IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Andy`Z Разгледай мнение

    И аз смятам да взема Франц Йосиф, ама на 8-те форинта, че нямам от него.....обаче не смятам да го лижа
    С Франц Йосиф не са ли австрийски дукати? 1 дукат е по тарикатски защото в случай на нужда по лесно се продават.3.49 грама . 246 лева са в момента. докато големите разфасовки няма как да ги делиш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Мене пък днес от тавексът ми дадоха съвсем чисто ново дукатченце - направо ми е жал да го извадя от капсулата, за да го ближа
      И аз смятам да взема Франц Йосиф, ама на 8-те форинта, че нямам от него.....обаче не смятам да го лижа

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
        Ако цената се задържи 246 лв до неделя и аз ще закупя няколко жълтици, да добавя към златния резерв. Не знам само в тези кутийки да не са ни сложили жълт пластелин. някой проверявал ли е тези монети дали са истински.
        Доста пъти при златар.Всеки може да си закупи комплект киселини за проба на чистота при златото и среброто.Продавал съм на Тавекс и монета купена години преди това от тях за да видя обратната връзка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Мене пък днес от тавексът ми дадоха съвсем чисто ново дукатченце - направо ми е жал да го извадя от капсулата, за да го ближа
          Ето това е истината. Златото трябва да се взима ако носи полза - лизане, носене на накити и т.н.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Мене пък днес от тавексът ми дадоха съвсем чисто ново дукатченце - направо ми е жал да го извадя от капсулата, за да го ближа
            Ако цената се задържи 246 лв до неделя и аз ще закупя няколко жълтици, да добавя към златния резерв. Не знам само в тези кутийки да не са ни сложили жълт пластелин. някой проверявал ли е тези монети дали са истински.
            Last edited by Krum Sokolov; 17.08.2018, 16:11.

            Коментар


            • Мене пък днес от тавексът ми дадоха съвсем чисто ново дукатченце - направо ми е жал да го извадя от капсулата, за да го ближа
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                И преди съм споделял че искам да включа златни мини в портфейла. Физическото засега го виждам като прекалено краен вариант а мините са много по волатилни и при добър вход имат потенциал за големи печалби. Рано или късно ще дойде световна криза която крие много рискове и виждам една разумна позиция в златни мини за стратегическа. Но първо да падне стабилно че чак влюбените в злато да се колебаят

                Сохо, ето от старата тема за златото. Подписвам се с две ръце под това, което съм казал на 7 декмври миналата година
                Click image for larger version

Name:	image_10879.jpg
Views:	1
Size:	10.2 КБ
ID:	3371252


                07.12.2017, 23:48

                SoHo, няма за къде да бързаш, аз бих чакал под 1000. Но ако толкова си навит на златото вземи си малко под 1200, после още малко под 1150 и после още на по-ниските цени.

                Тук в темата повечето хора имат доста пожелателен начин на мислене.

                Дядо Коледа, вероятността за $2300 идното лято за мене е около 0.1%. $1400-1450 за мене е максималната цена за догодина, която може реалистично да се случи. Всичко над това е с под 5% вероятност за мене. За мене базовият сценарий за 2018 е някъде между $1100-1300 с 85% вероятност. А за 2019 и по-надолу: $950-1150.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                  И преди съм споделял че искам да включа златни мини в портфейла. Физическото засега го виждам като прекалено краен вариант а мините са много по волатилни и при добър вход имат потенциал за големи печалби. Рано или късно ще дойде световна криза която крие много рискове и виждам една разумна позиция в златни мини за стратегическа. Но първо да падне стабилно че чак влюбените в злато да се колебаят
                  Златото е форсмажорен актив - и трябва да е истинско - и в рачичките ти, а така можеш да го ползваш и за здравословни цели. Златодобивни компании - кажи ми някоя читава акция на такава компания - ама добиваща само златце или основно златце.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                    Роске, ти ще се опиташ ли да се качиш на "нивото" МИ.....
                    Или ще ме държиш па тъмно и влажно в "игнора" ТИ.....
                    АКо искаш .....ше вкарам и двете яйца.... това което си описала и другото за движението в бъдеще...
                    или предпочиташ да ги изследваш по-обстойно и отблизо
                    На този етап предпочитам да наблюдавам събитията. Не е важно дали котката е черна или бяла, а дали хваща мишки.

                    Когато кажеш нещо полезно ще бъде уважено и евентуално приложено на практика.

                    Когато кажеш поредния цинизъм ще бъде игнориран.

                    Планетата ще продължава да се върти, наполеончетата да блестят, а цената им плавно да се покачва.

                    Домашното ти възпитание няма да е фактор в този процес, диаманте мой нешлифован.

                    Кафенцето ме зове. Желая на всички супер ден.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение



                      Ей ,свали ме на нивото си,и ме би с опит
                      Приби ма бе, преби ме ....Направо ме закла Голям лаф.......
                      нещо като каламбур се получи..... няма как да слезеш на ниво което гледаш нагоре.....
                      подобно такова е : срещу мен да тичаш ....не можеш да ме стигнеш..
                      Ай сега бягай в "Кръчмата"..... да кажеш едно виртуално наздраве..... и да разкажеш как имаш реален акаунт......

