IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Имате ли информация от ФЕД, ще яде ли Асан баница , или ще му стърже корема ?

    Коментар


    • Ъ-хъм. Анализът ти е от най-супер задълбочените. Тотално ме убеди, че знаеш за какво говориш

      Първоначално изпратено от PetraV Разгледай мнение

      Това, че някой си бил мислел или въобразявал, че притежава и най-основните наченки на логика, ама съвсем нищо не значи. Те и тия с логиката, че всичко винаги ще ръсте и ще цъфти, също не бих казал, че са много наясно със себе си. На всички много ни се иска заплатите (приходите) всяка година да се покачват, ама не става. Когат се случат няколко трудни години и нещата не са само нагоре, то тогава логиката предполагам е, че жените ни трябва да се развеждат с нас, щото някой си бил изкавал "временно" повече от нас, нали?!
      Понякога е по-добре, че първичните инстинкти са по силни от всичко и е добре, че ги има.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Те продават това, което се купува... Сиреч казват това, което хората искат да чуят. Няма как да внимават, защото златните буболечки са 80-90% чувства и само 10-20% логика
        Това, че някой си бил мислел или въобразявал, че притежава и най-основните наченки на логика, ама съвсем нищо не значи. Те и тия с логиката, че всичко винаги ще ръсте и ще цъфти, също не бих казал, че са много наясно със себе си. На всички много ни се иска заплатите (приходите) всяка година да се покачват, ама не става. Когат се случат няколко трудни години и нещата не са само нагоре, то тогава логиката предполагам е, че жените ни трябва да се развеждат с нас, щото някой си бил изкавал "временно" повече от нас, нали?!
        Понякога е по-добре, че първичните инстинкти са по силни от всичко и е добре, че ги има.

        Коментар


        • Те продават това, което се купува... Сиреч казват това, което хората искат да чуят. Няма как да внимават, защото златните буболечки са 80-90% чувства и само 10-20% логика

          Първоначално изпратено от sunlight Разгледай мнение

          На тия хора бизнеса им е да продават страх. Трябва да се внимава.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            когато не мога да заспя си пускам майк малоуни и съм готов за макс 3-4 минути...така мазно говори само джим рикардс му е конкуренция по приспиване

            иначе филмчетата не са лоши, въпреки че има някои неточности с цел да те насочи към бизнеса с ЦМ но като цяло са по-скоро полезни отколкото вредни.

            е ако си ипотекираш апартамента и си напълниш мазата със сребро определено ще са вредни за тебе.

            като си почнал гледай и хари дент той е от другата банда на феновете на дефлация и цар долар.

            поздрави
            На тия хора бизнеса им е да продават страх. Трябва да се внимава.

            Мога да добавя и Мартин Армстронг - неговата теза е, че американските акции ще се изтрелят като Европа гръмне. Прави паралел със 30те години и прилива на капитал към Америка тогава.

            Друг гуру - Джим Роджърс - кинг долар и щял да купува злато като долара се изтреля. Таргета му да почне е под 1К.

            Рикардс викаше да държиш в злато 5 - 10% от активите, сега да не е увеличил процента. Той даже се опита да направи един удар, като заяви преди повече от година, че Арабите ще махнат пега към долара, и призова да се шорти Турция. За първото не е познал още но за второто е било добър съвет.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

              Е как ще ме е яд.Добре вложени и най-вече съхранени пари.През годините научих според мен най-важния урок за парите.Не е важно само да се спечелят-важното е да се съхранят и е добре дошло ако някой ден някога се умножат.........През последните 23 години видях много от тези които печелеха луди пари и несъумяха да ги запазят.......
              Пари се правят от боклуци (търговия,спекула в краен случай с труд) и се обръщат в злато. Който разбрал, разбрал...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от PetraV Разгледай мнение

                300 лв. похарчени за коли и жени, са по-поносими от 300 лв. за кратко вложени в злато, нали Баценка?!
                50 кинта за газ на Астрата;
                100 - за труженичка;
                150- за две от прословутите кюлчета на Тавекс...

                Ей на т'ва му викам баланс!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  когато не мога да заспя си пускам майк малоуни и съм готов за макс 3-4 минути...така мазно говори само джим рикардс му е конкуренция по приспиване

                  иначе филмчетата не са лоши, въпреки че има някои неточности с цел да те насочи към бизнеса с ЦМ но като цяло са по-скоро полезни отколкото вредни.

                  е ако си ипотекираш апартамента и си напълниш мазата със сребро определено ще са вредни за тебе.

                  като си почнал гледай и хари дент той е от другата банда на феновете на дефлация и цар долар.

