IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо повечето трейдъри губят?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Не си прав. Тръгнах да обяснявам нещо за EMH, защото темата е интересна.

    Колегите от бъкетите тръгнаха да атакуват инвеститорите в акции с не много умни аргументи... А и тази тема поначало не беше за форекс, но те само това си знаят, защото бизнеса им е да зарибяват хора за форекс

    Раздела виждал ли си как се казва, "валутна търговия", знаеш ли какво е?

    Хубаво нека са акции.

    Аз не видях от теб нищо освен заяждане и разни линкове които нямат нищо общо с трейдинга. Последните ти постове неуспешно без да си проучил нещата се опита да ни убедиш как и фондовете които търгуват с ценни книжа не печелят.

    Каква теза реално защитаваш?

    Какъв точно е този бизнес да "зарибяваме хора за форекс"?
    Как точно се печели от него?
    Нещо линкове за ИБ да е давал някой, да продаваме някое курсче, книга, роботче, кажи как да спечелим?
    FinancialMarkets.Zone

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Не си прав. Тръгнах да обяснявам нещо за EMH, защото темата е интересна.

      Колегите от бъкетите тръгнаха да атакуват инвеститорите в акции с не много умни аргументи... А и тази тема поначало не беше за форекс, но те само това си знаят, защото бизнеса им е да зарибяват хора за форекс

      ще ми е интересно да прочета нещо повече по темата за ЕМН

      Коментар


      • Не си прав. Тръгнах да обяснявам нещо за EMH, защото темата е интересна.

        Колегите от бъкетите тръгнаха да атакуват инвеститорите в акции с не много умни аргументи... А и тази тема поначало не беше за форекс, но те само това си знаят, защото бизнеса им е да зарибяват хора за форекс

        Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

        Да де . па са ти виждаш конспирация. Темата е за трейдъри а не за инвеститори. Колегите си обменят мнения и не ходят по другите теми да убеждават. и наричат. глупаци А ситуацията е точно обратната от другите теми ги налазват и спорят с тях. емоциите се покачват и чак се стига до обиди. Аз пък тук не видех един трейдър да пише само роботизирана търговия или отричането и.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
          Откриването на печеливша стратегия е дълъг процес. Дори Нютон не е измислил диференциалните уравнения за 3 месеца. Ще ти кажа моята гледна точка. Печелившите стратегии не са устойчиви и не работят вечно, непрекъснато се иска оптимизация, тестове, търсене на брокери с добри показатели, с възможно най-точно изпълнение на котировки, без непочтенни номера и т.н. Ако можех да имам доверие на брокерите, поне колкото на една държавно регулирана банка, нямаше да ми е проблем да внеса 20к депозит и да вадя по 20к на година, но понеже си имам едно наум, предпочитам да намеря стратегия, която да изкарва от порядъка на 300-400% + колкото и да си ибеден в правотата си, разумно е поне първата година да стартираш с някаква по-малка сума за да тестваш в реални условия системата си. Виждаш някакви недостаъци връщаш се няколко месеца над чертожната да дъска и дооправяш. Специално при мен това не ми е основно занимание. Подобен тип дейност изисква мнохо висока концентрация, както и отпочинал ум. Ако прекарваш по 8 часа работейки за някого и си заобиколен от 50 души които по цял ден те дърпат за ръкавите, а вечер имаш жена и две деца които като се прибереш и тр почват, обели ми лук за кюфтетата, или изродчетата врещят около теб и се замерят с възглавници, след работа псуваш в задръстванията нагли селяндури с благоевградска регистрация които правят задръствания като се предреждат на светофарите, ходиш да взимаш децата от детската градина и спориш с нагли учителки че не трябва да даваш 100 лв за нови играчки, защото преди месец сте дали и децата са ги счупили защото учителките въобще не ги е6е какво се случва около тях, ттябва да се занимаваш със съседи които пак искат пари за ремонт на входната врата, с топлофикация която пак ти е надписла сметките, техем, ВиК, чистачките които веднъж седмично ти мокраяд пода, банката пак ти е вдигнала вноската по кредита и няма пуйка в 300-те и клона която може да ти обясни защо, а за капак от А1 са ти добавили 5лв месечна към медечната такса за услуга китайски хороскоп. След всички тези ежемесечни и безкрайни премеждия, някой те пита ама ти след 10 години защо не си направил милиарди. Преди 3 години си купих апартамент който ми гълташе в продължение на 3 години всяка свободна секунда, отначало с огледи, адвокати, строителни компании, с ремонти, преустройства, мебели, някъде към края пък съдбата реши да ми се усмихне с ново предложение за работа, в която трябваше да науча всичките им формуляри за отчети, разходи и всевъзможните тъпизми на НR-и счетоводители и мениджъри по качеството. След всички тези закачки колко време му остава за хобито на един средно статистически човек? Не забравяй, че трябва и да си физически и емоционално отпочинал за да можеш да се концентрираш над подобен тип работа, а ако поради някаква причина не си се занимавал седмица две, се налага да вникнеш отново в идеите и кода, задачите от предходния път.

