IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
    Ще дам още един пример защо смятам златото за добра инвестиция.След определена сума пари не е важно колко е доходноста.По-важно според мен е сигурноста.Лично аз ако не инвестирам в злато бих закупил земеделска земя.СМЯТАМ ЗЛАТОТО И ЗЕМЕДЕЛСКАТА ЗЕМЯ ЗА НАЙ-БЕЗРИСКОВИТЕ АКТИВИ.Аритметиката е проста.Имаш примерно 500к.Това грубо са 420-440 декара земя в Дунавската равнина.Рентата е около 4-4.5% годишно.За 30 години както и да смяташ трудно дори и с реинвестиране в нови имоти ще постигнеш повече от 250-300% възвращаемост.Мисля че има прекалено много дисбаланси в света и за тези 30 години има голяма вероятност да има голям срив в системата-100% нищо не е сигурно но има голяма вероятност.Предишния път -преди 45 години започна процеса-златото повиши цената си с 2600% а среброто постигна 4500% възвращаемост при подобна ситуация.
    пичове,
    тука сме се събрали една банда ... вече се оглеждам за земя. не се майтапя ще ходя тези дни да гледам една нива цяло парче малко под 50 декара.
    дано е читава...аз от земя много не разбирам , но ще се уча в движение и ще разчитам на помощ от приятели и близки които ги разбират тия работи.

    в района , който гледам 1 декар е около 25 унции сребро (на монетки по 1 унция го смятам - 16.50Е) мисля да отворя позиция и да добавям.
    искрено се надявам да престанат вече с тия простотии субсидии за декар (тикви и тн) и да преминат на заплащане на продадена С ФАКТУРА! продукция. така ще отпаднат доста малоумни дерибеи по места и ще има земя за който иска да се занимава с някакво земеделие без да е алчен , прост и скъсан. Тогава ще се взима още .

    поздрави

    ПП собствена земя, собствена техника (или наета без лизинги),учене и търпение .. пък може и да излезе нещо.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

      Днес и аз купих физическо сребро.
      от къде?
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kondora
        Както и в повечето си постове........... и тук пак бъркаш..........100%..........
        Възможно е. Възможно е и обратното. Бъди здрав.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

          Европа е гладна за чиста екологична земеделска продукция добита без препарати и изкуствена тор.Проблема е че голямата част от еко стопанствата са дребни и не могат да стигнат до този обещаващ пазар.Има много пари в определени сегменти на еко производството.
          Еко продукцията трудно се изнася, защото няма количества и е нетрайна, консумира се в малки количества на местния пазар , но земята едва ли ще падне толкова много, колкото прогнозира кондора , защото трябва и да се яде , а и инфлацията започва очевадно да ни подпира !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

            Европа е гладна за чиста екологична земеделска продукция добита без препарати и изкуствена тор.Проблема е че голямата част от еко стопанствата са дребни и не могат да стигнат до този обещаващ пазар.Има много пари в определени сегменти на еко производството.

            73 , ти да нямаш некоя черешова градина. Ако имаш черешова правиш ли. Алкохола може да е също много силна валута не подлежаща на обезценка и удобна за размяна. И да ти кажа честно нещо не ми се връзва много висока цена на златото и голям еко пазар на храните. Висока цена на златото по - скоро е свързана с растящ главоломно пазар на оръжие . Всеки сам да си прави изводите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kondora
              Това е мото на губещите и '' вечно падащите '' ............. Като опит за защита ............
              И точно то е ..... '' не мъжко '' . Мъжете ритат , дорде мърда ............ за да пресекат всякакъв опит за ставане ......
              Така конфликтът е кратък ..............
              Казвам ти го от опит ..............
              Ти от каква позиция се изказа ???? Сантимент ???
              пп. Не познавам викинга ............. Аз съм Кондор !
              Както кажеш. Позицията ми е на живял малко повече от теб човек, скъпи ми баце/кондор/рагнар и прочее жители на валхала. Хайде със здраве.

              Поздрави там Тор от мене и му кажи, че тука е луд купон

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                Я,Агро тема

                Аз пък съм накупил сребро,физическо и хартиено
                Днес и аз купих физическо сребро.

