IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

InstaForex - Мошеници висша класа

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
    Не получих отговор на оплакването ми.

    Честно казано никога не съм мислил, че е "неволна грешка". Старите не ми ги дадоха, няма и да го направят, седят си в акаунта, вече блокираните средства, които ми се полагат са към 440$.
    Видях възможност на пзара и изкарах още няколко бързи стотака, като покрих завишения бонуса, който са ми сложили и остана за теглене. Заявил съм го, ще видя другата седмица дали ще ми ги преведат, още не са ги върнали в акаунта.

    За мен това е начина да им го върна за отношението, не само към мен, но и за това към теб и други.

    Ако и този път не стане работата ще зарежа акаунта и форума им. Нямам намерение да водя битки с "вятърни мелници". Няма да хабя време, ресурси и нерви за няколко стотин $ а и не се смятам за прецакан, няпротив те са прецаканите.

    Ако питаш мен, направи си друг акаунт, имат и форуми в други държави, руски и тн., ако не искаш да е в този. Направи му верификация предварително, натрупай малко бонус и ги източвай с дребни суми. Само така може да ги надцакаш, за друго едва ли и м пука
    Не искам да ги надцаквам на дребно. Искам тотално да им проваля бизнеса в България и да вкарам на топло българските им представители. Само така ще има някаква значима полза за българското обществото.

    Между другото открих, че още през 2013-та година КФН е публикувала на сайта си официално предупреждение към инвеститорите по отношение на Инстафорекс:
    https://www.fsc.bg/en/news/investor-warning-7247.html

    Такова предупреждение са направили и регулаторните органи на редица други държави:
    http://www.cvm.gov.br/noticias/arqui...0160803-1.html
    http://www.amf-france.org/en_US/Actu...e-666461328b8c
    http://www.osc.gov.on.ca/en/Investor...ex-company.htm
    https://www.cftc.gov/PressRoom/PressReleases/pr5974-11

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Какво става - дадоха ли ти парите, или и тебе те измамиха?
      Все още ли си мислиш, че са допуснали "неволна грешка"?
      Не получих отговор на оплакването ми.

      Честно казано никога не съм мислил, че е "неволна грешка". Старите не ми ги дадоха, няма и да го направят, седят си в акаунта, вече блокираните средства, които ми се полагат са към 440$.
      Видях възможност на пзара и изкарах още няколко бързи стотака, като покрих завишения бонуса, който са ми сложили и остана за теглене. Заявил съм го, ще видя другата седмица дали ще ми ги преведат, още не са ги върнали в акаунта.

      За мен това е начина да им го върна за отношението, не само към мен, но и за това към теб и други.

      Ако и този път не стане работата ще зарежа акаунта и форума им. Нямам намерение да водя битки с "вятърни мелници". Няма да хабя време, ресурси и нерви за няколко стотин $ а и не се смятам за прецакан, няпротив те са прецаканите.

      Ако питаш мен, направи си друг акаунт, имат и форуми в други държави, руски и тн., ако не искаш да е в този. Направи му верификация предварително, натрупай малко бонус и ги източвай с дребни суми. Само така може да ги надцакаш, за друго едва ли и м пука

      FinancialMarkets.Zone

      Коментар


      • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

        Не бих искал да се намесвам по този начин. Така че бих те помолил да не намесваш името ми.

        Акаунта ми все още не е баннат и ще проявя още малко търпение.
        Какво става - дадоха ли ти парите, или и тебе те измамиха?
        Все още ли си мислиш, че са допуснали "неволна грешка"?

        Схемата с измамите от страна на Инстафорекс продължава вече дълги години. Коронния им номер е да не дават на хората да си изтеглят парите - както личните, така и получените печалби. В интернет има хиляди места, където се жалват конкретни хора, измамени от Инстафорекс. Започнах да си събирам линкове, и в един момент се получи цяла енциклопедия.

