IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

    Аз сам убеден че е така.И да досега ми струва доста пари.
    Да изчакаме още две-три години да видим какво ще стане. Аз не съм оптимист за златото

    Вчера лихвите по японските ДЦК направиха голямо движение нагоре и вдигнаха лихвите и в САЩ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

      Вярата че е така може да ти струва пари
      Аз сам убеден че е така.И да досега ми струва доста пари.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
        Самия факт че една суровина се трупа от банките е показателен че това не е суровина..................Златото е просто пари приемани без възражение навсякаде последните 5 000 години..................
        Вярата че е така може да ти струва пари

        Коментар


        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
          Не попитах за фиатните пари.
          Каза, че златото не е актив, а ПАРИ. За тези "пари" те питах.

          Имам спомен, че сме го водили този дебат някъде, дали не беше в темата за Дау - 20к, опасна територия. Щом не сме се разбали тогава, няма да се разберем и сега. Имаш си някакви мантри и разбирания и щом те устройват - така да бъде. Но истината е, че разбиранията са ти доста неправилни, макар и да споделяме сходно виждане.

          Какво стана с темата Дау - 20к между другото? Жестоко забвение. И там доста плют бях за нещата, които писах. Сега около 2 години по-късно онази "опасна територия" вече ни е основн подкрепа на целия мечи пазар. Ех, как бързо се променят нещата...
          Тези пари-златото-са парите от последна инстанция и за самите господари на системата-банките.Затова всички ЦБ-та трупат от тези пари като запас...............Самия факт че една суровина се трупа от банките е показателен че това не е суровина..................Златото е просто пари приемани без възражение навсякаде последните 5 000 години..................

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

            Информацията идва от Андрю Магуайър.
            Да не е фейк нюз?

            Коментар


            • Не попитах за фиатните пари.
              Каза, че златото не е актив, а ПАРИ. За тези "пари" те питах.

              Имам спомен, че сме го водили този дебат някъде, дали не беше в темата за Дау - 20к, опасна територия. Щом не сме се разбали тогава, няма да се разберем и сега. Имаш си някакви мантри и разбирания и щом те устройват - така да бъде. Но истината е, че разбиранията са ти доста неправилни, макар и да споделяме сходно виждане.

              Какво стана с темата Дау - 20к между другото? Жестоко забвение. И там доста плют бях за нещата, които писах. Сега около 2 години по-късно онази "опасна територия" вече ни е основн подкрепа на целия мечи пазар. Ех, как бързо се променят нещата...

              Коментар


              • Последния пример е Венецуела............

                Коментар


                • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                  А парите какво са?
                  ОБЕЩАНИЕ за изпълнение.Разписка...............Всички фиат валути са просто разписки с обещание за изпълнение.Междувременно понеже лесно се генерират разводняват и намаляват стойноста им.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                    Златото не е АКТИВ.То е само и единствено Пари.Цикълът в момента е ясен-крепене на СИСТЕМАТА.До последния долар евро и т.н........................................
                    А парите какво са?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                      2009та покрай кризата също не "достигаше". Вдигна се 150% до пика си 2011 и сред това 5 години корекция до нива близки, от които през 2009-та не достигаше.
                      Хубаво за теб е да ги оставиш тея мантри.
                      Златото е просто клас актив със своя икономически цикъл, с поскъпвания и поевтинявания, както всеки друг. Аз също виждам добър потенциал дългосрочно, но това не означава, че няма да има и корекции по пътя - както си му е редът.
                      Златото не е АКТИВ.То е само и единствено Пари.Цикълът в момента е ясен-крепене на СИСТЕМАТА.До последния долар евро и т.н........................................

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        Новината дава поглед за процесите протичащи при търговията с ФИЗИЧЕСКО ЗЛАТО.Очертава се картина при която хартиеното злато пада а физическото недостига.................затова мисля че новината е важна.
                        2009та покрай кризата също не "достигаше". Вдигна се 150% до пика си 2011 и сред това 5 години корекция до нива близки, от които през 2009-та не достигаше.
                        Хубаво за теб е да ги оставиш тея мантри.
                        Златото е просто клас актив със своя икономически цикъл, с поскъпвания и поевтинявания, както всеки друг. Аз също виждам добър потенциал дългосрочно, но това не означава, че няма да има и корекции по пътя - както си му е редът.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                          Така да бъде

                          Само дано тея "решаващи" да не вземат да решат никога да не поскъпва или да го закарат на 0, че тогава лошо...

                          П.п.
                          И все пак не разбрах защо ни казваш новината щом не е важна и определяща. Просто ни кажи голямата новина - когато се е вземе решението за поскъпване. Всичко друго е излишно.
                          Новината дава поглед за процесите протичащи при търговията с ФИЗИЧЕСКО ЗЛАТО.Очертава се картина при която хартиеното злато пада а физическото недостига.................затова мисля че новината е важна.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                            Ааа грешка си.Вече от години следя нещата и ми е ясна системата по която вървят нещата.Златото ще поскъпне тогава когато се вземе решение за това.Всички чертички и временни цифрички които следиш са без НИКАКВО значени...........Фонов шум.Нищо повече.
                            Така да бъде

                            Само дано тея "решаващи" да не вземат да решат никога да не поскъпва или да го закарат на 0, че тогава лошо...

                            П.п.
                            И все пак не разбрах защо ни казваш новината щом не е важна и определяща. Просто ни кажи голямата новина - когато се е вземе решението за поскъпване. Всичко друго е излишно.
                            Last edited by exxs; 24.07.2018, 08:05.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                              Факт е още и че на цената въобще не й дреме за новина, която изглежда си очаквал да резултира в 500 долара шип нагоре..

                              Докато сме под 1243, натискът остава надолу (независимо колко злато откажат до доставят). Както казах преди, с този пробив на 1235 нещата дооста се усложниха. Златото почти влезе в ролята на падащ кинжал, така че за мен по-добре е да се чакат индикациите за направено дъно /наличието на импулс/ вместо да се лоявт ножове...и все пак следващ шанс за подкрепа в 1200 района.
                              Ааа грешка си.Вече от години следя нещата и ми е ясна системата по която вървят нещата.Златото ще поскъпне тогава когато се вземе решение за това.Всички чертички и временни цифрички които следиш са без НИКАКВО значени...........Фонов шум.Нищо повече.

                              Коментар


                              • Факт е още и че на цената въобще не й дреме за новина, която изглежда си очаквал да резултира в 500 долара шип нагоре..

                                Докато сме под 1243, натискът остава надолу (независимо колко злато откажат до доставят). Както казах преди, с този пробив на 1235 нещата дооста се усложниха. Златото почти влезе в ролята на падащ кинжал, така че за мен по-добре е да се чакат индикациите за направено дъно /наличието на импулс/ вместо да се лоявт ножове...и все пак следващ шанс за подкрепа в 1200 района.

                                Коментар

                                Working...
                                X