=100-200к
          Т.е за да си напред трябва да си с капитал поне 1млн. Иначе само си губиш времето.
          Явно и ти си го осъзнал и искаш поне 10 пъти повече щото капитала ти е поне 10 пъти по малко - макс 100к.
          Успех ти желая. Като измислиш нова математика ела да се похвалиш.
          Ето ви една новина какви машини използват за да имат Положително очакване за 15 дни напред.
          https://hardwarebg.com/91960-amd-epy...e%d1%89%d0%bd/
          това нещо струва СТОТИЦИ МИЛИОНИ.
          Вие какви машини ползвате за да прогнозирате следващите нива на акциите, валутите?
          А това е със сигурност много по подредена система. Най-малкото е СТАБИЛНА вече МИЛИАРДИ ГОДИНИ
          Last edited by bota156; 20.01.2020, 13:10.
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

            При 20% месечна възвръщаемост ти също трябва отдавана да си достигнал лимитите на ликвидността. За 3 години при 20% с начална сума 100К правиш 70 милиона
            Пак четеш между редовете!

            Открил съм начини да печеля по 20% ГОДИШНО! Със 20% годишно не можеш да "разбиеш пазара". Един живот няма да ти стигне. Освен ако не започнеш със 8 цифрена сума.

            Затова ТЪРСЯ начини да печеля 20% месечно или поне 100-200% годишно. Търся не означава че съм ги открил. Означава че съм някъде в процеса на намирането и създаването на автоматизираните стратегии. Да имам някой стратегии които и в момента работят и постигат интересни резултати върху микро сметки но все още не съм ги докарал до нивото на което да им поверя управлението на 6 цифрени суми и да спя спокойно. Въпреки това при тестовете и симулациите откривам много индикации че такава доходност е възможна. Просто е много трудно се създадат тези системи, да се изчистят от всички бъгове и да се настроят правилно. Това е един много дълъг и постоянен процес на развитие. Не е както си мислят някой хора че веднъж като откриеш един работещ алгоритъм и можеш да го оставиш да работи без надзор неограничено време а ти само да прибираш печалбата в края на месеца. Реално нещата са много по сложни.

            Естествено при всички които се занимават в автоматизация крайната им цел е да затворят в един цикъл целия процес. Но това е много трудна задача и досега никой не е успял да го постигне.
            Last edited by alphaomega; 20.01.2020, 12:54.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
              Нищо няма да видите, защото точно тогава ще си мълчим най-много. То и сега премълчаваме най-важните моменти, а тогава просто ще спрем да пишем за каквото и да било.

              Нашия най-голям проблем като трейдери е факта, че най-вероятно никой брокер не изнася нашите сделки на истинския пазар. Да, дребните брокери, към които търгуваме, се покриват частично към едрите брокери (напр. Interactive Brokers). Замислете се обаче къде се покриват тези едри брокери? Ами че то на истинския пазар няма сделки с маржин.

              Изводът е, че ние сме една затворена система (ние, нашите дребни брокери и големите брокери с маржин). И в тази затворена система за да спечели човек 1 долар, някъде някой трябва да го загуби - друг трейдер или друг брокер. И точно тука възниква най-големия проблем - големите брокери също като малките не искат да губят пари. И ако се появи някой клиент, който да печели големи суми, най-вероятно ще намерят някакъв начин да го отсвирят.

              От тука идва и нашето основно ограничение - можем да спечелим от този затворен пазар максимум половин, един милион, и това е всичко. При това спечелването на такива суми ще трябва да се направи на парчета от по 20-30 хиляди долара в 20-30 различни брокера.

              Поради спецификата на този силно ограничен пазар е нормално трейдерите да си крият търговските стратегии и да не ги споделят с никого. И най-важното - ако започнат да печелят големи суми, да си траят или дори още по-лошо - да казват на всички, че губят пари, а всъщност да си гушкат пачките и да се радват дотогава, докато все още има кой да им ги дава.

