IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо повечето трейдъри губят?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Я да видим парите не бягат ли от там



    Click image for larger version

Name:	Inflows.jpg
Views:	1
Size:	87.7 КБ
ID:	3534812

    Коментар


    • Я да видим какво казва ФТ в последния си брой за хедж фондовете.... Защо на големите инвеститори им писна от хедж фондовете? Хммм, защо ли?

      Why some big investors have had enough of hedge funds

      High fees and sub-par performance have driven away pension funds and endowments



      Managers have underperformed the S&P 500 stock index every year since 2009, both in rising and falling markets. Last year provided hedge funds with their best returns in a decade, but they were still well behind the market.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

        Провалил си се то е ясно, всеки е затривал първия акаунт. Тук някой ти казва че има начин и да не се проваляш и се опитва да ти обясни концепцията си, ти с какво отвръщаш злоба и заяждане във всеки пост. Досега не видях един смислен аргументиран пост от вашата група в който да обясните ясно и аргументирано вашата концепция, така че да може да се получи дискусия и извод. Само разни подхвърляния от които лъха злоба, защото някой казва че може да постигне нещо в което вие сте се провалили. Какво правите в този форум не мога да разбера?

        От последното ти изречение разбирам че дори не си рабрал какво е обяснено в десетина постове назад в темата, така и не разбра какво е ПМО и за какво се говори.
        За мене ПМО не съществува. Няма хора или роботи които да са го постигнали.
        Вие само развивате теории без нито един положителен пример.
        Айде аз съм отрицателния, къде ви е положителния?
        Имена ако щете и на роботи, кои са му недостатъците, какво е постигнал. НИЩО
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          Да разбираме ли че си най-великия?
          Твоето самохвалство с какво помага на другите?
          Досега на практика абсолютно нищо не си споделил - търсиш свещения грааал. И аз го търся - ама другаде, тука(на борсата) го търсих няколко години и не го намерих, не познавам НИТО един дето да е успял. Не съм видял и нито един да дават по талавизията ако искаш.
          Загубените години и пари си ми стоят вече 20 години като обеца на ухото да не се занимавам с глупости.
          Спечелил съм десетки награди затова че съм най-добър по математика и уж това е само математика и въпреки това се провалих жестоко.
          Явно совите не са това което изглежда.
          Опитваш се да откриеш топлата вода. Ти му викаш ПМО, грааал все тая.
          Провалил си се то е ясно, всеки е затривал първия акаунт. Тук някой ти казва че има начин и да не се проваляш и се опитва да ти обясни концепцията си, ти с какво отвръщаш злоба и заяждане във всеки пост. Досега не видях един смислен аргументиран пост от вашата група в който да обясните ясно и аргументирано вашата концепция, така че да може да се получи дискусия и извод. Само разни подхвърляния от които лъха злоба, защото някой казва че може да постигне нещо в което вие сте се провалили. Какво правите в този форум не мога да разбера?

          От последното ти изречение разбирам че дори не си рабрал какво е обяснено в десетина постове назад в темата, така и не разбра какво е ПМО и за какво се говори.

          Упорито държите разговора на махленско и елементарно ниво. Аз лично мога да успоря и аргументирано оборя повечето неща които сме написали, защото те са само първите основни стъпки към печелившия трейдинг и са крайно недостатъчно, след което да ги препотвърдя на по-високо ниво и да обясня как в комбинация с други фактори и концепции те са пътя и са важна градивна част за постигане на успеха. Но няма как да се стигне до там, при това ниво на разговор.
          Last edited by k_v_v_; 28.01.2020, 13:02.
          FinancialMarkets.Zone

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            Да разбираме ли че си най-великия?
            Твоето самохвалство с какво помага на другите?
            Досега на практика абсолютно нищо не си споделил - търсиш свещения грааал. И аз го търся - ама другаде, тука(на борсата) го търсих няколко години и не го намерих, не познавам НИТО един дето да е успял. Не съм видял и нито един да дават по талавизията ако искаш.
            Загубените години и пари си ми стоят вече 20 години като обеца на ухото да не се занимавам с глупости.
            Спечелил съм десетки награди затова че съм най-добър по математика и уж това е само математика и въпреки това се провалих жестоко.
            Явно совите не са това което изглежда.
            Опитваш се да откриеш топлата вода. Ти му викаш ПМО, грааал все тая.
            А програмист ли си?
            Тествал ли си стратегии в исторически план?

            Щото ако не си писал код да си проверяваш идеите, все едно че нищо не си направил. Няма как да започнеш да се развиваш, ако не направиш хиляди проверки на хиляди идеи-стратегии. Ако само си чакал нещо да ти кацне на рамото, има още да чакаш не един, а 10 живота.

