IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

    Кундуре ,златото трудно ще го съборят щото китайци ,руснаци и индийци дебнат за физическо.
    Хахахаххаххахаахаххахаха ................. ..
    И ти ли си ми противник , бре ........... та немож' написа правилно '' ника '' ми ............

    Важното е !!!!! , че в 82 % дискусиите за случващите се събития - аз съм прав !!!!

    пп. Сега сериозно :
    Описания от теб фундаментален факт ( или поне , така описан от СМИ ) има толкова тежко влияние върху цената на златото , колкото факта , че .............. току що от ''твърдо'' , преминах на '' жива бира '' ..............
    Last edited by aleks262; 20.06.2018, 10:30.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение
      еххх.............. Признай , че не беше прав за изминалата година .......... и заравям томахавката.............
      Кундуре ,златото трудно ще го съборят щото китайци ,руснаци и индийци дебнат за физическо.

      Коментар


      • еххх.............. Признай , че не беше прав за изминалата година .......... и заравям томахавката.............

        Коментар


        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
          мишко, паднахме 100тина долара, пробихме подкрепи, тежко и мрачно е, и пак сме 6% над нивото, от което каза "пътят е един: надолу" когато Макрон спечели. + бонус: абсолютно всички корелации, за които говори вече са разбити, точно както ти обещах.
          А че ти е редовен номер да изчакаш 80-90 долара корекция и на дъното й /обикновено там ти идва самочувствието/ да заявиш минимален процент ръст, вземайки най-изгодния ти период, е номер, с който всеки, който е тук от достатъчно дълго, е свикнал.
          П.С.
          Чакам си пикаещото момченце, ама държа лично да ми го дадеш. Съветвам те да го провериш за иппп.

          1. Баце кондорско, както виждам те наричат, защо пък злоба. С теб спор водим от година и половина горе-долу. Виж къде сме били тогава. Виж къде сме сега. Не по-късно от 1220 си ми в опозиция на ралито към ок. 1700 с тезата, че ще видим 1150 - може да ходим до 1280 /така беше в началото/, после 1375, после вдигна до 1400, 1460, май финалното е - 1480 ...засега. Та от 1220 ми защитаваш теза, че ще ходим донякъде си, ама ще видим 1150. Това реално не се е случило - само нивата, до които ще ходим са се местили стократно. А само по себе си каква трейдърска стойност има това, за което от година и половина пишеш, аз лично недоумявам. От 1220 се пише как без 1150 "не може", ама може и 400 долара рали преди това. И имаш проблем с мен? Проблемът ти е друг и трите ти профила красонречиво го доказват.

          ехххх - чо , не виждам друг , освен 1-2 трола - с които съм си правил гаргара, по други форуми , като Сополов , да се обръщат така......
          Ти като представител на тези , с които си правя гаргара тук .............можеш и ти така да ми викаш............
          Така , ще се разпознавате............Нали знаеш : '' краставите магарета през девет баира се надушват''
          По поста ти :
          1 . Спор водим от април , 2017 - не от година и половина !!!!! Виждам къде сме тогава - виждам и сега - 20$ по ниско .
          Но не е това въпроса !!!
          Както сега , както и тогава , както и по всеко време , аз мога да докажа , защо мисля '' точно така '' .
          С анализ и графика ( да , вероятностни - но то друго не съществува ) !!!!! Ти можеш ли ????
          Освен '' очаквам и мисля '' ........... някакво графично обяснение - давал ли си Някога ????
          2. Пак мънкаш и лъжеш ! Никакви 1700 не съществуват в спора ни ......... А '' Рали за 2000 $ ''
          3. Не ме карай да мисля , че освен незнаещ си и ''много незнаещ''............Та разбира се , че нивата се местят (плюс - минус ) 50 100 %
          Това да не ти е час по математика - 2 +2 = 4
          Не ми се лови за такива дребосъци , защото даже и това е в мой + , че го отбелезвам да се знае ........ със пост , със показана сделка .....................
          Не пиша един път на три месеца ............ щото '' съм много зает '' или много пъти в месеца , но еднообразното '' РАЛИИИИ ''
          4 И ДА - без 1150 няма да пробием 1920 $ .......... и лъжеш че някъде съм написал
          '' ама може и 400 долара рали преди това''
          По принцип - ти много лъжеш ..........
          5. И нямам проблем с теб . Знаеш къде си ми и колко струваш , нали ? Проблем са ми лъжите ти .... и желанието ти да се изкараш прав , когато не си .............
          И ;пак ти казвам - само нищожество ,може да прибягва до лъжи и '' що биете негрите '' , когато няма доводи по основната тема !!! Това във връзка със
          ''трите ти профила красонречиво го доказват.''
          - което ПАК е лъжа ..........
          Само два са !!!!! Но казват едно и също !!! И Аз съм направил така - че ти да знаеш !!
          Тоест - не е конспирация . Докато - ти също имаш 2 профила - но не си бил открит и си го знаеш само ти. Нали не се мислиш за '' инспектор Стрезов '' . Мога да си направя 3 -ти и да ти стана ''пръв приятел'' . Та ........... долно е да използваш , като оправдание нещо , което ''Аз съм ти казал ''