          Посещавам форума за да обменя някакви интересни идеи с малкото хора имащи някакъв проблясък в тази област, за да си светя часовника или да спестя време. Виждал съм сметките на Матеев и КVV и до някаква степен им имам доверие, аргументите които използват също ги считам за добре обосновани. Методите по статистика не са направени с цел да ти покажат коя е най-печелившата стратегия за търговия, с тяхна помощ евентуално може да се види някакво нетипично отклонение или закономерност, от там на татък работата тепърва предстои. Статистиката неможе да открие, че ако предходния ден, 5 дена по-рано и 8 и 9 дена преди това, цената се е покачила има добри шансове и днес да се случи, трзи неща човек трябва да ги забележи сам. Или да разработи невронна мрежа.

          Задай си въпроса защо от толкова много лекоатлети, само 0.05 се издържат от лека атлетика. Останалите се отказват и стават полицаи, пожарникари или бодигардове. Всеки сам си избира дали да заложи всичко на добра ръка или цял живот да е посредствен.

          За институционалните инвеститори и хедж фондовете.
          Опасявам се, че може би поне 50%-95% от парите се източват под формата на разходи, по познатите начина с подизпълнители за счетоводство, IT, ненужно скъп хардуер през роднински фирми. Допълнително към това не е същото като да ти изпълнят ордер за 10к и 10 миларда. Аз правя 300% годишно като влагам 30 пъти над капитала си в една единствена сделка, помиследе един фонд с милиарди дали би намерил кой да му изпълни ордер 30 пъти мад капитала му. Затова и перформънса при тях е по-нисък. Няма как да бият s&p500 защото наличните за продажба/покупка ордери на борсата са под капитала с който биха искали да търгуват. Повечето фондове така или иначе притежават по 3-5 или 10% от топ 500 компаниите. Но продажбата на 2% от епъл не става с едик клик като в инста форекс, в същото време във фонда се вливат ежедневно пари срещу които се очакват 8-20% годишна доходност.
          Благодаря ,bvg!Темата наистина е доста комплицирана,изисква доста задълбочени знания и както казваш непрекъснати оптимизации ,тестове,много свободно време и т.н.Пожелавам успех!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
            Нямам идея дали повечето форекс-трейдъри печелят,или губят...Не ме и интересува...
            Хвърляйки един поглед на темата установих следното:
            Два-трима участници в темата твърдят,че са намерили печеливши системи в форекс търговията и печелят добре...Дотук добре...
            По някакви причини са решили да споделят своите печеливши знания с останалите участници във форума...Останалите участници пък нещо не им вярват....
            Въпросите ми към успешните трейдъри са :
            Защо не си правите пачките и не оставите непросветените да си тънат в заблуди?
            Защо с някакви неистови усилия се опитвате да им отваряте очите - за десет дни - 350 мнения?
            С филантропска цел ли го правите,или имате някакъв финасов интерес?
            Питам ,щото , ако аз съм открил някаква печеливша "схема" или стратегия,ще си правя кинтите и ще си ги харча наволя,без да си давам много зор да убеждавам,когото и да било в каквото и да било...Мога да споделя с някой приятел или познат,но при първата проява на скептицизъм и недоверие ,няма да настоявам,ще махна с ръка и ще продължа да си действам....
            Малко подозрителна ми изглежда вашата упоритост...!?
            Откриването на печеливша стратегия е дълъг процес. Дори Нютон не е измислил диференциалните уравнения за 3 месеца. Ще ти кажа моята гледна точка. Печелившите стратегии не са устойчиви и не работят вечно, непрекъснато се иска оптимизация, тестове, търсене на брокери с добри показатели, с възможно най-точно изпълнение на котировки, без непочтенни номера и т.н. Ако можех да имам доверие на брокерите, поне колкото на една държавно регулирана банка, нямаше да ми е проблем да внеса 20к депозит и да вадя по 20к на година, но понеже си имам едно наум, предпочитам да намеря стратегия, която да изкарва от порядъка на 300-400% + колкото и да си ибеден в правотата си, разумно е поне първата година да стартираш с някаква по-малка сума за да тестваш в реални условия системата си. Виждаш някакви недостаъци връщаш се няколко месеца над чертожната да дъска и дооправяш. Специално при мен това не ми е основно занимание. Подобен тип дейност изисква мнохо висока концентрация, както и отпочинал ум. Ако прекарваш по 8 часа работейки за някого и си заобиколен от 50 души които по цял ден те дърпат за ръкавите, а вечер имаш жена и две деца които като се прибереш и тр почват, обели ми лук за кюфтетата, или изродчетата врещят около теб и се замерят с възглавници, след работа псуваш в задръстванията нагли селяндури с благоевградска регистрация които правят задръствания като се предреждат на светофарите, ходиш да взимаш децата от детската градина и спориш с нагли учителки че не трябва да даваш 100 лв за нови играчки, защото преди месец сте дали и децата са ги счупили защото учителките въобще не ги е6е какво се случва около тях, ттябва да се занимаваш със съседи които пак искат пари за ремонт на входната врата, с топлофикация която пак ти е надписла сметките, техем, ВиК, чистачките които веднъж седмично ти мокраяд пода, банката пак ти е вдигнала вноската по кредита и няма пуйка в 300-те и клона която може да ти обясни защо, а за капак от А1 са ти добавили 5лв месечна към медечната такса за услуга китайски хороскоп. След всички тези ежемесечни и безкрайни премеждия, някой те пита ама ти след 10 години защо не си направил милиарди. Преди 3 години си купих апартамент който ми гълташе в продължение на 3 години всяка свободна секунда, отначало с огледи, адвокати, строителни компании, с ремонти, преустройства, мебели, някъде към края пък съдбата реши да ми се усмихне с ново предложение за работа, в която трябваше да науча всичките им формуляри за отчети, разходи и всевъзможните тъпизми на НR-и счетоводители и мениджъри по качеството. След всички тези закачки колко време му остава за хобито на един средно статистически човек? Не забравяй, че трябва и да си физически и емоционално отпочинал за да можеш да се концентрираш над подобен тип работа, а ако поради някаква причина не си се занимавал седмица две, се налага да вникнеш отново в идеите и кода, задачите от предходния път.

