IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо повечето трейдъри губят?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

    Форума няма ли фунция за игнориране, тогава въобще не виждате игнорирания и няма да ви дразни.
    Те реално не ме дразнят, напротив изумяват ме и на моменти ме забавляват.
    Ако не исках да виждам чужди мнения, нямаше да влизам изобщо във форуми.

    Пиша и чета за да си сравнявам знанията и да ги доразвивам, от почти всеки може да научиш нещо. Това, че много малко хора печелят от трейидинг е факт. Понякога се питам, на какво се дължат резултатите ми, дали не е било просто късмет, дали има нещо, което правя по-добре от останалите 90-95% и тн.
    В тази среда тук, лесно и бързо разбираш, че дори и най-простите концепции които трябва да приложиш за да станеш печеливш трейдър са изключително далечни за доста хора. Идеята е да се сглоби ракета, с която да стигнеш до луната, пък те ти спорят че хартиеното самолетче не може да лети като им го сглобиш пред очите и казват че е "дяволска работа".

    В крайна сметка има какво да се научи от темата тук. Ясно е че тези които вярва че могат/може да се печели, използват аналитични похвати, базирани на математика които са лесно доказуеми и неоспорими, използват сложни концепции и похвати, използват систематичен трейдинг, отделят сериозно внимание на случайността която присъства на пазарите, отделят сериозно внимание на управлението на средствата, отделят сериозно внимание на типа зависимости и тяхната успеваемост.
    На какво обръща внимание другата страна, на лични нападки, заяждане, злобни коментари които се свеждат до неаргументирани общи приказки, най-общи теории от други научни и практични дейности, които нямат общо с конкретните проблеми и трейдинга и често дори са неразбрани от цитиращите ги. Повтарят, едни и същи фрази като мантра без да предоставят научна обосновка, освен общи повърхностни впечатления и заключения.

    Ако прочетеш темата от начало, лесно може да разбереш кой какво постига на пазарите и от кой тип трябва да си за да имаш шанс да печелиш.
    FinancialMarkets.Zone

    Коментар


    • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
      Матеев, Алфа, игнорирайте го, вижте че идея си няма за какво пише, той сигурно нищо и не търгува, само си пише за да троли.
      Форума няма ли фунция за игнориране, тогава въобще не виждате игнорирания и няма да ви дразни.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
        Човек като прочете коментарите тук, му става няпълно ясен отоговора на въпроса от заглавието.

        И тук имаме представителна извадка и става съвсем ясно как никак не е трудно да си в 5-те % ако просто се отървеш от злобата и кепенците пред очите.

        Мисля си за един социален експеримент, да кача някойя печеливша система и да видим след година какво ще е станало, сигурен съм че колкото и пари да е направила, тук пак ще е пълно с хейт и как неможе, 90 % няма да са я използвали, а 10% ще са успели да изгубят пари, прецаквайки нещо в обема или другите настройки...дамо дето май не си заслужава да се занимава човек и да дава такъв шанс
        От колко години търгуваш?
        Ако имаш 60% успеваемост (ПМО) за 20 години ще имаш повече пари от всички атоми на земята.
        Никой не е успял, няма и да успее.
        Работи си там със системата. Стани си там "трилионер", напиши книга ..
        Ама що ли се занимаваш с балъците като нас дето имат хиляди?
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Човек като прочете коментарите тук, му става няпълно ясен отоговора на въпроса от заглавието.

          И тук имаме представителна извадка и става съвсем ясно как никак не е трудно да си в 5-те % ако просто се отървеш от злобата и кепенците пред очите.