          пп. пп Бегай , да си пия пиенето......... че и днес съм заслужил , а ти - остани в недоумение
          А само по себе си каква трейдърска стойност има това, за което от година и половина пишеш, аз лично недоумявам
          Last edited by Kondora; 19.06.2018, 19:42.

          Коментар


          • Ексчо, това го казвах сигурно поне 50 пъти на различни нива с уговорката, че междувременно може да видим дори и твоите 1360, макар и много малко вероярно. И то така и стана

            Ти беше човекът който се изказваше адски категорично и убедено за ралито над 1500.

            Сега, може и да не съм прав за слизане под 1000, защото реалната лихва май няма да се нормализира още доста време. Това го признавам. Но “корелациите” си работят доста добре

            Коментар


            • мишко, паднахме 100тина долара, пробихме подкрепи, тежко и мрачно е, и пак сме 6% над нивото, от което каза "пътят е един: надолу" когато Макрон спечели. + бонус: абсолютно всички корелации, за които говори вече са разбити, точно както ти обещах.
              А че ти е редовен номер да изчакаш 80-90 долара корекция и на дъното й /обикновено там ти идва самочувствието/ да заявиш минимален процент ръст, вземайки най-изгодния ти период, е номер, с който всеки, който е тук от достатъчно дълго, е свикнал.
              П.С.
              Чакам си пикаещото момченце, ама държа лично да ми го дадеш. Съветвам те да го провериш за иппп.

              Баце кондорско, както виждам те наричат, защо пък злоба. С теб спор водим от година и половина горе-долу. Виж къде сме били тогава. Виж къде сме сега. Не по-късно от 1220 си ми в опозиция на ралито към ок. 1700 с тезата, че ще видим 1150 - може да ходим до 1280 /така беше в началото/, после 1375, после вдигна до 1400, 1460, май финалното е - 1480 ...засега. Та от 1220 ми защитаваш теза, че ще ходим донякъде си, ама ще видим 1150. Това реално не се е случило - само нивата, до които ще ходим са се местили стократно. А само по себе си каква трейдърска стойност има това, за което от година и половина пишеш, аз лично недоумявам. От 1220 се пише как без 1150 "не може", ама може и 400 долара рали преди това. И имаш проблем с мен? Проблемът ти е друг и трите ти профила красонречиво го доказват.

              По темата:
              Искам да се опитам да сложа нещата в някакви рамки, защото едно усещане се създава /или някой го създава/, че едва ли не смятам как 1700 ни е в кърпа вързано. Не, просто риск/ритъна е много добър. Макар и субективно, бих сложил нещата в едни такива рамки:
              1. Смятам, че шансът да сме видели дъното при 1050 в самия край на 2015г е 75%. С други думи 75% шанс има да видим 2000 и отгоре вместо 1000.
              2. Смятам, че шансът да не пробием дъното от Декември 2016 е 65%. С други думи шансът да видим 2000 и отгоре, а не 1140 е 65%.
              3. Смятам, че има 55-60% шанс да не пробием 1266-1250, а да видим ниво от порядъка на 1700 преди това.