        Всички сайтове за ревюта на форекс-брокери в един глас крещят - Инстафорекс е брокер-мошеник.
        https://www.forexpeacearmy.com/forex...-forex-brokers
        https://www.forexpeacearmy.com/commu...-profits.3484/

        Най-старите оплаквания за откраднати от Инстафорекс пари намирам още от далечната 2008-а година. Не мога да повярвам, че въпреки хилядите предупреждения в целия интернет, хората продължават да се хващат на въдицата и да си дават парите на Инстафорекс. Как е възможно това? Единственото обяснение е, че хората не са достатъчно добре информирани, и затова се надявам тази тема да популяризира истината за Инстафорекс такава, каквато е в действителност.
        Last edited by Mateev; 27.10.2019, 09:17.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
          K_v_v, гледам, че и на тебе Инстата ти изигра курвенски номер, и вече втора седмица се правят на недочули/невидели, като не искат да отстранят неволната си "грешка". Виждам че и при тебе Privelege (ruseneca) си прави оглушки и не иска да съдейства за разрешаване на случая. С две думи - ТИ СЪЩО СИ ИЗМАМЕН ОТ ГРУПИРОВКАТА ИНСТАФОРЕКС по начина, по който измамиха и мене. Вярно че, че все още живееш с надеждата, която както всеки знае умира последна, но това ще е до време. В един момент сам ще осъзнаеш, че и на тебе Инстата е вързала тенекия.

          Вече имаме доказателства, че ИЗМАМАТА спрямо мене не е изолиран случай, а точно обратното - ИЗМАМАТА Е РЕГУЛЯРНА ПРАКТИКА НА ИНСТАФОРЕКС към всички клиенти, които печелят и които се опитват да си изтеглят печалбата. Ето че и тебе те измамиха не само със законно получената печалба, но и с наградата в конкурсните теми, която уж можеше да си я изтеглиш без никакви ограничения. Тоест твоя случай е точно 100%-ово копие на моя случай.

          Та въпросът ми е ако спомена и твоето име в сезирането ми към ДАНС и НСБОП, ще ме подкрепиш ли и ще дойдеш ли да свидетелстваш? Не те карам да лъжеш или да премълчаваш - искам само да разкажеш истината за това, което ти се е случило - само истината, голата истина и нищо друго. Останалото го остави на мене и аз ще се погрижа тази организирана престъпна група с българско участие да си получи заслуженото.
          Не бих искал да се намесвам по този начин. Така че бих те помолил да не намесваш името ми.

          Акаунта ми все още не е баннат и ще проявя още малко търпение.
          FinancialMarkets.Zone

          Коментар


          • K_v_v, гледам, че и на тебе Инстата ти изигра курвенски номер, и вече втора седмица се правят на недочули/невидели, като не искат да отстранят неволната си "грешка". Виждам че и при тебе Privelege (ruseneca) си прави оглушки и не иска да съдейства за разрешаване на случая. С две думи - ТИ СЪЩО СИ ИЗМАМЕН ОТ ГРУПИРОВКАТА ИНСТАФОРЕКС по начина, по който измамиха и мене. Вярно че, че все още живееш с надеждата, която както всеки знае умира последна, но това ще е до време. В един момент сам ще осъзнаеш, че и на тебе Инстата е вързала тенекия.

            Вече имаме доказателства, че ИЗМАМАТА спрямо мене не е изолиран случай, а точно обратното - ИЗМАМАТА Е РЕГУЛЯРНА ПРАКТИКА НА ИНСТАФОРЕКС към всички клиенти, които печелят и които се опитват да си изтеглят печалбата. Ето че и тебе те измамиха не само със законно получената печалба, но и с наградата в конкурсните теми, която уж можеше да си я изтеглиш без никакви ограничения. Тоест твоя случай е точно 100%-ово копие на моя случай.

            Та въпросът ми е ако спомена и твоето име в сезирането ми към ДАНС и НСБОП, ще ме подкрепиш ли и ще дойдеш ли да свидетелстваш? Не те карам да лъжеш или да премълчаваш - искам само да разкажеш истината за това, което ти се е случило - само истината, голата истина и нищо друго. Останалото го остави на мене и аз ще се погрижа тази организирана престъпна група с българско участие да си получи заслуженото.
            Last edited by Mateev; 18.10.2019, 21:28.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

              Ще започна отзад напред,

              1.Шанса да направиш милиони с грид и дериват на мартингейл е по-малък от този да направиш милиони с търкане на билетчета от нацияоналната лотария.