            Посещавам форума за да обменя някакви интересни идеи с малкото хора имащи някакъв проблясък в тази област, за да си светя часовника или да спестя време. Виждал съм сметките на Матеев и КVV и до някаква степен им имам доверие, аргументите които използват също ги считам за добре обосновани. Методите по статистика не са направени с цел да ти покажат коя е най-печелившата стратегия за търговия, с тяхна помощ евентуално може да се види някакво нетипично отклонение или закономерност, от там на татък работата тепърва предстои. Статистиката неможе да открие, че ако предходния ден, 5 дена по-рано и 8 и 9 дена преди това, цената се е покачила има добри шансове и днес да се случи, трзи неща човек трябва да ги забележи сам. Или да разработи невронна мрежа.

            Задай си въпроса защо от толкова много лекоатлети, само 0.05 се издържат от лека атлетика. Останалите се отказват и стават полицаи, пожарникари или бодигардове. Всеки сам си избира дали да заложи всичко на добра ръка или цял живот да е посредствен.

            За институционалните инвеститори и хедж фондовете.
            Опасявам се, че може би поне 50%-95% от парите се източват под формата на разходи, по познатите начина с подизпълнители за счетоводство, IT, ненужно скъп хардуер през роднински фирми. Допълнително към това не е същото като да ти изпълнят ордер за 10к и 10 миларда. Аз правя 300% годишно като влагам 30 пъти над капитала си в една единствена сделка, помиследе един фонд с милиарди дали би намерил кой да му изпълни ордер 30 пъти мад капитала му. Затова и перформънса при тях е по-нисък. Няма как да бият s&p500 защото наличните за продажба/покупка ордери на борсата са под капитала с който биха искали да търгуват. Повечето фондове така или иначе притежават по 3-5 или 10% от топ 500 компаниите. Но продажбата на 2% от епъл не става с едик клик като в инста форекс, в същото време във фонда се вливат ежедневно пари срещу които се очакват 8-20% годишна доходност.

            Коментар




            • "— А що прави светецът в гората? — попита Заратустра.

              Светецът отвърна:

              — Аз съчинявам песни и ги пея, а когато съчинявам песни, аз се смея, плача и мълвя молитви: тъй славословя Бога.