              Горе-долу така изглеждат нещата за мен. Отворен съм към всичко, но основните шансове продълъжават да дават превес на дългите - в момента, в краткосрочен, средносрочен и дългосрочен план. Когато бяхме при върха, както много пъти съм казвал, хеджовете си заслуажава 101% - както се вижда всички отдръпвания досега са се случвали именно оттам.
              Last edited by exxs; 19.06.2018, 18:11.

              Коментар


              • Ларж съм, от мене да мине (въпреки, че Ексчо никак не е ларж като ме цитира и си измисля какво точно съм казал)

                Ако гледаме точно 19 юни 2017 - 19 юни 2018 сме цели 0.33% нагоре! Йеее!! Рали!!

                Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение

                Е ..... много си ларж ................
                Юни 2017 има и 1296 !!!!
                Така че при сегашната цена от 1271 ......... може да се приеме , че през изминалата година - Пътя е бил Надолу ... с 2 %
                Ебаси , незапомнящото се рали , на което никой не требва да заставя на пътя ................

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Ексчо, пътят се оказа нагоре, но за последните 12 месеца само с 1%
                  Е ..... много си ларж ................
                  Юни 2017 има и 1296 !!!!
                  Така че при сегашната цена от 1271 ......... може да се приеме , че през изминалата година - Пътя е бил Надолу ... с 2 %
                  Ебаси , незапомнящото се рали , на което никой не требва да заставя на пътя ................
                  Last edited by Kondora; 19.06.2018, 17:43.

                  Коментар


                  • Ексчо, пътят се оказа нагоре, но за последните 12 месеца само с 1%

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение


                      За мен: Не ми харесва пробива, но металите не ги уважават много стандратните корекции, нито дори тренд каналите - често ги пробиват преди ривърсал. Продължавам да мисля, че приближаваме солидно дъно. Среброто не бива да има затваряне под 16.00.

                      Идните дни или довечера ще предложа един малко по-различен начин върху пазара понеже ми се струва доста хора приемат пазара с по-голяма доза категоричност от нужното.
                      Чакай сега ......... Още на 09. 05 , виждаше поредния '' сетъп за Рали '' и даже написа на Мишо , че е ЯСНО очертан !!!!
                      Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                      Виж, мишко, за стотен път, не че има смисъл: има сетъп за рали! Сетъп! Очертан е много ясно.
                      Вземи погледни себе си и кажи:
                      1. Точно преди една година като бяхме на 1207 каза ли "пътят е един: надолу".
                      2. Не спомена ли няколко десетки пъти за неразривната корелация между лихвите по 10-годишни американски облигации и златото?
                      Тотал щета си, ама отвсякъде.
                      .
                      А сега пък ''продължаваш да мислиш ''' че иде дъно............. Ама еххххх-чо...........ти от една година ....все си на дъно и чакаш оттласкване
                      И се оказва че все по дълбоко копаш .............
                      Вече си 25 $ по на дъно , откакто те прочетох че се стягаш за рали над 2000 $ - април / май 2017

                      Стига базици !!! Кажи сега като професионалист , къде е '' сетъпа '' за Ралито на 09 . 05 - Ден Победи !
                      Ето ти я графиката . Очертал съм ти го , ако трудно се ориентираш

                      Last edited by Kondora; 19.06.2018, 17:33.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                        Това от 23.05 или от ниво 1288.
                        Ето ти идея: пусни Рейнджъра да даде заявка директно за 1150 оттук. Все пак всеки вариант да се подсигури.