              Та това за съжаление е голата истина такава, каквато аз я виждам от позицията на собствената си камбанарийка.
              охо имаме умрели от глад брокери дето се жалват че няма балъци да им дават паричките си?
              И пишат врели некипели как можело по 20% месечно да се печели щото били "системни играчи".
              Аз си мислех че изкарвате по 1-2к месечно да имате да ядете, а то и толкова нямало
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                Аз предлагам Матеев и останалите "робопат-трейдъри", щом толкова ги разбират нещата, да си основат официално един "роботизиран" фонд и да разбият пазара със статистическия анализ и с положителното математическо очакване.
                Хем ние да видим дали концепциите им работят на практика.
                Нищо няма да видите, защото точно тогава ще си мълчим най-много. То и сега премълчаваме най-важните моменти, а тогава просто ще спрем да пишем за каквото и да било.

                Нашия най-голям проблем като трейдери е факта, че най-вероятно никой брокер не изнася нашите сделки на истинския пазар. Да, дребните брокери, към които търгуваме, се покриват частично към едрите брокери (напр. Interactive Brokers). Замислете се обаче къде се покриват тези едри брокери? Ами че то на истинския пазар няма сделки с маржин.

                Изводът е, че ние сме една затворена система (ние, нашите дребни брокери и големите брокери с маржин). И в тази затворена система за да спечели човек 1 долар, някъде някой трябва да го загуби - друг трейдер или друг брокер. И точно тука възниква най-големия проблем - големите брокери също като малките не искат да губят пари. И ако се появи някой клиент, който да печели големи суми, най-вероятно ще намерят някакъв начин да го отсвирят.

                От тука идва и нашето основно ограничение - можем да спечелим от този затворен пазар максимум половин, един милион, и това е всичко. При това спечелването на такива суми ще трябва да се направи на парчета от по 20-30 хиляди долара в 20-30 различни брокера.

                Поради спецификата на този силно ограничен пазар е нормално трейдерите да си крият търговските стратегии и да не ги споделят с никого. И най-важното - ако започнат да печелят големи суми, да си траят или дори още по-лошо - да казват на всички, че губят пари, а всъщност да си гушкат пачките и да се радват дотогава, докато все още има кой да им ги дава.

                Та това за съжаление е голата истина такава, каквато аз я виждам от позицията на собствената си камбанарийка.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                  Нищо против нямам! Просто такава възвръщаемост не представлява интерес за мен тъй като отдавна съм открил начини по които да постигна подобна доходност върху свободния капитал.

                  Това което наистина ме интересува към днешна дата са труднодостъпните супер системи които се намират отвъд 3 сигма.
                  Докато повечето инвеститори са доволни на 20% годишно, аз търся начини за 20% месечно. Колкото и абсурдно и невъзможно да ви звучи това, аз съм се убедил че такава доходност е възможно да се достигне до определени нива.
                  Фондовете които управляват големи капитали дори и да имат ресурсите и информацията не могат да си позволят лукса да прилагат такива високочестотни стратегии защото отдавна са достигнали лимитите на пазара по отношение на ликвидността. Техния бизнес модел е съвсем друг.
                  От 1000 на 2000лв - има няма 100% доходност, ама всеки месец даваш и за папо по 1000лв и все си на нула.
                  От колко години си трейдър?
                  Колко средно месечно ти е доходността? Ако ти е 20% що не те пише по новините.
                  Няма да ти смятам колко ти е доходността за 20 години, че няма да мога да изпиша НУЛИТЕ на екрана.
                  Сигурно толкова атома няма във вселената
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                    Нищо против нямам! Просто такава възвръщаемост не представлява интерес за мен тъй като отдавна съм открил начини по които да постигна подобна доходност върху свободния капитал.

                    Това което наистина ме интересува към днешна дата са труднодостъпните супер системи които се намират отвъд 3 сигма.
                    Докато повечето инвеститори са доволни на 20% годишно, аз търся начини за 20% месечно. Колкото и абсурдно и невъзможно да ви звучи това, аз съм се убедил че такава доходност е възможно да се достигне до определени нива.
                    Фондовете които управляват големи капитали дори и да имат ресурсите и информацията не могат да си позволят лукса да прилагат такива високочестотни стратегии защото отдавна са достигнали лимитите на пазара по отношение на ликвидността. Техния бизнес модел е съвсем друг.
                    При 20% месечна възвръщаемост ти също трябва отдавана да си достигнал лимитите на ликвидността. За 3 години при 20% месечно с начална сума 100К правиш 70 милиона
                    Last edited by Money; 20.01.2020, 12:47.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                      Алфаомега, какво против имаш 20-30% годишно? Институционни играчи, управляващи милиарди, биха се радвали на половината, ако ги постигат регулярно и дългосрочно, на което противопоставяте недостижими мечти и фантазии.
                      Нищо против нямам! Просто такава възвръщаемост не представлява интерес за мен тъй като отдавна съм открил начини по които да постигна подобна доходност върху свободния капитал.

