IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

    Абе изчезвай , бе Трол. ....
    ( Х_Y не ми трий обръщението трол към Чунчо... защото е точно това)
    и златната тема ли ще напълниш със "социализма" " Русия " "Путин" ....
    и как баща ти е чакал през гадния социализъм две седмици да ви поправят Москвича
    "Когато цъфнат теменугите
    и работите тръгнат зле
    еВи им майката на другите
    и гледай ти да си добре"
    Баце май го бацнаха отзаде.
    Last edited by Krum Sokolov; 29.07.2018, 17:40.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от PetraV Разгледай мнение

      Пука ми за адреса ти! Питам само кой вариант според вас е най-добър.
      Ползването на обращения като "Баце, батка и т.н" говори лошо за теб.
      Е какво да направа , баце , като такъв ми е Ника


      и не си прочела правилно....
      ставаше въпрос за "неговия " адрес

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

        КАТО ФЕД И ДРУГИТЕ ЦЕНТРАЛНИ БАНКИ НАПРИМЕР. Бахти апокалитиците са тея,
        В пондрелник ще чакаме хиперинфлацията да дойде

        Коментар


        • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

          Браво баце ти ми аресваш......
          И ако ти каже че е "вкъщи ".......ще го питаме за адреса , нали
          Пука ми за адреса ти! Питам само кой вариант според вас е най-добър.
          Ползването на обращения като "Баце, батка и т.н" говори лошо за теб.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
            Така! И какво правиш със спечелените пари? затваряш в буркани или инвестираш 20-30% в злато за да се подсигуриш че винаги ще си богат. Когато комунистите национализираха фабриките и смениха парите, тези които имаха злато си живееха добре и през соца. Останалите глътнаха вода и се одавиха.
            Абе изчезвай , бе Трол. ....
            ( Х_Y не ми трий обръщението трол към Чунчо... защото е точно това)
            и златната тема ли ще напълниш със "социализма" " Русия " "Путин" ....
            и как баща ти е чакал през гадния социализъм две седмици да ви поправят Москвича

            Коментар


            • Първоначално изпратено от PetraV Разгледай мнение

              Ако не е тайна, къде държите физическото? Сейф във банка, заровено някъде или в къщи? Всеки един от вариантите си има съответните рискове, нали?!
              Браво баце ти ми аресваш......
              И ако ти каже че е "вкъщи ".......ще го питаме за адреса , нали

              Коментар


              • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                Така е прав си...
                Чрез покупка на физическо се " съхранява"...
                Който има .....
                "Печели се " с спекула (търговия) на " хартиено"...
                Бързо .... за ден за седмица за 10 дена.....
                Бааам ....100 / 200/500 $ и затваряш. ...
                И на обратно.....
                Така! И какво правиш със спечелените пари? затваряш в буркани или инвестираш 20-30% в злато за да се подсигуриш че винаги ще си богат. Когато комунистите национализираха фабриките и смениха парите, тези които имаха злато си живееха добре и през соца. Останалите глътнаха вода и се удавиха.
                Last edited by Krum Sokolov; 29.07.2018, 17:31.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Златото е много подходяща инвестиция за апокалиптици. Много пъти съм го казвал


                  КАТО ФЕД И ДРУГИТЕ ЦЕНТРАЛНИ БАНКИ НАПРИМЕР. Бахти апокалитиците са тея,

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    според мен тука се злоупотребява с думата 'инвестиция'

                    за електронните контракти - правилната дума е търговия, а за физическото злато е покупка (голи къси там няма).

                    може да се инвестира в мини, индекс върху миньори, но честно казано държането на кюлчета според мен трябва да се гледа като защитна позиция, а не като инвестиция.
                    Ако не е тайна, къде държите физическото? Сейф във банка, заровено някъде или в къщи? Всеки един от вариантите си има съответните рискове, нали?!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                      според мен тука се злоупотребява с думата 'инвестиция'

                      за електронните контракти - правилната дума е търговия, а за физическото злато е покупка (голи къси там няма).

                      може да се инвестира в мини, индекс върху миньори, но честно казано държането на кюлчета според мен трябва да се гледа като защитна позиция, а не като инвестиция.
                      Точно така. И все пак е дългосрочна и сигурна инвестиция а не виртуална.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        според мен тука се злоупотребява с думата 'инвестиция'

                        за електронните контракти - правилната дума е търговия, а за физическото злато е покупка (голи къси там няма).

