IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо повечето трейдъри губят?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Откъде толкова хаховци в тази държава

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

      А насреща ти на пазара има хора, които са в горните 0,05%, както и машини, значително по-умни от тях, и за да е пълна картинката те разполагат със значително повече информация и несравнимо по-дълбоки джобове
      Така е. Това никой не го отрича. По света има хора-трейдери, които са на много високо ниво, и които като правило пазят в тайна знанията, които имат. Аз обаче имам самочувствието, че силно съм се приближил към тях. Причината за това самочувствие е, че създадох метод за упраление на капитала, който ТОТАЛНО ПРЕВЪЗХОЖДА всички описани в литературата методи. Това е ГОЛ ФАКТ, потвърден от стотици тестове.

      Този метод си го измислих сам самичък след много лутания в продължение на години. Метода превъзхожда методите на двамата най-известни световни трейдери-математици - Кели и Ралф Винс. Методите и на двамата са добри, но и двамата не са достигнали до момента, до който достигнах аз - създаване на формула, която работи винаги и навсякъде във всяка една вероятностна игра, и която формула тотално превъзхожда всички останали, описани в литературата.

      Не казвам, че и други трейдери не са достигнали до тази формула. Вероятно са достигнали, но я пазят в строга тайна, и за постиженията им можем да съдим само по големите печалби, които реализират. Аз съм със самочувствието, че достигнах до една от техните тайни, а това вече е доказано от направените тестове.

      Формулата е толкова добра, щото след нейното знание отпада необходимоста от направата на исторически тестове. Това е така защото формулата дава въззможно най-добрия финансов резултат при търговията със всякакви стратегии - печеливши, случайни или дори губещи. При всчките тях тя извлича най-доброто, което въобще е възможно да се постигне. Губещите стратегии ще губят по-малко, случайните дори ще дават печалба от време на време, а печелившите ще печелят с цели порядъци повече, отколкото го правят сега с други методи за управление на капитала. Нещо повече - формулата гарантира максимално добро справяне със ситуацията дори и тогава, когато печеливша стратегия се счупи или обратното - губеща стратегия стане печеливша. И всичко това в реално време без никакви допълнителни настройки от страна на трейдера. И пак повтарям, че всичко това вече е доказано с многобройни сравнителни тестове.

      Ха сега ми кажи на фона на всичко това как да не се обиждам от простотиите и обидите, написани от разни олигофрени-комплексари в тази тема?
      Last edited by Mateev; 24.01.2020, 13:49.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Може и да си прав, но аз съм от 5-те процента хора, мисленето на които коренно се различава от това на стадото. При това положение е близко до ума че другите няма да ме разбират, когато развивам една или друга концепция.

        Между другото точно тези 5% от хората (или дори само 1%) са тези, които движат световната история. Това са добрите и злите гении. Те създават или разрушават бъдещето и са го направили такова, каквото го виждаме в момента. Те влияят на останалите във всички аспекти - наука, мислене, религия, вярвания, убеждения, мода и дори любов и омраза. Всички останали хора са просто едно стадо, което съществува само и единствено като фон на проблемите, които тези 1% от хората създават или разрешават.
        А насреща ти на пазара има хора, които са в горните 0,05%, както и машини, значително по-умни от тях, и за да е пълна картинката те разполагат със значително повече информация и несравнимо по-дълбоки джобове

        Коментар


        • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

          В случая по-скоро трябва психиатър!

          Матеев, съвсем в реда на нещата е да те обиждат, когато сипеш квалификации наред и представяш фантасмагорични абсурди за факт.
          Може и да си прав, но аз съм от 5-те процента хора, мисленето на които коренно се различава от това на стадото. При това положение е близко до ума че другите няма да ме разбират, когато развивам една или друга концепция.