                      Това което наистина ме интересува към днешна дата са труднодостъпните супер системи които се намират отвъд 3 сигма.
                      Докато повечето инвеститори са доволни на 20% годишно, аз търся начини за 20% месечно. Колкото и абсурдно и невъзможно да ви звучи това, аз съм се убедил че такава доходност е възможно да се достигне до определени нива.
                      Фондовете които управляват големи капитали дори и да имат ресурсите и информацията не могат да си позволят лукса да прилагат такива високочестотни стратегии защото отдавна са достигнали лимитите на пазара по отношение на ликвидността. Техния бизнес модел е съвсем друг.
                      Last edited by alphaomega; 20.01.2020, 12:19.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                        Аз предлагам Матеев и останалите "робопат-трейдъри", щом толкова ги разбират нещата, да си основат официално един "роботизиран" фонд и да разбият пазара със статистическия анализ и с положителното математическо очакване.
                        Хем ние да видим дали концепциите им работят на практика.

                        Но според мен тъпите им роботи още на първата година ще далдисат много под вода.
                        ха ха.
                        Точно това щях да го питам матеев. Нали хората са системните играчи. Като излязат от системата дето определя правилата изведнъж те започват да губят/печелят също толкото колкото и наречените от него "интуитивни" играчи.
                        Пример - като излезе Първанов или Плевнелиев от Президенството какви "СИСТЕМНИ" играчи в политиката останаха?
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Алфаомега, какво против имаш 20-30% годишно? Институционни играчи, управляващи милиарди, биха се радвали на половината, ако ги постигат регулярно и дългосрочно, на което противопоставяте недостижими мечти и фантазии.

                          Коментар


                          • Аз предлагам Матеев и останалите "робопат-трейдъри", щом толкова ги разбират нещата, да си основат официално един "роботизиран" фонд и да разбият пазара със статистическия анализ и с положителното математическо очакване.
                            Хем ние да видим дали концепциите им работят на практика.

                            Но според мен тъпите им роботи още на първата година ще далдисат много под вода.
                            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                            Коментар


                            • Пазара по прицип е пирамида - на върхът има винаги по- малко отколкото в базата !!!

                              Всеки сам да прецени, дали е "годен" за върхът или базата

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Мисля, че това ще те изкефи. Пичът започва с неравенството в началото, но това не е същността на неговия talk, можеш направо да цъкнеш на 4:00 откъдето започва randomness and chance частта






                                Ами ние досега за какво говорим? Имам чувството че ти и още няколко човека тук четете само между редовете и не можете да осмисляте написаното.

                                Нали точно това кометирахме досега. В днешно време без статистически анализ пазарите не могат да бъдат побеждавани систематично!

                                Най доброто което можеш да направиш с ръчна търговия е да следваш глобалните макро трендове в икономиката и да купуваш/продаваш акции в зависимост от посоката. При възходящ тренд купуваш подценени акции, при низходящ продаваш надценени. Когато има растеж на икономиката следваш горещите сектори......и винаги се стремиш да подхвърлиш горещия картоф на някой друг.

                                С този тип търговия в най добрия случай може да изкараш 20-30% средна годишна доходност.

                                Ако обаче търсиш наистина големите печалби където можеш да си удвояваш вложения капитал на всеки няколко месеца, нямаш никакъв реалистичен шанс да ги достигнеш със ръчна/интуитивна търговия!

                                За големите печалби ще ти трябва тежката артилерия и сложните машини. Задълбочен статистически анализ, задължително автоматизирани системи, сложна диверсификация между системи и пазари, и доста левъридж. Ясно е че това не е хапка за всяка уста! Трябва да имаш задълбочени познания в няколко различни области и много натрупан опит на пазарите за да знаеш къде да копаеш и какво да търсиш.

                                Коментар

                                Working...
                                X