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Но околните оценяват, че ти поне опита . Пък и ... В интерес на истината яйцето му с прогноза 1150/1180 не излезе запратък . На пазарувалите днес лека вечер!
                        Роске, ти ще се опиташ ли да се качиш на "нивото" МИ.....
                        Или ще ме държиш па тъмно и влажно в "игнора" ТИ.....
                        АКо искаш .....ше вкарам и двете яйца.... това което си описала и другото за движението в бъдеще...
                        или предпочиташ да ги изследваш по-обстойно и отблизо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение



                          Ей ,свали ме на нивото си,и ме би с опит
                          Но околните оценяват, че ти поне опита . Пък и ... В интерес на истината яйцето му с прогноза 1150/1180 не излезе запратък . На пазарувалите днес лека вечер!

                          Коментар


                          • Не е толкова страшно, защото:
                            - сега няма бум
                            - кредите се раздават при много завишени стандарти в сравнение с 2003-2006
                            - при рецесия лихвите падат

                            Освен това, точно сега е нормално компаниите да започнат да правят capex и да вдигнат производителността на труда, като въведат новите технологии, които са развити от 2008 насам

                            Проблем основно е Тръмп и ситуацията в Европа. Между другото мисля, че ако я нямаше кризата в еврозоната, глобалното възстановяване щеше да е много по-бързо

                            Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                            Е как няма да са ниски вноските на домакинствата при тез ниски лихви. Тава че може да имаш огромен дълг и да плащаш малко си е капан.

                            Кеша ще се изпари по време на рецесия и не всички длъжници разполагат с кеш.

                            Държавния дълг грубо е двоен спрямо споменатите върхове на пазарите 1929, 1966, 2000, 2007, а частния си е на нива от 1929, и знаем какво се случва след това вече писах ,нямам само предвид1929. Нова рецесия ще увеличи още държавният дълг. И кво ще държиш основно технологични акции и ще чакаш ново голямо ускорение на икономиката при нива на глобалните дългове близо 400 процента такъв случай в историята нема, може би неква нова парадигма. Проблем с акциите може и да нямаш, но ако си поел дълг на ,,изгодна ниска лихва,, ще береш ядове. Дано не е така. Айде със здраве.



                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Като имаш предвид, колко са реалните лихви по ДЦК, на практика около нулата, не виждам как стигаш до извода за 8-10%





                              В момента в САЩ процентът от дохода на домакинствата, който отива за плащане на дълг е на рекордно ниско ниво поне от 1980г. насам. Повтарям се, но явно това не достига до съзнанието

                              Корпоративният дълг е много висок, но и компаниите като цяло държат планини от кеш и не инвестират. Инвестиционен бум няма. Има липса на такъв





                              Не знам къде е това двойно увеличаване. От 2012 до сега дългът в САЩ е мръднал от 100% на 105%. Сега верно Тръмп е решил да напомпа яко дълга, за да може да направи 3% растеж на БНП тази година, а след това и потоп... Това наистина е опасно...
                              Е как няма да са ниски вноските на домакинствата при тез ниски лихви. Тава че може да имаш огромен дълг и да плащаш малко си е капан.

                              Кеша ще се изпари по време на рецесия и не всички длъжници разполагат с кеш.

                              Държавния дълг грубо е двоен спрямо споменатите върхове на пазарите 1929, 1966, 2000, 2007, а частния си е на нива от 1929, и знаем какво се случва след това вече писах ,нямам само предвид1929. Нова рецесия ще увеличи още държавният дълг. И кво ще държиш основно технологични акции и ще чакаш ново голямо ускорение на икономиката при нива на глобалните дългове близо 400 процента такъв случай в историята нема, може би неква нова парадигма. Проблем с акциите може и да нямаш, но ако си поел дълг на ,,изгодна ниска лихва,, ще береш ядове. Дано не е така. Айде със здраве.




                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                                Тоя пък ......... въобще не си длъжен ..............

                                Не , баце - кибици са тези , които няма какво да кажат , и за да заявят присъствие , влизат за да ''усмирят'' спорещи (които нямат нужда от това ) , като призовават идиотски за ред , спокойсвие и '' дайте да пишем смислено ''' (ама никога не пишат )


                                Бегай , бе ?!?? Това ще е само заради това че '' не взимаш отношение (не пишеш ) в темата ..... Ето - днес имаш 2 поста - мисля че нивото се вдигна


                                Пълни глупости ........ Всъщност нито ме интересува защо ''пишеш '' , нито пък ми е важно субективното ти мнение за '' диалозите'' - преди и сега ....... Поста ми е заядлив , но в никакъв случай не е подмятане ........... Направо си ти го казах - право куме в очи - Не трябва да си буташ задника , когато двама си мерят п .......

                                .
                                И аз к'во требва да нАправа сега , като си купил злато на 1300 , под заръката на ехххчо . Предполагам , скоро ще станем с един по - малко . Това ти ли го написа , април на цена 1360 $ .........





                                Хахахахах .......... за червеното съм 100 % сигурен ........ За синьото - абсурд .
                                А мене ме имало даже преди 2011 .......... Даже преди теб ме е имало .........




                                Не се чувствам длъжен за нищо и на никой .........
                                Ако щеш пиши ...... И досега не си го правил ... И е имало смисъл


                                Ей ,свали ме на нивото си,и ме би с опит
                                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                                Коментар

                                Working...
                                X