                        може да се инвестира в мини, индекс върху миньори, но честно казано държането на кюлчета според мен трябва да се гледа като защитна позиция, а не като инвестиция.
                        Така е прав си...
                        Чрез покупка на физическо се " съхранява"...
                        Който има .....
                        "Печели се " с спекула (търговия) на " хартиено"...
                        Бързо .... за ден за седмица за 10 дена.....
                        Бааам ....100 / 200/500 $ и затваряш. ...
                        И на обратно.....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
                          Хайде сега да видим какво ще стане когато пукне първата пушка на един голям световен конфликт и златото се изреже над 3000$ завчас. Ти ще имаш да вземаш от Тавекс, а те ще имат да ти дават, но тъй като ще са фалирали ще те препратят към гаранционния фонд, от който ще имаш да вземаш но не се знае кога. Освен това ще те мотат с месеци и реално няма да имаш нищо. А този който си има реално злато ще си обменя колкото пари му трябват и ще си покрие загубите от хартиените пари, (които ще се обезценят драстич.но) а може и да е на далавера. Златото може да поевтинее драстично само ако започнат да го произвеждат чрез термоядрен синтез. При положение че разходите за добив на 1 унция са между 900$ и 1100$ няма как да не купувам на тези цени.
                          ... бегай в " политика "да разказваш как китайските комунисти ядат мозък на жива маймуна ......
                          Горната простотия е бълвоч от насвързани думи....
                          Каква пушка ....какъв Тавекс, кой ще има да взима от Тавекс .......какви гаранционни фондове да те гонят......
                          Види се , че си изплискал всичко от " кой не скача е червен".....
                          Last edited by X_Y; 29.07.2018, 16:36.

                          Коментар


                          • според мен тука се злоупотребява с думата 'инвестиция'

                            за електронните контракти - правилната дума е търговия, а за физическото злато е покупка (голи къси там няма).

                            може да се инвестира в мини, индекс върху миньори, но честно казано държането на кюлчета според мен трябва да се гледа като защитна позиция, а не като инвестиция.

                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                              Глупости......
                              Все едно един апартамент за една година да са препродаде 60 пъти
                              60 апартамента ли са се продали за годината???
                              при наличието на един на пазара????
                              Стига с тия глупости бе хора а четете малко ограмотяваите са....
                              питах колко е в момента цената на "хартиеното злато"..... и колко на реалното
                              ловя бас че ако в понеделник при отваряне на Тавекс двамата си купим една унция злато аз ще я купя на много по-добра цена от теб ако я купя хартиено......
                              Ще я продам след шест седем дена после пак ще купя пак ще продам пак ще купя пак ще продам и ще направя пари за 10 унции реално злато да си купя А ти ще стискаш едната си унция реално и толкова......
                              това за хартиеното злато е някаква мантра на златните бъгове.....
                              Истината е че реалното е за съхранение на имането (ама требва да го имаш).....С 4- 5 монети си е все тая.....
                              "Хартиеното" - щом така ще наричаме търгуваното на борсата е за спекулации тоест за изкарване на имане което после да превърнеш в реално......
                              Баси..... в тоя форум дали има и четири пет човека които въобще знаят какво правят и са наясно с нещата...........
                              .........
                              Едни модератори........ имотни тролове..... и дървени философи - русофоби
                              Хайде сега да видим какво ще стане когато пукне първата пушка на един голям световен конфликт и златото се изреже над 3000$ завчас. Ти ще имаш да вземаш от Тавекс, а те ще имат да ти дават, но тъй като ще са фалирали ще те препратят към гаранционния фонд, от който ще имаш да вземаш но не се знае кога. Освен това ще те мотат с месеци и реално няма да имаш нищо. А този който си има реално злато ще си обменя колкото пари му трябват и ще си покрие загубите от хартиените пари, (които ще се обезценят драстично) а може и да е на далавера. Златото може да поевтинее само ако започнат да го произвеждат чрез термоядрен синтез. При положение че разходите за добив на 1 унция са между 900$ и 1100$ няма как да не купувам на тези цени.
                              Last edited by X_Y; 29.07.2018, 16:37.

                              Коментар


                              • Златото е много подходяща инвестиция за апокалиптици. Много пъти съм го казвал

                                Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                Както се вижда от графиката след отказването от златния стандарт графиката коренно се променя. И изглежда все едно че златото е балонизирано, Само че с лекото уточнение балона не трябва да се търси при златото а при глобалните дългове. Просто златото изпреварва събитията сега. Отказването от златния стандарт и трупането на дългове държат златото високо горе в таз графика. Ако не е имало рязко отказване от стандарта и преди това златото е оставено да си катери с другите суровини по време след депресията графиката щеше да е по плавна. И в бъдеще може да се очакват подобни ,,чудеса,, Просто в момента сме в тренд от по - висок порядък.

                                Коментар

                                Working...
                                X