          Между другото точно тези 5% от хората (или дори само 1%) са тези, които движат световната история. Това са добрите и злите гении. Те създават или разрушават бъдещето и са го направили такова, каквото го виждаме в момента. Те влияят на останалите във всички аспекти - наука, мислене, религия, вярвания, убеждения, мода и дори любов и омраза. Всички останали хора са просто едно стадо, което съществува само и единствено като фон на проблемите, които тези 1% от хората създават или разрешават.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

            Има методи и механизми за справяне с тези неща. Мозълкът е неверяотно адаптивен, стига нещата да се правят по определен начин.

            Ето една услуга която препоръчвам


            http://mindcare.consulting/%d0%bf%d1...8%d0%bd%d0%b3/
            В случая по-скоро трябва психиатър!

            Матеев, съвсем в реда на нещата е да те обиждат, когато сипеш квалификации наред и представяш фантасмагорични абсурди за факт.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Може и да ми помогне това, ама вече е много късно ..
              Като бях млад съм играл карти-белот сам с/у 2-ма поради липса на 4-ти, без да гледам отсрещните карти.

              Силите ми стигат да взема 1 игра (151) 20-30мин след това изпушвам и не мога да следя картите. А реално те са 12, останалите са без практическо значение. Препоръчвам го - уникален метод е за тормозене на мозъка
              Мозъкът е като мускулите. Може да се тренира и да става все по-добър и по-добър. Знам го от личен опит. Ако ежедневно се правят интелектуални упражнения, мозъкът ще става все по-добър и по-добър. С добър мозък могат да се направят чудеса, но не и в статистически (вероятностен) план, където мозъкът е гола вода.

              Иначе креативността и интелигентността силно се повишават посредством усилени упражнения. Например решаване на разни математически или логически главоблъсканици или например тестове за интелигентност. Например аз целенасочено съм си повишил IQ-то от 120-130 на 150-160. Не знам дали тези цифри говорят за нещо, но да, това е гол факт, който е постижим.

              Много е важно мозъкът да се обучава за дедуктивно мислене. Тоест при анализа на сложни проблеми да се открива не това, което е общото, а това, което липсва, или това, което не се връзва с логиката на всичко останало. Важно е да се тренира и мисленето за това, което би се случило в крайните ситуации. Например какво би станало при параметри, близки до нулата или при такива, близки до безкрайноста. И последно - важно е тези тренировки на мозъка да се правят непрекъснато при всеки един възможен случай от ежедневието. Например преди време, когато се разхождах из града, гледах покривите и на ум смятах колко киловата слънчева електроцентрала може да се монтира на всеки един от тях и колко ще е средногодишното електропроизводство и разбира се печалба. Или пък се разхождам из централната търговска улица на някой град и анализирам какви магазини липсват, и колко би бил техния потенциален оборот и печалба, ако реша да ги създам.
              Last edited by Mateev; 24.01.2020, 13:11.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                Може и да ми помогне това, ама вече е много късно ..
                Като бях млад съм играл карти-белот сам с/у 2-ма поради липса на 4-ти, без да гледам отсрещните карти.
                Силите ми стигат да взема 1 игра (151) 20-30мин след това изпушвам и не мога да следя картите. А реално те са 12, останалите са без практическо значение. Препоръчвам го - уникален метод е за тормозене на мозъка
                Аз затова на новите трейдъри като ме питат винаги им набивам в главите едно и също нещо. Ама повечето не слушат. В едното ухо влиза от друго излиза...
                Вместо да си тормозиш мозъка "да следиш картите", много по добре е да си тормозиш мозъка да пишеш програмен код.
                Не само че ще ти се отворят 1000 пъти повече възможности за развитие (включително и извън търговията) ами от вложените усилия все ще остане нещо накрая.

                Големите проблеми ги разбиваш на части и работиш на парче. Започваш от най лесното за да не губиш време.
                Автоматизираш всичко което можеш към момента и постоянно се стремиш да придобиваш нови знания. Така постепенно с течение на времето започваш да затваряш кръга и ако не се откажеш един ден може да се сдобиеш с една добре смазана машина за пари. Естествено тази машина също си иска подръжка, надзор и постоянно ъпгрейдване. Но при всички положения е в пъти по добре от колкото да чертаеш линии по графиките и да гадаеш на къде ще върви еврото днес.