              2.Крайните рискове са съвсем различни. Гридовете и другите риск акумулиращи стратегии нямат никакво предимство когато говорим за поведение и дроудаун, НАПРОТИВ, тук са им най-големите недостатъци.

              Краят им е бърз и неконтролируем, поради експоненциалното натрупване на риск и начина им на търгуване и изглежда така:

              3. Не осъзнаваш или не искаш да признаеш, че реалната крива на акаунта е жълтата, не червената. Тук май не са толкова различни нещата, стагнацията като гледам е налична и тук и също не е никак кратка. А експозицията към риск е постоянна , тъй като за различка от другите системи тук губещите позции са постоянно, денонощно отворени.

              4. Стратегиите които не акумулират риск не са граал, разбира се те имат лоши периоди и да прав си че е много по трудно да разбереш кога са спрели да работят, това е страничен ефект от факта, че са съставени от независими една от друга единични сделки и че фалират за месеци и дори години, не за ден, два. Това е най-голямото им предимство риска може да е контролиран много по-прецизно, акто може да има всякакви защитни механизми. (писал съм ги в миналото, няма да ги повтарям)


              5. Отлива на инвеститори в период на дроудаун е най-често срещания проблем за мъни мениджърите. Случва се на почти всички CTA-с и е неизбежен. Единствения изход е инвеститорите да са по-информирани и да разбират естеството на пазарите, каквото може да очакваш основно от големи такива. Тези твърдения мога да подкрепя с поне няколко интервюта със сертифицирани CTAs
              Виж почваш да ми приличаш на оня пич дето не го кефеше форекса и трябвало да инвестираме. Да ама предполагам всички дето търгуват на форекс инвестират и в акции и в други неща. Не виждам какъв е смисъла да се отрича нещо което може да работи и да изкарва пари.

              1.Това че не мога да направя милиони с грид означава ли че не мога да изкарам пари от грид чрез събскрипшъни и трейд?И това че няма да изкарам милиони а по малко означава ли че не трябва да го ползвам?Трябва ли да ползвам само неща които ще изкарат милиони?

              2.Това че има риск и че нямат предимство пред една по- добра система означава ли че не мога да изкарам пари с тях.Ако мога, защо да не инвестирам едни 100-200-500$ в това?

              3.Означава ли че реалната крива ако е жълтата (или пепел от рози или бамбук на слънце),че един грид не може да изкара пари от събскрипшъни и трейд? Ако мога да изкарам повече пари откокото съм внесъл какво значение имат линиите?


              4.Това че ще фалират по бързо означава ли че няма да изкарат пари от събскрипшън и трейд? Ако могат да изкарат защо да не го правя?


              Аз имам и хубави експерти. Правя и гридове за сигнали.Пускам и генерирани експерти от StrategyQuant.Имам и акции.Търгувам и петрол. Може нещо да не е върха на сладоледа, ама щом изкарва пари?
              Просто сме в различни ситуации.Ти си имаш някаква система, сигурен си на 100% че ще работи вечно и си гледаш кефа.Аз нямам този лукс , нямам 100% вяра на нищо и ползвам всичко което вади пари.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                За мен ДД от над 30%- 35% е сигнал,че системата издиша.т.е е спряла да работи!В тази връзка ония от линка ти с просадки около 25 изглеждат на пръв поглед надеждни - обратно на тези с над 50 ДД.

                Освен еврото ,златото също се влачи в рейндж и генерира моментни загуби при мен!Но Нефта(непрекъснатия контракт) се държи прилично...засега,но е на път да генерира бъдещи загуби,според мен!