            Ако обаче беше почнал да правиш тестове в исторически план, сега щеше да си на друго, много по-високо ниво, и щяхме да си приказваме на друг по-професионален език. И най-важното - щяхме да се разбираме един-друг какво приказваме и защо го приказваме.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Не се ли усещаш защо?
              Първо че не го заслужавате, след като ви е такова отношението (сам видя в темата) и второ - 99% от знанията вече съм ги писал в един или друг форум. За останалия 1% умните хора ще се досетят сами, както и се случва на практика.

              Освен знанията има и още един аспект - как да се приложат на практика. Тука също има много тънкости и подводни камъни, за които въобще няма смисъл да пиша. Как да ви обясня края на концепцията, след като още в нейното начало форумните олигофрени осират всяка една тема и я превръщат в бойно поле.

              Явно форумите не са подходящо място за споделяне на знания. Който обаче е заинтересован, ще ме намери и ще ми пише или ще се обади по телефона, за да отговоря на въпросите му и да му помогна да разбере това, което не го е разбрал. Има такива хора и колектива ни постепенно нараства.

              Колкото до останалите - ами мнението ми вече го знаеш. Те се търкалят на дъното в калта и всячески търсят начин да пречат на себе си и на другите хора да научат нещо полезно, което може да им помогне да си подобрят търговията. Ако си от тях - ами стой си при тях във вашата си зона на комфорт и се самовъзвеличавайте един друг и се хвалете как сте прогонили "глупака" Матеев. Моите съболезнования ......
              Да разбираме ли че си най-великия?
              Твоето самохвалство с какво помага на другите?
              Досега на практика абсолютно нищо не си споделил - търсиш свещения грааал. И аз го търся - ама другаде, тука(на борсата) го търсих няколко години и не го намерих, не познавам НИТО един дето да е успял. Не съм видял и нито един да дават по талавизията ако искаш.
              Загубените години и пари си ми стоят вече 20 години като обеца на ухото да не се занимавам с глупости.
              Спечелил съм десетки награди затова че съм най-добър по математика и уж това е само математика и въпреки това се провалих жестоко.
              Явно совите не са това което изглежда.
              Опитваш се да откриеш топлата вода. Ти му викаш ПМО, грааал все тая.
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                Пак двойни стандарти
                Значи на нас едно говориш, а тайните и ноу-хауто пазиш за сина ти.
                Що така?
                Не се ли усещаш защо?
                Първо че не го заслужавате, след като ви е такова отношението (сам видя в темата) и второ - 99% от знанията вече съм ги писал в един или друг форум. За останалия 1% умните хора ще се досетят сами, както и се случва на практика.

                Освен знанията има и още един аспект - как да се приложат на практика. Тука също има много тънкости и подводни камъни, за които въобще няма смисъл да пиша. Как да ви обясня края на концепцията, след като още в нейното начало форумните олигофрени осират всяка една тема и я превръщат в бойно поле.

                Явно форумите не са подходящо място за споделяне на знания. Който обаче е заинтересован, ще ме намери и ще ми пише или ще се обади по телефона, за да отговоря на въпросите му и да му помогна да разбере това, което не го е разбрал. Има такива хора и колектива ни постепенно нараства.

                Колкото до останалите - ами мнението ми вече го знаеш. Те се търкалят на дъното в калта и всячески търсят начин да пречат на себе си и на другите хора да научат нещо полезно, което може да им помогне да си подобрят търговията. Ако си от тях - ами стой си при тях във вашата си зона на комфорт и се самовъзвеличавайте един друг и се хвалете как сте прогонили "глупака" Матеев. Моите съболезнования ......

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  ...................

                  Ако и когато постигна успех по моите си завишени критерии, то тогава току виж наистина е станал още един нов бизнес, който може да бъде завещан на сина ми със своите си тайни и нон-хау.

                  .................
                  Пак двойни стандарти
                  Значи на нас едно говориш, а тайните и ноу-хауто пазиш за сина ти.
                  Що така?
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                    И какво... Матеев, ти си изкарал парите си по "късметлийския", "интуитивен" начин с желязото, пастите за зъби, шампоани, пчелен мед и т.н.
                    А не от свещенния Граал. Нали така излиза. Граала го търсиш все още, защото ти е забавно, предизвикателно, запълваш си свободното време.
                    Аз това разбирам от всичко изписано.
                    Много правилно си разбрал. За мене създаването на добре работеща търговска концепция във всичките нейни аспекти е едно голямо предизвикателство, с което си уплътнявам и осмислям многото свободно време. На жена ми казвам, че работя по нов бизнес, иначе как ще оправдая денонощното киснене пред компютъра.

                    Ако и когато постигна успех по моите си завишени критерии, то тогава току виж наистина е станал още един нов бизнес, който може да бъде завещан на сина ми със своите си тайни и нон-хау.