                Last edited by alphaomega; 24.01.2020, 12:55.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                  Има методи и механизми за справяне с тези неща. Мозълкът е неверяотно адаптивен, стига нещата да се правят по определен начин.

                  Ето една услуга която препоръчвам


                  http://mindcare.consulting/%d0%bf%d1...8%d0%bd%d0%b3/
                  Може и да ми помогне това, ама вече е много късно ..
                  Като бях млад съм играл карти-белот сам с/у 2-ма поради липса на 4-ти, без да гледам отсрещните карти.
                  Силите ми стигат да взема 1 игра (151) 20-30мин след това изпушвам и не мога да следя картите. А реално те са 12, останалите са без практическо значение. Препоръчвам го - уникален метод е за тормозене на мозъка
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Боже, Боже... Направо съм без думи, хем нищо да не вдяваш, хем толкова самоуверен

                    Дерзайте момчета, дерзайте!
                    Сега почувства ли се по-умен, след като се изсра няколко пъти в темата и обяви за глупаци мене, Alphaomega и K_V_V?
                    Ако е така, отлитай от тука и върви да се хвалиш на друго място колко си велик.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      Каква психика. Човешкото тяло(мозък) не е предвидено за такова натоварване.
                      Аз след 3-4 месеца започнах да имам видими отклонения в нормалното човешко поведение.
                      Бях се разболял. Още няколко месеца и щях да имам сериозни здравословни проблеми, дори непоправими.
                      Има хиляди които са си заминали, при това много успели хора на 25-30г точно от това - сега му викат бърнаут.
                      Кел файда че си натрупал 9-10 цифрено число като си 2 метра под земята?
                      Не случайно над 35 не искат брокери, трейдъри щото си изпържваш мозъка
                      Има методи и механизми за справяне с тези неща. Мозълкът е неверяотно адаптивен, стига нещата да се правят по определен начин.

                      Ето една услуга която препоръчвам


                      http://mindcare.consulting/%d0%bf%d1...8%d0%bd%d0%b3/
                      FinancialMarkets.Zone

                      Коментар


                      • Боже, Боже... Направо съм без думи, хем нищо да не вдяваш, хем толкова самоуверен

                        Дерзайте момчета, дерзайте!


                        Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Alphaomega ме разбира от половин дума какво искам да кажа, и след това го използва и доразвива. Това важи и за още няколко човека. Ти обаче си човека, който непрекъснато плещи глупости, опитвайки се да демонстрира колко много "знае". Постингите ти са хаотични копирания от интернет извън контекста на темата, което означава, че си нямаш хал хабер представа за какво говорим.

                        Колкото до Т-разпределението на Стюдънт - щеше да си наясно, ако си беше направил труда да прочетеш за доверителните интервали, които масово се използват в целия свят във всички сфери на бизнеса, производството и дори за прогнозиране на избори. Така че престани да пишеш простотии, защото така само доказваш невежеството си.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Каква психика. Човешкото тяло(мозък) не е предвидено за такова натоварване.
                          Аз след 3-4 месеца започнах да имам видими отклонения в нормалното човешко поведение.
                          Бях се разболял. Още няколко месеца и щях да имам сериозни здравословни проблеми, дори непоправими.
                          Има хиляди които са си заминали, при това много успели хора на 25-30г точно от това - сега му викат бърнаут.
                          Кел файда че си натрупал 9-10 цифрено число като си 2 метра под земята?
                          Не случайно над 35 не искат брокери, трейдъри щото си изпържваш мозъка
                          А как ще ти се отрази на бърнаут 20 процента скок на цените на имотите тази година при постояното ти клечене в темата за имоти.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            .....Но ти ползвай t-statistic на Матеев от буквара по статистика за трактористи и врявай, че разпределиението е вечно и непроменяемо със стабилно стандартно отклонение и централна тендеция

                            Самият факт, че ти нито разбираш какви ги дращи Матеев, нито какво казва видеото и каква е връзката е показателен...
                            Alphaomega ме разбира от половин дума какво искам да кажа, и след това го използва и доразвива. Това важи и за още няколко човека. Ти обаче си човека, който непрекъснато плещи глупости, опитвайки се да демонстрира колко много "знае". Постингите ти са хаотични копирания от интернет извън контекста на темата, което означава, че си нямаш хал хабер представа за какво говорим.