                А дали инвеститорите ще чакат някой ден да излязат на плюс зависи Първо изцяло от Историята на теста или реалната сметка!Еврото от 2002 (на тест) няма ДД повече от 15 - 17% докато това което споменах за златото и нефта е от 2011 - съответно 2015.И Второ - от самите инвеститори ако са запознати с рисковете на база история може и да чакат!Което от своя страна ще определи и какви суми на какви периоди ще теглят за да не стане така че дръпнат много - и хоп пропадането почнало....

                Като цяло доста точно описваш нещата и си настрани от спецовете с "експертчетата" и мечтателите-милионери с месечни 3-цифрени доходности!

                Впрочем коментирано ли е,че доходността е пропорционална на риска,че не следя форекс-форумите отдавна - дори и при руснаците!?

                Дроудауна сам по себе си е безсмислен и не ни казва нищо, той тряба да се разгледжа в комплект с доходността и риска и е функция на риска.

                10% ДД за 1% доходност ОК ли е и по-добре ли е от 60% за 1000% дохосност? Разбра ме предполагам
                FinancialMarkets.Zone

                Коментар


                • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                  Добре, а твоята "честна" стратегия каква точно гаранция дава че утре няма да спре да работи и да загуби 30% от капитала на инвеститорите.
                  Кога точно ще разбереш че стратегията ти е спряла да работи при положение че тя постоянно стои на минус?

                  Ами ако пазара навлезе в много тесен дългогодишен рейндж както е сега при EURUSD примерно твоята трендова система ще влачи загуби със месеци и години. През това време наистина ли вярваш че инвеститорите ще стоят, ще чакат и ще се надяват някой ден да излязат на плюс?
                  А и също каква гаранция даваш че утре няма да те отнесе някой черен лебед?

                  Не схващаш ли че крайните рискове по периферията на разпределението са едни и същи независимо от стратегията? Сигурни и безопасни стратегии няма! Винаги има какво да се обърка.

                  Само че разликата е че в спокойните периоди докато дойде такова събитие едни стратегии ще генерират милиони за техните собственици а други просто ще тъпчат на едно място!
                  Ще започна отзад напред,

                  1.Шанса да направиш милиони с грид и дериват на мартингейл е по-малък от този да направиш милиони с търкане на билетчета от нацияоналната лотария.

                  2.Крайните рискове са съвсем различни. Гридовете и другите риск акумулиращи стратегии нямат никакво предимство когато говорим за поведение и дроудаун, НАПРОТИВ, тук са им най-големите недостатъци.

                  Краят им е бърз и неконтролируем, поради експоненциалното натрупване на риск и начина им на търгуване и изглежда така:











                  3. Не осъзнаваш или не искаш да признаеш, че реалната крива на акаунта е жълтата, не червената. Тук май не са толкова различни нещата, стагнацията като гледам е налична и тук и също не е никак кратка. А експозицията към риск е постоянна , тъй като за различка от другите системи тук губещите позции са постоянно, денонощно отворени.


                  4. Стратегиите които не акумулират риск не са граал, разбира се те имат лоши периоди и да прав си че е много по трудно да разбереш кога са спрели да работят, това е страничен ефект от факта, че са съставени от независими една от друга единични сделки и че фалират за месеци и дори години, не за ден, два. Това е най-голямото им предимство риска може да е контролиран много по-прецизно, акто може да има всякакви защитни механизми. (писал съм ги в миналото, няма да ги повтарям)


                  5. Отлива на инвеститори в период на дроудаун е най-често срещания проблем за мъни мениджърите. Случва се на почти всички CTA-с и е неизбежен. Единствения изход е инвеститорите да са по-информирани и да разбират естеството на пазарите, каквото може да очакваш основно от големи такива. Тези твърдения мога да подкрепя с поне няколко интервюта със сертифицирани CTAs
                  Last edited by k_v_v_; 18.10.2019, 19:23.
                  FinancialMarkets.Zone

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                    ....каква точно гаранция дава че утре няма да спре да работи и да загуби 30% от капитала на инвеститорите.
                    Кога точно ще разбереш че стратегията ти е спряла да работи при положение че тя постоянно стои на минус?

