IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

    И преди съм споделял че искам да включа златни мини в портфейла. Физическото засега го виждам като прекалено краен вариант а мините са много по волатилни и при добър вход имат потенциал за големи печалби. Рано или късно ще дойде световна криза която крие много рискове и виждам една разумна позиция в златни мини за стратегическа. Но първо да падне стабилно че чак влюбените в злато да се колебаят
    Златото е форсмажорен актив - и трябва да е истинско - и в рачичките ти, а така можеш да го ползваш и за здравословни цели. Златодобивни компании - кажи ми някоя читава акция на такава компания - ама добиваща само златце или основно златце.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

      Роске, ти ще се опиташ ли да се качиш на "нивото" МИ.....
      Или ще ме държиш па тъмно и влажно в "игнора" ТИ.....
      АКо искаш .....ше вкарам и двете яйца.... това което си описала и другото за движението в бъдеще...
      или предпочиташ да ги изследваш по-обстойно и отблизо
      На този етап предпочитам да наблюдавам събитията. Не е важно дали котката е черна или бяла, а дали хваща мишки.

      Когато кажеш нещо полезно ще бъде уважено и евентуално приложено на практика.

      Когато кажеш поредния цинизъм ще бъде игнориран.

      Планетата ще продължава да се върти, наполеончетата да блестят, а цената им плавно да се покачва.

      Домашното ти възпитание няма да е фактор в този процес, диаманте мой нешлифован.

      Кафенцето ме зове. Желая на всички супер ден.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение



        Ей ,свали ме на нивото си,и ме би с опит
        Приби ма бе, преби ме ....Направо ме закла Голям лаф.......
        нещо като каламбур се получи..... няма как да слезеш на ниво което гледаш нагоре.....
        подобно такова е : срещу мен да тичаш ....не можеш да ме стигнеш..
        Ай сега бягай в "Кръчмата"..... да кажеш едно виртуално наздраве..... и да разкажеш как имаш реален акаунт......

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Но околните оценяват, че ти поне опита . Пък и ... В интерес на истината яйцето му с прогноза 1150/1180 не излезе запратък . На пазарувалите днес лека вечер!
          Роске, ти ще се опиташ ли да се качиш на "нивото" МИ.....
          Или ще ме държиш па тъмно и влажно в "игнора" ТИ.....
          АКо искаш .....ше вкарам и двете яйца.... това което си описала и другото за движението в бъдеще...
          или предпочиташ да ги изследваш по-обстойно и отблизо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение



            Ей ,свали ме на нивото си,и ме би с опит
            Но околните оценяват, че ти поне опита . Пък и ... В интерес на истината яйцето му с прогноза 1150/1180 не излезе запратък . На пазарувалите днес лека вечер!

            Коментар


            • Не е толкова страшно, защото:
              - сега няма бум
              - кредите се раздават при много завишени стандарти в сравнение с 2003-2006
              - при рецесия лихвите падат

              Освен това, точно сега е нормално компаниите да започнат да правят capex и да вдигнат производителността на труда, като въведат новите технологии, които са развити от 2008 насам

              Проблем основно е Тръмп и ситуацията в Европа. Между другото мисля, че ако я нямаше кризата в еврозоната, глобалното възстановяване щеше да е много по-бързо

              Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              Е как няма да са ниски вноските на домакинствата при тез ниски лихви. Тава че може да имаш огромен дълг и да плащаш малко си е капан.

              Кеша ще се изпари по време на рецесия и не всички длъжници разполагат с кеш.

              Държавния дълг грубо е двоен спрямо споменатите върхове на пазарите 1929, 1966, 2000, 2007, а частния си е на нива от 1929, и знаем какво се случва след това вече писах ,нямам само предвид1929. Нова рецесия ще увеличи още държавният дълг. И кво ще държиш основно технологични акции и ще чакаш ново голямо ускорение на икономиката при нива на глобалните дългове близо 400 процента такъв случай в историята нема, може би неква нова парадигма. Проблем с акциите може и да нямаш, но ако си поел дълг на ,,изгодна ниска лихва,, ще береш ядове. Дано не е така. Айде със здраве.



