IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

    За това говорим от една година де , .......
    Аз по-скоро.....
    Просто една от подвълните се разтегли много във времето.....Затова се забавихме. ..

    пп. И пак да кажа.....
    едно екстремно покачване нагоре от горе-долу текущи или малко по-ниски цени не отменя пробив на дъното на 1045 долара
    Стана интересно ..
    .от 1045 пробив докъде го виждаш ...и времеви хоризонт , please
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tantum Разгледай мнение
      exxs, виждам, че правиш множество краткосрочни прогнози, но засичал ли си каква ти е успеваемостта с тези прогнози? Кажи-речи всички големи инвеститори са съгласни, че не може да се предвидят краткосрочните движения на пазара.
      1. Колко краткосрочни движения............на 15 мин. графика или на Дневна графика.........
      2. Напиши поне 4-5 имена от '' всички големи инвеститори '' , да видим на кои трябва ''да вярваме''
      3 Дай линк да видим , къде са казали или написали че са ''съгласни '' в невъзможноста да се предвидят краткосрочни движения.....


      пп....Щото аз го правя в 75 % от случаите..............ама това щото , сигурно не съм у списъка на ''големите инвеститори''

      Коментар


      • exxs, виждам, че правиш множество краткосрочни прогнози, но засичал ли си каква ти е успеваемостта с тези прогнози? Кажи-речи всички големи инвеститори са съгласни, че не може да се предвидят краткосрочните движения на пазара.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

          Реалната лихва по 10г. ДЦК става -4.5% в края на 1979 и началото на 1980г. Точно когато е най-якото рали Виж примерно графиката на JP Morgan Guide to Markets

          Инак, ако златото сега се търгуваше на $600 можеше и да се качи при качваща се лихва. Но понеже сега почваме една не чак толкова ниска цена по-скоро ще продължи да върви настрани и вероярно леко надолу

          Да, след 6-7г. ако стигнем 1500 ти ще се окажеш абсолютно прав
          Отворих първата графика, която ми се показа в Гугъл. След това имаш и 20 готини понижения на реалната лихва заедно с металите и затова ли от някъде имаш друга графика, която да го обясни.
          Не е възможно човек без някакви подбуди да вижда графиката и да казва на черното - бяло. Има нещо друго при теб, убеден съм!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение


            Виждам как от средата на 70те до началото на 80те реалната лихва се качва главоломно, а златото прави най-силното си рали в историята през същия период.
            След това от началато на 80те до 2001/2002 реална лихна спада заедно с металите за 20 години!

            Ти или си с яко промит мозък, или се опитваш да провимаш мозъци!


            Ралито към 1500 се отложи. Краткосрочния и средносрочния сетъп се провали. Дългосрочният с подкрепа 1100 и 1150 стои - въобще не е задължително да се стига дотам обаче. Затова казах, че чакам потвърждение за направено дъно, а не се опитвам да го "ловя". Ти си следи новините и лихвите!
            За това говорим от една година де , .......
            Аз по-скоро.....
            Просто една от подвълните се разтегли много във времето.....Затова се забавихме. ..

            пп. И пак да кажа.....
            едно екстремно покачване нагоре от горе-долу текущи или малко по-ниски цени не отменя пробив на дъното на 1045 долара

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              По принцип пазара си е лъжлив, ако можехме да хванем лъжите му ,отдавна трябва да сме поне милионери. Ив макс като покерджия да каже кога пазара блафира,, а не да пише некви книги за успеха но тъй като си призна че е слаб у покера това нема как да стане. . .
              Дето вика Рей Далио, не е лесно да играеш срещу пазара и да се окажеш прав...

              Иначе пазарът е брутално грешен, но...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение


                Виждам как от средата на 70те до началото на 80те реалната лихва се качва главоломно, а златото прави най-силното си рали в историята през същия период.
                След това от началато на 80те до 2001/2002 реална лихна спада заедно с металите за 20 години!

                Ти или си с яко промит мозък, или се опитваш да провимаш мозъци!


                Ралито към 1500 се отложи. Краткосрочния и средносрочния сетъп се провали. Дългосрочният с подкрепа 1100 и 1150 стои - въобще не е задължително да се стига дотам обаче. Затова казах, че чакам потвърждение за направено дъно, а не се опитвам да го "ловя". Ти си следи новините и лихвите!
                Реалната лихва по 10г. ДЦК става -4.5% в края на 1979 и началото на 1980г. Точно когато е най-якото рали Виж примерно графиката на JP Morgan Guide to Markets

                Инак, ако златото сега се търгуваше на $600 можеше и да се качи при качваща се лихва. Но понеже сега почваме една не чак толкова ниска цена по-скоро ще продължи да върви настрани и вероярно леко надолу

                Да, след 6-7г. ако стигнем 1500 ти ще се окажеш абсолютно прав

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Ексчо, ти си доста интересен човек. Пускаш графика, на която ясно се вижда, че реалната лихва става отрицателна през 70-те години дори на графиката, която ти си избрал като най-удобна за тебе

                  А какво стана с ралито до 1500, което трябваше да стане още в края на 2017? Някакво поне малко неудобство не чувстваш ли от твоите брутални лъжи?