              С песни, плач, смях и мълвене славословя Бога, който е мой Бог. А какво ни носиш ти в дар?

              Като чу тези слова, Заратустра се поклони на светеца и рече:

              — Що бих могъл да ви дам? Оставете ме по-скоро да си вървя по пътя, за да не ви отнема нещо.

              И така те се разделиха един от друг — старецът и Мъжът, — смеейки се, както се смеят две деца.

              Когато остана сам, Заратустра рече тъй на сърцето си:

              — Та мигар е възможно това? Този стар светец в своята гора да не е чул още нищо за това, че Бог е мъртъв?"

              Коментар


              • Защо бедните остават винаги бедни и по какво си приличат?
                Цитат на китайския милиардер Джак Ма, основател на мултимилиардната компания Alibaba.

                Най-трудно се задоволяват бедните. Ако им дадеш нещо безплатно, те си мислят, че е капан. Ако им кажеш, че е малка инвестиция, те ще кажат, че не може да се изкара много. Кажи им да вложат много, ще кажат няма пари. Кажи им да опитат нови неща, ще кажат нямат опит. Кажи им това е традиционен бизнес, ще кажат трудно е да се пробие. Кажи им, че е нов бизнес модел, ще кажат че е пирамида. Кажи им да отворят магазин, ще кажат, че е заробващо. Кажи им да стартират нов бизнес, ще кажат, че нямат познания. Те имат нещо общо: Обичат да се допитват до Гугъл, да слушат приятели, които са също толкова отчаяни като тях. Мислят повече от университетски преподавател и правят по-малко от слепец.
                Просто ги попитай, какво могат да правят и те няма да могат да отговорят. Моето заключение: Вместо сърцата ви да бият по-бързо, защо просто не действате малко по-бързо; вместо да мислиш за нещо, защо не направиш нещо.

                Бедните хора се провалят поради една обща черта: Целия им живот е свързан с Чакане.

                http://mediaplus.bg/djak-ma-nai-trud...iavat-bednite/
                http://webstage.bg/socialni-temi/262...-dzhak-ma.html
                Last edited by Mateev; 25.01.2020, 22:54.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                  Нямам идея дали повечето форекс-трейдъри печелят,или губят...Не ме и интересува...
                  Хвърляйки един поглед на темата установих следното:
                  Два-трима участници в темата твърдят,че са намерили печеливши системи в форекс търговията и печелят добре...Дотук добре...
                  По някакви причини са решили да споделят своите печеливши знания с останалите участници във форума...Останалите участници пък нещо не им вярват....
                  Въпросите ми към успешните трейдъри са :
                  Защо не си правите пачките и не оставите непросветените да си тънат в заблуди?
                  Защо с някакви неистови усилия се опитвате да им отваряте очите - за десет дни - 350 мнения?
                  С филантропска цел ли го правите,или имате някакъв финасов интерес?
                  Питам ,щото , ако аз съм открил някаква печеливша "схема" или стратегия,ще си правя кинтите и ще си ги харча наволя,без да си давам много зор да убеждавам,когото и да било в каквото и да било...Мога да споделя с някой приятел или познат,но при първата проява на скептицизъм и недоверие ,няма да настоявам,ще махна с ръка и ще продължа да си действам....
                  Малко подозрителна ми изглежда вашата упоритост...!?
                  Да де . па са ти виждаш конспирация. Темата е за трейдъри а не за инвеститори. Колегите си обменят мнения и не ходят по другите теми да убеждават. и наричат. глупаци А ситуацията е точно обратната от другите теми ги налазват и спорят с тях. емоциите се покачват и чак се стига до обиди. Аз пък тук не видех един трейдър да пише само роботизирана търговия или отричането и.
                  Last edited by Todor Sabev; 25.01.2020, 22:55.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                    Това пък как го реши?
                    Естествено, че представянето в миналото не е гранция за бъдещо такова, но затова и има доста способи, които се ползват в разработката на системи, като различни стрестестове, начин на разработване и оптимизации, Монте карло симулации и тн.

                    Относно възвръщаемостта има доста системи с по-внушаващи цифри от тези които си дал за пример.
                    Много просто- ако тестваш на 10 годишна база например я раздели на 2 и виж как се представят най-добрите системи от първите 5 години през вторите 5. Ще останеш доста изненадан от резултатите Колкото до внушителните печалби- може да има системи, но няма трейдъри с такива резултати. Защо ли?