                    Ами ако пазара навлезе в много тесен дългогодишен рейндж както е сега при EURUSD примерно твоята трендова система ще влачи загуби със месеци и години. През това време наистина ли вярваш че инвеститорите ще стоят, ще чакат и ще се надяват някой ден да излязат на плюс?..
                    За мен ДД от над 30%- 35% е сигнал,че системата издиша.т.е е спряла да работи!В тази връзка ония от линка ти с просадки около 25 изглеждат на пръв поглед надеждни - обратно на тези с над 50 ДД.

                    Освен еврото ,златото също се влачи в рейндж и генерира моментни загуби при мен!Но Нефта(непрекъснатия контракт) се държи прилично...засега,но е на път да генерира бъдещи загуби,според мен!

                    А дали инвеститорите ще чакат някой ден да излязат на плюс зависи Първо изцяло от Историята на теста или реалната сметка!Еврото от 2002 (на тест) няма ДД повече от 15 - 17% докато това което споменах за златото и нефта е от 2011 - съответно 2015.И Второ - от самите инвеститори ако са запознати с рисковете на база история може и да чакат!Което от своя страна ще определи и какви суми на какви периоди ще теглят за да не стане така че дръпнат много - и хоп пропадането почнало....

                    Като цяло доста точно описваш нещата и си настрани от спецовете с "експертчетата" и мечтателите-милионери с месечни 3-цифрени доходности!

                    Впрочем коментирано ли е,че доходността е пропорционална на риска,че не следя форекс-форумите отдавна - дори и при руснаците!?


                    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                      Правиш някакви сметки, които си изсмукваш от пръстите. Не знаеш с какви инвеститори работя, не знаеш какъв им е риск толеранса, не знаеш каква доходност имат системите, които ползвам.

                      Иначе да ако някой ти предлага 100-200 к с нисък риск, няма смисъл. Ако искаш ми вярвай но съм отказвал 7 цифрени суми на два пъти поради подобни съображения.

                      Моята цел е да вадя пари от трейдинг, не от мишкарски схеми, продажба на системи, курсове , книжки и тн.

                      Че гридовете жънат и изкарват пари от събскрипшън ми е напълно ясно, вендорите изкарват, а събскрайбърите губят, защото освен, че гърмят ежегодно тези ситеми, като им сложиш таксите и комисионните ако "инвеститора " е флат пак е постижение. Има и доста хора, които продават фалшиви ботове и бангии по 100-200$ с невероятни обещания, но и това не е моето, с курсове и обучения също не се занимавам освен пробоно.


                      Малко ми е странно, че всички скочиха яко да плюят Инстата, защото са измамници и не изплащат печалби от бонуси (с право, аз също съм потърпевш и недоволен ). Съд, поръчкови наказателни отряди какви ли не предложения имаше. Сега се споменават схеми, които очевдно не са в интерес на инвеститорите и по-неусведомените трейдъри, които доста точно се вписват в "МЯЗА НА ПОДВЕЖДАНЕ АКО НЕ И НА ОТКРОВЕНА ИЗМАМА" и почти всички се захласват по тях и каква страхотна идея е едва ли не.
                      Значи ако някой прави нещо срещу вашия интерес и за сметка на вашите пари, "да мре", но ако на вас ви хрумне някоя схемичка, си е чеиста далавере. Малко лицемерно не ви ли звучи?
                      Добре, а твоята "честна" стратегия каква точно гаранция дава че утре няма да спре да работи и да загуби 30% от капитала на инвеститорите.
                      Кога точно ще разбереш че стратегията ти е спряла да работи при положение че тя постоянно стои на минус?

                      Ами ако пазара навлезе в много тесен дългогодишен рейндж както е сега при EURUSD примерно твоята трендова система ще влачи загуби със месеци и години. През това време наистина ли вярваш че инвеститорите ще стоят, ще чакат и ще се надяват някой ден да излязат на плюс?
                      А и също каква гаранция даваш че утре няма да те отнесе някой черен лебед?

                      Не схващаш ли че крайните рискове по периферията на разпределението са едни и същи независимо от стратегията? Сигурни и безопасни стратегии няма! Винаги има какво да се обърка.