                  Но иначе аз съм бил лъжец...




                  Виждам как от средата на 70те до началото на 80те реалната лихва се качва главоломно, а златото прави най-силното си рали в историята през същия период.
                  След това от началато на 80те до 2001/2002 реална лихна спада заедно с металите за 20 години!

                  Ти или си с яко промит мозък, или се опитваш да провимаш мозъци!


                  Ралито към 1500 се отложи. Краткосрочния и средносрочния сетъп се провали. Дългосрочният с подкрепа 1100 и 1150 стои - въобще не е задължително да се стига дотам обаче. Затова казах, че чакам потвърждение за направено дъно, а не се опитвам да го "ловя". Ти си следи новините и лихвите!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Ексчо, ти си доста интересен човек. Пускаш графика, на която ясно се вижда, че реалната лихва става отрицателна през 70-те години дори на графиката, която ти си избрал като най-удобна за тебе

                    А какво стана с ралито до 1500, което трябваше да стане още в края на 2017? Някакво поне малко неудобство не чувстваш ли от твоите брутални лъжи?

                    Но иначе аз съм бил лъжец...



                    По принцип пазара си е лъжлив, ако можехме да хванем лъжите му ,отдавна трябва да сме поне милионери. Ив макс като покерджия да каже кога пазара блафира,, а не да пише некви книги за успеха но тъй като си призна че е слаб у покера това нема как да стане. . .

                    Коментар


                    • Хермес, ама я виж от 1969 до сега каква брутална дефлация има: днес всеки държи в джоба си устройство с по-голяма изчислителна мощ от компютрите на НАСА, използвани за полета до Луната, които на времето са стрували десетки милиони долари...

                      Last edited by Money; 24.07.2018, 14:19.

                      Коментар


                      • Ексчо, ти си доста интересен човек. Пускаш графика, на която ясно се вижда, че реалната лихва става отрицателна през 70-те години дори на графиката, която ти си избрал като най-удобна за тебе

                        А какво стана с ралито до 1500, което трябваше да стане още в края на 2017? Някакво поне малко неудобство не чувстваш ли от твоите брутални лъжи?

                        Но иначе аз съм бил лъжец...


                        Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                        Абсолютни глупости и лъжи говори този човек.
                        Първа лъжа кога и какви са били реалните лихви.
                        Втора лъжа че имат някакво отношение към златото.

                        [ATTACH=CONFIG]n3362118[/ATTACH]

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                          Ти очакваш силна инфлация, която да изяде реалната лихва. В края на 70-те реалната лихва е била отрицателна

                          А в момента инфалционните очаквания са ниски, а реалната лихва се качва и това не е хубаво за златото
                          Инфлацията е вече дошла.И тя и в момента удря всички.На обикновенния бачкатор тя се отразява с влошаване на качеството на храната-преди 20-30 години най-използваните хранителни продукти бяха сравнително от ЕСТЕСТВЕНИ СУРОВИНИ а сега са сурогати-коктейли от химия и синтетика.Инфлацията при стоките от първа необходимост е и в грамажа на опаковката.Влошава се качеството и се намалява грамажа.Чиста скрита инфлация.Голямата инфлация в момента се вихри в горния сигмент-при богатите.Там всички луксозни стоки имат значителен ръст.А най-голямата инфлация е при акциите.........Като погледна котировките на Амазон и сърцето ми се сгрява при мисълта за физическото злато..................Златото обича паниката и когато балона на балоните с дълговете почне да издиша аз мисля че силно ще заблести.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                            Ти очакваш силна инфлация, която да изяде реалната лихва. В края на 70-те реалната лихва е била отрицателна

                            А в момента инфалционните очаквания са ниски, а реалната лихва се качва и това не е хубаво за златото
                            Абсолютни глупости и лъжи говори този човек.
                            Първа лъжа кога и какви са били реалните лихви.
                            Втора лъжа че имат някакво отношение към златото.

                            Click image for larger version

Name:	real interest_rate.JPG
Views:	1
Size:	49.8 КБ
ID:	3362118

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                              Вдигането на лихвените проценти играе в полза на златото.Най-големия ръст то е отбелязало в края на 70-те и началото на 80-те точно при рекордни лихви.Идва период на силни турбуленции на развиващите се пазари и предстоят интересни движения.Аз съм оптимист за златото.
                              Ти очакваш силна инфлация, която да изяде реалната лихва. В края на 70-те реалната лихва е била отрицателна

                              А в момента инфалционните очаквания са ниски, а реалната лихва се качва и това не е хубаво за златото

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                                Да изчакаме още две-три години да видим какво ще стане. Аз не съм оптимист за златото

                                Вчера лихвите по японските ДЦК направиха голямо движение нагоре и вдигнаха лихвите и в САЩ
                                Вдигането на лихвените проценти играе в полза на златото.Най-големия ръст то е отбелязало в края на 70-те и началото на 80-те точно при рекордни лихви.Идва период на силни турбуленции на развиващите се пазари и предстоят интересни движения.Аз съм оптимист за златото.

                                Коментар

                                Working...
                                X