                  поздрави
                  Тез двамата ако се съберат на маса ще се сбият...Мен Майк си ме радва, върти сучи и не казва накрая, за да се спасите от апокалипсиса купете сребро и злато ами казва "educate yourselves"...тънко мазно и завоалирано ако сте ми разбрали намека и сте умни сетете се кво продавам...
                  На мен ми е интересно следното, да възприемем, че Майк познае и в един момент решат от световното правителство, че парите ще са златно обезпечени или злато направо или банкноти със златни нишки да кажем /не за друго ами щото ако е на монети няма да има за всички/, които в момента не струват много ама ако златото струва 100 пъти по толкова защо не една 50 еврова банкнота да си има някакво златно "покритие" от лентата в нея която може да е златна или пък банкнотата ще бъде писмено обезпечение за съхранявано в трезор от банката количество злато както е било в миналото /с обещанието, че банката няма да злоупотреби и да напечата повече банкноти от покритието им..../ та приемаме, че златото е новата валута, питането ми е кое гарантира, че няма да кажат в тези смутни времена... само банкнотите съдържат легално злато, всякакво друго злато се изземва и наказва притежанието му е незаконно след периода в който можете да си го предадете на далавера срещу грамота "примерен гражданен" и няколко банкноти от новите дето тежат много по-малко...Да приемем, че свърши момента с "национализацията" после като им трябват нови банкноти а нямат злато какво ще правят, какво става ако в бъдеще да кажем успешните хора като Бил Гейтс, Джак Ма и т.н. решат да си направят "dragon vault" и да си събират имането вътре ей тъй на за да има за пра^16 внуците им... то в един момент нема да остане за алъш вериш тоя метал тъй като е в ограничено количество.
                  Last edited by HEIMDAL; 29.07.2018, 21:47.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    когато не мога да заспя си пускам майк малоуни и съм готов за макс 3-4 минути...така мазно говори само джим рикардс му е конкуренция по приспиване

                    иначе филмчетата не са лоши, въпреки че има някои неточности с цел да те насочи към бизнеса с ЦМ но като цяло са по-скоро полезни отколкото вредни.

                    е ако си ипотекираш апартамента и си напълниш мазата със сребро определено ще са вредни за тебе.

                    като си почнал гледай и хари дент той е от другата банда на феновете на дефлация и цар долар.

                    поздрави
                    Хе хе хе .....Берти ...стабилен си....
                    Има 4- 5 човека в в целия форум , с които ще ми е кеф ......да пием по бира....
                    Ти си от тях...

                    пп ......... от модераторите няма нито един

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от HEIMDAL Разгледай мнение
                      Има една поредица в youtube "The Hidden Secrets Of Money", какво ви е мнението обективни ли са нещата в нея споделяте ли тези възгледи очаквания или това е маркетингов трик на goldandsilver.com? Общо взето в прогнозите им се набляга на идеята "американци копувайте сребро и злато щот долара ще имплодира", не става много ясно обаче ако в САЩ стане някаква национална катастрофа/депресия това онова, какво можем да очакваме да се случи в нашия затънтен край на вселената?
                      Това, че доларът ще имплодира и т.н. са глупости и идва от хора, които нямат особено понятие от монетарна политика (което обхваща почти всички хора, включително повечето с дипломи по икономика и финанси)

                      Но ако питаш тук в тази тема, хората разбира се, че ще ти кажат, че иде края на света...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от HEIMDAL Разгледай мнение
                        Има една поредица в youtube "The Hidden Secrets Of Money", какво ви е мнението обективни ли са нещата в нея споделяте ли тези възгледи очаквания или това е маркетингов трик на goldandsilver.com? Общо взето в прогнозите им се набляга на идеята "американци копувайте сребро и злато щот долара ще имплодира", не става много ясно обаче ако в САЩ стане някаква национална катастрофа/депресия това онова, какво можем да очакваме да се случи в нашия затънтен край на вселената?
                        когато не мога да заспя си пускам майк малоуни и съм готов за макс 3-4 минути...така мазно говори само джим рикардс му е конкуренция по приспиване

                        иначе филмчетата не са лоши, въпреки че има някои неточности с цел да те насочи към бизнеса с ЦМ но като цяло са по-скоро полезни отколкото вредни.

                        е ако си ипотекираш апартамента и си напълниш мазата със сребро определено ще са вредни за тебе.

                        като си почнал гледай и хари дент той е от другата банда на феновете на дефлация и цар долар.

                        поздрави
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Има една поредица в youtube "The Hidden Secrets Of Money", какво ви е мнението обективни ли са нещата в нея споделяте ли тези възгледи очаквания или това е маркетингов трик на goldandsilver.com? Общо взето в прогнозите им се набляга на идеята "американци копувайте сребро и злато щот долара ще имплодира", не става много ясно обаче ако в САЩ стане някаква национална катастрофа/депресия това онова, какво можем да очакваме да се случи в нашия затънтен край на вселената?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                            Моя ли ?? ...
                            Аз проблем нямам с твойте покупки....
                            Ако и тебе не те е яд за това Наполеонче , купено тогава .... kaine problem

                            пп..... Къде не си ги дал тия 300 лв....
                            300 лв. похарчени за коли и жени, са по-поносими от 300 лв. за кратко вложени в злато, нали Баценка?!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                              Моя ли ?? ...
                              Аз проблем нямам с твойте покупки....
                              Ако и тебе не те е яд за това Наполеонче , купено тогава .... kaine problem

                              пп..... Къде не си ги дал тия 300 лв....
                              Е как ще ме е яд.Добре вложени и най-вече съхранени пари.През годините научих според мен най-важния урок за парите.Не е важно само да се спечелят-важното е да се съхранят и е добре дошло ако някой ден някога се умножат.........През последните 23 години видях много от тези които печелеха луди пари и несъумяха да ги запазят.......

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                                Имам и на 1850 купено.Седи си и си чака.Какъв е проблема?
                                Моя ли ?? ...
                                Аз проблем нямам с твойте покупки....
                                Ако и тебе не те е яд за това Наполеонче , купено тогава .... kaine problem

                                пп..... Къде не си ги дал тия 300 лв....

                                Коментар

                                Working...
                                X