              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Като имаш предвид, колко са реалните лихви по ДЦК, на практика около нулата, не виждам как стигаш до извода за 8-10%





                В момента в САЩ процентът от дохода на домакинствата, който отива за плащане на дълг е на рекордно ниско ниво поне от 1980г. насам. Повтарям се, но явно това не достига до съзнанието

                Корпоративният дълг е много висок, но и компаниите като цяло държат планини от кеш и не инвестират. Инвестиционен бум няма. Има липса на такъв





                Не знам къде е това двойно увеличаване. От 2012 до сега дългът в САЩ е мръднал от 100% на 105%. Сега верно Тръмп е решил да напомпа яко дълга, за да може да направи 3% растеж на БНП тази година, а след това и потоп... Това наистина е опасно...
                Е как няма да са ниски вноските на домакинствата при тез ниски лихви. Тава че може да имаш огромен дълг и да плащаш малко си е капан.

                Кеша ще се изпари по време на рецесия и не всички длъжници разполагат с кеш.

                Държавния дълг грубо е двоен спрямо споменатите върхове на пазарите 1929, 1966, 2000, 2007, а частния си е на нива от 1929, и знаем какво се случва след това вече писах ,нямам само предвид1929. Нова рецесия ще увеличи още държавният дълг. И кво ще държиш основно технологични акции и ще чакаш ново голямо ускорение на икономиката при нива на глобалните дългове близо 400 процента такъв случай в историята нема, може би неква нова парадигма. Проблем с акциите може и да нямаш, но ако си поел дълг на ,,изгодна ниска лихва,, ще береш ядове. Дано не е така. Айде със здраве.




                Коментар


                • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                  Тоя пък ......... въобще не си длъжен ..............

                  Не , баце - кибици са тези , които няма какво да кажат , и за да заявят присъствие , влизат за да ''усмирят'' спорещи (които нямат нужда от това ) , като призовават идиотски за ред , спокойсвие и '' дайте да пишем смислено ''' (ама никога не пишат )


                  Бегай , бе ?!?? Това ще е само заради това че '' не взимаш отношение (не пишеш ) в темата ..... Ето - днес имаш 2 поста - мисля че нивото се вдигна


                  Пълни глупости ........ Всъщност нито ме интересува защо ''пишеш '' , нито пък ми е важно субективното ти мнение за '' диалозите'' - преди и сега ....... Поста ми е заядлив , но в никакъв случай не е подмятане ........... Направо си ти го казах - право куме в очи - Не трябва да си буташ задника , когато двама си мерят п .......

                  .
                  И аз к'во требва да нАправа сега , като си купил злато на 1300 , под заръката на ехххчо . Предполагам , скоро ще станем с един по - малко . Това ти ли го написа , април на цена 1360 $ .........





                  Хахахахах .......... за червеното съм 100 % сигурен ........ За синьото - абсурд .
                  А мене ме имало даже преди 2011 .......... Даже преди теб ме е имало .........




                  Не се чувствам длъжен за нищо и на никой .........
                  Ако щеш пиши ...... И досега не си го правил ... И е имало смисъл


                  Ей ,свали ме на нивото си,и ме би с опит
                  Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                  Коментар


                  • Виж какво намерих. 1929г. частният дълг в САЩ е бил 240% от БНП

                    The first chart shows American Private Debt at 310% of Gross Domestic Product in 2008, the highest since 1929, the last Great Depression, when Private Debt was 240% of GDP. We remember that there was a nasty Housing Bubble in America from 1920-1926, which helped to cause the crash of Wall Street in 1929 and the 18-year Great Depression that followed.