                      Само че разликата е че в спокойните периоди докато дойде такова събитие едни стратегии ще генерират милиони за техните собственици а други просто ще тъпчат на едно място!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от shkata Разгледай мнение

                        Какво да се увличам ...
                        Ако тръгнеш да управляваш пари , ще трябва да намалиш риска в пъти от там ще ти падне и печалбата в пъти.
                        Да кажем средно 5 пъти. От тази 5 пъти занижена печалба ще вземеш 1 /5 . Т.е. дали ще имаш твой акаунт от 10к или чужд акаунт от 250к е горе долу еднакво.Т.е. трябва някой да ти даде милиони, а тогава риска ще трябва да се намали още повече и вече ще има и други проблеми ...

                        А за грид системите...Колегата алфаомега коментира че те жънат.Ако отвориш платформите за сигнали ще видиш че е така. Без значение дали ти харесва това или не , те изкарват много пари от събскрипшъни.
                        Правиш някакви сметки, които си изсмукваш от пръстите. Не знаеш с какви инвеститори работя, не знаеш какъв им е риск толеранса, не знаеш каква доходност имат системите, които ползвам.

                        Иначе да ако някой ти предлага 100-200 к с нисък риск, няма смисъл. Ако искаш ми вярвай но съм отказвал 7 цифрени суми на два пъти поради подобни съображения.

                        Моята цел е да вадя пари от трейдинг, не от мишкарски схеми, продажба на системи, курсове , книжки и тн.

                        Че гридовете жънат и изкарват пари от събскрипшън ми е напълно ясно, вендорите изкарват, а събскрайбърите губят, защото освен, че гърмят ежегодно тези ситеми, като им сложиш таксите и комисионните ако "инвеститора " е флат пак е постижение. Има и доста хора, които продават фалшиви ботове и бангии по 100-200$ с невероятни обещания, но и това не е моето, с курсове и обучения също не се занимавам освен пробоно.


                        Малко ми е странно, че всички скочиха яко да плюят Инстата, защото са измамници и не изплащат печалби от бонуси (с право, аз също съм потърпевш и недоволен ). Съд, поръчкови наказателни отряди какви ли не предложения имаше. Сега се споменават схеми, които очевдно не са в интерес на инвеститорите и по-неусведомените трейдъри, които доста точно се вписват в "МЯЗА НА ПОДВЕЖДАНЕ АКО НЕ И НА ОТКРОВЕНА ИЗМАМА" и почти всички се захласват по тях и каква страхотна идея е едва ли не.
                        Значи ако някой прави нещо срещу вашия интерес и за сметка на вашите пари, "да мре", но ако на вас ви хрумне някоя схемичка, си е чеиста далавере. Малко лицемерно не ви ли звучи?
                        FinancialMarkets.Zone

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                          Малко се увлече в сметките.

                          Аз като взема 100к не ги търгуван за 10% а за 100%+, защото наистина само така си заслужава. Относно риска може да се каже много, основното е че при риск акумулиращи те системи по които се захласвате, краха е много бърз, подвластен на черни и сиви лебеди и много труден за контролиране. При другите системи е коренно различно.

                          Това да си честен, откровен и коректен към инвеститорите ти усигурява един душевен мир и спокоен сън, който е безценен.

                          Разбира се разни хора разни идеали. Може би за вас е ОК "който ми даде пари и се прецака защото не разбира сам си е виновен", или просто така си пишете, защото реално не сте били в такава ситуация.

                          Сигурен съм обаче че гонитбата на парата в този бизнес и превръщането и в цел номер едно, почти винаги води до крах. Процесът е важния, само правилните процеси водят до голямата пара, която идва сама в последствие, парадоксално но факт.

                          ​​​
                          Какво да се увличам ...
                          Ако тръгнеш да управляваш пари , ще трябва да намалиш риска в пъти от там ще ти падне и печалбата в пъти.
                          Да кажем средно 5 пъти. От тази 5 пъти занижена печалба ще вземеш 1 /5 . Т.е. дали ще имаш твой акаунт от 10к или чужд акаунт от 250к е горе долу еднакво.Т.е. трябва някой да ти даде милиони, а тогава риска ще трябва да се намали още повече и вече ще има и други проблеми ...

