IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Andy`Z Разгледай мнение

    Франц Йосиф е бил шефче и на Австрия и на Унгария, затова има и дукати и форинти с неговия образ.
    А що се отнасия до "в случай на нужда" - да не дава Господ да я докараме до 250лв.
    Че и крони има.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Andy`Z Разгледай мнение

      Франц Йосиф е бил шефче и на Австрия и на Унгария, затова има и дукати и форинти с неговия образ.
      А що се отнасия до "в случай на нужда" - да не дава Господ да я докараме до 250лв.
      Крумчо (4ун40) с толкова живее на месец.........
      Ина мен ми направи впечетление минималната сума ''за оцеляване'' на другаря............ама рекох да не съм все АЗ - сочещия с пръст...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
        С Франц Йосиф не са ли австрийски дукати? 1 дукат е по тарикатски защото в случай на нужда по лесно се продават.3.49 грама . 246 лева са в момента. докато големите разфасовки няма как да ги делиш.
        Франц Йосиф е бил шефче и на Австрия и на Унгария, затова има и дукати и форинти с неговия образ.
        А що се отнасия до "в случай на нужда" - да не дава Господ да я докараме до 250лв.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Andy`Z Разгледай мнение

          И аз смятам да взема Франц Йосиф, ама на 8-те форинта, че нямам от него.....обаче не смятам да го лижа
          Ближи го, бе - много е полезно за имунната система и за кокълите. Зимата - като има грипове - си е почти задължително като превенция - а и златцето има вкус на канела, приятно е - не като сребърцето или платинчицата.


          ДДДДД - златцето си е форсмажорен актив... за мене де. Книжа мога да си купувам всякакви. Друго важно нещо, което е хубаво човек да си трупка - това са криптовалутките - защото бъдещето ного вероятно е тяхно.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
            С Франц Йосиф не са ли австрийски дукати? 1 дукат е по тарикатски защото в случай на нужда по лесно се продават.3.49 грама . 246 лева са в момента. докато големите разфасовки няма как да ги делиш.
            А и цената е най-сгодна от малките разфасовки. И споко - Тавекс са почтена компания, не са мошшшшшеници. И - как пластелин - пластелинът не тежи. Иначе - опитах да отворя капсулката, но бе яко запечатана и се отказах, ще си ближа друг дукат, който е с износване.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Понеже възприемам златото като къмодити а не като пари за мен преди да видим капитулация при къмодитис и имърджинг маркетс ще е рано за покупки. За мен се развива типична мини кризичка на тези два пазара на която ще и трябва още време за да се развие. Тези неща обикновено не продължават само 2-3 месеца. Като не мине за два месеца отива около година и кусур. Колкото и странно да е след въпросната капитулация при къмодитис аз вече няма да съм мечка при златото а ще сложа рогата. Друг е въпроса, че не виждам смисъл да си купувам злато. Производител би било по-добре, но вероятно експозицията ми към къмодитис няма да е баш през златото. Каква ирония на съдбата. Доводите на хората. които хвалеха златото след 2011 г. бавно ще започват да добиват някакъв смисъл след 2020 г. но те вместо да вземат поне по три пъти на парите си през акции за този период ще се окаже, че са загубили около 40%. Догодина ако ние, които бяхме тогава мечки прехвърлим част от акциите си в производители на цветни метали и злато ще се окаже, че сме се справили много добре. Аз си въобразявам, че още една година долара ще расте, като златото и къмодитис са си с обратна корелация с него. После според мен ще обърне посоката и долара ще почне да отслабва, което би могло да даде началото на средносрочен бул маркет при стоките. Особено интересни са медтта и алумния заради ВЕИ и електроавтомобилите. Реално погледнато Тръмп с безумната си данъчна политика превърна цикличния бюджетен дефицит в структурен. Някъде след 2020 г. ще стане ясно, че има само два пътя или рязко рязане на разходи и качване на данъци или инфлация. Тръмп определено ще избере инфлацията. Естествено кредитният балон при китай съо е важен за стоките. Определено идват интересни времена. Сякаш след 2020 г. бъдещето пред златото няма да е толкова черно, колкото беше последните осем години.