                    Коментар


                    • Като имаш предвид, колко са реалните лихви по ДЦК, на практика около нулата, не виждам как стигаш до извода за 8-10%

                      Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                      Само ще кажа че за да почне да намалява държавния дълг икономиката трябва да расте с 8, 10 процента


                      В момента в САЩ процентът от дохода на домакинствата, който отива за плащане на дълг е на рекордно ниско ниво поне от 1980г. насам. Повтарям се, но явно това не достига до съзнанието

                      Корпоративният дълг е много висок, но и компаниите като цяло държат планини от кеш и не инвестират. Инвестиционен бум няма. Има липса на такъв

                      Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                      Това няма как да стане при частен дълг близо 300 процента.


                      Не знам къде е това двойно увеличаване. От 2012 до сега дългът в САЩ е мръднал от 100% на 105%. Сега верно Тръмп е решил да напомпа яко дълга, за да може да направи 3% растеж на БНП тази година, а след това и потоп... Това наистина е опасно...

                      Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                      Всъщност сега случва точно обратното имаме растеж между 2 и 4 процента и нарастване на държавния дълг двойно.

                      Коментар


                      • Лоши инвестиции, в смисъл шистовите? Те между другото стават все по-малко лоши, в смисъл, че подобряват ефективността и конкурентноспособността си

                        Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                        Има риск от глобална криза породена от безпрецедентната намеса на централните банки. Трилиони долари са стимулирали този бичи цикъл и при смяна на курса ще има проблеми. Трябва да се прочисти от лоши инвестиции преди следващият бичи цикъл а лоши и много рискови инвестиции има в изобилие заради стимулите.

                        Та златна позиция ми се вижда разумен ход стига и цената да е добра. Все пак говорим за 10%-15% от капитала. Наред със златото и кешът е добре да го има, гледам колегата pipbel е взел мерки.
                        ​​​​

                        Коментар


                        • Небалон.


                          Мисля даже тия дни да си купя някое дукатченце....
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

                            По принцип рядко влизам в полемика,но се чувствам длъжен да ти отговоря.
                            Тоя пък ......... въобще не си длъжен ..............
                            Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                            1.Кибиците са тези,които имат време целодневно да дращят по форуми.Аз нямам такова.
                            Не , баце - кибици са тези , които няма какво да кажат , и за да заявят присъствие , влизат за да ''усмирят'' спорещи (които нямат нужда от това ) , като призовават идиотски за ред , спокойсвие и '' дайте да пишем смислено ''' (ама никога не пишат )

                            Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                            2.Това,че не вземам отнишение(не пиша) в темата,не значи,че не следя колко е паднало нивото в темата.
                            Бегай , бе ?!?? Това ще е само заради това че '' не взимаш отношение (не пишеш ) в темата ..... Ето - днес имаш 2 поста - мисля че нивото се вдигна

                            Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                            3.Причината да не пиша,е,че няма читав диалог,както преди години,но ги няма и хората вече с ,които може да се дискутира на нормален език,без заядливи подмятания(като твоето,заради, което пиша в момента).
                            Пълни глупости ........ Всъщност нито ме интересува защо ''пишеш '' , нито пък ми е важно субективното ти мнение за '' диалозите'' - преди и сега ....... Поста ми е заядлив , но в никакъв случай не е подмятане ........... Направо си ти го казах - право куме в очи - Не трябва да си буташ задника , когато двама си мерят п .......

                            Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                            4.може би съм един от малкото с реално отворени позиции по металите в темата,ама..... ти си говори,не ми пречиш...
                            .
                            И аз к'во требва да нАправа сега , като си купил злато на 1300 , под заръката на ехххчо . Предполагам , скоро ще станем с един по - малко . Това ти ли го написа , април на цена 1360 $ .........
                            Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

                            Айде да ти оправя деня :
                            златото тази година ще порасне доволно



                            Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                            П.С. Когато аз затривах(губех) и печелех 5-цифрени суми по времето на ол тайм хая 2011, тебе те нямаше,и беше доста по стойностна темата.
                            Хахахахах .......... за червеното съм 100 % сигурен ........ За синьото - абсурд .
                            А мене ме имало даже преди 2011 .......... Даже преди теб ме е имало .........