                Коментар


                • Я,Агро тема

                  Аз пък съм накупил сребро,физическо и хартиено
                  Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kondora

                    В идващите 10 години ще падне поне с 30 %...............
                    В момента ,който спрят евросубсиидите............много дребни и средни ще се откажат ...............
                    На другите ще им спадне печалбата , което ще доведе до спад на рентата................
                    Доста от рентиерите ще решат , че ''вече няма сметка'' ...........което ще доведе до до много обяви за продажба - първоначално на висока цена, но след свалянето й от първия ''тарикат'' , процеса ще тръгне лавинообразно......................
                    На първо време може и така да стане.В момента ние развихме най-нископечалившото производство в земеделието-това на зърнените храни .Парите са в посочените от мен сигменти и рано или късно земеделието ни ще се преформира.Тези лантифудии с ниска добавена стойност и щедри евросубсидии ще са до време.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

                      И сливата
                      Европа е гладна за чиста екологична земеделска продукция добита без препарати и изкуствена тор.Проблема е че голямата част от еко стопанствата са дребни и не могат да стигнат до този обещаващ пазар.Има много пари в определени сегменти на еко производството.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        В интерес на истината от земеделската земя при правилно инвестиране в трайни насаждения може да се получи много добра макар и нередовна доходност в зависимост от реколтата.Малината ягодата и черешата са много добри и с бъдеще култури.Поздрави.
                        И сливата

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kondora
                          че някой въобще говорил ли е за бързо, експлозивно , неспирно покачване , подобно на РАЛИ ...................
                          Поне в рамките на ЕДНА ГОДИНА.............не се сещам..............
                          Ти ???
                          Добре бе добре. От мен едно да знаеш. Паднал не се рита. Не е мъжко, Рагнар. А мирясай вече.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                            Да и за мен това са топ инвестициите в стагфлационна среда. С лекото уточнение че субсидиите могат да изчезнати да бъдат заменени от високи данъци всякакви други регулации. Притежаването на анонимно физическо злато е най - сигурно, малко вероятно е принудително изкупуване на определена цена на глобално ниво. Може да има проблем при трансфера му. Поздрави.
                            .
                            В интерес на истината от земеделската земя при правилно инвестиране в трайни насаждения може да се получи много добра макар и нередовна доходност в зависимост от реколтата.Малината ягодата и черешата са много добри и с бъдеще култури.Поздрави.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                              Ще дам още един пример защо смятам златото за добра инвестиция.След определена сума пари не е важно колко е доходноста.По-важно според мен е сигурноста.Лично аз ако не инвестирам в злато бих закупил земеделска земя.СМЯТАМ ЗЛАТОТО И ЗЕМЕДЕЛСКАТА ЗЕМЯ ЗА НАЙ-БЕЗРИСКОВИТЕ АКТИВИ.Аритметиката е проста.Имаш примерно 500к.Това грубо са 420-440 декара земя в Дунавската равнина.Рентата е около 4-4.5% годишно.За 30 години както и да смяташ трудно дори и с реинвестиране в нови имоти ще постигнеш повече от 250-300% възвращаемост.Мисля че има прекалено много дисбаланси в света и за тези 30 години има голяма вероятност да има голям срив в системата-100% нищо не е сигурно но има голяма вероятност.Предишния път -преди 45 години започна процеса-златото повиши цената си с 2600% а среброто постигна 4500% възвращаемост при подобна ситуация.
                              Да и за мен това са топ инвестициите в стагфлационна среда. С лекото уточнение че субсидиите могат да изчезнати да бъдат заменени от високи данъци всякакви други регулации. Притежаването на анонимно физическо злато е най - сигурно, малко вероятно е принудително то му изкупуване на определена цена на глобално ниво. Може да има проблем при трансфера му. Поздрави.
                              .
                              Last edited by Todor Sabev; 28.05.2018, 21:06.

                              Коментар


                              • Търпението е умение , добродетел , но и изпитание, както и винаги подобаващо възнаградено !

                                Коментар

                                Working...
                                X