              Коментар


              • Не мога да ти гарантирам, че ще има под $1000. Затова вземи малко сега, после още под 1150, после под 1100 и си остави барут и за под $1000. Според мене така е най-разумно, ако твърдо искаш злато

                Ако не, гледай мача и влез при голям срив, а инче си остани пас

                Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                Да спомням си какво си писахме. Ако цената падне под $1,000 ще бъде тотална касапница при мините. Такъв момент ще е идеален за вход но дали ще се случи времето ще покаже.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение


                  Сохо, ето от старата тема за златото. Подписвам се с две ръце под това, което съм казал на 7 декмври миналата година
                  [ATTACH=CONFIG]n3371252[/ATTACH]

                  07.12.2017, 23:48

                  SoHo, няма за къде да бързаш, аз бих чакал под 1000. Но ако толкова си навит на златото вземи си малко под 1200, после още малко под 1150 и после още на по-ниските цени.

                  Тук в темата повечето хора имат доста пожелателен начин на мислене.

                  Дядо Коледа, вероятността за $2300 идното лято за мене е около 0.1%. $1400-1450 за мене е максималната цена за догодина, която може реалистично да се случи. Всичко над това е с под 5% вероятност за мене. За мене базовият сценарий за 2018 е някъде между $1100-1300 с 85% вероятност. А за 2019 и по-надолу: $950-1150.
                  Да спомням си какво си писахме. Ако цената падне под $1,000 ще бъде тотална касапница при мините. Такъв момент ще е идеален за вход но дали ще се случи времето ще покаже.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Andy`Z Разгледай мнение

                    И аз смятам да взема Франц Йосиф, ама на 8-те форинта, че нямам от него.....обаче не смятам да го лижа
                    С Франц Йосиф не са ли австрийски дукати? 1 дукат е по тарикатски защото в случай на нужда по лесно се продават.3.49 грама . 246 лева са в момента. докато големите разфасовки няма как да ги делиш.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Мене пък днес от тавексът ми дадоха съвсем чисто ново дукатченце - направо ми е жал да го извадя от капсулата, за да го ближа
                      И аз смятам да взема Франц Йосиф, ама на 8-те форинта, че нямам от него.....обаче не смятам да го лижа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
                        Ако цената се задържи 246 лв до неделя и аз ще закупя няколко жълтици, да добавя към златния резерв. Не знам само в тези кутийки да не са ни сложили жълт пластелин. някой проверявал ли е тези монети дали са истински.
                        Доста пъти при златар.Всеки може да си закупи комплект киселини за проба на чистота при златото и среброто.Продавал съм на Тавекс и монета купена години преди това от тях за да видя обратната връзка.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Мене пък днес от тавексът ми дадоха съвсем чисто ново дукатченце - направо ми е жал да го извадя от капсулата, за да го ближа
                          Ето това е истината. Златото трябва да се взима ако носи полза - лизане, носене на накити и т.н.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Мене пък днес от тавексът ми дадоха съвсем чисто ново дукатченце - направо ми е жал да го извадя от капсулата, за да го ближа
                            Ако цената се задържи 246 лв до неделя и аз ще закупя няколко жълтици, да добавя към златния резерв. Не знам само в тези кутийки да не са ни сложили жълт пластелин. някой проверявал ли е тези монети дали са истински.
                            Last edited by Krum Sokolov; 17.08.2018, 16:11.

                            Коментар


                            • Мене пък днес от тавексът ми дадоха съвсем чисто ново дукатченце - направо ми е жал да го извадя от капсулата, за да го ближа
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                                И преди съм споделял че искам да включа златни мини в портфейла. Физическото засега го виждам като прекалено краен вариант а мините са много по волатилни и при добър вход имат потенциал за големи печалби. Рано или късно ще дойде световна криза която крие много рискове и виждам една разумна позиция в златни мини за стратегическа. Но първо да падне стабилно че чак влюбените в злато да се колебаят

                                Сохо, ето от старата тема за златото. Подписвам се с две ръце под това, което съм казал на 7 декмври миналата година
                                Click image for larger version

Name:	image_10879.jpg
Views:	1
Size:	10.2 КБ
ID:	3371252


                                07.12.2017, 23:48

                                SoHo, няма за къде да бързаш, аз бих чакал под 1000. Но ако толкова си навит на златото вземи си малко под 1200, после още малко под 1150 и после още на по-ниските цени.

                                Тук в темата повечето хора имат доста пожелателен начин на мислене.

                                Дядо Коледа, вероятността за $2300 идното лято за мене е около 0.1%. $1400-1450 за мене е максималната цена за догодина, която може реалистично да се случи. Всичко над това е с под 5% вероятност за мене. За мене базовият сценарий за 2018 е някъде между $1100-1300 с 85% вероятност. А за 2019 и по-надолу: $950-1150.

                                Коментар

                                Working...
                                X