                          А за грид системите...Колегата алфаомега коментира че те жънат.Ако отвориш платформите за сигнали ще видиш че е така. Без значение дали ти харесва това или не , те изкарват много пари от събскрипшъни.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от shkata Разгледай мнение
                            Ами ако гледаме единия сигнал, тоя пич е вкарал 500$ и е спечелил 186к, освен това сигурно както казваш печели по 20-30к на месец от сигнали безрисково.
                            Сега ако погледнем риска , реално какво е станало - тоя пич е рискувал 500$ лични пари.В най лошия случай ... 1 студена вода.

                            KVV ще вземе 100к на управление ще изкара с минимален риск 10% , от тия 10% ще му дадат 20%,.т.е.....ще вземе сума за която дори не си струва да се занимава.
                            В най лошия случай експерта му ще се сбъгяса и почне да отваря и затваря като замаян , ще занули тези чужди пари за час, и мутрите ще дойдат да му счупят капачките .
                            Малко се увлече в сметките.

                            Аз като взема 100к не ги търгуван за 10% а за 100%+, защото наистина само така си заслужава. Относно риска може да се каже много, основното е че при риск акумулиращи те системи по които се захласвате, краха е много бърз, подвластен на черни и сиви лебеди и много труден за контролиране. При другите системи е коренно различно.

                            Това да си честен, откровен и коректен към инвеститорите ти усигурява един душевен мир и спокоен сън, който е безценен.

                            Разбира се разни хора разни идеали. Може би за вас е ОК "който ми даде пари и се прецака защото не разбира сам си е виновен", или просто така си пишете, защото реално не сте били в такава ситуация.

                            Сигурен съм обаче че гонитбата на парата в този бизнес и превръщането и в цел номер едно, почти винаги води до крах. Процесът е важния, само правилните процеси водят до голямата пара, която идва сама в последствие, парадоксално но факт.

                            ​​​
                            Last edited by k_v_v_; 18.10.2019, 15:36.
                            FinancialMarkets.Zone

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                              Аз определено имам проблем с това, не ми се впуска в дълги обяснения, то е ясно защо не ми харесва и не мога да приема да си губя всичките пари в акаунта в произволен момент и произволен брой пъти.

                              Типа системи за които говориш, не просто са рискови, те фалират винаги в рамките на 1-3 години. Относнот тегленето, теглиш ако има какво реално, само че, реалността при тези ситеми е по-различна от това което се вижда на пръв поглед., Реалността е видна от екуити кривата за която Матеев говори толкова много. Той е прав че тя е важната, особено за този тип системи, при този който аз харесвам тя почри не се различава от баланса.

                              ТУК е друга https://prnt.sc/pl0ob7 супер бляскавата балансова крива и процентна месечна възвръщаемост е една илюзия в по-голямата част от времето.

                              Относно инвеститорите, да привличат ги, до първия път в който такъв вендовр им занули сметката после се научават и не искат да чуят за такива системи.
                              За мен да предлгаш такива системи и да привличаш с тях инвеститори си е направо скам, че даже и по-лош от това за което става дума в тази тема. Аз лично имам проблем с това да подмамя някой с такава крива като в реалност той дори няма да прави пари особено след дребните комисионни и такси на база обем и да му затрия парите.

                              За мен лично идеята "да направим някакви пари, пък какво като занулим" е именно момента в който минаваме към хазарт. Тук вече не си и няма как да бъдеш казиното, тук си комарджията, това е неговия начин на мислене.
                              Това вече няма как да е професия, няма как да е бизнес, в най-добрия случай може да е финансова пирамида по модела за който говориш, няма как да оцелееш десетилетия с такъв модел, няма как и да станеш истински богат.