                        За мен: Не ми харесва пробива, но металите не ги уважават много стандратните корекции, нито дори тренд каналите - често ги пробиват преди ривърсал. Продължавам да мисля, че приближаваме солидно дъно. Среброто не бива да има затваряне под 16.00.

                        Идните дни или довечера ще предложа един малко по-различен начин върху пазара понеже ми се струва доста хора приемат пазара с по-голяма доза категоричност от нужното.
                        Не мога да видя от кога е ( тия Инвесторите не си оправиха сайта ) .............
                        Но го помня момента .......... все пак трейдвам над 20 инструмента и съм доста паметлив ..........
                        Кое не е ясно ...............
                        Всичко е както е написано .............
                        Последната къса от 1358 се затвори там , където пише в цитираният пост .............
                        Купих на 1286 , която имах достатъчно време ( играта около 1298 ) да разбера че няма да я бъде .............
                        Беше затворена ............ и отворени къси - показани в темата !!!!!
                        Друго ???????
                        Пич , арогантен си ...... и злоблив !!!!
                        Това ти го обясних вече веднъж , но ти явно , място не можеш да си намериш заради несъстоялото ти се '' Рали ''' .
                        И грешните ти анонси от година насам .......................

                        пп. Кой е сега пък , Рейнджъра ????

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение


                          ..............................................
                          Затворил съм всички къси , оставена е само една от 1346 ......... която ще се затвори при преминаване на нивото 1301.
                          Имам и една дълга от 1286 . Таргета и е минимум 100 $ нагоре ( 1386 )



                          [
                          Това от 23.05 или от ниво 1288.
                          Ето ти идея: пусни Рейнджъра да даде заявка директно за 1150 оттук. Все пак всеки вариант да се подсигури.

                          За мен: Не ми харесва пробива, но металите не ги уважават много стандратните корекции, нито дори тренд каналите - често ги пробиват преди ривърсал. Продължавам да мисля, че приближаваме солидно дъно. Среброто не бива да има затваряне под 16.00.

                          Идните дни или довечера ще предложа един малко по-различен начин върху пазара понеже ми се струва доста хора приемат пазара с по-голяма доза категоричност от нужното.

                          Коментар



                          • Първоначално изпратено от Kondora

                            Нивата за затваряне на късите ми са - 1286 !! 1272!! 1264!!

                            От написаните нива ще затварям поетапно и ще отварям дълги - за пробив на 1375 !

                            Ето така , се изказват мисли и насоки за даден актив или валутна двойка !
                            Графика (live ) , затваряне на стари , вход на новите , таргет !!!
                            Без '' ралиииииииииии '' , обаче !

                            Намерих си го '' цитиран '' ............ Мибова не може да изтрие изцитираните ми постоеве

                            Айде и втория таргет изпълнен .................




                            пп. Възможност и за достигане има и на 1258 / 56 .................
                            Вече пробив на 1245 ще затвърди на 90 % мечи тренд за ходене до минимум 1150 ............
                            Все още мисля , че няма да се състои сега ( слизането до 1150 ) , а ще бъде след възходящо движение до 1400 / 1480 .......................
                            Last edited by Kondora; 19.06.2018, 15:24.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                              Популизмът и национализмът само загряват. Интересно време се очертава следващото десетилетие. В мътна вода се лови най-много риба.
                              Докато се опитваш да ловиш риба в мътна вода , може и да не видиш приближаващия се алигатор точно защото водата е мътна.. Не си спомням Еекс или Бертрам написа че, все едно е да чакаш градушката да ти напой градината. Баце тоже е на същото мнение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение
                                Национализмът не е причина, а реакция, даже бих казал горе-долу здравословна реакция. Но както историята е показала - винаги ще се намери някой, който да го изроди в популизъм.
                                Нормално е. Историята е цикличност моделирана в съотвествие на времето си. Водите бяха застояли цели 79 години. Трябва очистване. Първите ще станат последни, а последните първи. Разпада на съюза само забави тези процеси, но в никакъв случай не може да ги отмени.

                                Коментар

                                Working...
                                X