                            Колкото до Т-разпределението на Стюдънт - щеше да си наясно, ако си беше направил труда да прочетеш за доверителните интервали, които масово се използват в целия свят във всички сфери на бизнеса, производството и дори за прогнозиране на избори. Така че престани да пишеш простотии, защото така само доказваш невежеството си.
                            Last edited by Mateev; 24.01.2020, 11:03.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                              Затова 5 години са нищо на пазарите, системата не е най-трудната част, психиката е и за да я настроиш, за да промениш начина си на мислене и възприятията, да си промениш връзките в мозъка, трябват години.
                              Каква психика. Човешкото тяло(мозък) не е предвидено за такова натоварване.
                              Аз след 3-4 месеца започнах да имам видими отклонения в нормалното човешко поведение.
                              Бях се разболял. Още няколко месеца и щях да имам сериозни здравословни проблеми, дори непоправими.
                              Има хиляди които са си заминали, при това много успели хора на 25-30г точно от това - сега му викат бърнаут.
                              Кел файда че си натрупал 9-10 цифрено число като си 2 метра под земята?
                              Не случайно над 35 не искат брокери, трейдъри щото си изпържваш мозъка
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Това е едно много просто примерче, как разпраделението и от там стандартното отклонение може постоянно да се променя. В случая, понеже примерчето е просто, разпределиение се променя по един предвидим начин.

                                Пускам го съвсем образователно, защото виждам, че невежеството в тази тема е на световно ниво и трябва да се почне с АБВ.

                                Но ти ползвай t-statistic на Матеев от буквара по статистика за трактористи и врявай, че разпределиението е вечно и непроменяемо със стабилно стандартно отклонение и централна тендеция

                                Самият факт, че ти нито разбираш какви ги дращи Матеев, нито какво казва видеото и каква е връзката е показателен.

                                Много интересно ако VaR работеше как 2008-ма ги хвана по бели гащи и се случи нещо, което според VaR може да стане веднъж на 20 милиарда години, т.е. трябва да чакаш по-дълго, отколкото е съществуала вселената, за да се случи кризата от 2008... пък тя взе че се случи.


                                Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                                Пак стреляш на посоки със завързани очи в тъмното. Това което показват във видеото няма никакво практическо приложение.

                                Волатилността на финансовите пазари е относително пропорционална на времето и формулите са известни от 100 години или от както има технически анализ.

                                Например ако искаш да направиш прогноза на ценовия диапазон за 20 дена напред:

                                R = SQRT(20)*ATR(20)

                                Това ти е основата с която се изчислява горната и долната граница на очаквания рейндж спрямо текущата цена.
                                Към формулата може да се добавят и още променливи примерно за да се прогнозира дрифта на цената.

                                Виж също формулите по които се изчисляват цените на опциите и Value at risk (VaR)
                                На практика почти всички тези масови индикатори се припокриват и която и формула да хванеш все ще стигнеш до едни и същи резултати. Това е и част от причината поради която много от quant фондовете не могат да победят пазара. Защото всички ползват едни и същи формули. Всичките четат от едни и същи учебници и "преписват" един от друг като по този начин разпространяват системно едни и същи неработещи методи.

                                Единствения шанс да "разбиеш" пазара е като прилагаш някакви уникални методи които никой друг не прилага и да търсиш зависимости които почти никой още не е открил. Следваш ли стадото - обречен си.
                                Last edited by Money; 24.01.2020, 10:10.

                                Коментар

                                Working...
                                X