                    Иначе тука също има проблем с интуитивните трейдери. Дори и да приемем, че успеят да започнат да търгуват успешно, какво ще завещаят на децата си след като умрат? Ами ще завещаят едно голямо нищо, защото интуицията не може да бъде описана с думи и предадена на друг човек.

                    Освен това аз очаквам в следващите години ръчните трейдери постепенно да отмрат като явление и да оцелеят само тези, които търгуват с роботи. Този процес дори и в момента се развива с пълна сила. Количеството на активните ръчни трейдери днес е в пъти по-малко от това, което беше преди 15 години. През годините много се пробваха, но повечето от тях пазара ги отнесе като куцо пиле домат. Така се получи нещо като естествен подбор.
                    Last edited by Mateev; 28.01.2020, 05:04.

                    Коментар


                    • Я виж как са се разписали. Явно смятат, че драскотенето тук има значение. А ако правилно разбирам, един от тези неземни образи е шеф на един от най-големите форекс бъкети в България...

                      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Стига бе човек, наистина ти се чудя на акъла какво дириш тук с тези образи неземни да се разправяш, толкова време и енергия хабиш за нищо - толкова ли си самотен... не си заслужава !

                      ПС Яла оттатък да се захапем за тръмпето как си знаем ...ама друг ден че веч ми се доспа...едно супер вино беше...
                      За Тръмпето, какво да кажа толква... вече всичко съм казал каквото имам да казвам за него
                      Last edited by Money; 28.01.2020, 03:13.

                      Коментар


                      • И какво... Матеев, ти си изкарал парите си по "късметлийския", "интуитивен" начин с желязото, пастите за зъби, шампоани, пчелен мед и т.н.
                        А не от свещенния Граал. Нали така излиза. Граала го търсиш все още, защото ти е забавно, предизвикателно, запълваш си свободното време.
                        Аз това разбирам от всичко изписано.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          И аз не знам какви ги дращиш, КВВ. Григор е много талантлив и това е било ясно още тогава. Така че тези лишения са си заслужавали. За ритейл форекса нищо не си заслужава. Просто е тъпня и това е видно от нивото на спецовете тука
                          Стига бе човек, наистина ти се чудя на акъла какво дириш тук с тези образи неземни да се разправяш, толкова време и енергия хабиш за нищо - толкова ли си самотен... не си заслужава !

                          ПС Яла оттатък да се захапем за тръмпето как си знаем ...ама друг ден че веч ми се доспа...едно супер вино беше...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение

                            Добре, приятел, ако даден трейдър има система с дори 61% успешни сделки при симетрични показатели и добра дистрибуция на поредиците, нали съзнаваш какви пари се правят след н-стотната сделка. Наистина не разбирам защо този човек ще седне да ръси мозък по публични форуми. Аз не бих одобрил дори лекции тип мастер класове по 1-2к евра на калпак, но пак по се връзва.
                            А хвалбите стават като не ти е проблем да живееш в жилище за 1-2 мио и вила пак за толкова, да плащаш такси по 50-100к на децата за училище и т.н.

                            Подлагаш им се на някакви тролове да те ядат, после се сърдиш, че те взели за мезе
                            Тва е проблема с троловете, като спреш да им плащаш, подхващат анти- кампания срещу теб.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              И аз не знам какви ги дращиш, КВВ. Григор е много талантлив и това е било ясно още тогава. Така че тези лишения са си заслужавали. За ритейл форекса нищо не си заслужава. Просто е тъпня и това е видно от нивото на спецовете тука
                              Защо се изложи така във втория кръг? Бях сложил на коефициент 4 за него след като беше 2:0 за американеца.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                                Има смисъл човек да се похвали с постиженията си, за да могат другите хора да му повярват на акълите, които той раздава по форумите. Иначе съгласи се, че всеки се опитва да дава акъли, и най-активни в това отношение са именно провалилите се в живота и в трейдинга хора. Техните акъли обаче не струват и 5 стотинки.

                                А най-смешното е когато провалили се в живота и в трейдинга хора започнат да критикуват успелите хора, и дори и да им се подиграват, когато те разказват как са успели. Това вече е чиста злоба и избиване на комплекси..
                                Добре, приятел, ако даден трейдър има система с дори 61% успешни сделки при симетрични показатели и добра дистрибуция на поредиците, нали съзнаваш какви пари се правят след н-стотната сделка. Наистина не разбирам защо този човек ще седне да ръси мозък по публични форуми. Аз не бих одобрил дори лекции тип мастер класове по 1-2к евра на калпак, но пак по се връзва.
                                А хвалбите стават като не ти е проблем да живееш в жилище за 1-2 мио и вила пак за толкова, да плащаш такси по 50-100к на децата за училище и т.н.

                                Подлагаш им се на някакви тролове да те ядат, после се сърдиш, че те взели за мезе

                                Коментар

                                Working...
                                X