                    Коментар


                    • Нямам идея дали повечето форекс-трейдъри печелят,или губят...Не ме и интересува...
                      Хвърляйки един поглед на темата установих следното:
                      Два-трима участници в темата твърдят,че са намерили печеливши системи в форекс търговията и печелят добре...Дотук добре...
                      По някакви причини са решили да споделят своите печеливши знания с останалите участници във форума...Останалите участници пък нещо не им вярват....
                      Въпросите ми към успешните трейдъри са :
                      Защо не си правите пачките и не оставите непросветените да си тънат в заблуди?
                      Защо с някакви неистови усилия се опитвате да им отваряте очите - за десет дни - 350 мнения?
                      С филантропска цел ли го правите,или имате някакъв финасов интерес?
                      Питам ,щото , ако аз съм открил някаква печеливша "схема" или стратегия,ще си правя кинтите и ще си ги харча наволя,без да си давам много зор да убеждавам,когото и да било в каквото и да било...Мога да споделя с някой приятел или познат,но при първата проява на скептицизъм и недоверие ,няма да настоявам,ще махна с ръка и ще продължа да си действам....
                      Малко подозрителна ми изглежда вашата упоритост...!?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Ми то така и вашата работа...



                        Именно хайде и от мен по темата една "форекс стратегия"- избираш си произволна посока в произволна двойка, надуваш ливъриджа на макс, държиш позицията една година, стопът го поставяш така, че да има 99% шанс да бъде ударен в рамките на годината, за да изглежда по-научно диверсифицираш като правиш максимален брой такива некорелирани помежду си сделки. Хубавата част на стратегията е, че като загубиш поне е очаквано, следователно и щетите ще са по-малко от тези, причинени от стратегии с пмо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                          Тоест търсите модели, които в исторически план са реализирали някаква доходност. Ок, сигурен съм, че има такива, но това не значи, че ще генерират доходност и занапред, всъщност шансът да го направят е същият като на всеки произволен модели, който ти хрумне и не е бектестван. .
                          Това пък как го реши?
                          Естествено, че представянето в миналото не е гранция за бъдещо такова, но затова и има доста способи, които се ползват в разработката на системи, като различни стрестестове, начин на разработване и оптимизации, Монте карло симулации и тн.

                          Относно възвръщаемостта има доста системи с по-внушаващи цифри от тези които си дал за пример.
                          FinancialMarkets.Zone

                          Коментар


                          • Ми то така и вашата работа...


                            Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                            Така постфактум всеки може да дава примери. Ако си купил биткойн преди 10г. печалбата към днешна дата е над 80 000% . Ама какво от това....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                              Тоест търсите модели, които в исторически план са реализирали някаква доходност. Ок, сигурен съм, че има такива, но това не значи, че ще генерират доходност и занапред, всъщност шансът да го направят е същият като на всеки произволен модели, който ти хрумне и не е бектестван. Освен това, специално във форекс, колкото и да се рови няма да намерите модел, който да има по-добро Шарп рейшо от Насдак например. Само за пример, за последните 10 години, ако си инвестирал в 2* tqqq с ежеседмична актуализация възвръщаемостта е около 20000%.
                              Така постфактум всеки може да дава примери. Ако си купил биткойн преди 10г. печалбата към днешна дата е над 80 000% . Ама какво от това....


                              Коментар


                              • Чакай да проверя за Бриджуотър, че ми стана интересно

                                Значи, да обясня, тука става дума за повече риск с по-малко възвръщаемост.
                                Click image for larger version

Name:	Bridge.jpg
Views:	1
Size:	19.1 КБ
ID:	3534301





                                Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                                Ако обичаш прави си труда да проверяваш нещата които твърдиш, защото за пореден път, фактите са други.

                                Ето от любимия ти източник https://www.ft.com/content/83f75daa-...1-4ff78404524e


                                Bridgewater Associates’ Pure Alpha returned 14.6 per cent to investors net of fees, its best performance in five years, while DE Shaw’s $14bn Composite fund gained 11.2 per cent, according to people familiar with the matter. Two Sigma’s $9bn Absolute Return fund returned 11 per cent, while its “global macro” Compass fund notched up a 14 per cent gain in 2018. “Quantitative firms that have made very significant investments in infrastructure, technology, data sets and human capital have an ongoing competitive advantage,” said John McCormick, chief executive of Blackstone Alternative Asset Management, the private equity group’s $80bn hedge fund unit.


                                The Renaissance Institutional Equities fund last year gained 8.5 per cent, Renaissance Institutional Diversified Alpha returned 3.23 per cent and Renaissance Institutional Diversified Global Equity made 10.3 per cent.

                                Коментар

                                Working...
                                X