                              Ето една аналогия за този начин на мислене https://prnt.sc/pl140l
                              Напротив точно тук си казиното а не комарджията защото другите идват и ти плащат реални пари за да следват твоята стратегия. В случая няма нищо скрито или измамно. За каква пирамида говориш? Това са пълни глупости.

                              Сделките са публични, резултатите се виждат и всеки може да ги анализира колкото си иска и сам да си прецени дали риска го устройва или не.
                              Ако някой не е оценил риска правилно това вече си е негов проблем породен от личната му некомпетентност.

                              Този тип стратегии дават възможност на всеки инвеститор да влезе да пробва и да излезе по всяко време. Няма задължение парите да се държат закачени към системата за някакъв фиксиран период от време както е при доверителното управление.
                              Няма никакъв проблем инвеститора да се закачи за няколко месеца, да грабне примерно едни 20% печалба и да забрави за тази стратегия.
                              Може да си изтегли парите по всяко време. Точно на това разчитат хората които плащат за да следват такива стратегии. Че няма обвързване със никакви условия.

                              Цялото това нещо е печеливш бизнес за трейдъра със 100% гарантирано ПМО в негова полза. В негов интерес е да поддържа тези системи възможно най дълго и да направи всичко възможно те да не фалират преждевременно.
                              Ако все пак фалита се случи в даден момент - ами това си е част от бизнеса! Предполага се че всички участници в схемата трябва са наясно със рисковете и са си направили сметките.
                              Last edited by alphaomega; 18.10.2019, 15:02.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                                Аз определено имам проблем с това, не ми се впуска в дълги обяснения, то е ясно защо не ми харесва и не мога да приема да си губя всичките пари в акаунта в произволен момент и произволен брой пъти.

                                Типа системи за които говориш, не просто са рискови, те фалират винаги в рамките на 1-3 години. Относнот тегленето, теглиш ако има какво реално, само че, реалността при тези ситеми е по-различна от това което се вижда на пръв поглед., Реалността е видна от екуити кривата за която Матеев говори толкова много. Той е прав че тя е важната, особено за този тип системи, при този който аз харесвам тя почри не се различава от баланса.

                                ТУК е друга https://prnt.sc/pl0ob7 супер бляскавата балансова крива и процентна месечна възвръщаемост е една илюзия в по-голямата част от времето.

                                Относно инвеститорите, да привличат ги, до първия път в който такъв вендовр им занули сметката после се научават и не искат да чуят за такива системи.
                                За мен да предлгаш такива системи и да привличаш с тях инвеститори си е направо скам, че даже и по-лош от това за което става дума в тази тема. Аз лично имам проблем с това да подмамя някой с такава крива като в реалност той дори няма да прави пари особено след дребните комисионни и такси на база обем и да му затрия парите.

                                За мен лично идеята "да направим някакви пари, пък какво като занулим" е именно момента в който минаваме към хазарт. Тук вече не си и няма как да бъдеш казиното, тук си комарджията, това е неговия начин на мислене.
                                Това вече няма как да е професия, няма как да е бизнес, в най-добрия случай може да е финансова пирамида по модела за който говориш, няма как да оцелееш десетилетия с такъв модел, няма как и да станеш истински богат.


                                Ето една аналогия за този начин на мислене https://prnt.sc/pl140l
                                Доколкото виждам депозита е 900 долара , последователите ще донесат няколко десетки хиляди долари на месец. Слагаме системата на стеройди докато изкара се е кяр и кво като занулиш примерно 1000 или 2 хиляди долара Упражнението може да се пробва неколко десетки пъти докато сработи. . Важното да се увлекат последователите докато системата показва свръх резултати за кратък период от време и да си плащат дебело. МЯЗА НА ПОДВЕЖДАНЕ АКО НЕ И НА ОТКРОВЕНА ИЗМАМА. Но реално всичко е в рамките на закона Вероятно трябва да си анонимен или да го правиш през различен период от време, пък и света е достатъчно голям за да се намерят нови ,,последователи,,

                                Такава система с един милион акаунт да пусне некой нема, то е ясно защо.
                                Last edited by Todor Sabev; 18.10.2019, 15:12.

                                Коментар

                                Working...
                                X