          Мисля си за един социален експеримент, да кача някойя печеливша система и да видим след година какво ще е станало, сигурен съм че колкото и пари да е направила, тук пак ще е пълно с хейт и как неможе, 90 % няма да са я използвали, а 10% ще са успели да изгубят пари, прецаквайки нещо в обема или другите настройки...дамо дето май не си заслужава да се занимава човек и да дава такъв шанс
          FinancialMarkets.Zone

          Коментар


          • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
            Матеев, Алфа, игнорирайте го, вижте че идея си няма за какво пише, той сигурно нищо и не търгува, само си пише за да троли.
            Това е повече от ясно, че е в темата за да троли. Сигурно в момента изпитва върховно наслаждение, че му обръщаме подобаващо внимание на сбърканата му психика.Това рядко му се случва, и най-голямото наказание за него ще е да спрем да му обръщаме внимание. Така че аз съм съгласен да го игнорираме и да го оставим да пише каквито си иска простотии без никакъв коментар от наша страна. Иначе сам видя как ни принуди да паднем ниско долу чак до нивото на неговото невежество и простотия.

            Иначе видя ли вероятностния индикатор, който го публикувах в моя форум?

            В него си направих труда да вложа тайната формула, за да видя визуално с очите си какво представляват ценовите движения и какви вероятности ги предизвикват. Вложих в него 3 сценария - песимистичен, реалистичен и оптимистичен. И на този индикатор ясно се вижда колко ниски са вероятностите дори и тогава, когато изглежда, че цената се движи в силен тренд. Тоест получихме още едно доказателство за това, че интуитивната търговия е по-скоро случайна, цената също, и че дори с добре обмислени стратегии много трудно ще пробием границата от 60% познаваемост.
            Last edited by Mateev; 24.01.2020, 22:55.

            Коментар


            • Матеев, Алфа, игнорирайте го, вижте че идея си няма за какво пише, той сигурно нищо и не търгува, само си пише за да троли.
              FinancialMarkets.Zone

              Коментар


              • Пусни го кода ако искаш. На какво пишеш? Предполагам, че ти е омазан и нечитаем. Много драскачи на код пишат така


                Коденето е точно най-малкия проблем в тази работа. Всеки може да се научи да коди. Хайде, да не е всеки, ама всеки с малко логика и алгоритмично мислене.

                Проблемът, че се изтъквате като познавачи на статистиката и иконометрията, а знанията ви тази област са близки до нулата. T-distribution, това и баба го знае

                Ми пишете си за роботи. Всеки може да си купи робот за жълти стотинки и да цъка без да има идея какво прави. Това не е по темата защо световната статистика покзва, че повечето куант хедж фондове се представят много зле. Хем те имат хора, с математическо и финансово образование. Ама що пък вие капацитетие да не се пробвате. Може утре да се чуе, че сте разбили пазара и да ви дават по телевизията на Блумбърг


                Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                Нивото на конкретиката с която боравим е толкова високо, че ти никога няма да го достигнеш!

                Ние споделяме идеи, а от там нататък всеки сам си прави сметките!

                Нали не очакваш да кача във форума сорс кода на системите ми и да почна да ти обяснявам всяка една функция как работи и какво прави? Въпреки че и това да направя, ти и другите плямпала пак няма нищо да разберете.

                Гледайте си там акциите, дивидентите и иконометрията и не се заяждайте с тежката роботизирана артилерия.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                  Нивото на конкретиката с която боравим е толкова високо, че ти никога няма да го достигнеш!

                  Ние споделяме идеи, а от там нататък всеки сам си прави сметките!
                  Знаеш ли кое е най-тъпото?

                  Дори и да си създадем нова тема и да започнем там да си обсъждаме роботите, форумните олигофрени за нула време ще я напъплят и за нула време ще я напълнят със словесни диарии. Те са като гъбите - никнат навсякъде, дори и там, където не ги очакваш. Не можеш да се оттървеш от тях, защото олигофренията им няма край. Те са между другото и една от причините повечето трейдери да си губят акаунтите, защото осирайки всички теми в интернет пространството с техните диарии, те всъщност правят невъзможно човек да прочете някъде нещо полезно.

                  Аз между другото два пъти в този форум съм правил опит да описвам търговската си концепция, като и двата пъти ме победиха и отказаха именно форумните олигофрени. Така че според мене простотията не просто се шири из форумите, а нещо повече - простотията винаги побеждава във всеки един зародил се спор. Побеждава и лъжата и измамата пак по причина форумните злобари и олигофрени.