                            Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                            Не се чувствай длъжен да ми отговориш,няма да пиша повече,просто няма смисъл.

                            Всичко добто,и успех!
                            Не се чувствам длъжен за нищо и на никой .........
                            Ако щеш пиши ...... И досега не си го правил ... И е имало смисъл

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Спомням си, че сме говорили за дебнене на добра цена за вход в злато, но бях забравил каква точно ти беше идеята

                              За мене макро картината в момента не е благоприятна за златото. А и според мене има много добър потенциал да сме в началото на един супер цикъл на растежстига политиците да не оплескат нещата

                              Така че следващата рецесия за мене най-вероятно ще е малка и "некризисна". Това при положение, че Тръмп не ескалира търговската война и международно напрежение

                              Та от тази гледна точка за мене е напълно релистично златото да падне под $1000 в следващите години и от там да почне да върви нагоре. И вероятно ралито ще трае доста години, както предишните ралита. Така че бърза печалба може да се направи само с трейдинг. Но това е само за тези които го могат (като аз не се включвам в тази категория)


                              Да в суперцикъл сме на растеж само че на дълговете, и не сме в началото а към края. Само ще кажа че за да почне да намалява държавния дълг икономиката трябва да расте с 8, 10 процента. Това няма как да стане при частен дълг близо 300 процента. Всъщност сега случва точно обратното имаме растеж между 2 и 4 процента и нарастване на държавния дълг двойно. И чрез увеличаване на държавните дългове просто се удължава цикъла, И ултра ниските лихви просто замаскирват ситуацията. Нещата относно дълговете нива на глобално ниво са много по зле отколкото са били 1929, 1966, 2000 , 2007 години. Всеки знае какво се случва след това със златото и акциите. Нов експанзионен икономически цикъл при тези нива на глобалните дългове според мен е невъзможен . Този е последния и почва ликвидация, която ще има брутални последствия.
                              Last edited by Todor Sabev; 16.08.2018, 19:46.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                                Емчо , баце .......... в един бг филм , главния герой имаше една такава реплика
                                '' Чшшшш ......... кибиците ........... аре малко настрани '' '
                                Това в кръга на майтапа ..............

                                Значи , седиш си ти у '' Кръчмата '' по цел ден ......... и изведнъж ти идва на ум , че може да се правиш на арбитър тук , или да
                                определяш , кой прогнозира , кой хапе , кой - Ганьо ............
                                А ?
                                Хе хе хе ........... Чак и .......


                                Ти , нали каза каквото имаше да казваш ,......... Умозаключително ..................

                                Последния път , каза това ........ каквото и да означава :



                                А преди това - април месец :




                                Много ти е влияел ехххчо , бе ........... И сега си обладан от '' стокхолмския синдром ''
                                По принцип рядко влизам в полемика,но се чувствам длъжен да ти отговоря.

                                1.Кибиците са тези,които имат време целодневно да дращят по форуми.Аз нямам такова.

                                2.Това,че не вземам отношение(не пиша) в темата,не значи,че не следя колко е паднало нивото в темата.

                                3.Причината да не пиша,е,че няма читав диалог,както преди години,но ги няма и хората вече с ,които може да се дискутира на нормален език,без заядливи подмятания(като твоето,заради, което пиша в момента).

                                4.може би съм един от малкото с реално отворени позиции по металите в темата,ама..... ти си говори,не ми пречиш....


                                П.С. Когато аз затривах(губех) и печелех 5-цифрени суми по времето на ол тайм хая 2011, тебе те нямаше,и беше доста по стойностна темата.

                                Не се чувствай длъжен да ми отговориш,няма да пиша повече,просто няма смисъл.

                                Всичко добро,и успех!
                                Last edited by hemilio; 16.08.2018, 19:59.
                                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                                Коментар

                                Working...
                                X