                  Сещам се за българската поговорка, че на една каца с мед и трябва само едно единствено лайно, което да я развали цялата.
                  Last edited by Mateev; 24.01.2020, 21:17.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Чакай да запазя тези твои златни слова за поколенията, че да не изтриеш и този Граал.

                    Нека се види високото ниво на конкретика, с която боравим тука

                    Нивото на конкретиката с която боравим е толкова високо, че ти никога няма да го достигнеш!

                    Ние споделяме идеи, а от там нататък всеки сам си прави сметките!

                    Нали не очакваш да кача във форума сорс кода на системите ми и да почна да ти обяснявам всяка една функция как работи и какво прави? Въпреки че и това да направя, ти и другите плямпала пак няма нищо да разберете.

                    Гледайте си там акциите, дивидентите и иконометрията и не се заяждайте с тежката роботизирана артилерия.
                    Last edited by alphaomega; 24.01.2020, 20:05.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Граала беше публикуван и няколко човека го разбраха и вече го използват. След това с взаимното съгласие на тези хора съвместно заличихме всички коментари около този граал.

                      Сега обаче си мисля, че не е било нужно да трием постингите си. Най-лесният начин да обезличиш една информация е като я засипеш с тонове дезинформация, спам и хейтване. А тука в тази тема няма нужда да се грижим за спама и хейтването, защото си имаме дежурни лайномети, които осират с диария всеки един полезен постинг. Сами видяхте в какво се превърна темата, след като лайнометите се задействаха с пълна сила.
                      Да се опиташ да помогнеш или да предпазиш някого от откровена измама, не е хейт. Хейт е, когато не си изкарал една стотинка от трейдинг, но ръсиш глупости и подтикваш хората към хазарт. Мога да се обзаложа, че след десет години ситуацията ще е абсолютно същата - пак ще си много близо до откриването на Граала, но без никакви практически резултати. Типично за зарибените по хазарт.

                      Коментар


                      • Чакай да запазя тези твои златни слова за поколенията, че да не изтриеш и този Граал.

                        Нека се види високото ниво на конкретика, с която боравим тука


                        Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Граала беше публикуван и няколко човека го разбраха и вече го използват. След това с взаимното съгласие на тези хора съвместно заличихме всички коментари около този граал.

                        Сега обаче си мисля, че не е било нужно да трием постингите си. Най-лесният начин да обезличиш една информация е като я засипеш с тонове дезинформация, спам и хейтване. А тука в тази тема няма нужда да се грижим за спама и хейтването, защото си имаме дежурни лайномети, които осират с диария всеки един полезен постинг. Сами видяхте в какво се превърна темата, след като лайнометите се задействаха с пълна сила.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                          Ква клиентела. Грала се пази у тайна.
                          Граала беше публикуван и няколко човека го разбраха и вече го използват. След това с взаимното съгласие на тези хора съвместно заличихме всички коментари около този граал.

                          Сега обаче си мисля, че не е било нужно да трием постингите си. Най-лесният начин да обезличиш една информация е като я засипеш с тонове дезинформация, спам и хейтване. А тука в тази тема няма нужда да се грижим за спама и хейтването, защото си имаме дежурни лайномети, които осират с диария всеки един полезен постинг. Сами видяхте в какво се превърна темата, след като лайнометите се задействаха с пълна сила.

                          Коментар


                          • Така е, Матеев, но в случая го правя с благородна цел

                            Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                            "Никога не спори с глупав човек. Той ще те свали до неговото ниво и ще те пребори с опит."

                            Марк Твен

                            Коментар


                            • Ти от тези ли си дето смятат, че t-distribution с постянен variance ти решава проблемите? И че хетероскедастичността няма нищо общо с моделирането на финансовите пазари?

                              Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение
                              При доста участници в този форум се проявява отчетливо ефекта на Дънинг-Крюгер...

                              Коментар


                              • "Никога не спори с глупав човек. Той ще те свали до неговото ниво и ще те пребори с опит."

                                Марк Твен

                                Коментар

                                Working...
                                X